Nájezdník z Pustiny

„Zaútočili rychle, sehraně, tvrdě. Jako praví profesionálové. Tak, jak se to dělá. Tak, jak to máme rádi.“ Vítejte v postkapitalismu. Letopočet se nyní počítá od Doby temna, po níž nepřišlo světlo zářných zítřků, nýbrž Clona. A její světlo z vás udělá magora. Nebo génia. Je v tom rozdíl? Přežít v Pustině, za hranicemi měst a megaměst, je těžké, ale komu vadí nepřetržité války barbarských kmenů, nedostatek potravin i vody, může se zkusit probít a prostřílet. Členové Klanu o tom vědí svoje. Mají navíc víru v Rubínového Boha, díky které mohou bojovat, i když jejich tělo mělo už dávno zemřít. Je v tom vážně jenom víra, nebo něco víc? Ani v megaměstech však není život růžový jako světlo Clony. Synonymum nekontrolovatelné zkázy zní KiSMET. Záhadný virus, napadající přímo lidský organismus skrze informační technologie, se sice nešíří exponenciálně jako klasický počítačový virus, ale o to víc je pro lidskou společnost smrtící. Říká se, že při pohledu do Clony zešílíte. Možná vás ale čekají jenom příliš kruté pravdy. Tomáš Sekerka je novou tváří na poli české science fiction a hned od začátku netroškaří. Nakladatelství Fantom Print přichází s prvním románem z dvoudílné série Clona. Nájezdník z Pustiny, dystopické dobrodružství plné boje o přežití, futuristických scén, kvantových počítačových technologií a vojenské akce vás vezme útokem a nenechá na pochybách, že mladá krev české fantastiky má co nabídnout....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450034/big_najezdnik-z-pustiny-2xy-450034.jpg 485

Kniha Nájezdník z Pustiny

robin9739
07. listopadu

Příběh je zajímavý, je to kombinace dvou dějových linek. Sledujeme zde dvě hlavní postavy Nikkol a Ducha pouště. Jejich život má stejný začátek, ale jedna se dostane do Megaměsta a druhý se stane zajatcem pouštního gangu. Sledujeme dva naprosto rozdílné životní příběhy přitom je spojuje jedna věc. Oba hrdinové jsou zajatci svého údělu a nezbývá jím nic jiného, než přežít a stát se těmi nejlepšími mezi svými druhy.

Děj více či méně nemá hluchá místa. Kniha se čte sama a příběh nám pěkně plyne. Díky střídání dvou linií dostáváme v pěkném sledu jak akci, tak také informace o světě, ve kterém se kniha odehrává. Akce je svižná, velice dobře a brutálně popsána. Autor se pěkně vyřadil a naservíroval nám nekonečné přestřelky, brutální souboje může proti muži, a dokonce i nějakou tu atomovku dostaneme. Akce je zde velmi důležitá a více méně táhne celou knihu. Na pozadí všeho se sice rýsuje nějaký příběh, dokonce je zde i romantická linka ale já jsem si užíval tu explicitně krvavou jízdu pustinou, ve které exceloval náš hlavní hrdina "Duch pouště" a jeho klan skoro až nesmrtelných kumpánů.

Závěrem, jedná se o povedenou knihu. Najdeme zde pár nelogičnosti a věci už nadmíru přitažených za vlasy, ale mě to bavilo a příběh má stále velký potenciál do budoucna. Takže jsem zvědav, co se v pokračování dozvíme.

Predator3313

(+ SPOILER) Obsahuje spoilery
Hodně dlouho jsem přemýšlel, co sem vlastně napsat...
Zaprvé, mě vůbec nedokázala vtáhnout do děje, možná proto jsem si všímal věcí, které bych přehlédl, pokud bych do toho byl zažraný. Jen namátkou co jsi pamatuju, jednou se mluví o tom, že člen klanu nemá vlastní majetek, jeho status udává auto a zbraně....a pak čteme popis kdo co má v autě.... pak zase hlavní kápo, který by měl mít všeho nejvíc si beze zbraně ze zbrojnice... ti co jsou ve vyhnanství chodí pěšky za klanem...a ti jezdí 150km/h. atd
Navíc hlavní hrdina je totální zmetek, chce zničit klan a při tom odpálí atomovku a zlikviduje menší město ? To mě nebaví.
A ten konec, kdy megaměsto není schopno zlikvidovat 4 lidi ?
No jestli si pořídím další díl, tak jen abych zjistit, jak si to autor celé vymyslel do konce a třeba budu příjemně překvapen, ale zatím za mě bohužel slabé.

Lethania

Tak jsem se - konečně! - po roce odhodlávání na knihu vrhla a jsem tedy mile překvapena.
Když mě autor zde na databázi kontaktoval (jako spoustu jiných), že vydal svou prvotinu, která se stylem podobá Kotletovi či Kulhánkovi, hned jsem zbystřila a knihu si koupila, ale dostala jsem se k ní až teď, za což se panu Sekerkovi omlouvám, ale mám tolik rozečtených knih, že nevím, kterou číst jako první.
Ano, styl je skutečně podobný výše zmiňovaným, ale nepřijde mi, že by to byla nějaká vykrádačka, spíš naopak. Příběh byl zajímavý, plný napětí, akce a černého humoru. Na to, že se jedná o první knihu, je to velký úspěch a zrovna, když jsem ji dočetla, zjistila jsem, že brzy vyjde druhá část, tak jsem četbu přeci jen načasovala dobře. Mohu jen doporučit.

slawa.cap

Takže na rovinu, cítím to stejně jako Hzjena, stejná zpráva, stejný pocit výjimečnosti. A vlastně se pod jeho komentář můžu bez rozmýšlení podepsat.

Občas z toho trochu Kulhánka cítím, ale není to žádné opisování, nebo vykrádání ani inspirace. Prostě jen asi určité věci jinak napsat nejdou.
Z českých autorů asi zašel pan Sekera nejdál v naturální popisech a občas mi bylo na blití. Občas jsem si říkal že autor musí být opravdu hajzl, když tohle to svým postavám dokáže udělat. Ale ono to všechno mělo svůj smysl a prostě to do toho příběhu, do toho světa, patří.
Celou knihu jsem měl velký problém se jmény většiny bezejmných, všechny jsou tak nějak povědomá, ale píšou se trochu jinak a nedokázal jsme si je zapamatovat. Další, opravdu čistě osobní, jsem měl se jménem Nikkol - znám 3 (i když se každá píše trochu jinak, tak verbálně zní stejně) a všechny měly dřív mužské jméno...
Vždy když se začalo mluvit o karmínové nebo rudé, vytanula mi na mysl Temná věž a jestli je to jen shoda náhod, nebo autor na Kinga aspoň trochu odkazuje.

Po celou dobu jsem se opravdu dobře bavil a vzhledem k tomu, že se jedná o prvotinu a já opravdu neshledal nic co by mi vyloženě vadilo dávám 4* a tu pátou přidám hned jak vyjde pokračování.
Jen by mě zajímalo, co se stalo se zbytkem Erikovi rodiny.

penthyn4419

Úvod do knihy mi přišel takový trochu nedospělý. Zbytek knihy občas trochu předvídatelný, milostná zápletka byla de-facto klasické klišé a děj možná trochu moc přímočarý. Ale přesně takové to být mělo. Jednoduché, přehledné, plné akce a hlavně spousta krve. Kombinace postapa, scifi technologií a klasické boje meči na jediném bitevním poli byla zkrátka epická.

Maki21

Kniha pro mě osobně byla velmi zajímavá, rozhodně to bylo téma které nečtu každý den a pro zpestření ideální. Ačkoliv ze začátku mi přišla lehce nudná, a to z důvodu že nejsem fanoušek moc válečných témat. Tím mám na mysli že občas místo příběhu se tam dopodrobna popisovali tipy zbraní a způsob boje, což já preferuji raději ten příběh. Ale závěr byl strhující, přečetla sem ho na jeden dech a doufám že se dočkám pokračování.

cca

(+ SPOILER) Asi nemá cenu nějak zdlouhavě popisovat, jaká Clona byla, vystihne to jednoduše MASAKR. Musím říct, že se mi vůbec nechce věřit, že je to autorova prvotina a má můj velký obdiv. Přesně tohle je to, co očekávám od českého sci-fi.

SPOILER
Za dlouhou dobu mě nic tak nenadchlo, přestože některé věci mi občas trochu neseděly (možná, že závěr byl už trochu moc šílenství, co si budem.... potom mě taky trochu mrzelo, že fanatici, kteří byli nejzábavnější, vlastně vymřeli, přitom se z nich určitě dalo ještě něco vytřískat).

Upřímně doufám, že vyjde pokračování, protože takhle super příběh si ho určitě zaslouží a jsem zvědavá, kam se to bude dál vyvíjet.

TERRORDROME

(+ SPOILER) Takže ďalšie postapo do zbierky. Svet prikryla tajomná clona a po prechodnej dobe temna, keď nebolo vidieť ani prd sa ten bordel klasicky rozdelil na dve polovice. Na jednej strane všemocný Techcorp a na tej druhej fanatické barbarské hordy plieniace v mene svojho rubínového boha a jeho bezmenného proroka. Hlavný hrdina patrí k takémuto klanu, ale rád by ho zničil, lebo mu zabili jeho bigotného alkoholického otca. Avšak najprv potrebuje z vodcu vydolovať isté informácie a prežiť dva týždne prikovaný vo vani plnej hovna. To že je hrdina a jeho "parťáci" banda nihilistických šialených hoväd ženúcich sa nepríčetne do skazy ma bavilo. Hlavne v závere sa to zvrhne na bezbrehý masaker kde špeciálne jednotky, hrbatý cyborg aj prostá čvarga s vidinou odmeny lezú do mlynčeka na mäso a vychádzajú druhým koncom ako rezance. Každopádne to končí v najlepšom, takže sa nedozvieme odpovede na žiadnu s položených otázok ( samotná clona, bezmenný "spasiteľ" či počítačový vírus meniaci ľudí na samovražedných atentátnikov ). Autor zaťal sekerku hlboko a nech sa snaží aby v pokračovaní odhalenia stáli za to, inak sa nepoznám. Zatiaľ to bolo v postate super.