Učebnice sebelásky

Učebnice sebelásky

Pojem "sebeláska" má stále nádech nadávky, ezoterního blouznění, nebo se používá místo slova "masturbace". Tato kniha přináší "selské" úvahy i psychologický pohled na sebelásku a ukazuje, jak potřebné a normální je mít sám sebe rád, důvěřovat svému názoru a jednat především podle svých vnitřních hodnot. Popisuje, jak důležitá je sebeláska pro kvalitní vztahy a celkově podporuje lásku jako stav bytí. Kniha obsahuje 15 praktických cvičení a 10 meditací k pěstování sebelásky ve všedním dni. Je určena všem, kdo se chtějí naučit milovat sebe sama, a také koučům, lektorům a terapeutům, kteří chtějí v rozvoji sebelásky podpořit své klienty....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/246908/ucebnice-sebelasky-246908.jpg 4.177
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Nakladatelství Ženy ženám

Jairaa
30.12.2017

Čekala jsem, že v knize najdu nějaké praktické cvičení. Byly tam však samé meditace, což není efektivní. Pokud někdo chce psát učebnici, měl by ji oprostit od veškerého náboženství a necpat tam hinduismus. Připadalo mi, že má jen nalákat na další semináře paní Kolaříkové. Už jsem ji prodala. Byl to omyl ji kupovat

lalikpepa
30.11.2017

Knihu jsem četla dlouho, nemohla jsem se začíst. Je to dost často náročné a ne vždy dobře uchopitelné. Některé pasáže se zase četly samy. Takže můj výsledný dojem je rozporuplný. Je to skutečně psané jako učebnice, takže po praktické stránce je to super, jsou tam konkrétní cvičení a návody, což velmi oceňuji, neboť některé knihy pro ženy obsahují jen abstraktní popisy, ale neříkají, jak konkrétně pracovat sama se sebou. Tato kniha toto má. Na druhou stranu, se to nečte úplně dobře, občas jsem byla ztracená v kapitolách a odstavcích. Knihu bych doporučila k přečtení všem ženám bez ohledu na to, jak sebevědomé jsou či nejsou:)

Varvara
05.10.2017

Nejsem ještě ani v půlce, ale už za těch prvních 90 stran podle mě stojí knížka za přečtení. Dlouho mě míjela, ovšem nejsou v ní nějaké otřepané fráze, není ani "přeslazená", jak jsem se předtím obávala. Je psaná věcně a čtivě. Žádné sáhodlouhé okecávání, autorka dokáže věci dobře vystihnout a pojmenovat. V rámci seberozvoje jsem toho myslím přečetla docela dost, přesto už jsem při čtení měla hodně aha momentů. Super. Za mě skoro povinná literatura.

scrapes
14.09.2017

Urcite velmi pozitivni knizka, ve ktere se najde myslim kazdy clovek (nekdo vice, nekdo min

ditul
09.09.2017

Mě se tedy kniha líbila...... Když se nad ní člověk zamyslí, má hodně do sebe...

JointlieKat94
19.07.2017

Přečteno pár stran, a musím říct.. nedočetla jsem. Průběžně se k ní vracím, ale už se mi do ní nechce. Nevím proč, nemám na to ani názor. Třeba až to jednou dočtu..

majuska88
17.07.2017

Některé kapitoly mi přijde , že se stále u motivačních knih stále opakují , na druhou stranu opakování je matka moudrosti. Knihu jsem nedočetla na 1 pokus, spíše se k ní vracím průběžně, když cítím, že to potřebuji.

aruba
28.06.2017

Skvělá knížka. Už jen číst si v ní mě naplňuje klidem, a to mě přesvědčuje o tom, že když se někdo začne věnovat sám sobě a bude poctivě zkoušet všechna cvičení a meditace, které kniha nabízí, tak se opravdu posune někam dál a časem sebelásku najde. Věřím tomu, a jdu se do toho pustit. Doporučuji všem, kteří si myslí, že "sebevědomí" je sprosté slovo, což je v našich končinách asi skoro každý.

Wikira
23.06.2017

První polovina je docela nudná a pesimistická. Ke konci jsou skvělé rady pro lepší život. Takže celkové hodnocení je kladné :-)

stepanka8415
24.05.2017

Myšlenka dobrá, ale literárně bohužel nic moc. Připomíná mi to průměrnou vysokoškolskou učebnici, takové podání mě u tohoto typu tématu příliš neuspokojuje...

Beda06
11.01.2017

Doporucuji tuto knihu. Mela jsem pocit za autorka pise o mem zivote, o mem soukromi, pocitech, detstvi, myslenkovych pochodech.... U nekterych pasazi jsem se rozbrecela protoze se dotkly meho srdce. Myslim ze kazda zena se v teto knize najde. Po precteni prisla velka uleva, ale hodilo me to jinam. Snazim se odprostit od ega a citim se jeste lepe. Kniha ma velke plus. Prodavam ji, kdo ma zajem ozvete se mi

Alma5
25.10.2016

Kniha obsahuje dost cvičení, která se mi zdají hodně užitečná, důležité je to jenom nečíst, ale i provádět v praxi.

Aroucaria
06.09.2016

Základna je jasná, myšlenka také a sdělení české holky, se musí nechat, srozumitelné a odvážné. Má to co do sebe ...

kamibe
15.08.2015

Opět tu vidím, jak je pochybné myslet si, že jazyk je nejdokonalejší dorozumívací prostředek.
Neboť vždy je třeba ujasnit si pojmy - co kdo pod tím či oním slovem vlastně máme.
Sebeláska podle mého není sebestřednost, sobeckost nebo upřednostňování sebe sama za každou cenu. Ve slově sebeláska je obsaženo slovo láska. Připomíná mi to Ježíšovo Miluj bližního svého jako sebe sama.
Že je takové "učebnice" zapotřebí, je pro mne jasné z toho, kolik znám lidí, kteří by se rozkrájeli pro druhé, ale na sebe zapomínají.
A také je sympatické, že takovouto knihu nenapsala žádná vědma nebo moudrá dáma v letech, ale docela mladá žena, která tak oslovuje širokou škálu žen stejného věku (a patrně stejně tak zaneprázdněných staráním o jiné) i těch ještě o něco mladších, které k tomuto poznání nemusí už docházet jen skrze své neblahé zkušenosti.

IvanaBr
13.07.2015

Učebnice života. V několika příbězích jsem se viděla. Ať již v minulosti, nebo v současnosti.
Skvěle popsáno, jak mít ráda sama sebe v každé situaci. A díky tomu i ostatní milovat, nebo alespoň respektovat takové jací jsou. Stále se máme co učit.
Děkuji

ddomikk
08.06.2015

Kniha, která je sice učebnicí a žádným oddechovým čtením a musí se číst v klidu soustředěně a najednou, ale pokud se chcete opravdu změnit a zapracovat na sobě je tako příjemná kniha dobrým startem:) Už jen paní Lucie sama o sobě na mě působí uklidňujícím a skvělým dojmem. Pro ty co se chtějí opravdu změnit jen doporučuji!

pecka02
20.05.2015

Fakt učebnice, ale napsaná velmi příjemnou formou :) Oceňuji praktická cvičení, meditace, oceňuji i jen to, že se vůbec někdo tomuto tématu věnuje. Sebeláska nemá nic společného se sebestředností, ale čistě jen s vědomím vlastní hodnoty. U nás tohle podle mě chybí. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že buď jsou lidé víceméně bez sebevědomí nebo jsou naopak tak sebevědomí, až už to hraničí s egoismem. Jedinců, kteří by se nacházeli v nějakém zdravém středu mám kolem sebe bohužel pomálu.

evasamankova
20.05.2015

Tato "učebnice" je jedno velké pohlazení. Navíc psaná příjemnou a srozumitelnou formou. Přestože nejrůznější motivační knihy nijak nevyhledávám, tato mě hodně oslovila.

bytost
12.05.2015

Učebnice sebelásky je první odbornou knihou v České republice, která se se zabývá dobrým vztahem k sobě sama, uznáním a respektem k sobě, svým schopnostem a potřebám, zkrátka sebeláskou. Je určena pro všechny, kdo chtějí sebelásku pochopit, zbavit se předsudků a naučit se ji v životě prakticky používat. Je také pro ty, kteří svým působením ovlivňují sebevědomí, sebelásku a sebeúctu druhých - rodiče, učitelé, lektoři, koučové, manažeři a mentoři.