Sedm hrobů a jedna zima

Grónský policista konstábl Maratse po těžkých zraněních odchází do předčasného důchodu. Za svůj nový domov si vybral odlehlou přímořskou komunitu. Touží po klidu. Je to náhoda, že právě zde bude brzy nalezeno tělo pohřešované dívky? Má to být právě Maratse, kdo mrtvolu najde… Chtě nechtě se tak účastní vyšetřování případu, které nás brzy zavede na stopu chladnokrevným politickým hráčům. V Grónsku se blíží volby a národ sleduje souboj dvou silných kandidátů. Kdo touží po moci nejvíc, kam až je ochoten zajít, a kdo je nevědomky zneužíván? Jedná se zde jen o otázky politické kampaně, nebo je ve hře něco víc? Seržantka Petra Jensenová s Maratseho pomocí postupně odkrývá intriky, které vedly k první vraždě, a společně zjišťují, že vrah má v plánu další brutální čin. Podaří se policii zasáhnout včas? Sedm hrobů a jedna zima je součástí Grónské trilogie, která sleduje příběhy policejních důstojníků Fenny Brongaardové, Davida Maratseho, Gaby Alataka a Petry Jensenové, kteří se ke čtenářům v Petersonových románech vracejí. Maratse s Jensenovou se setkávají, aby si navzájem pomohli. Avšak jejich vzájemná důvěra se ve vyhrocených podmínkách prohlubuje za hranice kolegiality....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430462/big_sedm-hrobu-a-jedna-zima-IFf-430462.jpg 3.553
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Vendeta

Seven Graves, One Winter, 2018

Kniha Sedm hrobů a jedna zima

SilvieSisinka
13.08.2022

Zklamaná.... průměr.Uz od poloviny se ví kdo je vrah.

mrliš
28.06.2022

Kniha ani styl psaní mi nesedly. Vůbec mě příběh nebavil, hlavní hrdina - detektiv v důchodu mi nebyl moc sympatický. Asi se kniha někomu bude líbit, ale pro mě nezáživná nuda.

FilipHaring
21.06.2022

Skvele detektivka. Tvrdy gronsky humor a zivot. Odporucam

kachnat
07.05.2022

Já nemám ráda politiku severských autorů v knihách, ale tady je jí tak akorát, děj je rychlý. Skvěle se mi četlo. Lze číst i samostatně, bez ostatních dílů.

maca_t
05.05.2022

Přečteno až na druhý pokus. Poprvé jsem ji odložila, protože začátek se mi zdál moc drsný... Každopádně stojí za přečtení, děj pěkně ubíhá. Politická zápletka mě neodradila a do děje pěkně zapadla. O knize se píše, že je to první díl grónské trilogie, ale určitě lze přečíst samostatně a jsem zvědavá, zda tedy přeloží do češtiny i ty ostatní knihy.

Staráknížka
10.02.2022

Zajímavý námět, trochu jsem se ztrácela ve jménech. Žít na takovém místě jistě není lehké. V Grónsku jsem nebyla, ale strávila jsem nějaký čas na Islandu a někdy to bylo fakt trochu na bednu - to šero, všude je daleko, nesrozumitelný jazyk , pusto a prázdno. Kniha se mi - i přes drobnosti - líbila.

kika 13
09.01.2022

Napínavá knížka z této země jsem ještě opravdu nic nečetla.

JaneTrestry
30.12.2021

Kniha nebyla špatná. Děj byl docela zajímavý, ale při čtení jsem se v tom trochu ztrácela. Takže jsem se občas musela vracet k pasážím, které jsem četla, abych jsem se zase zorientovala. Kdo stojí za vraždami, jsem poznala tak nějak od půlky knihy, takže se pro mě žádné překvapení či šok nekonal. Kniha by měla být trilogií, ale jestli vyjde další kniha, tak si ji nejspíš pořídím a dám tomu šanci, ale tato kniha je takový slabší průměr. :)