Pokud vám byl menstruační cyklus doposud jen na obtíž a chtěly jste se ho zbavit, po přečtení knihy Mirandy Gray Cyklická žena radikálně změníte názor a začnete si svůj cyklus užívat. Každá ze čtyř fází cyklu nám totiž přináší neuvěřitelné dary, schopnosti a možnosti. Kniha nabízí 28denní plán, který vám umožní rozpoznat tyto schopnosti a dary ve vašem jedinečném menstruačním cyklu a začít vše efektivně využívat ve vašem zaměstnání, vašich vztazích a celkově ve vašem životě, abyste začaly dosahovat úspěchu a naplnění. Součástí 28denního plánu jsou praktické návody na každý jednotlivý den cyklu: Jaké jsou v tento den moje aktuální zesílené schopnosti? Co mi určitě půjde? Čemu se mám raději vyhnout? Kdy a jak nejlépe komunikovat s druhými? Jak můžu efektivněji dosahovat svých cílů? Jak můžu zvýšit svůj pocit vnitřní pohody? Mužům je určena 11. kapitola, která stručně popisuje jednotlivé fáze menstruačního cyklu a ukazuje, jak muži mohou k ženám v jednotlivých fázích přistupovat, aby dosáhli vzájemného porozumění a dokázali s nimi ve všech fázích jejich cyklů efektivně komunikovat a spolupracovat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154572/cyklicka-zena-aneb-j-154572.jpg 3.986
Duchovní literatura, Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno, Osule

Optimized Woman, 2011

ditul

Zajímavý, předtím mě nenapadlo, že moje únava nebo moje touha tvořit může nějak souviset s menstruačním cyklem. Jsem ráda, že si mě tato kniha našla anebo je ji..? :)

veronika431

Je to jedna z těch knih z kterých si každý člověk "vytáhne" určité části, které jemu samotnému dávají smysl. Rozhodně bych nebrala knihu jako "musím dodržovat od A do Z jinak to nebude fungovat", ale jednoznačně jako zdroj inspirace. Zvykly jsme si brát menstruační cyklus jako něco samozřejmého, čemu ani nevěnujeme pozornost a když, tak jen tomu negativnímu nebo když nám připadá, že se děje něco tak, jak by nemělo. Netvrdím, že teď nad menstruačním cyklem jásám, ale myslím, že mi kniha pomohla poodhalit a pochopit co se kdy děje a proč. Co se mi na knize nelíbí, je její "západní styl psaní" - sem tam "jupí jásavý styl" jak vše bude zalito sluncem když...., shrnování již dříve v kapitole napsaného a jako třetí bych označila zaměření rad v knize na zlepšení "výkonnosti" v práci, v životě a tak vůbec. Myslím si, že řada lidí je dnes na pokraji své výkonnosti a měli bychom se naučit spíš "ubrat" z tempa.

baacinka
27.12.2019

Samotná myšlenka v knize je super, pokud to člověk nebude brát dogmaticky, ale upraví si ji dle svých vlastních možností a zkušeností. Kniha je zbytečně názorná, takový ten typ knihy, která se snaží být návodem na život. Samotné představení zásadní myšlenky - tedy proměnlivosti ženské osobnosti v průběhu cyklu - by stačilo na třetinu obsahu.

Niu
25.10.2019

Jsem ráda, že se mi tahle knížka dostala do rukou. Taky jsem dočetla. A opravdu jsem šla den po dni. Jedna z mála knížek o osobním rozvoji, se kterou pracuji každý den. Je to velmi dobrý nápad. I když řada žen sama sebe vnímá během měsíce různě (a asi nejen sebe :o)), autorka to sjednotila a dává návod, jak přistupovat k sobě i druhým a k určitým situacím. Ve většině kapitol popisovala "můj" měsíc :o) Knihu doporučuji i mužům. Svůj cyklus beru jako dar a uvědomění si svého těla a schopností. Tato kniha to jen posílila. Určitě se k četbě budu vracet.

Lily101
07.09.2019

Místy mi text v knize psaný seděl dle aktuální doby, místy ne. Za nápad přidávám hvězdičku.

kata5121
07.04.2019

Naprosto skvělá věc. Není to beletrie, je to návod. Témata se opakují a prohlubují co stránku - a je to tak napsáno záměrně, aby se člověku/ženě skutečně vštípil systém, jakým funguje. Nikomu nic nevnucuje, jen navádí k hledání vlastní cesty. Jsem Mirandě neskonale vděčná za to, že něco takového vytvořila.

happygoddess
17.03.2019

Jsem ráda, že taková kniha existuje, je akorát zbytečně rozvleklá, dala by se zkrátit na třetinu. Je určená zejména pro ženy, které se dosud svým cyklem moc nezabývaly, chtějí lépe porozumět svým proměnám během cyklu a díky tomu žít ještě víc naplno, spokojeněji a rozvíjet své schopnosti.

Bylo by super, kdyby vznikla zjednodušená knížečka „Čtyři ženy v jednom“, aby i muži měli možnost pochopit ženskou cykličnost, tedy proč jsme některé dny ulítlé, akční a nadržené, některé dny netrpělivé a nevrlé, některé dny sebevědomé a společenské a některé dny zkrátka chceme jen ležet v posteli a ládovat se čokoládovou zmrzlinou :)

(Rozpor nalézám v tom, že autorka tvrdí, že je plán je vhodný i pro uměle navozený hormonální cyklus (pro ženy na HA), ale podle jiné literatury (např. Ruediger Dahlke) tyto pilulky narušují individuální cyklický rytmus ženy a nahrazují ho rytmem umělým, zcela pravidelným a lineárním.)

Příjemnou jízdu na cyklických vlnách! :)

Maichalka
09.03.2019

O této knize ráda říkám, že je to návod na ženy a měli by si jí přečíst i muži, aby pochopili, proč jsou ženy tolik proměnlivé a chovají se v průběhu měsíce tak, jak se chovají :-)

Miluj svůj život
Celestinské proroctví

menstruace

Miranda Gray
britská

Kniha Cyklická žena aneb Jak využívat svůj lunární cyklus k dosažení úspěchu a naplnění je v

Právě čtených30x