Proč spíme ekniha

od:

Proč spíme obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Kolik hodin jste dnes v noci spali? Pokud méně než osm, pak asi stejně jako většina lidstva trpíte spánkovou deprivací. A přicházíte o to nejlepší. Lidé, kteří si dopřávají dostatek spánku, jsou zdravější, chytřejší, štíhlejší, atraktivnější a šťastnější. Příčinu své únavy a zdravotních potíží hledejte v nedostatku kvalitního spánku a pak teprve jinde. Kniha předního světového neurovědce Matthewa Walkera odkrývá nejnovější poznatky z výzkumu spánku a ukazuje, že evoluce nás touto bezbrannou a neproduktivní fází denního rytmu nevybavila náhodou. Díky převratnému rozvoji a dostupnosti zobrazovacích metod dokáže věda poprvé v historii zodpovědět, proč vůbec spíme, jak spánek prospívá našemu tělu a mozku a proč má neřešená dlouhodobá spánková deprivace tak ničivé následky pro naše zdraví. Walker fascinujícím způsobem objasňuje vliv spánku na logické rozhodování, učení a paměť, na seřizování našich emocí a imunitní systém, ale i metabolismus a chuť k jídlu. A přesvědčivě dokládá, že chronický nedostatek kvalitního spánku nás může nejen mnoha různými způsoby zabít, ale také ovlivnit rozhodování a chování celé společnosti. Seznamte se i vy s posledními vědeckými objevy, díky nimž pochopíte, jaký elixír zdraví, štěstí i moudrosti ve svých životech (a postelích) máme. V knize najdete i rady, jak odstranit různé špatné návyky a další překážky, které brání kvalitnímu spánku vás i vašich blízkých. Kniha byla přeložená do více jak 30 jazyků a již teď mění životy jednotlivců i celých společností....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384385/proc-spime-FKS-384385.jpg 4.5550
Žánr
Literatura naučná, Zdraví
Vydáno (ekniha), Jan Melvil
Orig. název

Why We Sleep: Unlocking the Power of Sleep and Dreams, 2017

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (163)

Kniha Proč spíme

Přidat komentář
LadidaX
10. dubna

Zajímavá fakta, pěkně napsáno, za mě skvělá práce. Čtenář posune spánek na žebříčku priorit zase o kus výš.

domihruzkova
09. dubna

Tohle by si měl povinně přečíst každý!
Poté by měl navázat knihou Cirkadiánní kód, který problematiku nedostatečného spánku skvěle doplňuje o další informace, které vám ještě o něco více zlepší kvalitu života.
Jsem si jistá, že po přečtení těchto knih by si lidé více vážili času stráveného v posteli a dokázali by tak předcházet mnoha civilizačním nemocem.


Veeczko
05. dubna

Zvládla jsem přečíst první - velmi nudné - stránky, které mají čtenáře uvést do problematiky. Poté jsem jen žasla nad informacemi obsaženými v knize. Tato kniha by měla být povinnou četbou ve škole. Opravdu povinnou. :-)
Od té chvíle, co jsem knihu začala číst, ji doporučuji kde mohu, protože věřím, že informace v ní přispějí k upevnění zdraví každého člověka. Pokud je bude dodržovat...:-)

Adellll
05. dubna

Sice jsem na knihu slyšela samou chválu, ale i tak jsem byla překvapena její kvalitou. Autor i přes zvolený žánr (naučná literatura je často docela rozvleklá:D) píše knihu poutavě a zábavně. I když jsem si před přečtením připadala celkem tohoto tématu znalá, spoustu věcí mi doslova vyrazilo dech. Určitě doporučuji přečíst úplně každému.

MorriconeTheGod
30. března

Kniha je hodně spánkocentrická, po přečtení by mohl člověk nabýt dojmu, že pořádný spánek vyřeší všechny problémy člověka i lidstva. Jinak ale zajímavé čtení.

alibaba72
29. března

Kávu už nepiji, mobil nechávám v obýváku, v ložnici mám chladno a očekáván přísun kvalitního spánku a tím pádem i zdraví. Velmi zajímavá a poučná kniha.

Katrinreading
28. března

U toho jsem se tak nudila, že jsem málo usnula, a to jsem se ani nedostala k tomu kýženému vysvětlení, na které láká obálka.

PietroGrencik
27. března

Táto kniha vám nedá spať, kým ju neprečítate !

Unikát v oblasti spánku.

Kvalitný spánok je všeliek, zázračné sérum.

V tejto knihe sa veľmi zo široka dostanete až k úplnej podstate spánku.

Po prečítaní som musel zmeniť môj prístup spánku, inak to proste nešlo...

ODPORÚČAM !!!

1 ...