Maki21 Maki21 komentáře u knih

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

(SPOILER) Další navazující kniha ze série Zaklínače. Tato konkrétní mě bavila o něco méně, zde už docházelo více k politikaření než-li pouze o akce a boj. Vím že i politika ve světě Zaklínače hraje velkou a důležitou roli ale já mám raději akce, boj a krev. Uvidíme jak sága bude pokračovat

09.12.2021 4 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

(SPOILER) Od knihy jsem měla veliké očekávání, nejen díky tomu že jsem jí viděla hodně propagovanou v knihkupectví. Kniha mě bohužel nijak nezaujala jedinou světlou chvíli byl moment na konci kdy aspoň lehce přišel "wow" efekt. Ale jinak celkem předvídatelný děj, který tři čtvrtě knihy nikam neubíhal a pak rychlý zvrat doplněný typickým americkým happyendem.

28.11.2021 2 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

(SPOILER) Po prvních dvou dílech které jsou souborem povídek je toto první román o Geraltovi. Kniha je velmi poutavá a už se nemůžu dočkat až si přečtu celou sérii.

17.11.2021 5 z 5

Ukradený život Ukradený život Renée Villancher

Velmi čtivá kniha která poukazuje jaký byl život za železnou oponou. Pro mojí mladou generaci je tato kniha velmi poutavá, protože si nedokážeme představit jak byl těžký život v Sovětském svazu. Velice se mi líbí autorčina lehká dávka ironie, která jí určitě musela pomoci přežít tyto kruté časy.

30.10.2021 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Neuvěřitelné, kniha začíná tak zlehounka a nakonec si člověk jenom říká "WTF?" Je tohle vůbec možný? Autorka je podle mého názoru Stephen King v sukni, mistryně dramatu a nečekaných konců. Od knihy sem měla veliké očekávání ale kniha ho předčila o 100%. Velmi mě zaujalo její umění psychologie jednotlivých postav.

26.10.2021 5 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Ačkoliv Stephena Kinga mám velice ráda, tato kniha mě nijak nenadchla a ani nebavila. Vyprávění jedné osoby probíhající jako dlouhý monolog mi přišel velice nudný. Upřímně musela jsem se přemlouvat abych knihu vůbec dočetla.

12.10.2021 1 z 5

Zelené pahorky africké Zelené pahorky africké Ernest Hemingway

(SPOILER) Po dlouhé době jsem měla chuť na nějakého klasického autora. Bohužel knihu musím porovnávat s knihou Stařec a moře která se mi líbila o dost víc. I když téma je velmi podobné a to putování krajinou za ulovení nějakého speciálního kusu zvířete. Zde mi to přišlo velmi zdlouhavé a jednotvárné. Upřímně nudila sem se již cca po prvních padesáti stránkách. Ale zase musím vypíchnout krásný popis africké krajiny a všech možných zvířat která tam žijí.

05.10.2021 3 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Kniha mi byla doporučena jako jedna z nejlepších co poslední dobou vyšla. S tímto očekáváním jsem k té knize přistupovala. Já osobně bych tuto knihu zařadila do kategorie "čtení na dovolenou." Kniha není nijak náročná, je s nádechem tajemna ale jinak se téma povídek víceméně opakuje stále dokola a mě to nebavilo. Ze začátku je to fascinující protože to je něco co na českém trhu chybělo ale s přibývajícími stránkami se to už omrzí. A kniha mě nepřesvědčila o svojí jedinečnosti.

20.09.2021 3 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Andrew Mayne je můj oblíbený autor, a i další knihou to dokázal. Opět geniální příběh, opět příběh který jen tak neomrzí a k tomu dokonalý hlavní hrdina. Po dočtení se vždy nemohu dočkat na další knihu tohoto autora. Nemám co vytknout.

22.08.2021 5 z 5

Saúdská Arábie: Meč a slovo Saúdská Arábie: Meč a slovo Ina Tin

Zajímavá kniha o tom jak to chodí v Saudské Arábii. Autorka ukazuje jak funguje vnitřní systém této země, laik se obvykle tyto informace a země mu bude představována jako dokonalá. Kniha poukazuje na několik globálních problémů nad kterými by se člověk měl zamyslet především co se týče dvojího pohledu na politiku této země.

22.08.2021 4 z 5

Exit West Exit West Mohsin Hamid

Zajímavá kniha na zamyšlení, člověk nejen sleduje příběhy hlavních hrdinů ale na závěr je zodpovězeno mnoho filosofických otázek které jednoznačně stojí za zamyšlení.

22.08.2021 3 z 5

Ztracené dcery Ztracené dcery Joy Ellis

Parádní kniha, přečetla sem jí na jeden nádech. Obvykle krimi nemusím ale tahle kniha mě ihned vtáhla do děje a chtěla jsem zjistit co nejdříve jak příběh dopadne.

22.08.2021 5 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Kniha nádherně navazuje na dokument V Síti který poukazuje na problematiku sexuálních predátorů na internetu. Je hezké se na toto téma podívat z druhé strany, jak celý problém vidí predátoři a zároveň i příběhy lidí co si tím prošli a pochází z jiného prostředí. Kniha je rychle čitelná a velmi zajímavě napsaná. Doporučuji pokud vás zaujal film V Síti.

04.08.2021 4 z 5

Najdu si tě všude Najdu si tě všude Elsebeth Egholm

(SPOILER) Kniha se mi velmi líbila, obvykle severské detektivky nemusím. Ale tato byla velmi zajímavá od začátku do konce, ihned jsem se ztotožnila s oběma hlavními hrdiny a fandila sem jim až do konce. Jediný za co strhávám hvězdičku je že v knize jsou dvě vraždy ale autorka nám osvětlí vraha pouze té jedné a spoustu otázek zůstane nezodpovězených.

27.07.2021 4 z 5

Obchodníci se strachem: Průvodce skeptika po klimatické apokalypse Obchodníci se strachem: Průvodce skeptika po klimatické apokalypse Vítězslav Kremlík

Kniha je velmi kontroverzní ale mě se líbila tím že se autor nebál poukázat na to jak nás ovlivňují média a že nemůžeme věřit všemu co nám odborníci tvrdí. Velmi mě zarazilo jak autor popisuje že vědci už nejsou nezávislý a publikují na základě toho kdo jim platí. Kniha nádherně poukazuje na to že svět není černobílý a informace je opravdu potřeba si ověřovat i když to bude stát více našeho času.

23.07.2021 4 z 5

Remade Remade Alex Scarrow

Kniha je velmi čtivá. Já bych jí osobně nenazvala jako Stephen King pro děti, to mi přijde lehce přitažení za vlasy ale jinak se kniha dá přečíst jedním dechem. Postapokalyptické prostředí mám moc ráda a těším se až si přečtu další díl.

02.06.2021 5 z 5

Jak poznat, když vám někdo lže Jak poznat, když vám někdo lže Joe Navarro

Kniha je krátká a stručná. Slouží spíše jako příručka jak rychle odhalit signály když vám někdo lže. Je zajímavé si jí pročíst a něco si zapamatovat ale bohužel je to spíše učebnice nežli beletrie.

20.05.2021 4 z 5

To To Stephen King

Už před čtením této knihy jsem měla fobii z klaunů, po přečtení této knihy se mi lehce prohloubila. Ale jinak jako vždy od Kinga mistrný kousek. Ačkoliv má kniha přes 1000 stránek pořád vás baví a na konci to prostě chcete dočíst abyste věděli kdo vyhraje. Kniha ve vedlejším příběhu krásně popisuje jak vypadá typické americké maloměsto kde mladí lidé odcházejí protože jim nemá co nabídnout ale zároveň i taková nenapadná města mají svou děsivou minulost.

15.05.2021 5 z 5

Nájezdník z Pustiny Nájezdník z Pustiny Tomáš Sekerka

Kniha pro mě osobně byla velmi zajímavá, rozhodně to bylo téma které nečtu každý den a pro zpestření ideální. Ačkoliv ze začátku mi přišla lehce nudná, a to z důvodu že nejsem fanoušek moc válečných témat. Tím mám na mysli že občas místo příběhu se tam dopodrobna popisovali tipy zbraní a způsob boje, což já preferuji raději ten příběh. Ale závěr byl strhující, přečetla sem ho na jeden dech a doufám že se dočkám pokračování.

03.05.2021 4 z 5

Učebnice sebelásky Učebnice sebelásky Lucie Kolaříková

Příjemná učebnice, která umožní podívat se do svého nitra zase trochu z jiného úhlu. Nejvíce se mi líbí že na závěr knihy, jsou přímo meditační cviky které člověk může sám odzkoušet.

22.02.2021 5 z 5