Prokletí Salemu

Jerusalem's Lot je malé městečko v Nové Anglii. Indiánské léto přivítalo v Salemu Bena Mearse. Vracel se do města, kde kdysi pobýval u své tety a kde nyní, jak doufal, se zbaví svých nočních můr. Ale vše je nakonec jinak. Do Salemu pronikne Cizinec. Cizinec s tajemstvím, nebezpečnější, než sám ďábel.

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29668/big_prokleti-salemu-T8w-29668.jpg 4.31988
Literatura světová, Horory, Novely

Vydáno: , Laser-books (Laser)

Salem's Lot, 1975

Kniha Prokletí Salemu

MartinPetlach
21. listopadu

Prvních 200 stran mě bavilo, ale bylo těžké v tom najít horror. King dlouho uváděl čtenáře do děje a popisoval postavy ale to mi nakonec nějak nevadilo protože druhá část děje byla daleko svižnější a napínavější. Na druhou stranu to mohlo být i lepší, je to teprve Kingova druhá kniha, první mě velmi zklamala a tady bylo vidět velké zlepšení, takže očekávám že Osvícení a další romány budou ještě lepší.
Konec byl trochu předvídatelný, ale jsem rád že to neskončilo jinak.

8/10

Mr.Moldau
17. listopadu

King je mistr svého oboru. Kniha mě příjemně vtáhla do děje, vyvolala ve mně strach a působila na mě jako magnet. Byl jsem hladový po Kingových slovech, líbí se mi, s jakým citem pracuje s jazykem, jak bohatou slovní zásobu má. Líbí se mi, jak chladnokrevný vztah má King ke svým postavám, čtenář pak neví, co od něj čekat. Dokáže si krásně pohrát s postavami, jejich vztahy a příběhem, jehož součástí jsem rozhodně nechtěl být. Skvělý horor.

Dada077
06. listopadu

Absolvovala som ako audioknihu. Interpretácia trochu čudná, ale ku koncu to už celkom šlo. Po Pištoľníkovi a To som mala vážne obavy z obsahu. Očakávala som bosorky, namiesto nich zneli upírske etudy, tie nie sú pre mňa to pravé orechové. Ale na moje prekvapenie bol text pútavý, deju nechýbalo napätie, zimomriavky zo strachu, hlavný upír, čambľavý farár, inteligentný drakulobijec, ani temné pivnice. Audionahrávku sprevádzala úžasná hudba. Doporučujem.

evvva

Zase jedna z knih,kdy mě práce zdržovala od čtení....nikdy mě nebral Drácula, ani žádná novodobá " sága", ale tady jsem si to užila a má představivost pracovala na plné obrátky( nebo oprátky....) Viděla jsem všechno,cítila jsem všechno...to se Kingovi naposled podařilo ve Řbitovu zvířátek. Jediná drobná výtka a zanedbatelné mínus...příliš mnoho postav,ve kterých se moje chatrná pamět po chvíli krapet ztrácela,ale nakonec,co bystě chtěli v těch letech...

Kurt_Teplice

Upírská tématika, stejně jako tématika zombie, mě nikdy neoslovila, spíš naopak, a i proto jsem se této knize vyhýbal více jak dvacet let. Nicméně jakožto letitý fanoušek díla Stephena Kinga jsem si řekl, že i tuto bych měl zkusit, obzvlášť, když je považována za dnes už klasiku. A dobře jsem nakonec udělal. King je opravdu již od počátku své tvorby mistrem svého oboru a dokáže vykreslit strach a hrůzu, aniž by si musel nějak výrazně pomáhat explicitní nechutnostní laciných hororů. Vřele doporučuji!

MíšaS.

Prokletí Salemu nikdy nepatřilo ke knihám, které bych měla ráda. Teď po opakovaném přečtení jsem si to jen potvrdila. Příběh je zajímavý a celkem rychle a dobře se čte, jen mi tam něco chybí. Já nevím, jak bych to napsala, ale přijde mi, že knize chybí duše. Je to napsané, ale z postav není nic cítit. Nevím, jestli mi někdo bude rozumět :D

david5746

Nebudu hodnotit, evidentně to nebyla kniha pro mě. Když jsem se blížil ke čtvrtině knihy a pořád se víceméně nesourodě představovaly postavy, tak jsem to vzdal, což se snažím nedělat, ale přišlo mi to jako ztráta času. Takže uzavírám s tím, že jsem prostě nebyl ta správná cílová skupina.

Eliza562

Moje první setkání s Kingem před lety. Miluju tuhle knihu. Za mě jedno z jeho nejlepších děl. Inu je pravda, že některá jeho díla jsem musela .... číst vyloženě z toho důvodu, že nemám ráda nechávat něco nedočteného. Myslím si, že to je jediný autor, co vám popisuje celou kapitolu život jednoho "dědy" a zakončí to větou: měl však před měsícem autonehodu a umřel....