Za vším hledej Bridgertonovy

Oblíbená série o rodině Bridgertonových se vrací v čase na konec 18. století a k mladé Billie Bridgertonové, jejíž temperament se později projeví v mnoha dalších generacích. Billie je umíněná, nechová se jako dáma a celé dětství strávila potloukáním se po venkově s bratry Rokesbyovými. Předpokládalo se, že jednoho z nich si nakonec vezme. Jen ten třetí, nejstarší, pro ni není vhodný, a ona by ho stejně nechtěla, ani za nic. Vždyť George je tak upjatý a nudný. Když se postupně začnou poznávat, vidí se vzájemně v čím dál příznivějším světle, ale než si cokoliv stačí říct, hrozí rodině tragická ztráta – Edward Rokesby se v americké válce pohřešuje a dost možná je mrtev…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324722/big_za-vsim-hledej-bridgetornovy-Idw-324722.jpg 4.3220

Rokesby 1.

Vydáno: , Ikar (ČR)

Because of Miss Bridgerton, 2016

Kniha Za vším hledej Bridgertonovy

Knihy_nad_zlato

Tak už mám přečteny všechny prequely k Bridgertonům, a tenhle je za mě druhý nejlepší, předčí to už jen Trochu jiná slečna Bridgertonová.
Billie je výborná hlavní hrdinka, odlišná od většiny. Pravda u Bridgertonů není snad žádná, kterou by zajímaly jen šaty a plesy, ale přesto žádná hlavní hrdinka z ostatních dílů nezastávala na panství mužskou práci, to tu bylo nové, jedinečné. Líbilo se mi, jak byla vždy naprosto upřímná a nelámala si hlavu s tím, že co si kdo o ní pomyslí. Nikdy se nepřetvařovala, vždycky byla svá.
George byl… no krapet zvláštní. Moc nevím co si o něm myslet, ale rozhodně byl zajímavý.
Bylo pěkný sledovat, jak si ti dva k sobě hledají cestu. Ne, že by se na začátku přímo nenáviděli, ale nechápali se navzájem a oba tak trochu tím druhým opovrhovali. Bylo zajímavý sledovat, jak se pomalu začínají chápat, vidět v sobě něco víc.
Prostředí, mě už dávno známé, se mi opět líbilo. Na ten venkov bych se opravdu ráda podívala, musí tam být krásně.
Děj byl zajímavý, napínavý, ale ocenila bych větší konec, jestli to dává smysl. Prostě jsem z toho konce neměla pocit, že by to byl konec, jako by to prostě bylo blízko konce useklý.
Každopádně prostě další Bridgertonovi/Rokesbyovi, co čekat jinýho než výbornou romantickou oddechovku, že?

brectanka

Skvěle jsem se bavila. Nádherné slovní přestřelky mezi Billie a bratry Rokesbyovými. Billie je nespoutaná, upřímná, živá a nezkazí žádnou zábavu. Krásně se mi její příběh četl až do jejího prvního plesu v Londýně. Pak autorce došel dech, nápady.... škoda. Nebýt divného konce, bylo by to lepší než Vévoda a já.

Medasek

Další hezká oddechovka od autorky Bridgertonů. Jedinou výhradu bych tady měla k sexuální scéně. Tohle byla jedna z těch nejhorších co jsem kdy četla.

Ivusak7

Hezké, nenáročné, oddechové čtení, jsem zvědavá na dalsí díly z této série.

johana3160

Myslim, ze i kdybych nevedela, kdo je autorkou, JQ bych poznala podle jejiho osobiteho stylu, ktery mam moc rada. Serii Bridgetonovi mam moc rada (serial stoji za prd), a tohle navazani je super. Krasne popsana vzrustajici naklonost a veskere pocity “necekaneho” paru. Zivy pribeh a silne lakadlo na dalsi dil. Ja si nestezuju. Teda max na to, ze jsem v knihovne zapomnela 2.dil:)

Damonka12

4,5 Nádhera přesně jak to mám ráda, knihu jsem přečetla za jedno odpoledne, nejde ji odložit.

lucie3944
25.11.2021

Mně se to moc líbilo. Bylo to vtipné, milé, příjemné to plynulo. Není nad dobrý historický román, a ty Julia Quinn umí. Oba hlavní hrdinové byli kouzelní, objevování toho druhého, kdy zjišťovali, že ten druhý je vlastně jiný než si mysleli.... A pak to uvědomění, že se zamilovali... Jo, moc povedená kniha, těším se na další díl.

narisa
28.10.2021

Tak toto byla parádní kniha. Příběh Billie a George se mi opravdu moc líbil. Pohodové čtení, které bylo prodchnuté humorem a romantikou. Trochu mi to připomínalo knihu Jako v ráji od této autorky a ta se mi také moc líbila. Nebyl tam žádný velký zvrat, ale krásně propracovaný příběh dvou lidí, co se sice znají, ale nikdy k sobě neměli tak blízko, a přesto se stane, že se zamilují. Billie byla super divoška. George byl také skvělý, ale přišlo mi, že rodinou krapet nedoceněný a přehlížený.
Rozhodně doporučuji.