Modlitba za Owena Meanyho

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nové vydání v pořadí sedmého románu amerického spisovatele Johna Irvinga, autora světově proslulého bestselleru Svět podle Garpa, vypráví příběh prazvláštně nadaného chlapce Owena Meanyho, posmívaného mezi svými vrstevníky, ze kterého se však posléze stává mladík nebývalé autority, prorok, jenž prožívá absurdní novodobou paralelu s životem Ježíše Krista....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/2302/modlitba-za-owena-meanyho-2302.jpg 4.6772
Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Argo
Orig. název:

A Prayer for Owen Meany (1989)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (116)

Kniha Modlitba za Owena Meanyho

Přidat komentář
Aimee1
24. června

Čekala jsem kdo že to ten legendární Owen Meany bude. A zatímco na začátku přišlo zklamání, jak kniha postupovala, Owen "rostl" i v mých očích. Kniha je zajímavá, ale já bych si ji znovu nepřečetla. Možná to bude tím, že já nejsem věřící v klasickém slova smyslu a zde se mluví o "víře společenské", kterou nepovažuji za jedinou možnou. Vždyť musí být víra jednoho člověka zastřešena institucí, která si z textů svatých vybrala ty, které se jí líbí a které volně vykládá?

terimila
07. května

Irving má dar vymyslet si ty nejdivnější lidi, nechat je dělat ty nejdivnější a třeba i odpudivý věci... a vylíčit je tak, že je i přesto musíte mít rádi. Owen Meany je vlastně na Irvingovy poměry ještě celkem normální, krom toho, je je to divně vypadající a divně se chovající malej skrček pocházející z divné rodiny. Ten kluk se s tím vším porve skvěle a zdálo by se, že nakonec může žít celkem fajn a hezkej život... ale ten kluk má jednu smůlu - že VÍ. Knížka ho očima nejlepšího kamaráda provází od dětství přes chvíli, kdy zjistí tu věc, z níž se už nikdy nevymotá... ať se ji snaží ignorovat, zařídit se podle ní, nebo ji oklamat. Hlavní hrdiny knížky nelze nemít rád, nelze jim nepřát dobré a nelze jim nedržet palce v té nelehké době, ve které žijou. A nelze nebýt vděčen za to, že některý věci prostě nevíme.
"POKUD TI NA NĚČEM ZÁLEŽÍ, MUSÍŠ SI TO CHRÁNIT; POKUD MÁŠ TO ŠTĚSTÍ, ŽE JSI NAŠEL ZPŮSOB ŽIVOTA, KTERÝ TI VYHOVUJE, MUSÍŠ NAJÍT ODVAHU HO ŽÍT."

monaska
20. března

Krásná kniha.

Klobouková
18.12.2018

Strašně dlouho mi trvalo, než jsem se do této knihy skutečně začetla. Ale pak to stálo za to - rozhodně patří k románům, které se nezapomínají. Nejvíc mě dostalo, jak to na konci VŠECHNO zapadlo do sebe. I drobné detaily měly najednou velký význam.

Janca007
05.10.2018

Kniha, ke které se určitě ráda vrátím :)

Johnyk
05.10.2018

Skvělý příběh hodný Irwingových kvalit. Chvílemi poněkud náročné. Rozhodně doporučuji

katerina3853
10.09.2018

Jedna z mých nejoblíbenějších knih.

Milaform
29.08.2018odpad!

Vůbec tomu nerozumím, což je asi moje chyba, ale opravdu mě to nechytlo.