Rudý měsíc

Pro naše předky byl menstruační cyklus zdrojem nesmírně tvůrčích, spirituálních, sexuálních, emočních a fyzických energií. Byl darem, který ženám každý měsíc dodával sílu k regeneraci, k působení na okolní svět, k propojení se se zemí a s rodinou a k projevování hlubinné moudrosti a inspirace. S tímto dávným ženským učením se můžeme ještě dnes setkávat v naší mytologii a pohádkách. Miranda Gray připomíná současným ženám, že k jejich životu patří neodmyslitelně a typicky cykličnost, a vede je k přijetí a projevení vášnivosti, nadšení a tvořivosti podporované cyklem. Zkoumá ženskou moudrost obsaženou v západních mýtech a tradičních příbězích a předkládá i různá praktická cvičení a metody. Rudý měsíc vám pomůže: * přijmout cykličnost a propojit se všemi různými mocnými energiemi čtyř fází vašeho měsíčního cyklu * těšit se z těchto energií a používat je v oblasti tvořivosti, sexuality a spirituality * přijmout mýty o cyklu i pro svůj život a nechat se jimi inspirovat na své cestě * vytvořit si přechodový rituál k přijímání emocí a k transformaci...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124765/rudy-mesic-124765.jpg 4.168
Literatura naučná

Vydáno: , DharmaGaia

Red Moon: Understanding and using the creative, sexual and spiritual gifts of the menstrual cycle, 2009

Kniha Rudý měsíc

DYRKA98

Kniha byla velmi čtivá, až jsem ji rychle přečetla. Doporučuji.

Sisssi
27.11.2021

Kniha o hře na život v souladu s přírodou a přirozeností. Ano, o hře, protože o nic jiného než o dětinskou hru tu nejde. Krásně to ukazuje dnešní přístup k životu od zdi ke zdi - ženy do sebe léta cpou hormony, aby se menstruace zbavily a pak otočí o 180 stupňů a hrají si na přírodní bytosti. Směšné. O skutečném vnímání menstruace v dávných dobách toho mnoho nevíme, to je jen iluze dnešních "přírodních žen". Ve skutečnosti měly pro častá těhotenství a kratší dobu dožití daleko méně příležitostí takto měsíc po měsíci zkoumat svůj cyklus.

vercas945
29.01.2021

Oproti Cyklické ženě, která je víc zaměřena na to, jak cyklus využít v běžném životě , řekněme ve vnějších projevech, je Rudý měsíc mnohem víc zaměřen na vnitřní prožívání cykličnosti a je pro mě trochu složitější všechno vstřebat. Ale rozhodně stojí za to si knihu přečíst a opět to není kniha na jedno přečtení, spíš na postupné vracení se k jednotlivým částem.

Leusee
23.10.2019

Některé pasáže byly trochu nudnější a těžko jsem u nich udržela pozornost, ale jinak mě knížka nadchla a rozhodně mi pomohla více porozumět mému cyklu, mé náladovosti a mým změnám priotit a kreativitě. Můžu doporučit každé ženě!

Blanchidlo
08.02.2018

Ze začátku se četla kniha lehce, byla plná nových informací, ale někdy kolem poloviny začala být nudná, opakovala se a těžko jsem u ní držela pozornost. Nicméně když ji zhodnotím jako celek, určitě stojí za přečtení :)

majuska88
04.11.2016

Kniha která mi rozšířila cykličnost po knize Cyklická žena. Celkem příjemné čtení i když některé pasáže mi přišli nezábavné až moc zaměřené na mystiku.

lailaj
26.08.2015

Kniha má zajimavou myšlenku, určitě stojí za to se nad ní zamyslet, ale jnak je kniha psána hodně vzletněa symbolicky.

miuk
18.04.2014

Zajímavě popsané téma. Nicméně to není nic, co bych už nečetla jinde. Každopádně pro někoho, kdo téma nezná je to určitě přínosná kniha. Ale jak říkám, jednou a dost. Pak Vám budou všechny knihy tohodle typu připadat stejné...