Maki21 Maki21 komentáře u knih

Vzorná chůva Vzorná chůva Sheryl Browne

(SPOILER) Ze začátku mi kniha přišla jako průměrná, podobných v posledních letech vychází mnoho. Ale závěr byl fascinující, kam se posunuli hlavní postavy, jak se doopravdy vykreslí chůva a závěr který naznačuje že není všemu konec. Autorka nádherně popsala psychologii ženy která byla v dětství zneužita, následně měla problémy se kterými jí nikdo nepomohl a ona jediný způsob řešení znala násilí. Knihu ke konci nelze odložit.

14.01.2023 5 z 5

Ledař: Zpověď nájemného vraha Ledař: Zpověď nájemného vraha Philip Carlo

Knihu jsem měla dlouho v sekci "chystám se číst", a měla sem jí na doporučení holek z Opravdových Zločinů. Ze začátku byla kniha velice zajímavá, ale ke konci podle mě příliš natahovaná. Neříkám že se měla zkrátit ale podle mě tam bylo moc popisů. Nemyslím si že bylo potřeba vyjmenovávat všechny oběti je měl vrah na svědomí ale chápu že autor chtěl být podrobný.

04.01.2023 3 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Moc příjemná, romantická kniha. Krásný příběh, malá dávka psychologie. Nebyla to nudná kniha kde od začátku víte jak to dopadne, ale příběh se pomalu odvíjel až měl dojemný konec.

19.12.2022 5 z 5

Rudý měsíc Rudý měsíc Miranda Gray

Moc pěkná kniha, která mi ukázala to že když se mi mění nálada v průběhu měsíce není to nic špatného.

12.12.2022 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

(SPOILER) Po čase jsem se vrátila ke Kingovi, nebylo to nejhorší ale četla jsem od něj i lepší kousky. Taková dost soft knížka na jeho poměry, a malinko mi vadí že čtenář tak nějak tuší zhruba od půlky knihy co se asi stane a jak to dopadne. Ale pokud jde o psychologickou stránku ta byla perfektní, vykreslení šílené matky která žije pouze pro náboženství, pecka.

11.12.2022 4 z 5

Zrůdy s lidskou tváří Zrůdy s lidskou tváří Carol Anne Davis

Velice zajímavá kniha, nejvíc mě nadchlo že zde bylo uvedeno co se stalo s vrahy. Dost často se totiž nedozvíte jak to s nimi dopadlo a zde bylo vše krásně popsáno a vysvětleno, u některých případů dokonce byl psychologický rozbor daných osobností.

04.12.2022 4 z 5

Miluju příběhy z devadesátých let. Autentický příběh tohoto šílence jsou opravdu velmi zajímavé. Kniha je krásně doplněna fotografiemi autora které tomu dávají ještě větší ráz.

20.11.2022 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Kniha stejně jako celá série je příjemný oddych do těchto podzimních dní. Příjemná romance která ale není prvoplánová a má i několik nečekaných zvratů.

08.11.2022 3 z 5

Tanec skalpelů Tanec skalpelů Jenny Milewski

(SPOILER) Kde začít, smekám před autorkou protože napsat dobrý horor ve světě kde máme Stephena Kinga je obtížné ale tady se to povedlo. Upřímně první polovinu knihy jsem se hrozně nudila ale potom když přišel zvrat ve formě zabijáckého jednovaječného dvojčete, které bylo násilím odstraněno z původní rodiny jakože wow. A závěr kdy je detailně popisován finálový zápas mezi oběma bratry a nakonec kdy člověk vlastně ani neví kdo přežil. Za mě pecka.

22.10.2022 4 z 5

Za vším hledej Bridgertonovy Za vším hledej Bridgertonovy Julia Quinn

příjemná oddechová kniha na podzimní večery. Děj jednoduchý předvídatelný, lehká literatura, nic těžkého na pochopení jediné mínus je že už po dvaceti stránkách víte jak to dopadne.

10.10.2022 3 z 5

Opravdové zločiny 2 Opravdové zločiny 2 Lucie Bechynková

Miluju podcast Opravdové Zločiny již od začátku takže kniha byla nutností do mé knihovničky. Opět nádhera stručně, jasně popsané jednotlivé případy a závěrečné rozhovory byly jen třešinkou na dortu.

02.10.2022 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Pěkná odpočinková literatura kde se dá předpokládat děj, a celkem i závěr ale pokud si člověk potřebuje odpočinout jelikož má těžké období doporučuji.

22.09.2022 3 z 5

Ráda si rozšiřuju obzory, a tahle kniha mě opět někam posunula. Bylo příjemné zjistit že je ok když jsem jednou za čas více unavená nebo někdy jindy zase více hyperaktivní. A nyní mě chápe i můj přítel a lépe se nám spolu žije.

16.09.2022 4 z 5

Cesta zpátky Cesta zpátky Erich Maria Remarque (p)

(SPOILER) Kniha je hodně psychologická, pojednává o tom co se stane když najednou skončí válka a chlapci se vrátí domů. Nejenže je doma nevítají protože třeba ani nepočítali s tím že se jejich synové ještě objeví, ale po první světové válce v Německu nastala hospodářská krize a sami lidé ani neměli co jíst tím pádem živit další členy rodiny bylo těžší. Kniha funguje jako nádherné zamyšlení o zbytečnosti válek a o tom co mají dělat vojáci kteří jí přežijí a jak se z psychických důvodů nemohou zařadit zpět do normálního života.

15.09.2022 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

(SPOILER) Příběh super, nejlepší je jak se v průběhu knihy příběhy postupně propojují a my se dozvídáme vztahy mezi jednotlivými postavami. Malinko mi chybělo nějaké duchovno na které jsme u autorky zvyklý, ale na druhou stranu tady to tajemno představuje stránka z dark webu kde si můžete objednat něčí smrt. A nechyběl pozitivní konec kde dojde k definitivnímu rozuzlení a nezůstane žádná nezodpovězená otázka.

07.09.2022 4 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Tak jo kde začít, opět je to King a opět je to bomba. Kniha může být pro někoho nesmírně dlouhá (přes 700 stránek), ale ono to opravdu nejde zkrátit. Ačkoliv sci-fi typu cestování časem není obvykle moje gusto tak tady to bylo bezva. Nejenže miluju období 50.-60-let v USA, ale taky ta autentičnost. Autor v závěru píše že si sháněl mnoho informací o lokacích kde se kniha odehrává a jak to tam vypadalo tenkrát, a je to opravdu vidět. Pokud chcete vidět jak se žilo v 50. letech tato kniha je ideální.

02.09.2022 5 z 5

Aladinův faktor Aladinův faktor Jack Canfield

Ráda jsem si přečetla další knihu osobního rozvoje, i když tato kniha byla napsaná již dávno stále je tam několik rad kterými se člověk může řídit i v dnešní době. Americká klasika ze které si každý může něco odnést pokud bude chtít.

07.08.2022 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Ke knize jsem byla velice skeptická, a ze začátku mě vůbec nebavila dokonce jsem u ní usínala. Ale závěr byl zajímavý, chvílema i napínavý.

27.07.2022 3 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Tuto knihu jsem si vybrala pouze díky výzvě ale rozhodně jsem nelitovala. Byla zajímavá, poutavá a nejednou jsem se zasmála. Příjemná oddechovka na léto.

07.07.2022 5 z 5

Ocelové město Ocelové město Jules Verne

Na knihu jsem narazila náhodu při vyklízení bytu, a říkala jsem si že jí vyzkouším jelikož od Julesa Verna jsem ještě nic nečetla. Bohužel tento typ literatury není pro mě, u knihy jsem usínala a bylo pro mě velice těžké jí dočíst až do konce. Ale zase z pohledu toho kdy kniha byla vydaná je fascinující jak autor předpovídal vyspělost zbraní hromadného ničení.

01.07.2022 3 z 5