Polární stanice

Tým amerických vědců na opuštěné polární stanici v Antarktidě učinil úžasný objev. Našel "něco", co bylo nejméně sto milionů let pohřbeno ve vrstvě ledu. "Něco" je vyrobeno z kovu. Na místo je zaslán tým námořníků Spojených států, vedený tajemným důstojníkem Shane Schofieldem, aby vzácný objev zabezpečil pro svoji zem. Jednotka je dobře vycvičená, silná a neohrožená. Všichni muži by byli ochotni následovat svého vůdce až do pekla. Možná budou muset.................celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25907/polarni-stanice-25907.jpg 4.4112

Shane Schofield 1.

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno, Alpress

The Ice Station, 1998

Kniha Polární stanice

Maki21

Od knihy jsem neměla žádné očekávání, přesto mě hned od začátku velice zaujala. Poutavá kniha odehrávající se v pustině na Antarktidě. Pokud máte rádi dobrodružství a knihy "lehce ve stylu" Jamese Bonda. Je to přesně pro vás. Knihu doporučím všem kteří rádi čtou neuvěřitelné příběhy které se ale můžou stát skutečností pokud se nad nimi člověk zamyslí.

berry1009

Kdyby takhle vypadaly všechny béčkové knihy, vůbec bych se nezlobil. Kniha má od začátku do konce spád a od čtení se jen těžko odtrhává. Plné hodnocení kvůli neuvěřitelníhmu přáběhu dát nemůžu, přesto knihu mohu jedině doporučit.

Metla
11.11.2018

"Polární stanice" je velmi svižně plynoucí román - dokonce i přes vrávorající překlad. Připomíná americký béčkový film: od první do poslední stránky se neustále něco děje, vše je podřízeno zběsilé akci, ovšem logika a realita dostávají pořádně na p*del. V první polovině knihy Reilly ještě docela drží fantazii na uzdě, hlavou zavrtíte jen občas. Ve druhé půlce už se musíte hlasitě smát - a to převážně v okamžicích, kdy se autor snaží vzbudit co největší napětí. Nelze mít strach o hlavního hrdinu, když je zřejmé, že z každé smrtelně nebezpečné situace vyvázne za pomoci svých supermanských schopností, nebo (častěji) v jeho prospěch zapracuje zcela nepravděpodobná náhoda. Klesá nadporučík Schofield v bezvědomí na mořské dno? Nevadí, jistě okolo zrovna poplave zmutovaný inteligentní mrož, hrdinu vytáhne na břeh, přivolá pomoc a jako bonus poskytne dýchání z tlamy do úst, masáž srdce, zahřeje svým tělesným teplem;-). Hrozí snad hrdinovi smrt na kusu ledovce unášeného oceánem? Brnkačka, zrovna v tomhle ledovci je zamrzlá půjčovna s potápěčským vybavením a motorovými čluny - ledovec je odlomený zrovna tam, kde je vchod;-). Přeháním opravdu jen mírně. Autor vrší jeden nesmysl za druhým a tak se nadějný akční román mění v bláznivou parodii (čehož si pan spisovatel pravděpodobně nevšiml).
"Polární stanice" je čistě odpočinková kniha, při které doporučuji mozek nejen vypnout, ale rovnou odložit někam do servisu, než román zavřete a bude bezpečné vaše cerebrum vrátit do dutiny lebeční. Hodnocení jsem snižovala s ubíhajícími stranami a vzrůstajícím pocitem trapnosti. Škoda, kdyby autor tolik nehltal akční béčka a komiksy se svalovcema ve slipech přes elastické gatě, mohl se zařadit mezi mé oblíbence. Stačilo se více držet reality a neposílat na jeviště tolik bůžků ze stroje.

alcan
17.03.2018

Doporučuji, jednoznačně napínavá kniha.

hana4834
24.02.2017

Strhující, napínavé, dechberoucí. Knížka se mi moc líbila

trudoš
06.10.2016

Divoká akční střílečka obsazená prvoplánovými figurami (převážně mariňáci s vysokoškolským vzděláním) a zkomponovaná dle jednoduchého schématu záhada, zrada a záchrana. Co by však jiní využili k zábavnému odlehčení, Matthew Reilly uhrává s vážnou tváří. A ono mu to funguje podobně jako filmy s Chuckem Norrisem - neúmyslná parodie sebe sama. Ovšem vynahrazuje to spádem, který je naprosto neuvěřitelný a to v dobrém slova smyslu. Prakticky každou stránku se něco děje a ty nejlepší akce jsou tak rafinovaně rozvrženy, že jejich neúměrnou délku člověk ani nevnímá. O to víc proto zamrzí, že přes povedenou gradaci je stavba zápletky tak hloupoučká a plná protichůdných tvrzení. Autor jakoby vytvářel scénář za pochodu, přičemž průběžně zapomínal, co řekl před pěti minutami a veškeré komplikace řešil za pomocí „náhodných“ shod okolností, které zachraňují hrdinovi krk. Ale jak je to blbé, tak je to čtivé, a to je při posuzování béčkové tvorby častokrát nejdůležitější měřítko.

muchomurka
24.01.2016

(Obsahuje spoilery.)
Strhující, napínavé, dechberoucí. Knížka se mi moc líbila, fandila jsem všem mužům ze Strašákovy posádky, i když se pak ukázalo, že ne všichni si to zasloužili. Jen jsem si ze začátku říkala, že autor začal postavy likvidovat závratným tempem, aby vůbec někdo přežil. A to, že to bylo celé nadsazené mi vůbec nevadilo, mělo to spád a pořádně nadupaný děj a já jsem moc spokojená. Jediná obava byla když jsem se dostala k první zmínce o novinářích, říkala jsem si "Ach né, Ti to vždycky pokazí.", ale zde naštěští ne, za což jsem ráda. Těším se na další Strašákovy příběhy.

Dandulka
22.08.2015

Teda, jestli toto je prvotina, pak už chápu, jak je možné, že je autor tak skvělý!!!!!

Tarzan z rodu Opů
Tarzan z rodu Opů