MaKolar Online MaKolar komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Jako pětatřicátník jsem poprvé přečetl Harryho Pottera a to na popud svého osmiletého syna, který tomuto příběhu propadl. Knihu jsme četli každý večer před spaním. Přiznám se, že jsem nikdy neviděl ani filmové zpracování. A musím uznat, že i pro mě byl příběh zajímavý a vůbec se nedivím, že mu propadnou děti. Je to doslova hotová bomba na dětskou představivost a fantazii. Už se těším na další díly....

22.02.2021 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Knihu jsem začal číst, jelikož jsem byl zvědav, zda se jedná opravdu o takový bestseller. Seriálovou adaptaci knihy jsem neviděl. Byl jsem příjemně překvapen. Autor má až obdivuhodnou fantazii. Na začátku je trochu problém vyznat se ve všech postavách, ale s přibývajícími stránkami se začnete orientovat. Kniha má až neuvěřitelný spád a není problém přečíst několik desítek stránek. Určitě si přečtu další knihy z této série.

12.08.2021 5 z 5

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Tahle kniha je prostě geniální! Je to výpověď jedné generace. Druhá světová válka zde tvoří spíše okrajovou část a je součástí celého příběhu hlavního hrdiny. Posledni kabriolet je příběh o jednom velkém přátelství. Tuhle knihu by si měl přečíst každý!

15.11.2020 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Skvělá kniha z doby normalizace, kde byl zmařený jeden mladý život. Doslov autora mi úplně vyrazil dech..

20.03.2023 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Tuto knihu jsem přečetl jedním dechem. Mrazivé svědectví několika lidí, kde každý pocházejí z jiné vrstvy, o životě v KLDR. Važme si svobody v životě.

24.05.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jedna z nejlepších knih, které jsem za poslední dobu četl. Z celého příběhu až zamrazí, že se takové věci děly a byly tehdy skutečností.

31.08.2017 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Skvělá kniha, příběh otce a syna, kteří se snaží přežít každý den ve světě po přírodní katastrofě. Velmi dojemný příběh a naději a touze o přežití.

13.02.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Knihu jsem začínal číst s velkým očekáváním, jestli se autorce podaří navázat na svoje předchozí knihy a musím říct, že mě nezklamala. Opět se jedná o velmi čtivý příběh, který rychle plyne. Závěr mě překvapil. Važme si svobody!

14.05.2021 4 z 5

Skála Skála Peter May

Tak trochu jiná detektivka. Ostrov Lewis má skvělou atmosféru. Rozhodně si přečtu další díly...

01.05.2019 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Od této knihy jsem čekal jestli se potvrdí, že se jedná o skvělý příběh. A opravu jsem nebyl zklamán. Téma vyvržení ze společnosti je stále aktuální. Konec mi vyrazil dech, takový závěr jsem absolutně nečekal. Knihu opravdu vřele doporučuji.

03.03.2021 5 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Tak tahle kniha se zařadila mezi mé oblíbené. Nejdříve jsem četl od autorky Modrou, která se mi také velmi líbila. Ale tato je výrazně lepší. Děj ve třech časových rovinách je skvěle napsaný a nutí k zamyšlení.

10.03.2020 5 z 5

Kniha Vás seznámí s několika emigranty, kteří začínají úplně od začátku a nesou si těžká břemena z minulosti. Navíc je vše z pohledu mladého kluka, který to nemá v životě také jednoduché. Tato kniha byla skvělá!

18.09.2019 5 z 5

Řeka Řeka Peter Heller

Kniha mě zaujala anotací, ale musím říct, že mě moc neoslovila. Příběh se sice dobře čte a konec je až moc rychle ukončen a říkáte si to je jako vše?

11.01.2021 2 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Po knize jsem sáhl na základě recenzí a byl jsem zvědav, jaká bude.... Na začátku se setkáváme s partou mladých lidí, kteří jsou na začátku svého kariérního života a hledání sebe sama. Kniha Vám postupem času dává šokující výpověď z dětství Juda, která má vliv na jeho život. Kniha vlastně nenese téměř žádná pozitiva. Na čtenáře působí opravdu hodně emočně. Již dlouho se mi nestalo, že by mě kniha takto zasáhla...

16.12.2020 5 z 5

Mladí lvi Mladí lvi Irwin Shaw

Na knihu jsem narazil úplně náhodou. Po přečtení pár stránek mě naprosto uchvátila a už nepustila. Kniha se zařadila mezi mé nejoblíbenější a troufám si ji srovnat s Bratrstvem neohořených. Konec je fenomenální a vykreslení jednotlivých postav (Noe, Christian a Michael) je geniální. Vím, že jsem ji nečetl naposledy!

28.09.2020 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Můj oblíbený autor, který opět nezklamal. Příběh tří kamarádů, kteří se snaží žít v nelehké době po první světové válce v Německu. Do jejich života vstupuje přítelkyně jedno z nich, která se potýká se závažným onemocněním. Příběh s velmi hořkým koncem, který vykresluje krutou realitu té doby.

19.12.2017 4 z 5

Země nomádů Země nomádů Jessica Bruder

Tato kniha nutí k zamyšlení. Skutečný život amerických důchodců v zemi, kde víceméně neexistuje žádný záchranný sociální systém. Autorka sleduje osudy několika lidí, kteří přišli téměř o vše….Ale ne o naději v lepší zítřky….

27.06.2022 5 z 5

Životem na zelenou Životem na zelenou Matthew McConaughey

Kniha byla super. Vlastně jsem od ní tolik ani nečekal. Autor - herec nabízí pohled do svého života od jeho dětství až po současnost. Zamýšlí se na různými otázky, který se každý člověk v určité fázi života pokládá. Několikrát jsem se při čtení knihy smál. Je vidět, že ikdyž je slavný herec, stále zůstal nohama na zemi a je pro něj nejdůležitější jeho rodina.

01.03.2022 5 z 5

Skvělá kniha, pohled na Čínu očima Evropana a hlavně skvělého novináře. Kniha se čte velmi dobře. Některé části příběhu jsou velmi surové a hlavně je zde vidět, že Čína je pořád silně komunistická země, která toto částečně schovává za svůj rozvoj ve světě.

16.11.2021 5 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Moje druhá kniha od Irvinga a musím říct, že opět skvělá. Kniha je sice náročnější na čtení, ale kdo vydrží bude znamenitě odměněn. Konec je naprosto fenomenální!

05.05.2021 5 z 5