Modlitba za Owena Meanyho

Modlitba za Owena Meanyho https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/2302/bmid_modlitba-za-owena-meanyho-sdk-2302.jpg 5 1042 174

Nové vydání v pořadí sedmého románu amerického spisovatele Johna Irvinga, autora světově proslulého bestselleru Svět podle Garpa, vypráví příběh prazvláštně nadaného chlapce Owena Meanyho, posmívaného mezi svými vrstevníky, ze kterého se však posléze stává mladík nebývalé autority, prorok, jenž prožívá absurdní novodobou paralelu s životem Ježíše Krista.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

A Prayer for Owen Meany , 1989

Hovy
26.06.2012 5 z 5

Owen je takovej malej hajzlík, kterýho si ale zamilujete. Chvílema se dost řeší duchovno a víra, ale konec vám to rázem objasní.

Clarisima
17.05.2012 5 z 5

První kniha, kterou jsem od Irvinga četla. Nesehnala jsem v knihovně Garpa, tak jsem hmátla po Owenovi a rozhodně jsem nelitovala. Pro mne je lepší než Garp

paloma
24.04.2012 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha od Johna Irvinga, kterou jsem dlouho nemohla pustit z hlavy. Velký dojem na mě udělala postava Owena Meanyho a jak vše co se v jeho životě odehrálo směřovalo k naplnění jeho osudu.

koolsavage
07.01.2012 5 z 5

Ze začátku mi Owen Meany nebyl sympatický. Běh příběhu to ale změnil. Byl to velmi krásný a dojemný příběh. A taky určitě nabídl mnoho otázek k zamyšlení.

Zajda
23.12.2011 4 z 5

Modlitbu za Owena Meanyho jsem četl celý měsíc. Což je za poslední dva roky nejdelší doba, jakou jsem u jedné knihy strávil. Po dočtení jsem cítil mírné zklamání. Avšak se stále větším odstupem a vzpomínáním na nejrůznější obrazy z knihy (Pásovec, Hlas, popelnice, Owen jako herec, míček, trénink střelby na koš...) Cítím, že ve mě kniha zanechala možná větší dojem, než jsem si zpočátku myslel. Samotná postava Owena Meanyho je jedna z nejlepších, s jakou jsem se doposud setkal. Děj plyne pozvolna, nikam nespěchá. Nevybízí čtenáře aby každou volnou chvíli nedočkavě sahali po knize, což u mě způsobilo právě to prodloužení doby čtení. Vytkl bych jen ty pasáže, kde vypravěč popisuje vyznání a pojetí víry různými Křesťanskými církvemi. V tom jsem se poněkud ztrácel...

"Tetička Marta, jak typicky americké, uměla jednat ve jménu demokracie vysloveně nelidsky."

Ronie Gray
26.11.2011 5 z 5

Porozumíte zázrakům, Owenovi Meanyovi i Johnu Irvingovi a zamilujete se do něj.

Miru
14.11.2011 5 z 5

Jsem přesvědčena o tom, že pokud tuto knihu neskromně označím za jednu z nejzásadnějších knih vůbec, nebude to rouhání.

Elisa.Day
28.10.2011 5 z 5

Pravidla moštárny a Owen Meany - dvě suverénně nejlepší Irvingovy knihy. Silný příběh, který se vám dostane opravdu hodně hluboko pod kůži a přemýšlíte o něm ještě dlouho po přečtení - a přiznejme si to, takových není zrovna moc. Některé části jsou pomalejší, ale vlastně to není na škodu. Konec strhující a celkový dojem pak řadí knížku hodně vysoko v mém osobním žebříčku oblíbenosti.

kedalch
31.07.2011 4 z 5

Ačkoliv mám knihy Johna Irvinga velmi rád, Modlitba za Owena Meanyho mě poněkud zklamala. Nejspíš to bude díky přehnanému očekávání vzniklému díky vřelým referencím ze stran přátel a recenzím na netu. Na to, že má kniha přes šestset stran mi děj přišel poněkud rozvleklý a nezachránil to ani dramatický konec. ****

Lidka
15.02.2011 5 z 5

Tak toto je moje nejoblíbenější kniha, nejen od Irvinga, ale úpně ze všech knih co jsem četla je nejkrásnější.

bosorka
01.02.2011 5 z 5

Podle mě nejlepší Irvingova knížka, kterou nikdy nepřekonal. Jedna z mých top knih.

Val
29.01.2011 5 z 5

Rozhodně jedna z mých nejoblíbenějších knih....

I.Zi...
30.11.-0001 5 z 5

Tak Owen se mi teda fakt líbil, bavilo mě čekat, s čím zas na další stránce autor přijde a rozhodně jsem se nenudila.
…"Právě jsem jednoho z nich potkal: vysokého, hubeného patnáctiletého kluka, jmenuje se Dick. A jde z něj strach až běda. Jeho nejhorší vlastnost se velice podobá té, kterou trpí i televizní misionáři – a náš budoucí prezident, oba mají stejnou vadu – jsou si tak jistí tím, že mají pravdu! A z toho jde na člověka strach – myslím, že máme proč se budoucnosti bát"…

Dai6kan
30.11.-0001 1 z 5

Málokterá kniha na mě od začátku až do konce působila tak šíleně vykonstruovaným dojmem. Postavy nepřirozené a nesympatické, autor se evidentně hrozně snažil všeljak zapůsobit na čtenáře, ale ty snahy jsou hrozně nucené a já jsem jeho postavám absolutně nic nevěřil a byly mi zcela ukradené. Těch 600 stran jsem přetrpěl jen kvůli vidině údajně geniálního závěru, který ale vší té těžkopádné vykonstruovanosti nasadil korunu. Žádná kniha mě tolik nenasrala jako Owen Meany!