Milé dítě

Milé dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431473/bmid_mile-dite-tMZ-431473.png 4 652 198

Čtrnáct let ji drží zamčenou v chatě bez oken v lese. V tomto vězení mu porodila dvě děti. Všední den rodiny probíhá podle přesného plánu: jídlo, chození na záchod – všechno je přísně řízeno. Večer zpívá svým dětem písničky na dobrou noc, ve dne je vyučuje. Otec se stará o svou rodinu, chrání ji před světem tam venku. A nikdo mu nemůže jeho ženu a děti vzít, protože nikdo netuší, kde jsou... Tento thriller vymezuje hranice pochopitelného: krutý, tragický, hluboce dojemný.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Liebes Kind , 2019

evin84
12.04.2024 3 z 5

Zajímavé téma ale toť vše. Nijak me nenadchla. Četla jsem teda lepší knihy. Na seriál se ale zkusím podívat :-)

Čmeláček
29.02.2024 5 z 5

Tahle zajímavá a napínavá kniha se mi líbila, až mě to samotnýho překvapilo :). Úplně nejlepší byly kapitoly z pohledu Hannah, no ale daly se i ty ostatní. Fakt super počteníčko, já jsem byl spokojený :).

Pavlnka
05.02.2024 4 z 5

Napínavé, zajímavé a dobře se četlo.

Andrea864
01.02.2024 5 z 5

Výborná kniha. Neustálé napětí - jak to tedy vlastně bylo - vydrželo opravdu od začátku až do konce. Tři různé pohledy hlavních postav na danou situaci dodávalo skvěle atmosféru. Kapitoly Hannah se mi líbily nejvíc. Bavila jsem se a doporučuji.

LuckaLO
22.01.2024 3 z 5

Ale jo, celkem to šlo, dávám tomu 3,5 hvězdy. Trochu překombinované, přitažené za vlasy, ale čtivé, napínavé a pachatele jsem netušila až do konce.

pinkstrom
20.01.2024 5 z 5

Kniha mě moc bavila, přechody mezi perspektivami vyprávění udržovaly děj neustále v napětí. Autorka vystihla moment mezi tím, kdy je pribeh az moc prekombinovany a kdy se jedná o super zápletky a gradaci. Moc se mi líbily pasáže Hannah, konec taky dobry. Jen škoda krkolomneho českého překladu.

AndyŠtrby
17.01.2024 3 z 5

Nejdřív jsem četla knihu a až poté viděla seriál, který byl výjimečně lepší než kniha. A to podstatně. Kniha byla napsána dost zmatečně, dost možná to bylo i špatným překladem V jeden moment se starému autu v knížce říká “bedna, o pár stránek dál už je to lépe “kraksna. Pohrabáči u krbu říkají hráblo a podobně. Knížku hodnotím 3* za nápad, zpracování horší.

bozena3656
04.01.2024 4 z 5

Velice zajímavě zkombinované psychologické postupy odehrávající se v hlavách klíčových postav a vlastně i řešení celého případů. Vřele doporučuji.

Eva2010
02.01.2024 5 z 5

Napínavé až do konce, skvěle napsané. Nejdřív jsem viděla seriál, líbil se mi, a kniha taky. Je toho tam dost jinak, takže jsem se nenudila a nemůžu ani říct, co je lepší.

snimcibdim
04.11.2023 3 z 5

Mnohem napínavější, než jsem na základě hodnocení očekávala. Bohužel mě ale snad každá z postav nějak něčím iritovala. Přičemž nejproblematičtější to pro mě bylo u Jasmíny. Domnívám se, že by stačilo, kdyby autorka tolik netlačila na psychologii, příběhu to nijak neposloužilo a ty postavy to mi to spíše odcizovalo než prohlubovalo.
Vyslechnuto jako audio a to tentokrát pokládám za problematické - doporučuji vyslechnout předem ukázku. Hannah je naprosto exelentní, otec adekvátní, ale Lena-Jasmína bohužel spíš nepříjemná. Jen mám podezření, že to je spíš disharmonickou a ambiciózní režií a ne schopnostmi rétorky.

Jaqueline
25.10.2023 5 z 5

Jsem ráda,že jsem knihu nejdříve přečetla,než jsem shlédla seriál. Děj má celkem spád, téma samozřejmě poutavé a několik překvapivých rozuzlení. Pachatele jsem neodhalila. Ze seriálu jsem byla, jak už to bývá,poněkud zklamaná.

maličkán
17.10.2023 5 z 5

Nejdříve jsem viděla seriál, moc se mi líbil, pak jsem zjistila, že v Levných knihách mají knihu za pár korun. Hned jsem pro ni vyrazila a rozhodně jsem nelitovala. I kniha skvělá, ač jsem znala rozuzlení, nenudila jsem se u ní, velmi čtivé.

vladka321
11.10.2023 3 z 5

Zajímavé téma, ovšem celkem nepřehledné až matoucí čtení. Nakonec jsem vše poskládala a dalo to smysl.

beer.veronika
10.10.2023 3 z 5

Super námět, ale kniha se mi špatně četla ..
Pachatele jsem neodhadla :)

veronika9761
08.10.2023 3 z 5

Podle anotace by se melo jednat o uplne jinou knihu. Dej prekvapil, zaver taky, epilog teda mene.

Babetka32
07.10.2023 5 z 5

Kniha se mi velmi pěkně četla. Moc se mi líbila doporučila bych ji všem kdo mají rádi psychothriller nemohla jsem přestat číst dál chcete vědět co se bude dít dál.

klaraj093
01.10.2023 3 z 5

Mě se kniha teda relativně líbila, viděla jsem první seriál který mě zaujal hodně. Kniha je ale popsaná velmi zdlouhavě, takže mi docela trvalo jí přečíst a nemohla jsem se do ní začíst. Každopádně závěr tam je super překvapivý úplně jinej než v seriálu a to se mi líbilo. Mě se kniha teda líbila, viděla jsem první seriál který mě zaujal hodně. Kniha je po psaná velmi zdlouhavé takže mi docela trvalo jí přečíst a nemohla jsem se do ní začíst. Každopádně závěr tam je super překvapivý, úplně jinej než v seriálu a to se mi líbilo

marketa1860
20.09.2023 3 z 5

Nebylo to špatné, ale asi poprvé si myslím, že seriál byl lepší než kniha. Mě se v ní špatně orientovalo, možná hodně maminek a pak i otců... Jinak samozřejmě téma silné, šokující.

myshak
18.09.2023

O víkendu jsem shlédla seriál. Nebylo to úplně špatné.

m_martina
13.09.2023 5 z 5

Za mne zajímavá kniha, k tomu napínavá a čtivá. Nemám co dodat, proto dávám pět hvězd a doporučení.