Prokletí Salemu

Jerusalem's Lot je malé městečko v Nové Anglii. Indiánské léto přivítalo v Salemu Bena Mearse. Vracel se do města, kde kdysi pobýval u své tety a kde nyní, jak doufal, se zbaví svých nočních můr. Ale vše je nakonec jinak. Do Salemu pronikne Cizinec. Cizinec s tajemstvím, nebezpečnější, než sám ďábel.

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29668/prokleti-salemu-K5m-29668.jpg 4.31712
Literatura světová, Horory, Novely
Vydáno, Laser-books (Laser)

Salem's Lot, 1975

Kniha Prokletí Salemu

hetzerjoke
včera

King nezklame nikdy, jednu hvězdičku ubírám za to, že děsivý příběh prokletého městečka se občas vlekl, a občas naopak až nepříjemně rychle ubíhal. Ovšem to už hledám chyby tam, kde pro ostatní dozajista nejsou. Prokletí Salemu je výtečný horor, další Kingův fenomén.

Googies
14. listopadu

Proste muj milovany King. Tahle klasika nesmela chybet mezi prectenymi knihami.!!

cube6
05. listopadu

Kingova variace na Drákulu + neoficiální prequel k Temné věži. Kniha, kterou by si měl člověk přečíst jako první pokud se chce vrhnout na sérii Temná věž (nikoliv však nezbytně). Zároveň je to i kvalitní dílo pro fandy upírských příběhu, základ pro fandy Kinga, ale i jeden z kandidátů na knížku od Kinga, kterou můžete začít pokud jste od něj ještě nic nečetli.
Na to, že je to jeho druhá kniha a je stará více než 40 let, tak neztratila nic ze svého kouzla a především to není žádná pokřivená upírská zhovadilost podle dnešních trendů (viz. Stmívání).

Hodnocení: 8/10

Princezna22

Jak jinak než dokonalost,příběh jsem si maximálně užila.. Jo tohle já můžu.. Jedna s knih u kterých jsem musela maximálně vypnout a vyloženě jsem u ní relaxovala.. :) Už se těším až zase otevřu další Kingovku ... Doporučuji.

KaMal

Klasika, ke které jsem se rozhodla po letech vrátit...a i když má své mouchy (hlavně mě dráždilo občas nelogické jednání hlavních hrdinů, zejm. ke konci příběhu), je to moje srdcovka, tak nemůžu jinak než za pět :-D

Marusska

Úžasná kniha. Opravdu doporučuji přečíst.

okeey

Teda ale to je knížka! Draculovský příběh jak jinak než plný upírů. Rádi se bojíte? Tak tato kniha je přesně pro vás. Nejinak než mistrně zpracováno králem hororů. U některých pasáží mi šel vážně mráz po zádech. Ústřední postavou je spisovatel Ben Mears, který v Salem's Lotu strávil část dětství a jel se tam znovu podívat a napsat novou knihu, potkává slečnu, která se mu dost líbí a pak se začnou dít věci, nenadálá úmrtí, mizení těl, podezřelé chování,... přečti si to, protože je to super.

Zemiakol

Skvělý příběh, skvělá atmosféra, skvělé popisy postav. Žádný jiný upírský příběh mě nebavil tolik, jako Prokletí Salemu. Doporučuji k přečtení.