Skandál na spadnutí

Pověst Georgiany Bridgertonové je v troskách. S mužem, který ji unesl kvůli věnu, strávila nějaký čas bez gardedámy a nikdo nevěří, že si uchránila svou nevinnost. Teď má jen dvě možnosti – buď si toho ničemu vzít, nebo se nikdy neprovdat. Kmotr Georgiany, hrabě Rokesby, soused rodiny Bridgertonových, poručí svému nezadanému synovi Nicolasovi, aby Georgianu požádal o ruku. Ten je nejdřív v šoku, ale nakonec to pro mladou ženu udělá. Ona ho nejprve odmítá, nakonec však se sňatkem souhlasí a oba odjíždějí na líbánky do Skotska. Může však v manželství z rozumu vzplanout osudová láska?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468105/big_skandal-na-spadnuti-KbH-468105.jpg 3.673

Rokesby 4.

Literatura světová

Vydáno: , Ikar (ČR)

First Comes Scandal, 2020

Kniha Skandál na spadnutí

Luccinda

Asi nebude žádným překvapením, když řeknu, že jsem si čtení opět užila. Tahle série mě neskutečně baví a ačkoliv jsem se trošku bála romantické linky od přátelství k lásce, která nepatří k mým nejoblíbenějším, nakonec to bylo boží. Nejvíce mi ovšem utkvěla v paměti scéna s kočkami v kočáře na cestě do Skotska, ta byla perfektní a hodně jsem se u ní nasmála. Zajímavé byly také scény z univerzitního prostředí, jelikož hlavní hrdina Nicolas studuje medicínu. A i samotná romantická linka se mi ve výsledku dost líbila.

Andynka

Asi nikoho nepřekvapí, že i z toho perquelu jsem nadšená.
Bylo docela příjemné na chvíli vykolejit z rozjetých románků Bridgertonů. A vrátit se zpět a poznat trochu jíné prostředí a Bridgertoni s Rokesby. Těším se až vyjde s novou obálkou celá tahle série.

Medasek

Nelíbila se mi to tolik, jako série Bridgertonových, ale pořád to byla velmi čtivá knížka. Ocenila jsem, že jsme se setkali s postavou Edmunda a malého Antoniho a Benedikta.

michaela4582

Skandál na spadnutí se mi vážně líbil. Opět jsem se hodně nasmála a nechtěla knihu odložit.

Na to, že většinou nefandím linkám od přátel k milencům, tak Georgiana a Nicolas mě moc bavili. Podle mě mezi nimi nechybí ta správná jiskra a svými výměnami názorů bravurně dokázali udržet mou pozornost. Myslím, že hlavnímu páru a celkově příběhu dost prospělo, že jde tentokrát o mladé lidi z vyšší třídy, kteří mají kromě pohybu ve vyšší kruzích také nějaký cíl, poslání.

Georgiana Bridgertonová, teta našich 8 známých sourozenců, je vážně bezvadná. Velmi jsem si jí oblíbila díky jejímu nově objevenému zápalu pro medicínu. Připomněla mi tím mou milovanou Audrey Rose Warsworth (Po stopách Jacka Rozparovače), což je v podstatě také mladá žena fascinovaná fungováním lidského těla. Mám ráda, pokud hrdinky smýšlí na svou dobu moderně a chtějí od života víc než se jen starat o domácnost a děti. A taková přesně Georgie je. Stejně tak si mě získal její mužský protějšek Nicolas Rokesby, který studuje na lékařské fakultě v Edinburgu.

Byť se toho v knize v podstatě až tolik nestalo, nenudila jsem se. Úplně nejlepší v ději byly scény majodromem rodiny Bridgertonových a majordomem od Rokesbyů. Ti dva a celá cesta na sever do Skotska s vřeštícím kocourem mi vynahradila nepřítomnost lady Whistledownové, která v prequelech přirozeně ještě nevíří vody londýnské smetánky.

Skandál na spadnutí je prostě další bezvadná odpočinková knížka, kterou můžete slupnout za jedno odpoledne a zpříjemnit si tak třeba podzimní deštivý den. Už se těším na další prequely.

Za výtisk knihy k recenzi děkuji společnosti Euromedia.

alzbeta4340

Jednoduché, ale mě se to líbilo. Osobně mám pro Bridgertonovi slabost, a tady máme jejich oblíbenou mladou tetu Georgianu, která hlídá malé uličníky Anthonyho a Benedicta. Kromě toho má také Georgie zničenou pověst, což se musí napravit urychleným sňatkem.

Calwen89

Tento díl mě bohužel už tolik nezaujal. Asi za to můžou hlavní postavy, které jsem si prostě neoblíbila ale taky možná děj, který měl akci a spád jen na začátku knihy. Stále jsem pak čekala na nějaký zvrat, či překážku a ono nic. Autorka prakticky utvořila fungující pár hned zkraje a poté se všechno až do konce neslo na bílém obláčku. Jediný vtipný přínos v tom za mě měly kočky s nimiž jsem si scény opravdu užívala.

romca4180

I když víte, že to dopadne jak to dopadne, tak se pobavíte, protože je kniha psaná opravdu velmi vtipně :)

Pitbullka

Odpočinkové, vtipné, svižné. Příběh se mi líbil i když bylo jasné, jak to dopadne.