Pokud vám byl menstruační cyklus doposud jen na obtíž a chtěly jste se ho zbavit, po přečtení knihy Mirandy Gray Cyklická žena radikálně změníte názor a začnete si svůj cyklus užívat. Každá ze čtyř fází cyklu nám totiž přináší neuvěřitelné dary, schopnosti a možnosti. Kniha nabízí 28denní plán, který vám umožní rozpoznat tyto schopnosti a dary ve vašem jedinečném menstruačním cyklu a začít vše efektivně využívat ve vašem zaměstnání, vašich vztazích a celkově ve vašem životě, abyste začaly dosahovat úspěchu a naplnění. Součástí 28denního plánu jsou praktické návody na každý jednotlivý den cyklu: Jaké jsou v tento den moje aktuální zesílené schopnosti? Co mi určitě půjde? Čemu se mám raději vyhnout? Kdy a jak nejlépe komunikovat s druhými? Jak můžu efektivněji dosahovat svých cílů? Jak můžu zvýšit svůj pocit vnitřní pohody? Mužům je určena 11. kapitola, která stručně popisuje jednotlivé fáze menstruačního cyklu a ukazuje, jak muži mohou k ženám v jednotlivých fázích přistupovat, aby dosáhli vzájemného porozumění a dokázali s nimi ve všech fázích jejich cyklů efektivně komunikovat a spolupracovat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154572/big_cyklicka-zena-aneb-j-154572.jpg 3.7147
Duchovní literatura, Esoterika, astrologie, okultismus

Vydáno: , Osule

Optimized Woman, 2011

Kniha Cyklická žena aneb Jak využívat svůj lunární cyklus k dosažení úspěchu a naplnění

bee88maja
29.10.2021

Pozorovat, co se děje, že není každý den ve mně ta samá "žena". Je to objevné, úsměvné. A také díky této knize i můj manžel lépe chápe, a orientuje se, proč a jaká jsem.

knihyKeMne
26.09.2021

Knihu jsem dlouho sháněla, ve všech knihovnách je na ni dlouhý pořadník. A taky jsem se těšila, jak si konečně porozumím.

Lehkým zklamáním bylo, že se autorka zaměřuje na optimalizaci výkonnosti ambiciózních žen ve vysokých pozicích. Zní to tak nějak americky (přestože je autorka britka), i ty příklady afirmací týkající se peněz.

Nicméně z knihy si lze odnést nosnou myšlenku cykličnosti ženy. Nejsem plánovací typ, takže autorčiny rady, na kdy si co plánovat, jdou mimo mě. A abych si každý den sledovala, na co je vhodná doba, to je pro mě spíš práce navíc. A trochu to smrdí filmem Jáchyme hoď ho do stroje :-)

Zaujalo mě, jaký projekt se na základě knihy v českém prostředí rozjel, i zaměření na to, aby nejen ženy porozuměly samy sobě, ale i aby jim dokázali porozumět muži.

Takže - něco na tom je, ale na toto já jsem moc líná. Jedno přečtení stačilo, na praktikování kašlu.

brunette362
27.08.2021

Kniha má skvělou myšlenku, a tu že, ženy by měly být na svůj menstruační cyklus hrdé! Je to nádherný proces, který v sobě ukrývá víc než jsme si kdy mysleli. Souhlasím s tím, že v průběhu cyklu se hormony ženy mění a ona dle toho mění své vnitřní tužby. Já osobně zastávám myšlenku, kdy se snažím naslouchat svému tělu a dle něj se řídit. Nevím zda se storožnuji s autorčinou teorií, že se dá měsíc rozdělit do čtyř stádií, které se stále opakují… Kniha se mi četla hůř, stále opakovala ty samé fráze a myšlenky pořád dokola. Knize by neuškodilo ubrat 150 stran a jen vypíchnout to nejdůležitější. Na druhou stranu doporučuji si knížku přečíst, určitě si zde najdete alespoň jednu myšlenku, která vás nadchne.

luckomar
24.01.2021

Asi takto... Pokud bych zrovna nesledovala svůj cyklus jako detektiv vraha :-D, tak bych asi byla obohacena více. Každopádně pokud se žena o sebe zajímá, tak mnoho věcí z knihy už dávno cítí, ví a aplikuje. I tak mohu doporučit všem mladším dívkám a ženám, které buduji kariéru a potřebuji porozumět třeba jen svým náladám. Více méně to bylo to zásadní co mě na knize od začátku štvalo, že je postavena na cíli pomoci ženám zlepšit výkonnost pri budování kariéry. Ne všechny ženy po tomto ale touží.

Luluhappy
24.01.2021

Ze začátku se autorka opravdu hodně opakuje. A jak už někdo zmínil, vadil mi až příliš západní styl psaní, ale možná se s tím u knih tohoto typu počítá.
Myslím, že by kniha mohla být o hodně zkrácená. Je tam hodně dobrých myšlenek a jsem přesvědčená, že to sedí, ale například ten kalendář cyklicky a co dělat každý den.. nevím, jestli se tím někdo řídil, ale na mě je to opravdu už moc.

Lucieenka
20.01.2021

Kniha mě mile překvapila. Na mě možná až moc rozsáhlá, některé části knihy se stále opakovaly. Ale po dobu čtení jsem svůj měsíční cyklus sledovala a musím říct, že dost věcí z knihy opravdu sedí. A některými rady jsem se začala řídit a do mého života to přineslo více pochopení sebe sama a jak mé tělo funguje. Určitě doporučuji přečíst.

martinka.cz1
18.01.2021

Moc fajn kniha, která vysvětlí jednotlivé fáze cyklu. Knihu je lepší nejdřív přečíst kompletně celou a poté se vracet na pasáže dle probíhajícího cyklu.

CarolC
02.01.2021

Velmi nápomocná kniha, jak porozumět svému menstruačnímu cyklu. Spoustu věcí, o kterých se v knize píše jsem už dlouho cítila sama a snažila se ty pocity a nálady v sobě přeprat. Často jsem si něco vyčítala a nechápala, proč něco nejde, když to nedávno šlo. Kniha mi moc pomohla, ale druhou část je už poté lepší číst den po dni a ne tu knihu číst, jako klasickou běžnou knihu. Nesouhlasím se vším. Sama jsem si vybrala, co by mi mohlo vyhovovat, co mi je příjemné, a tak jsem si z toho vzala to, co jen sama potřebuji a uznávám za vhodné. Rozhodně mě nasměrovala, jak dál a na mnohé podala vysvětlení.