Dallas 63

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dne 22. listopadu 1963 otřásly Dallasem tři výstřely. Prezident Kennedy zemřel a svět se změnil. Kdybyste měli možnost změnit dějiny, udělali byste to? Stály by ty důsledky za to? Stephen King zve čtenáře na cestu časem do 50. let minulého století – pryč ze světa i-podů a mobilních telefonů do světa Jamese Deana a obrovských bouráků až ke dni, kdy bude JFK zastřelen, ledaže… Jake Epping je pětatřicetiletý učitel angličtiny na střední škole v Lisbon Falls, stát Maine, který si přivydělává učením v jednom vzdělávacím programu pro dospělé. Netrvá dlouho a Jake dostane od jednoho ze studentů slohovou práci – pochmurný, drásavý příběh vyprávěný v první osobě o jisté noci před padesáti lety, kdy se otec Harryho Dunninga vrátil domů a kladivem zabil jeho matku, sestru a bratra – a přítel Al, který vede místní bistro, Jakeovi prozradí tajemství: jeho skladiště je portálem do roku 1958. Vyšle Jakea na šílenou – a šíleně nemožnou – misi, při které se má pokusit zabránit vraždě Kennedyho. A tak začne Jakeův nový život pod jménem George Amberson v novém světě, kde žije Elvis, JFK, neklidný samotář Lee Harvey Oswald a krásná středoškolská knihovnice Sadie Dunhillová, která se stane láskou Jakeova života – života, který porušuje všechna běžná pravidla času. King svou neobyčejnou sugestivní mocí spřádá reálie a kulturu jiné doby do příběhu, který čtenáře pohltí eskalujícím napětím. Kniha patří k vynikajícím románům typu co kdyby? Kombinuje to nejlepší Kinga: sugestivní napínavé vyprávění a epickou šíři záběru. zdroj: www.legie.info...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/140275/dallas-63-sNm-140275.jpg 4.61067
Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Beta-Dobrovský
Orig. název:

11/22/63 (2011)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (275)

Kniha Dallas 63

Přidat komentář
theale
23. května

Mrzí mě, že je knížka tak zbytečně "ukecaná". Musím říct, že mě ze začátku ani tolik nebavila, ale naštěstí tak zhruba od třetiny už odsýpala pěkně a ve finále jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

Teresita
30. dubna

Je to naprosto úžasná kniha, čtivá, napínavá, absolutně vás pohltí a vtáhne do děje. Máte pocit jako byste sami byli v té úžasné době Elvise Presleyho, pěkného oblečení, bez zbytečných moderních časožroutů. Jde především o příběh a atmosféru doby. O toho Kennedyho nakonec skoro nejde. Doporučuji, jedna z nejlepších knih.

"Pá-dá-dá...pa-dá-da-dý-dam..."

Metalizza
17. března

Skvělý příběh. Jedna z mých nejoblíbenějších knih od pana Kinga.

Looka2
07. března

50% občas už mi přijde že King už mele z posledního. Toto je naprosto přemrštěně nafouklé a nekonečné.

pine_marten
29. ledna

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Zajímavé téma a mistrovské zpracování.

Lucuschka
26. ledna

King je mistr svého oboru. Tato kniha nebyla ve stylu hororu, ale snad i proto se mi velice líbila, a byla jsem zvědavá, jak tento souboj v minulosti změní současnost v knize.

Polly
06. ledna

Když jsem viděla název a obálku tak jsem si říkala, že přece nebudu číst nic o atentátu na Kennedyho, že mě to nikdy nemůže zajímat, ale Stephen mi dokázal opak, i když to samozřejmě jen o tomhle nebylo :) . Takže platí nesuď knihu podle obalu :) . A musím říct, že i seriál byl podařený. Super doporučuji k přečtení.

mekkejla
29.12.2018

Moje první kingovka a hned taková pecka. Přijde mi zbytečné psát nějaké dlouhé ódy- vše už tu bylo řečeno. Snad jen, že zdlouhavé popisy tu podle mě nejsou samoúčelné. Díky nim máte pocit, že postavy vlastně znáte, prožíváte s nimi každý, ať už významný či nedůležitý moment, a prostě vám na nich záleží. A samozřejmě na vás dýchá atmosféra 50. a 60. let, což by bez barvitych popisů jaksi nefungovalo. Kniha má pro mě hluboký přesah a myslím, že ve mně bude rezonovat ještě hodně dlouho.