Dallas 63

Dne 22. listopadu 1963 otřásly Dallasem tři výstřely. Prezident Kennedy zemřel a svět se změnil. Kdybyste měli možnost změnit dějiny, udělali byste to? Stephen King zve čtenáře na cestu časem do 50. let minulého století až ke dni, kdy bude JFK zastřelen, ledaže... Hlavní hrdina knihy se vydá zpět časem, aby se pokusil vraždě zabránit. Jake Epping, pětatřicetiletý učitel angličtiny, dostane od studenta Harryho slohovou práci pochmurný drásavý příběh o jisté noci před padesáti lety, kdy se jeho otec vrátil domů a kladivem zabil matku, sestru a bratra... Jake se vydá na šílenou misi, při níž se má pokusit změnit běh událostí. A tak začne Jakeův nový život, porušující všechna běžná pravidla času....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/140275/dallas-63-sNm-140275.jpg 4.61105
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno · Beta-Dobrovský

11/22/63 · 2011

Kniha Dallas 63

pip11

Velmi dobře se to četlo, děj byl plynulý a napínavý, dokonce s romantickou linkou. Hlavní hrdina ,,George” je inteligentní a přemýšlivý, s pozitivním přístupem. Cesta časem je zde vykreslena moc dobře a zajímavě.

gemi

Výborný námět a zpočátku strhující děj, který se postupně mění v soap operu, aby v závěru opět vygradoval.

VIPmag

Za mě jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Byla jsem vtažena do děje, prožívala jsem vše s hlavním hrdinou a doslova tím žila. Kniha ve mně opravdu zanechala hluboký dojem.

Anushka1

Proč jsem čtení této knihy tak dlouho odkládala? Jedna z nejlepších knih od Kinga, co jsem četla. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Velice potěšilo i lehké propojení s To. Jakmile se Jake vydal do Derry, tak jsem si říkala "Tam něco bude. Tam něco bude." A bylo. Mohlo by se zdát, že hlavní zápletkou je vražda prezidenta Kennedyho. Ano, je to hlavní důvod, proč Jake/George cestuje do minulosti, ale podle mě hlavním účelem knihy bylo popsat ten kontrast dnešní a minulé doby, které mají své klady zápory. Myslím, že my z ČR asi nedokážeme pochopit všechny narážky z knihy, pokud se tedy dobře neorientujeme v 50. a 60 létech v USA. Ale i tak bylo velmi zajímavé o této době číst, i proto, že King v této době vyrůstal a určitě hodně čerpal z vlastních zkušeností. Samozřejmě mě velmi zajímalo, jak moc by se změnila přítomnost, kdyby opravdu někdo zabránil vraždě Kennedyho. A jako ve většině Kingových knih nemůžeme čekat nějaký happy end. Spíš takový hořkosladký konec. A teď už si konečně můžu podívat na seriál :)

*Lucias*

Za mě prostě dokonalá kniha. Škoda te obálky, která mě dlouhou dobu odrazovala.

HaniStaubie

Skvělé, trošku jiný King ...

madem

Dlouho jsem nechápala, jak se hodí King a J. F. Kennedy. Knížku jsem jen okoukávala a nakonec jsem si ji vypůjčila. A pak jsem to pochopila. Vše skvěle zapadá. Některé věci jsem už poznávala z Temné věže, některé byly pro mě nové.

bukiet

Všechno má svůj začátek a vše má i svůj konec. Moje cesta k Temné věži se završila tímto románem, který ovšem sám autor k cyklu nepřiřazuje. Přesto nějaká spojení tady jsou. O samotné Temné věži se sice nehovoří, ale je zmíněno auto Takuro Spirit, které známe ze čtvrtého dílu. Také zde King často používá magickou devatenáctku. A hlavně, vracíme se na chvíli do Derry, v čase po událostech známých z románu To. Samotné cestování časem není nijak vysvětleno. Prostě jde o "králičí díru", ale my jsme už viděli i jednosměrné dveře na pláži a procházeli mezi alternativními světy, takže nic překvapivého. Překvapivé je to, že jde o román milostný. A kvalitní.
Má cesta k Temné věži trvala 446 dní a těžko na ni vstoupím potřetí. Nějaký čas si teď od autora dám pauzu, ale ještě mi zbývají nějaké jeho knihy, které jsem nečetl. A kdo ví, zda ještě nepřibude nějaký článek do Velkého cyklu?

Cesta k Temné věži:
1. Temná věž I: Pistolník
2. Přemístění – povídka (Temné vize)
3. Dračí oči
4. Temná věž II: Tři vyvolení
5. Svědectví
6. Talisman
7. Temná věž III: Pustiny
8. Nezbytné věci
9. Temná věž IV: Čaroděj a sklo
10. Prokletí Jeruzalémské – povídka (Noční směna)
11. Prokletí Salemu
12. Na dobrou noc – povídka (Noční směna)
13. Mlha – povídka (Mlha)
14. To
15. Nespavost
16. Rose Madder
17. Beznaděj a Strážci zákona
18. Všechno je definitivní – povídka (Všechno je definitivní)
19. Pytel kostí
20. Sestřičky z Elurie – povídka (Všechno je definitivní)
21. Temná věž IV ½: Závan klíčovou dírkou
27. Temná věž VI: Zpěv Susannah
28. Temná věž VII: Temná věž
29. Temná věž I: Pistolník
30. Puls
31. Ur – povídka (Bazar zlých snů)
32. Dallas 63
12.4. 2018 - 2.7. 2019