Milé dítě

Čtrnáct let ji drží zamčenou v chatě bez oken v lese. V tomto vězení mu porodila dvě děti. Všední den rodiny probíhá podle přesného plánu: jídlo, chození na záchod – všechno je přísně řízeno. Večer zpívá svým dětem písničky na dobrou noc, ve dne je vyučuje. Otec se stará o svou rodinu, chrání ji před světem tam venku. A nikdo mu nemůže jeho ženu a děti vzít, protože nikdo netuší, kde jsou... Tento thriller vymezuje hranice pochopitelného: krutý, tragický, hluboce dojemný....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431473/big_mile-dite-tMZ-431473.png 4519
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Kalibr

Liebes Kind, 2019

Kniha Milé dítě

dagsvob
05.12.2022

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, četla jsem doslova celou noc. Konec pro mě nečekaný - měla jsem nějaké tipy, ale nevyšly, to se mně dlouho nestalo, takže super.

luckykniznisvet
10.11.2022

Na tuhle knížku jsem četla jak úžasné recenze, tak i recenze, které knížku považovaly za úplně průměrnou. No, a tak než jsem se do čtení pouštěla, tak jsem měla strach, abych nebyla zklamaná.
Zklamání se ale vůbec nekonalo. Knížka mě totiž dostala na kolena, jsem z ní úplně nadšená! Rozhodně bude patřit mezi mé nejlepší knížky vůbec. Od čtení jsem se nemohla odtrhnout. Celý příběh doprovází temná atmosféra, která knížku ještě nadzdvihne.

Tina.orl
10.11.2022

Skvěle napsané a čtivé. Kniha mě chytla první stránkou a pustila až poslední. Nechybí tomu absolutně nic - napětí, lítost, láska, vztek, očekávání... To vše zde je. Pro mě navíc závěr nebyl předvídatelný.
Oceňuji taky to, že je kniha vyprávěna ze 3 různých pohledů a tyto pohledy se každou chvíli střídají, ale vůbec to nenabourává děj ani nezamotává čtenáře. Vše jde velmi přirozeně.

monushka
05.11.2022

Na můj vkus až moc přitažené za vlasy, ale vlastně proč ne? Obracela jsem stránku za stránkou jen abych se dozvěděla, že vše je vlastně úplně jinak, než jak je na první pohled zřejmé. Jsem zvědavá na další autorčiny příběhy.

Anavi8912
24.09.2022

Skvěle napsaná knížka, která čtenáře udržuje v napětí od začátku až do konce. Příběh je líčen z několik úhlů pohledu, skvěle vykreslené postavy, zajímavé téma, nečekaný závěr knížky. Kniha určitě stojí za přečtení.

ErčaV.
30.08.2022

Kniha se velmi dobře četla a má opravdu zajímavý děj. Závěr opravdu překvapil.

esty8532
08.08.2022

Originální svým pojetím. Vytváří příběh z mnoha navzájem propletených osudů. Každá postava a její charakter má nezastupitelnou úlohu v celku. Skvělé nahlédnutí do mysli únosce i oběti.
Mrazivé v mnoha ohledech inspirují k zamyšlení kam se může zvrtnout až touha po lásce.
Kniha je plastická a naráží na velmi častou otázku kdo všechno je oběť a kdo je tyran? A jak je od sebe rozeznat?

petrulkaa
08.08.2022

Výborné čtení. I když nerada čtu téma ubližování a týrání, tento děsivý příběh únosu mě zaujal od začátku až do konce, vůbec jsem se nemohla od knihy odtrhnout, ještě že mám prázdniny. Závěr byl skvělý a velmi překvapivý, vůbec jsem netušila, kdo byl ten zloduch, autorka je opravdu skvělá vypravěčka.