Učebnice sebelásky

Učebnice sebelásky https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/246908/bmid_ucebnice-sebelasky-XuJ-246908.png 4 130 28

Pojem "sebeláska" má stále nádech nadávky, ezoterního blouznění, nebo se používá místo slova "masturbace". Tato kniha přináší "selské" úvahy i psychologický pohled na sebelásku a ukazuje, jak potřebné a normální je mít sám sebe rád, důvěřovat svému názoru a jednat především podle svých vnitřních hodnot. Popisuje, jak důležitá je sebeláska pro kvalitní vztahy a celkově podporuje lásku jako stav bytí. Kniha obsahuje 15 praktických cvičení a 10 meditací k pěstování sebelásky ve všedním dni. Je určena všem, kdo se chtějí naučit milovat sebe sama, a také koučům, lektorům a terapeutům, kteří chtějí v rozvoji sebelásky podpořit své klienty.... celý text

Alma5
25.10.2016 5 z 5

Kniha obsahuje dost cvičení, která se mi zdají hodně užitečná, důležité je to jenom nečíst, ale i provádět v praxi.

Aroucaria
06.09.2016 3 z 5

Základna je jasná, myšlenka také a sdělení české holky, se musí nechat, srozumitelné a odvážné. Má to co do sebe ...

kamibe
15.08.2015 5 z 5

Opět tu vidím, jak je pochybné myslet si, že jazyk je nejdokonalejší dorozumívací prostředek.
Neboť vždy je třeba ujasnit si pojmy - co kdo pod tím či oním slovem vlastně máme.
Sebeláska podle mého není sebestřednost, sobeckost nebo upřednostňování sebe sama za každou cenu. Ve slově sebeláska je obsaženo slovo láska. Připomíná mi to Ježíšovo Miluj bližního svého jako sebe sama.
Že je takové "učebnice" zapotřebí, je pro mne jasné z toho, kolik znám lidí, kteří by se rozkrájeli pro druhé, ale na sebe zapomínají.
A také je sympatické, že takovouto knihu nenapsala žádná vědma nebo moudrá dáma v letech, ale docela mladá žena, která tak oslovuje širokou škálu žen stejného věku (a patrně stejně tak zaneprázdněných staráním o jiné) i těch ještě o něco mladších, které k tomuto poznání nemusí už docházet jen skrze své neblahé zkušenosti.

IvanaBr
13.07.2015 4 z 5

Učebnice života. V několika příbězích jsem se viděla. Ať již v minulosti, nebo v současnosti.
Skvěle popsáno, jak mít ráda sama sebe v každé situaci. A díky tomu i ostatní milovat, nebo alespoň respektovat takové jací jsou. Stále se máme co učit.
Děkuji

ddomikk
08.06.2015 4 z 5

Kniha, která je sice učebnicí a žádným oddechovým čtením a musí se číst v klidu soustředěně a najednou, ale pokud se chcete opravdu změnit a zapracovat na sobě je tako příjemná kniha dobrým startem:) Už jen paní Lucie sama o sobě na mě působí uklidňujícím a skvělým dojmem. Pro ty co se chtějí opravdu změnit jen doporučuji!

pecka02
20.05.2015 4 z 5

Fakt učebnice, ale napsaná velmi příjemnou formou :) Oceňuji praktická cvičení, meditace, oceňuji i jen to, že se vůbec někdo tomuto tématu věnuje. Sebeláska nemá nic společného se sebestředností, ale čistě jen s vědomím vlastní hodnoty. U nás tohle podle mě chybí. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že buď jsou lidé víceméně bez sebevědomí nebo jsou naopak tak sebevědomí, až už to hraničí s egoismem. Jedinců, kteří by se nacházeli v nějakém zdravém středu mám kolem sebe bohužel pomálu.

evasamankova
20.05.2015 5 z 5

Tato "učebnice" je jedno velké pohlazení. Navíc psaná příjemnou a srozumitelnou formou. Přestože nejrůznější motivační knihy nijak nevyhledávám, tato mě hodně oslovila.

bytost
12.05.2015 4 z 5

Učebnice sebelásky je první odbornou knihou v České republice, která se se zabývá dobrým vztahem k sobě sama, uznáním a respektem k sobě, svým schopnostem a potřebám, zkrátka sebeláskou. Je určena pro všechny, kdo chtějí sebelásku pochopit, zbavit se předsudků a naučit se ji v životě prakticky používat. Je také pro ty, kteří svým působením ovlivňují sebevědomí, sebelásku a sebeúctu druhých - rodiče, učitelé, lektoři, koučové, manažeři a mentoři.

sebepoznání, sebepoznávání sebedůvěra, sebevědomí sebeláska

Autorovy knížky

2015  79%Učebnice sebelásky