Cyklická žena aneb Jak využívat svůj lunární cyklus k dosažení úspěchu a naplnění https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154572/bmid_cyklicka-zena-aneb-j-154572.jpg 4 187 48

Pokud vám byl menstruační cyklus doposud jen na obtíž a chtěly jste se ho zbavit, po přečtení knihy Mirandy Gray Cyklická žena radikálně změníte názor a začnete si svůj cyklus užívat. Každá ze čtyř fází cyklu nám totiž přináší neuvěřitelné dary, schopnosti a možnosti. Kniha nabízí 28denní plán, který vám umožní rozpoznat tyto schopnosti a dary ve vašem jedinečném menstruačním cyklu a začít vše efektivně využívat ve vašem zaměstnání, vašich vztazích a celkově ve vašem životě, abyste začaly dosahovat úspěchu a naplnění. Součástí 28denního plánu jsou praktické návody na každý jednotlivý den cyklu: Jaké jsou v tento den moje aktuální zesílené schopnosti? Co mi určitě půjde? Čemu se mám raději vyhnout? Kdy a jak nejlépe komunikovat s druhými? Jak můžu efektivněji dosahovat svých cílů? Jak můžu zvýšit svůj pocit vnitřní pohody? Mužům je určena 11. kapitola, která stručně popisuje jednotlivé fáze menstruačního cyklu a ukazuje, jak muži mohou k ženám v jednotlivých fázích přistupovat, aby dosáhli vzájemného porozumění a dokázali s nimi ve všech fázích jejich cyklů efektivně komunikovat a spolupracovat.... celý text

Pro ženy Osobní rozvoj a styl Zdraví
Vydáno: , Osule

Optimized Woman , 2011

sona6438
05.03.2017 4 z 5

Kniha byla super, hodne mi ujasnila, ale nejsem typ co by si planoval kazdy mesic. Ale urcite doporucuji. :)

Turante
14.02.2017 4 z 5

Super kniha, která dokáže člověka donutit se zamyslet sám nad sebou :-)

virginie.w
15.01.2017 5 z 5

kniha mě naplnila velkou nadějí a motivací ... zkouším v praxi...

ji7967
21.11.2016 4 z 5

Skvělá kniha. Pro ženu, která si chce spoustu věcí o svém těle a chování uvědomit je toto ta pravá cesta. Ano, není třeba slepě hltat každé slovo, jak bylo napsáno níže, na druhou stranu je to skvělý návod, skvělé "otevření očí" a naprosto skvělé ukázání cesty... Pokud se člověk trochu vnímá, pak na sobě pozná i drobné změny (a že si s těmi hormonálními opravdu užijeme!). Když si k těmto každoměsíčním a stále dokola se opakujícím změnám vezmete rádce, pak bude život jednodušší a pochopitelnější. U mnoha pasáží jsem se i zasmála, protože prostě "sakra, nojo, takhle to ale fakt je". Každá žena si ale do téhle fáze musí dojít, nevím, jestli by mi kniha něco řekla, když mi bylo -náct. Nicméně, doporučuji opravdu každé ženě. PS: a styl "učebnice" - a souhrn na konec mi naopak vyhovuje, protože pokud se snažím najít určitou informaci, nemusím zpětně hledat v textu, ale najdu přehledně na konci kapitoly. I za to palec nahoru.

Květinka008
23.03.2016 4 z 5

Něco na tom bude, ale jako u všech teorií - nelze přejímat slepě každé slovo, nýbrž si hledat a vzít "to své" ;-)

Považuji za nezbytné používat knihu dlouhodobě, nestačí přečíst-odložit. A sledovat sebe, svůj život, přemýšlet nad souvislostmi. Vytvořila jsem si v excelu tabulku, jakýsi poznámkový deník, kam zapisuju den cyklu, fázi, vhodné aktivity (stručně), co jsem ten den dělala a jak jsem se cítila. Další měsíc reflexe, možné i malinké přizpůsobení (není nutné doma gruntovat zrovna v týdnu menstruace, když to jde o týden dřív, ne?) Samozřejmě se nelze vztekat, jestli se má menstruaci přizpůsobovat všechno - to samozřejmě nejde a rozumný člověk to tak bere ;-) No, a ne vždy je na to čas, piplat se... Každopádně kdo potřebuje, čas si najde.

Já to mám fajn i v tom, že manžel neodmítá a má zájem spolupracovat, když mu řeknu "teď po mně nic nechtěj", jsme si vědomi zvýšené výbušnosti a toho, že si vše beru osobněji než jindy, mám méně energie (takže nevyrazíme na 20 km túru)... Ale jak jsem napsala - je to na delší čas a trochu práce se získanými informacemi, a ne každý ho chce obětovat. Anebo to nepotřebuje...

romana8933
09.03.2016 5 z 5

Vysvětluje tolik věcí! Konečně chápu, proč jsem někdy jak na drátkách a jindy jako zpomalený film...

KetrinZel
08.04.2014

Jádro knihy je úžasné, funguje to tak, jak autorka popisuje. Kniha je z mého pohledu napsána zdlouhavě, stále se informace opakují, na konci kapitoly se ještě shrnují. Buď autorka počítá s tím, že jsme natvrdlé nebo je to její rozvláčnělý styl. Kurz nebo knihy českých autorek je lepší.

Paskudka
24.08.2013 4 z 5

Cyklická žena mi leží na nočním stolku a občas nahlédnu v které dni se právě nacházím....doporučuji všem ženám které chtějí změnit své zvyky ...chtějí se posunout dále....a nestačí jim mužské knihy osobního růstu - nevěřte že jste statické ....a plyňte na vlně svého cyklu. Zamilujete si svou proměnlivost.

ženy pro ženy menstruace

Miranda Gray
britská, 1964
2013  74%Cyklická žena aneb Jak využívat svůj lunární cyklus k dosažení úspěchu a naplnění
2011  82%Rudý měsíc
2018  45%Probuzení ženské energie: Cesta celosvětového požehnání lůna zpět k autentickému ženství
2019  60%Poselství pro ženskou duši: Ženská moudrost pro všechny fáze vašeh cyklu