Za vším hledej Bridgertonovy

Oblíbená série o rodině Bridgertonových se vrací v čase na konec 18. století a k mladé Billie Bridgertonové, jejíž temperament se později projeví v mnoha dalších generacích. Billie je umíněná, nechová se jako dáma a celé dětství strávila potloukáním se po venkově s bratry Rokesbyovými. Předpokládalo se, že jednoho z nich si nakonec vezme. Jen ten třetí, nejstarší, pro ni není vhodný, a ona by ho stejně nechtěla, ani za nic. Vždyť George je tak upjatý a nudný. Když se postupně začnou poznávat, vidí se vzájemně v čím dál příznivějším světle, ale než si cokoliv stačí říct, hrozí rodině tragická ztráta – Edward Rokesby se v americké válce pohřešuje a dost možná je mrtev…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/324722/za-vsim-hledej-bridgetornovy-Idw-324722.jpg 4.3122

Rokesby 1.

Literatura světová, Pro ženy, Historické romány
Vydáno, Ikar (ČR)

Because of Miss Bridgerton, 2016

Kniha Za vším hledej Bridgertonovy

warca

Milý příběh, u kterého se člověk musí blbě usmívat celou dobu. Jen jejich láska mi nakonec přišla celá dost uspěchaná...
A otevřený konec.
No má to pokračování, tak uvidíme.

Pouli

Příjemný návrat k sérii o Bridgertonech.

munka

Julia Quinn patrí medzi moje obľúbené autorky a tak som privítala jej ďalšiu sériu. Úsmevný romantický príbeh, vtipné dialógy. Rozbeh série perfektný, teším sa na ďalších súrodencov.

maafa

Knihu jsem si vybrala víceméně náhodně, do výzvy (kniha, jejíž autor letos oslaví kulatiny), od J. Quinn jsem ještě nic nečetla, tak mě to i zajímalo. Navíc pěkná hodnocení, komentáře....Musím ale přiznat, že mě to moc nebavilo. A to jsem již dříve nějaké historické romance četla, od L. Kleypas, N. Jordan,...
Dočetla jsem, ale k této autorce se asi nevrátím.

NathalieVerdun
18.12.2019

Milé, úsmevné, vtipné, romantické. Hlavná hrdinka - Sybilla ,,Billie" Bridgertonová - mi bola veľmi sympatická a až jej trochu závidím tú slobodu a voľnosť na vidieckom panstve. George Rokesby, vikomt Kennard je tiež typom postavy, ktorú si nejde neobľúbiť. A tie ich dialógy a vôbec, všetky slovné pošťuchovania medzi týmito rodinami - nesmierne mi to spríjemnilo náladu. Dej plynie ľahko, nenásilne, autorke to proste ide jedna radosť. Nehovorím, že je to nejaké svetoborné dielo typu klasickej literatúry, ale kto by to od tohto žánru čakal? - takže za mňa v tejto kategórii super.
Billieina sestra Georgiana a Georgov brat Andrew ma tiež zaujali a už sa teším na ich príbehy - grófka z Manstonu (matka bratov Rokesbyovcov) naznačila, že k spojeniu ich rodín by mohlo dôjsť aj medzi Georgianou Bridgertonovou a podobne starým Nicholasom Rokesbym, takže som neodolala, trochu pogooglila a... dočkám sa - ale najprv dostane priestor Andrew.
Som rada, že Bridgertonovci sú späť - viem, že autorke to dalo menej námahy zasadiť dej k známym postavám, no čitateľom to aspoň zmierni bôľ po prečítaní všetkých dielov tamtých Bridgertonovcov.

Etule
09.08.2019

Bridgertonovy jsou prostě srdcovka, takže návrat k nim byl celkem nostalgický. :-) Škádlení mezi hlavními hrdiny u mě vyvolávalo úsměv, někdy i výbuchy smíchu. Georgův bratr Andrew to je tedy číslo, moc se těším na jeho příběh.
Další příběh, kde se na začátku nemají příliš v oblibě, ale pak najednou prásk. Jasně, je to klišé až na půdu, ale Julia to prostě umí a tyhle její příběhy zbožňuji. Jsem ráda, že nakladatelství bude pokračovat s jejími knihami i nadále. Je to moje stálice v tomto žánru a její knihy prostě baví. .-)

pip11
16.07.2019

Příjemné lehké čtení, opět protkané svěžím humorem. Líbivá romantika v pěkném příběhu.

ariel platto
19.06.2019

Po přečtení věty od hlavní hrdinky na straně 58 "byl to úžasný pocit" jsem ji už neměla ráda a tak jsem knihu přečetla jen z donucení. Kdyby tam ta věta nebyla, dala bych plný počet *