Dallas 63

od:


KoupitKoupit eknihu

Dne 22. listopadu 1963 otřásly Dallasem tři výstřely. Prezident Kennedy zemřel a svět se změnil. Kdybyste měli možnost změnit dějiny, udělali byste to? Stály by ty důsledky za to? Stephen King zve čtenáře na cestu časem do 50. let minulého století – pryč ze světa i-podů a mobilních telefonů do světa Jamese Deana a obrovských bouráků až ke dni, kdy bude JFK zastřelen, ledaže… Jake Epping je pětatřicetiletý učitel angličtiny na střední škole v Lisbon Falls, stát Maine, který si přivydělává učením v jednom vzdělávacím programu pro dospělé. Netrvá dlouho a Jake dostane od jednoho ze studentů slohovou práci – pochmurný, drásavý příběh vyprávěný v první osobě o jisté noci před padesáti lety, kdy se otec Harryho Dunninga vrátil domů a kladivem zabil jeho matku, sestru a bratra – a přítel Al, který vede místní bistro, Jakeovi prozradí tajemství: jeho skladiště je portálem do roku 1958. Vyšle Jakea na šílenou – a šíleně nemožnou – misi, při které se má pokusit zabránit vraždě Kennedyho. A tak začne Jakeův nový život pod jménem George Amberson v novém světě, kde žije Elvis, JFK, neklidný samotář Lee Harvey Oswald a krásná středoškolská knihovnice Sadie Dunhillová, která se stane láskou Jakeova života – života, který porušuje všechna běžná pravidla času. King svou neobyčejnou sugestivní mocí spřádá reálie a kulturu jiné doby do příběhu, který čtenáře pohltí eskalujícím napětím. Kniha patří k vynikajícím románům typu co kdyby? Kombinuje to nejlepší Kinga: sugestivní napínavé vyprávění a epickou šíři záběru. zdroj: www.legie.info...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/140275/dallas-63-sNm-140275.jpg 4.61021
Orig. název:

11/22/63 (2011)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Beta-Dobrovský
více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (9)

Udělali i seriál pod názvem 11.22.63. http://www.serialzone.cz/serial/11-22-63/ Premiéra je 16.2.2016. :) (patty64)


Kniha Dallas 63 (11/22/63) vyhrála GoodReads Choice Awards za rok 2011 v kategorii Best Science Fiction (4429 hlasů). (LibraryGirl)


Podle knižní předlohy vzniká seriál čítající devět hodinových dílů. Hlavní roli si zahraje herec James Franco. (Patw)


Část děje se odehrává v Derry roku 1958, známého z románu "To". (pistalka)


Kniha v roce 2011 získala cenu Los Angeles Times Book za nejlepší Mystery/Thriller. Dále v roce 2012 cenu za nejlepší román v kategorii International Thriller Writers a nominace na cenu Locus za nejlepší Sci-Fy román a cenu British Fantasy pro nejlepší román. (Coonan)


Kniha se držela na prvních příčkách nejprodávanějších knih celých 17 týdnů. (Coonan)


Název knihy je vlastně přesné datum, kdy byl zavražděn John F. Kennedy. (Coonan)


Ocenění

2012 - International Thriller Writers Awards (Best Hard Cover Novel)
2011 - Los Angeles Times Book Prize (Mystery/Thriller)