Maki21 Maki21 komentáře u knih

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Velice mile mě překvapilo jak se film podobá knižní předloze. Kniha samozřejmě úžasná, vše dopodrobna vysvětleno a veškeré otázky které se v předchozích dílech objevily zde byly odpovězeny. Jsem ráda že jsem dočetla celou sérii a můžu si jí tzv. odškrtnout ze seznamu.

12.09.2023 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

(SPOILER) Chtěla jsem knihu která bude erotická a zároveň odlehčená tematicky na léto. Obojího se mi dostalo ale osobně by mi nevadilo kdyby tam bylo více sexuálních scén. "Vtipná pointa" že jeho banán je opravdu míněné jako to ovoce mi moc vtipná nepřišla. Občas padly zajímavé dialogy ale byly hrozně předvídatelné stejně jako závěr celé knihy. Rozhodně nemám v plánu číst pokračování.

15.08.2023 3 z 5

Kauza Skripal Kauza Skripal Mark Urban

(SPOILER) Kniha je na velice ožehavé téma které je problematické i dodnes. V knize jsou zmíněny rozhovory nejen se samotným Skripalem ale i s lidmi jejichž jméno nemůže být zveřejněno, což knize přidává ještě větší tajemství. Závěr není jednoznačný jelikož nikdo nebyl za tento čin odsouzen. Ale kniha nám poukazuje jak vypadá špionážní práce v praxi.

15.08.2023 4 z 5

Skandál na spadnutí Skandál na spadnutí Julia Quinn

Pěkná kniha, žádné velké zvraty ale příjemně odpočinkový příběh. Za mě moc pěkně udělán závěr který vše tak pěkně ukončí.

15.08.2023 5 z 5

Harry Potter je prostě klasika. Nádherně čtivá kniha, která odsýpá a děj se vůbec netáhne. Děj je tak dynamický a zároveň nám ukazuje spoustu věcí které je potřeba abychom pochopili pokud chceme vědět proč se Voldemort chová tak jak se chová. Kniha se mi velice líbila i z této psychologické stránky.

19.07.2023 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Za mě jednoznačně pecka, na tuto knihu jsem se moc těšila. Jelikož mě obecně baví sérioví vrazi byla jsem velice ráda že zde byly zapojeni ti nejslavnější a vážně wow. A závěr kdy se dozvíme kdo je "Kopírák"? Hustý, ani ve snu by mě nenapadlo že to tak může být. Autorka se opravdu překonala.

19.07.2023 5 z 5

Hra na nikdy Hra na nikdy Jeffery Deaver

(SPOILER) Tuto knihu jsem si vybrala jelikož tam hrají důležitou roli videohry a jejich budoucnost. Příběh je velice hezky postavený a vykreslený. Velmi se mi líbí myšlenka že někdo vezme videohru a tu přenese do reálného života kde podle ní začne "žít". Strhávám knize jednu hvězdu za to že hlavní linie sice byla ukončena ale vedlejší ne, ale chápu kniha je na pokračování.

17.06.2023 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Na knihu jsem se velice těšila, již dlouho sem jí měla v plánu zejména díky šokující obálce. A tím to asi končí. Začátek úžasný, šokující, dech beroucí ale postupem času se z toho stává odpad. Děj nedává smysl, hlavní postava najednou změní své chování které není nijak dopodrobna vysvětleno. A závěr? Za mě šílenost, najednou děj končí ale proč? Jaký je důvod chování hlavních postav? To si má čtenář pravděpodobně domyslet sám. Za mě velké zklamání.

31.05.2023 1 z 5

Deník letušky Deník letušky Marika Mikušová

Moc ráda čtu tento typ knížek. Autorka vtipně komentuje jaké je to pracovat pro největší leteckou společnost na světe a že není vše zlato co se třpytí. Kapitoly jsou hezky rozděleny a jsou zde také popisovány destinace které měla možnost navštívit během svého povolání. Nejvíce se mi však líbilo popis jednotlivých situací které se mohou odehrát během letu, a jak se chovají různé národnosti. Až autorka vydá pokračování ráda si ho přečtu.

31.05.2023 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Za mě zatím nejlepší kniha z této série, vše je zde krásně vysvětleno a popsáno. S filmem se kniha nedá srovnávat. Ačkoliv některé pasáže zejména ze začátku mi přišly zbytečně dlouhé a nedůležité v průběhu děje vše do sebe hezky zapadlo.

26.05.2023 5 z 5

Pornovláska Pornovláska R. R.

(SPOILER) Kniha mě zaujala svou obálkou a doufala sem že nás vezme do zákulisí pornoprůmyslu. Stalo se tak ale velmi okrajově a stal se z toho další zamilovaný román který ještě ani nemá ukončený konec a naznačuje pokračování. Další knihu si rozhodně nekoupím a můžu jí označit za velké zklamání.

18.05.2023 1 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Kniha přečtená jedním dechem, napínavá úžasná a osvětlila mnoho skutečností které se do filmu tak nějak nevešly. Za mě zatím nejlepší kniha z celé série.

04.05.2023 5 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

(SPOILER) Ačkoliv celou tuto sérii zbožňuju, tahle kniha byla zatím za mě nejslabší. Mrzí mě že už teď se odhalila totožnost naší úžasné spisovatelky o které nikdo nic nevěděl. A druhá polovina knihy byla vlastně o tom jak by si Colin měl dodat odvahu ale jinak nic extra zajímavého. Doufám že další díly budou opět o něco záživnější.

22.04.2023 3 z 5

Na Harrym Potterovi není co vytknout, prostě skvělá kniha jako vždy

14.04.2023 5 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Knihu sem přečetla za dva dny. Úžasná, romantická, oddechová. Prostě super kniha do nepohody.

28.03.2023 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Stejně jako celá série Harryho Pottera, samozřejmě i tahle je super. Příjemná až velmi podobná jako film (to sem nečekala, spíš si to nepamatuju). A opět výborná relaxační kniha, takže jdeme číst další v pořadí :D

25.03.2023 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Knihu sem četla jako malá holka, teď sem se k ní vrátila. Je to úžasný odpočinek v hektických dnech kdy můžeme svou fantazii více zapojit a představit si vše co je v knize popsáno. Rozhodně si přečtu všechny knihy.

08.03.2023 5 z 5

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

Hezky napsaná kniha, každý si z ní asi vezme něco jiného ale rozhodně velký přínos v oblasti co všechno spánek ovlivňuje. Rozhodně jsem začala přemýšlet jinak o svých spánkových zvyklostech.

26.02.2023 5 z 5

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Úžasná kniha, jak se dalo očekávat. Nádherně vykreslené a dopodrobna popsané nejznámější české případy. A fotky na závěr tomu pouze dodali autenticitu.

04.02.2023 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Od Kinga sem měla tu čest číst mnoho knih a tahle nebyla špatná ale vadil mi rozvláčný začátek, a hodně popisu osob a prostředí. Ale závěr byl strhující jako vždy.

26.01.2023 4 z 5