Komentáře knihy Učebnice sebelásky

Přidat komentář

hermína14
18.05.2025

Dá se tu přijít k nejednomu popíchnutí. Až přijmeme svou nedokonalost, začneme respektovat ostatní, postaráme se především o sebe, přestaneme tlačit na pilu, nebudeme čekat, že nám někdo přinese štěstí a radost, takových učebnic ani témat nebude potřeba. Zatím to očividně nehrozí:).
"Co bys v životě udělal jinak, kdybys neměl strach?"
"Buď svobodný a zařiď si život tak, aby ti v něm bylo dobře."

DreamerX9
08.11.2024

Za mě v knize něco chybí a něco zas přebývá. Poslouchala jsem podcast s autorkou a zaujal mne ale kniha mi moc nesedla. Souhlasím že je to velmi obecné a nic přenosného jsem v knize nenašla


WomanInLove
25.05.2021

A mě se ta kniha líbila...paní Kolaříkovou mám ráda a i když už dneska její rady nevyhledávám, tak minimálně tuhle učebnici bych brala alespoň jako příjemný oddech...

Little.deer
19.05.2021

Mě přijde sebeláska taky mírně jako módní trend, takže mám z toho názvu trochu osypky. Mám tuhle ženu ráda, ale jsem z ní zmatená, někdy míchá do své práce ezo a to už mi nesedí...

Maki21
22.02.2021

Příjemná učebnice, která umožní podívat se do svého nitra zase trochu z jiného úhlu. Nejvíce se mi líbí že na závěr knihy, jsou přímo meditační cviky které člověk může sám odzkoušet.

martinakovarova
21.11.2020

No nevim... nic moc,, spis nic nez moc.. a to se snazim privrit obe oci :-/

alexka_kri
16.11.2020

Supr kniha, hlavně pro lidi, kteří se chtějí mít rádi a žít podle svých představ ne podle představ okolí!

ajasin
14.02.2019

Nejsem cílovka pro takové knihy. Byla mi vnucena příbuzným. Mám totiž malou úchylku. Na každé návštěvě lidem zkouknu knihovnu ( samozřejmě s jejich svolením ) a snažím se zapříst rozhovor o knihách v ní nalezených. Nicméně mi to nedalo a knihu jsem přečetla. Shrnutí - k většině životních postojů zde prezentovaných jsem už dospěla věkem, pár věcí mě k mému překvapení zaujalo a dalo podnět k zamyšlení.

Danafantom
19.10.2018

Sympatická kniha, srozumitelně podaná, je zde spoustu postřehů a závěrů, ke kterým jsem došla nezávisle také. Nejspíš to bude tím, že jsme měli s autorkou stejného učitele. ŽIVOT.

Analady
27.09.2018

Je zajímavé pročítat komentáře, jak každý vnímá tuto knihu úplně jinak. Mně se Učebnice sebelásky moc líbila. Je vidět, že byla psaná s láskou a touhou pomoci druhým naučit se sebelásce. Najdete v ní hodně inspirativního čtení, které když alespoň z části naplníte v praxi, bude se žít mnohem lépe nejen vám, ale i lidem kolem vás. Kniha není jen o meditacích. Ty jsou až v poslední třetině knihy. Koho technika meditací neoslovuje, najde tam mnoho myšlenek k zamyšlení. Doporučuji.

Jairaa
30.12.2017

Čekala jsem, že v knize najdu nějaké praktické cvičení. Byly tam však samé meditace, což není efektivní. Pokud někdo chce psát učebnici, měl by ji oprostit od veškerého náboženství a necpat tam hinduismus. Připadalo mi, že má jen nalákat na další semináře paní Kolaříkové. Už jsem ji prodala. Byl to omyl ji kupovat

lalikpepa
30.11.2017

Knihu jsem četla dlouho, nemohla jsem se začíst. Je to dost často náročné a ne vždy dobře uchopitelné. Některé pasáže se zase četly samy. Takže můj výsledný dojem je rozporuplný. Je to skutečně psané jako učebnice, takže po praktické stránce je to super, jsou tam konkrétní cvičení a návody, což velmi oceňuji, neboť některé knihy pro ženy obsahují jen abstraktní popisy, ale neříkají, jak konkrétně pracovat sama se sebou. Tato kniha toto má. Na druhou stranu, se to nečte úplně dobře, občas jsem byla ztracená v kapitolách a odstavcích. Knihu bych doporučila k přečtení všem ženám bez ohledu na to, jak sebevědomé jsou či nejsou:)

Varvara
05.10.2017

Nejsem ještě ani v půlce, ale už za těch prvních 90 stran podle mě stojí knížka za přečtení. Dlouho mě míjela, ovšem nejsou v ní nějaké otřepané fráze, není ani "přeslazená", jak jsem se předtím obávala. Je psaná věcně a čtivě. Žádné sáhodlouhé okecávání, autorka dokáže věci dobře vystihnout a pojmenovat. V rámci seberozvoje jsem toho myslím přečetla docela dost, přesto už jsem při čtení měla hodně aha momentů. Super. Za mě skoro povinná literatura.

scrapes
14.09.2017

Urcite velmi pozitivni knizka, ve ktere se najde myslim kazdy clovek (nekdo vice, nekdo min

ditul
09.09.2017

Mě se tedy kniha líbila...... Když se nad ní člověk zamyslí, má hodně do sebe...

JointlieKat94
19.07.2017

Přečteno pár stran, a musím říct.. nedočetla jsem. Průběžně se k ní vracím, ale už se mi do ní nechce. Nevím proč, nemám na to ani názor. Třeba až to jednou dočtu..

majuska88
17.07.2017

Některé kapitoly mi přijde , že se stále u motivačních knih stále opakují , na druhou stranu opakování je matka moudrosti. Knihu jsem nedočetla na 1 pokus, spíše se k ní vracím průběžně, když cítím, že to potřebuji.

aruba
28.06.2017

Skvělá knížka. Už jen číst si v ní mě naplňuje klidem, a to mě přesvědčuje o tom, že když se někdo začne věnovat sám sobě a bude poctivě zkoušet všechna cvičení a meditace, které kniha nabízí, tak se opravdu posune někam dál a časem sebelásku najde. Věřím tomu, a jdu se do toho pustit. Doporučuji všem, kteří si myslí, že "sebevědomí" je sprosté slovo, což je v našich končinách asi skoro každý.

Wikira
23.06.2017

První polovina je docela nudná a pesimistická. Ke konci jsou skvělé rady pro lepší život. Takže celkové hodnocení je kladné :-)

stepanka8415
24.05.2017

Myšlenka dobrá, ale literárně bohužel nic moc. Připomíná mi to průměrnou vysokoškolskou učebnici, takové podání mě u tohoto typu tématu příliš neuspokojuje...


Čtenáři před vámi navštívili ještě tyto knihy:

Zavřít

Vypněte si reklamy na Databázi

Za 99 Kč vám vypneme všechny reklamní bannery na CELÝ ROK:

Chci vypnout reklamy

Nebo se staňte členem DK Premium a využijte Databázi naplno - více o DK Premium