Tanec skalpelů

Ve svých pětatřiceti letech dosáhl Jonas Lerman všeho, o čem se spisovateli může zdát. Jeho knihy o chirurgovi a vrahovi mladých dívek Carlu Cederfeldtovi jdou na dračku, fanynky stojí v zástupech a křesla všech televizních pořadů, ve kterých seděl, už ani nepočítá. Veškerou kritiku extrémního násilí ve svých románech zavrhuje s tím, že to všechno je jen jako. Až do dne, kdy už to jen jako není… Krok za krokem se Jonasův život proměňuje v nepochopitelnou noční můru a hranice mezi fikcí a realitou se pomalu stírá. Nakonec z jeho pohodlného života spisovatele zbývají jen děs, šílenství a umučené teenagerky. Zdá se, že Jonasova jediná šance na záchranu je najít odpověď na onu klasickou otázku, která se pokládá všem spisovatelům: „Kam na to všechno chodíte?“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445689/big_tanec-skalpelu-ykI-445689.jpg 3.291
Literatura světová, Horory, Thrillery

Vydáno: , Fobos

Skalpeldansen, 2012

Kniha Tanec skalpelů

iv.ča

Knížka se dobře četla, ale příběh se mi moc nelíbil. V půlce knížky jsem věděla o co se jedná a žádné překvapení mě tudíž nečekalo. Mám radši duchařinu a děj mohl být více vyšperkovaný. Po druhé už bych si jí nepřečetla.

tetanurae

(+ SPOILER) Tanec skalpelů je horror od spisovatelky Jenny Milewské, která tímto románem v roce 2012 debutovala.

Jonas Lerman je švédský autor brutálních krváků, jenž si žije poměrně obstojným životem. Knihy se prodávají a fanynky se hrnou. Jednoho dne však Jonasova inspirace začne uvadat, což neznamená nic dobrého. Když se však k tomu přidají i pochybnosti ohledně jeho románové postavy, začne jít do tuhého. Jakou spojitost má doopravdy fiktivní sériový vrah s Jonasovou osobní minulostí?
A dokáže kouč Steve Forslund pomoci dříve, než bude pozdě?

Jenny Milewská se pokusila napsat hrůzný příběh, ale bohužel to skončilo u nijak zdařilého pokusu. Kniha je abnormálně rozvleklá, nezáživná, s velmi slabým dějem a plytkými dialogy. Hlavní protagonista se chová nanejvýš nevěrohodně, zbrkle a ,,nepodobně na chlapa". Je velmi silně cítit, že knihu psala žena, která postrádala cit pro tento žánr i pro zdravý úsudek. spoiler: pokud vás vrah nutí spáchat vraždu, logicky po něm skočíte a dáte mu ,,čočku". Určitě mu neřeknete ,,ne, já to neudělám, to po mně nemůžeš chtít," a nečekáte, až si v klidu vytáhne pistoli Stejně tak, pokud máte vraha zády k sobě, praštíte ho do hlavy, a nebudete zkoumat, jak se pouští pila (která byla mmch. elektrická a fungovala i bez proudu).
Snad se autorka pro příště polepší...
Celkové hodnocení 40% -hluback-

postrach

Tak nevim.Na knihu jsem se tesila,plna ocekavani.Zadny horor ani psycho!...Jen autor krvaku,ktery je sam psycho a trpi blokem...Par vrazd podle literarni predlohy...Zklamani!

cca

Možná je to tím, že jsem neměla příliš velká očekávání, ale kniha se mi líbila. Pravda, než jsme se dostali přes úvodní omáčku, aby mohl příběh doopravdy začít, uběhla takřka polovina knihy, na druhou stranu, při tom jak je knížka celkově krátká, mi to ani nevadilo. Druhá polovina už značně nabrala na obrátkách, a i když se nekonal žádný ohromující moment, rozhodně jsem se dost bavila. Co bych ještě vytkla je, že hlavní hrdina mi občas svým nelogickým chováním vyloženě lezl na nervy, ale to určitě není nešvar pouze tohoto "hororu". Celkově si myslím že nejde o žádné veledílo, ale jako jednodušší čtení na jeden večer je to fajn. Dala bych tak 3 a půl *, ale kvůli horšímu hodnocení, které tady kniha má jsem se rozhodla, že jí trochu vylepším skóre :)

saryk93

Navzdory horším recenzím a tudíž nízkému očekávání, mě kniha celkem příjemně překvapila. Četla se mi dobře, začátek byl sice trochu vleklý, ale zápletka originální. Konec dost předvídatelný, s hororem, jak už tu bylo řečeno, to nemá nic společného, ale kniha mě nezklamala tak, jak jsem původně očekávala, naopak ji klidně mohu nenáročným fanouškům psychothrillerů doporučit :)

AlbionFoxyFox

Pro mě to byla jedna z průměrných knih, hůře napsaná verze Kingovy Temné půle, nějak jsem se celou dobu nemohla začíst tak, abych napjatě obracela stránky, byť kniha nebyla úplně špatná. Rozuzlení a závěr jsem bohužel čekala, jen epilog překvapil.

Arkagas

(+ SPOILER) Knihu jsem si koupila díky luxusní krvavé obálce a těšila jsem se na stejný, luxusní a krvavý obsah. No bohužel. Zaprvé se rozhodně nejedná o horror, ale o psychologický a existenciální thriller. Spisovatel brutálních "horrorů" prožívá tvůrčí krizi, až do doby, kdy se mu v hlavě začnou objevovat obrazy mučících a krvavých scén a on je jen přenáší na papír. Vše se zdá být v pořádku do momentu, kdy se vražda, kterou popsal stane doopravdy se stejnými detaily. A tak si myslí, že trpí psychickou poruchou. Hlas v jeho hlavě mu ale napovídá, aby zjistil, co se doopravdy stalo, když mu bylo 6 let. Tady se dozvídáme, že hl.hrdina měl dvojče, kterého se pro jeho krutost a zlost rodiče zbavili po tom, co zavraždil v 6 letech čtyřletou holčičku. A v tenhle moment u mě byla kniha odepsaná. Já tak nesnáším tyhle zápletky založený na telepatické komunikaci dvojčat! A i kdybych to přešla, tak je to tolik scén přitažených z vlasy, že jsem si říkala, že to snad není ani možný. 3/4 knihy navíc absolutně o ničem. Skalpely se ukázaly alespoň na posledních 20 stranách. Díky Bohu, že jsem knihu měla zadarmo, žádný waw efekt se u mě tedy nekoná.

netopýrek1985

Ze začátku mě to moc nebavilo. Nevěděla jak se do toho mám začíst. Pak to začínalo být zajímavý a konec docela smutně skončil