Prokletí Salemu

Jerusalem's Lot je malé městečko v Nové Anglii. Indiánské léto přivítalo v Salemu Bena Mearse. Vracel se do města, kde kdysi pobýval u své tety a kde nyní, jak doufal, se zbaví svých nočních můr. Ale vše je nakonec jinak. Do Salemu pronikne Cizinec. Cizinec s tajemstvím, nebezpečnější, než sám ďábel.

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29668/prokleti-salemu-T8w-29668.jpg 4.31858
Literatura světová, Horory, Novely
Vydáno, Laser-books (Laser)

Salem's Lot, 1975

Kniha Prokletí Salemu

Kontryhelka
předevčírem

Při čtení této knihy jsem se bála, jak snad nikdy u žádné knihy od Kinga. Působila na mně tak nějak sugestivně. Ale četla se pěkně, román na úrovni a můj favorit.

salamandrina
03. listopadu

Pecka. Super nervák, ideální na pošmourný večery. K večeři pak radši topinky pořádně namazat česnekem a na noc si pečlivě zatáhnout závěsy.

jarynek

Tuto knihu jsem četl již v dobách dávných středoškolských a dodnes si pamatuji, že pokud pominu sbírky krátkých povídek, tak patřila spolu s Nadaným žákem a Řbitovem zvířátek do top 3. Takže po nějaké té dekádě jsem se ke knize vrátil a ani tentokráte nezklamala. Sugestivně popsaná narůstající atmosféra všude pronikajícího Zla, před kterým není skoro úniku a které je vždy o krok napřed. Asi si na noční stolek přidám česnek a křížek:). Jediné, co mi nyní úplně nesedlo, byl konec. Jednak mi tam nepřišlo úplně logické jednání některých postav a jednak finální střet s hlavní zápornou postavou byl snad až moc rychle na Kinga zakončen.

RonnieSmithx

(+ SPOILER) Fantasticky napsaná kniha, která se četla jedním dechem. Musím se ale přiznat, že jsem čekala, že v tom bude něco hlubšího a tajemnějšího než upíři. King ale tohle téma zvládl bravurně. Hlavní hrdinové byli sympatičtí a celé dílo provázela ta správná temná atmosféra. Dávám tomu lepší čtyři hvězdičky.

Ondra_Selcak

Úspěšný spisovatel užívající si mládeneckého života se vrací na místo svého dětství, aby nasbíral inspiraci… Stará dobrá kingovka. Skvělý prožitek, doporučuji

TaťkaMF

Stephen King nás zavede do malého městečka, které se nijak neliší od ostatních, snad až na jeden temný dům. Spisovatel Ben Mears se sem po dlouhé době vrací jednak kvůli inspiraci pro novou knihu, ale také kvůli hrozivé vzpomínce z dětství, která ho stále pronásleduje a je s ní spojen onen dům. Ve stejnou dobu ale dům dostane nové majitele. Temné a neznámé. Jedná se o poutavý a čtivý román, který se jistě muže zařadit mezi nejlepší “upírské” příběhy. Temná atmosféra, šokující zvraty a neustálý strach ze soumraku. Vítejte v Jerusalems Lotu.

BigDeal

Vôbec to nebolo zlé. Niektoré časti boli fakt dobré a posledná tretina bola super. Bohužiaľ je tu niekoľko ALE. King je známy tým, že jeho príbehy majú občas pomalý rozbeh. Bolo to tak v Duma Key, alebo Nezbytné veci. A doteraz mi to nikdy nevadilo. Ten pomalý rozbeh v Duma Key som si doslova vychutnával, až ma mrzelo, keď som si uvedomil, že začína ísť do tuhého. V Prekliatí Salemu sa mi to však nestalo. Miestami som sa nudil a chcel som, aby sa už konečne začalo niečo diať. Prečo? Pre postavy.

King je špecialista na psychologicky prepracované postavičky, ktoré aj keď nemajú veľa priestoru, ich príbeh dokáže zaujať už na pár stránkach. V Prekliatí Salemu som mal pocit, že charaktery postáv, ich príbehy a psychológia, nie sú dotiahnuté na takú úroveň ako v neskorších knihách. Dlho mi trvalo kým som si zvykol na hlavné postavy a k bočným postavám som si nenašiel cestu takmer vôbec. Mnohé drobné postavy som si nevedel zapamätať a ich osudy často vyšumeli nikam.

Našťastie kniha v poslednej tretine nabrala tempo, príbeh sa ucelil, viac sústredil na hlavných hrdinov a vyústil do uspokojivého finále. Vďaka tomu vo mne zostal po knihe pozitívny pocit. 70%

MichelleKing

Upíři, upíři, upíři ... od Stephena Kinga.
Fantastický!
Není třeba psát víc.