Modlitba za Owena Meanyho

Nové vydání v pořadí sedmého románu amerického spisovatele Johna Irvinga, autora světově proslulého bestselleru Svět podle Garpa, vypráví příběh prazvláštně nadaného chlapce Owena Meanyho, posmívaného mezi svými vrstevníky, ze kterého se však posléze stává mladík nebývalé autority, prorok, jenž prožívá absurdní novodobou paralelu s životem Ježíše Krista....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/2302/modlitba-za-owena-meanyho-sdk-2302.jpg 4.5859
Vydáno, Argo

A Prayer for Owen Meany, 1989

Kniha Modlitba za Owena Meanyho

hvozdik

Není nadto sáhnout po čase po velkém románu. Nadšení převeliké a vřele doporučuji. Irving to jednoduše umí a poklona i překladateli.

martineden

Čtenářský zážitek. Už je to hodně let, co jsem knihu četla, vím, že si ji chci přečíst znovu.

DanaKa81

Na Owena Meanyho s podivným hlasem a malým vzrůstem s láskou vzpomíná jeho nejlepší přítel. Jak se v průběhu děje dozvídáme, tak Owen má jisté poslání...Občas tragikomickou, ale moc dojemnou knihu Johna Irvinga z nelehké doby určitě doporučuji!

veneta

První polovinu jsem četla rok, druhou dva dny. A jen letitá vzpomínka na Svět podle Garpa mi nedala tuto knihu odložit. Stojí za přečtení, pokud Irvinga máte rádi.

esma
07.12.2020

Nedala jsem to. Přiznám se, že jsem to dočetla jedině z důvodu vysokého hodnocení v DK, ale názor jsem ani poté nezměnila.

Toffee
30.11.2020

Owen Meany je hodně zvláštní postava. Chvílemi mi hrozně vadil, jindy mi ho bylo líto a jindy jsem se skláněla před jeho hlubokou vnitřní moudrostí a citlivostí. Iritoval mě jeho pocit vyvolení nebo spíš předurčení, fascinovalo mě, jak manipuluje s lidmi, kteří si to uvědomují, ale podřizují se. Došlo mi ale , že právě v tom spočívá mistrovství téhle Irvingovy paralely s Ježíšem. I ten nejspíš tyhle pocity ve svém okolí vyvolával.

jfialova
21.10.2020

Po velmi dlouhé době jsem zase sáhla po knize Johna Irvinga-ono jich není mnoho, které jsem ještě nečetla. Tuto jsem odkládala, v době středoškolských studií se totiž na rozdíl od ostatních spolužákům tolik nelíbila. Myslím, že jsem udělala dobře, když jsem její četbu o nějakých patnáct let odložila. Pro českého čtenáře, který není zběhlý v podivném systému amerických církví a pohybuje se v převážně ateistickém prostředí, je to poměrně náročná četba. Autor nechce totiž jen šokovat a vytvářet absurdní situace, ale nutí k zamyšlení. Nad vírou jakou takovou, nad společností, nad životem a jeho cenou, nad nenávistí a hloupostí. Oceňuji mistrovské vykreslení samotné postavy Owena, která nemá podle mě v literatuře obdoby, a její velmi citlivé zasazení do reálií, jak geografické, tak časové. Příběh dává smysl, byť nechybí ani bláznivý labrador a vycpaný pásovec. Kniha není pro každého, ale z bezpočtu pozitivních reakcí je vidět, že svoje nadšené čtenáře si rozhodně našla. A já se nedivím.

Romkal
17.08.2020

Četla jsem ji pomalu!vždycky tak po třech dnech a po částech.Musela jsem vždycky vstřebat,promyslet!
Bude mi chybět Owen!Byl i mým přítelem na těch pár chvil!A nedivim se Johnovi.Bez druhé půlky se nedá žít!
Za mě skvělá kniha!Jsem ráda,že jsme se našli!