Maki21 Maki21 komentáře u knih

Nájezdník z Pustiny Nájezdník z Pustiny Tomáš Sekerka

Kniha pro mě osobně byla velmi zajímavá, rozhodně to bylo téma které nečtu každý den a pro zpestření ideální. Ačkoliv ze začátku mi přišla lehce nudná, a to z důvodu že nejsem fanoušek moc válečných témat. Tím mám na mysli že občas místo příběhu se tam dopodrobna popisovali tipy zbraní a způsob boje, což já preferuji raději ten příběh. Ale závěr byl strhující, přečetla sem ho na jeden dech a doufám že se dočkám pokračování.

03.05.2021 4 z 5

Učebnice sebelásky Učebnice sebelásky Lucie Kolaříková

Příjemná učebnice, která umožní podívat se do svého nitra zase trochu z jiného úhlu. Nejvíce se mi líbí že na závěr knihy, jsou přímo meditační cviky které člověk může sám odzkoušet.

22.02.2021 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Je příjemné s přečíst od S. Kinga něco "trochu" jiného. Opět brilantní příběh, s úžasnými popisy detailů. Není to klasický horor tak jak jej známe od Kinga, ale má to nádech detektivky. Opět zde sehrála dobrou věc psychologie, a popis jak se lidé mohou díky vlivu určitých okolností změnit na celý život.

20.02.2021 5 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Klasický King. Ze začátku poklidná kniha o jednom malém městečku v USA, a na závěr barvité popisy událostí tak že nechcete usnout. Lehce mysteriózní což jsem u Kinga nečekala ale i tak se opět jako vždy překonal. Závěr knihy byl úplně jiný než sem očekávala, za což sem ráda. Nemám ráda předvídatelné konce.

30.01.2021

Loď s otroky Loď s otroky Josef Klíma

I když jména postav byla pozměněna, ty hlavní člověk rozeznal. Dobrá kniha pro nás kdo "divoké devadesátky" nezažil a ani si nedovede představit jaké to bylo v té době žít. Bohužel čekala jsem lepší konec, nebo spíše napínavější závěr. Ale pokud to člověk bude brát jako pohled jak se tenkrát žilo (nezkresleně) tak proč ne.

18.01.2021 2 z 5

Sedm hrobů a jedna zima Sedm hrobů a jedna zima Christoffer Petersen

Severské kriminálky moc nemusím, a i zde se mi to bohužel potvrdilo. Bavil mě vedlejší příběh popisující zasněženou přírodu a popis grónských fjordů. Ale hlavní příběh bohužel nic moc, na mě moc rychlý konec mohlo to být déle napínavější.

10.12.2020 2 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Obvykle klasické autory moc nemusím, ale tato kniha s nádechem filosofie mě nadchla. Úvahy člověka co je po smrti, a že není vše jen černobílé jsou velmi zajímavé. Kniha donutí člověka zamyslet se jestli člověk žije "pouze" jednou a nebo ne. Takovéto úvahy bych nečekala od autora z roku 1915 ale spíše v pozdějších letech. Zároveň tato kniha není žádnou filosofickou obrovskou knihou ale je propojena zajímavými krátkými příběhy.

27.11.2020 4 z 5

Zázraky se dějí Zázraky se dějí Mary Kay Ash

Krásná motivační kniha, jen na můj vkus příliš zmínek o Bohu ale chápu že v USA to mají jinak. Jinak některé rady ráda využívám i v praktickém životě.

12.11.2020 4 z 5

Mars a Venuše: Vztahy v dnešním globálním světě Mars a Venuše: Vztahy v dnešním globálním světě John Gray

Otevřela mi oči jak správně komunikovat s partnerem. Velice doporučuji.

02.11.2020 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Opět výborná kniha od mistra hororů. U povídky 1922 jsem se opravdu bála. Stephen King je mistrem detailů a pokud jste strašpytel jako já tak se vám o těch detailech v noci zdá :D. Kniha mě přesvědčila že i když mám vždy husí kůži u Kingových knih určitě si přečtu i další.

04.10.2020 5 z 5

Krátká, humorná kniha která je ideální na dovolenou. Pobaví, člověk se zasměje a uvědomí si jak je taková práce opravdu těžká a náročná jako každá práce s lidmi.

21.09.2020 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Nemám ráda knihy z tématikou koncentračních táborů, ale tato kniha je pojatá jinak. Je o lásce která může vzniknout kdekoliv i na tak otřesném místě jako je Osvětim. Je to o odvaze, a o tom jak láska dokáže přežít všechno. Velmi silný příběh který je ještě k tomu podložen skutečnými událostmi. Mám také radost že na závěr kniha neskončí jen tak ale jsou tam popsány osudy postav jak následně doopravdy dopadly což obvykle nebývá.

10.09.2020 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Film jsem sice neviděla, ale kniha mě opravdu dojala. Výborný příběh o realitě života ale napsána s humorem. Podle mě návod jak prožít život a nezbláznit se z toho :D. Knihu jsem přečetla jedním dechem a nechtěla přestávat protože člověk prostě musí vědět co bude dál.

31.08.2020 5 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Na to že nemusím severské autory, tak tato kniha je vynikající. Napínavá od začátku až do konce. A závěr naprosto strhující že čtenář nemůže přestat číst dokud nemá vše dočteno.

24.08.2020 5 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Velmi vtipná krátká kniha vycházející ze života. Ideální jako oddychová kniha na léto.

11.08.2020 5 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Ze začátku mě kniha lehce nudila, nejnapínavější byl konec. Kniha je krátká takže se dá v pohodě přečíst do týdne ale bohužel jí asi nezařadím do kategorie přečíst znovu.

03.08.2020 2 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Velice náročná kniha alespoň pro mě. Prokousávala sem se jí asi 3 měsíce. Ale pokud někoho zajímá starověký Egypt a život v něm, tak velice doporučuji. Knih patří k náročnější literatuře ale určitě čtenářům rozšíří obzory.

26.07.2020 5 z 5

Zajímavá povídková kniha od Šimka a Grossmana vtipná a nenáročná.

26.07.2020 4 z 5

Polární stanice Polární stanice Matthew Reilly

Od knihy jsem neměla žádné očekávání, přesto mě hned od začátku velice zaujala. Poutavá kniha odehrávající se v pustině na Antarktidě. Pokud máte rádi dobrodružství a knihy "lehce ve stylu" Jamese Bonda. Je to přesně pro vás. Knihu doporučím všem kteří rádi čtou neuvěřitelné příběhy které se ale můžou stát skutečností pokud se nad nimi člověk zamyslí.

11.05.2020 5 z 5

Jak zvládnout práci manažera: Čeští lídři a zajímavé osobnosti poodkrývají tajemství svého úspěchu Jak zvládnout práci manažera: Čeští lídři a zajímavé osobnosti poodkrývají tajemství svého úspěchu Michal Pohludka

Zajímavá kniha kde vám slavní čeští manažeři odkryjí kouzlo svého úspěchu. Kniha plná dobrých nápadů, a doporučení jak být efektivní manažer a jak si lépe zorganizovat život.

26.04.2020 4 z 5