Dallas 63

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dne 22. listopadu 1963 otřásly Dallasem tři výstřely. Prezident Kennedy zemřel a svět se změnil. Kdybyste měli možnost změnit dějiny, udělali byste to? Stephen King zve čtenáře na cestu časem do 50. let minulého století až ke dni, kdy bude JFK zastřelen, ledaže... Hlavní hrdina knihy se vydá zpět časem, aby se pokusil vraždě zabránit. Jake Epping, pětatřicetiletý učitel angličtiny, dostane od studenta Harryho slohovou práci pochmurný drásavý příběh o jisté noci před padesáti lety, kdy se jeho otec vrátil domů a kladivem zabil matku, sestru a bratra... Jake se vydá na šílenou misi, při níž se má pokusit změnit běh událostí. A tak začne Jakeův nový život, porušující všechna běžná pravidla času....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140275/big_dallas-63-sNm-140275.jpg 4.61528
Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Beta-Dobrovský
Originální název:

11/22/63, 2011


více info...
Nahrávám...

Komentáře (381)

Kniha Dallas 63

adela2316
dnes

Uz dlouho jsem žádnou kingovku nečetla, naposledy Geraldovu hru a to mě moc nenadchlo.
U této knihy mě od začátku trochu deprimoval počet stránek. Takze jsem se knihou prokousavala, ačkoli mě příběh bavil.
Byla jsem napnuta už po příhodě s Dunningovymi, jak to ovlivní současnost, vytvářela jsem si různé teorie. Den atentátu byl opravdu napínavý, vůbec jsem netušila, jestli se podaří atentátu zabránit nebo ne. Samotný atentát na JFK je pro mě fascinující a děsivý, zřejmě kvůli tak podrobné fotodokumentaci.

Elea
17. března

Zajímavý příběh o cestování v čase, hlavní hrdinové byli sympatičtí, závěr knihy celkem logický, i když bych si přála jiný.


Recenzent
13. března

Moje první knižní setkání s Kingem (viděl jsem v TV několik jeho zfilmovaných počinů) a musím říct, že to není Král, ale Bůh. Nevím, jestli jsem někdy četl tak super knížku. Hltal jsem každou stranu a kdyby měla kniha dvojnásobek stran, pořád by mi to bylo málo. Nejraději bych ji začal číst hned znovu, ale musím ji vrátit do knihovny, tak aspoň koukám na seriál 11.22.63, což je Dallas 63 převedený na film. Líbí se mi detailní vykreslení prostředí i postav, až mám pocit, že jsem uprostřed děje. Autor nešetří odkazy na dobové hity, které jsem samozřejmě častokrát neznal, tak jsem si je dohledával na netu, stejně jako obrázky konkrétních aut, dokonce jsem zmiňovaná mista sledoval na mapě. Kromě toho mně donutil oživit si již pozapomenutá fakta o atentátu.
Z konce knihy jsem byl smutný, doufal jsem, že dopadne lépe pro oba hlavní hrdiny, ale nakonec to dopadlo vlastně logicky.
Jen jsem tam našel dvě chybičky:
1. Když si Jake/George před atentátem opakuje z poznámek fakta, je jako datum atentátu uvedeno datum 21. 11., ale JFK byl zastřelen 22. 11.
2. Jake se během celého příběhu odkazuje na rok 2011, ze kterého odchází do minulosti, a kam se posléze vrátí, ale na samém závěru knihy je napsáno 2. ledna 2009 - 18. prosince 2010, jakožto čas, kdy své vzpomínky psal (pokud jsem to správně pochopil; pokud ne, omlouvám se), tudíž by je ukončil před tím, než by se vydal změnit minulost.
Každopádně pět hvězdiček je málo, člověk by tu měl mít možnost jednou za život udělit sedm hvězd... A to by bylo teď :-) Popravdě řečeno celý příběh ve mně stále silně doznívá, tak nemám chuť na jinou knihu, dokonce ani od Kinga :-)

Daduna
28. února

Krása. Než jsem knihu začala číst, tak jsem čekala klasickou Kingovku, hrůzu, pomalu číhající tragédii. Kniha mě ale příjemně překvapila ( i když klasické Kingovky miluju). O smrti JFK jsem toho moc nevěděla, nikdy mě nijak moc politika nezajímala, ale tahle kniha ve mě probudila zájem se o daném tématu dozvědět víc. Děkuji Stephene! Konec byl srdcervoucí až mi naskočila husí kůže. Tohle bude jedna z knih, která ve mě zanechá ten pocit, když dočtete knihu, ale musíte o tom dál přemýšlet.

Becca_
03. února

Autor má skutečně mimořádně vypravěčské schopnosti, dokonalé popisy. Kniha je hodně originální. Vybrala jsem si ji do výzvy právě díky spojitosti s JFK. Při čtení jsem měla zvláštní, až magický pocit, že v tom čase cestuji s hlavním hrdinou taky:) Doporučuji maximálně.

Eridan
31. ledna

Moje první setkání s Kingem dopadlo na výbornou. Knihu jsem žil. Jinak se to nedá nazvat. Svět 50. a 60.let dokázal King tak skvěle popsat, že jsem měl reálný pocit, jako bych tam vážně byl. Dýchal jsem vzduch Dallasu a krčil se u komínu v Derry. Zamiloval se a opravdu dlouho neplakal. Vystřídal Jsem celou škálu emocí a jsem rád, že strach byl jen na okraji. Napětí je asi ta, co převládá. Prostě se v tom světě rozplynete. Pro americké čtenáře to musí znamenat ještě mnohem víc. Cítím z autora fascinaci násilím na nevinných. Jednoznačně doporučuji. Je to ten druh knih, který ve vás rezonuje ještě několik dní.

jiri7453
19. ledna

Toto je vážně pecka.

Knihu je potřeba často odkládat, protože jinak hrozí to, že si zapomenete jít večer lehnout.

Obelix15
16. ledna

Cestování v čase je vždy téma samo o sobě. Vždy nás učili, že pokud cestujete do minulosti, šlápnete na kytičku, tak se to v budoucnu projeví. Třeba budou pršet koblihy nebo budeme mít čtyři nohy :D Kniha se opravdu četla jedním dechem a pokaždé, když jsem ji chtěl odložit, končila kapitola tak zajímavě, že jsem musel číst dále.

Hlavní postavy velice sympatické, děj napínavý a autor nás prakticky nenechá vydechnout - pořád se něco děje. Za mě jasný plný počet.

Nabízí se již jen otázka: kdybych mohl cestovat časem, kam bych se chtěl podívat?
Míst by bylo daleko více!

1 ...