Sedm hrobů a jedna zima

Grónský policista konstábl Maratse po těžkých zraněních odchází do předčasného důchodu. Za svůj nový domov si vybral odlehlou přímořskou komunitu. Touží po klidu. Je to náhoda, že právě zde bude brzy nalezeno tělo pohřešované dívky? Má to být právě Maratse, kdo mrtvolu najde… Chtě nechtě se tak účastní vyšetřování případu, které nás brzy zavede na stopu chladnokrevným politickým hráčům. V Grónsku se blíží volby a národ sleduje souboj dvou silných kandidátů. Kdo touží po moci nejvíc, kam až je ochoten zajít, a kdo je nevědomky zneužíván? Jedná se zde jen o otázky politické kampaně, nebo je ve hře něco víc? Seržantka Petra Jensenová s Maratseho pomocí postupně odkrývá intriky, které vedly k první vraždě, a společně zjišťují, že vrah má v plánu další brutální čin. Podaří se policii zasáhnout včas? Sedm hrobů a jedna zima je součástí Grónské trilogie, která sleduje příběhy policejních důstojníků Fenny Brongaardové, Davida Maratseho, Gaby Alataka a Petry Jensenové, kteří se ke čtenářům v Petersonových románech vracejí. Maratse s Jensenovou se setkávají, aby si navzájem pomohli. Avšak jejich vzájemná důvěra se ve vyhrocených podmínkách prohlubuje za hranice kolegiality....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430462/big_sedm-hrobu-a-jedna-zima-IFf-430462.jpg 3.528
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Vendeta

Seven Graves, One Winter, 2018

Kniha Sedm hrobů a jedna zima

DoubleDad

Jedním slovem: Oddechovka. Na knížce se mi líbilo, jak málo tam je omáčky. Troufám si říct, že dostat příběh do pera jiný autor, měla by kniha 350-400 stran, ale tady se pořád něco dělo. Nic, co by mě nadchlo, ale nenudil jsem se.

Charlie

David Maratse odchází do předčasného důchodu a rozhodne se strávit nějakou dobu v klidném přímořském městečku. Dcera kandidátky je unesena a nalezená mrtvá. Přestože měl Maratse v plánu odpočívat, stejně se zúčastní vyšetřování. V knize se řeší používání grónštiny a dánštiny. Na začátku jsem se trochu bála toho, že několik základních slov zůstaly i v českém překladu grónsky, stejně jako názvy kapitol, ale pak to bylo příjemné zpestření. Zajímavostí je, že byla napsaná v angličtině. Politika mi vůbec nevadila, protože byla unesená dcera političky.

KaiShun

Oddechovka, 3* , žádné velké překvapení se nekonalo

Maki21
10.12.2020

Severské kriminálky moc nemusím, a i zde se mi to bohužel potvrdilo. Bavil mě vedlejší příběh popisující zasněženou přírodu a popis grónských fjordů. Ale hlavní příběh bohužel nic moc, na mě moc rychlý konec mohlo to být déle napínavější.

matej7245
02.12.2020

Mrazivé Grónsko mi učarovalo. Politickú kriminálku som nečakal. Priateľstvo dvojice hlavyných vyšetrovateľov sa vinie celou knihou a sľubuje iskrivejšie pokračovanie ako aj bolestivý návrat do minulosti.

soukroma
28.11.2020

Krimi s politickým podtetem: čtivé, pomalé, málo napínavé, ale se spoustou zajímavostí o Grónsku. Autor je hodně pro-gronský, dlouhou dobu tam žil, takže leccos vyznívá hodně nacionálně - Grónsko se svými pouhopouhými 56.000 obyvateli se chce osamostatnit a zbavit se Dánska jako svého "nadřízeného". Obrovský ostrov, kde není prakticky nic, má přesto hned dva jazyky - východní a západní si mezi sebou ani nerozumí. Silnic málo, přesuny mezi osadami a "městy" (Nuuk jako hlavní město má 15.000 obyvatel, letiště, nemocnici, soud, mezinárodní přístav a univerzitu) především malými letadly a loděmi. Politika takto malé komunity je rovněž zajímavá, jak naznačil román.
Mně se to docela líbilo, jednoduchá zápletka, hodně řečí kolem, akčního jednání málo, vše v poklidu (jen kolikrát si hlavní hrdina zapálil pomalu cigaretku..., nebo nezapálil podle situace), až na závěrečnou akci na moři, která mohla skončit katastrofou (kolik minut člověk v té ledové vodní pasti může přežít?). Příjemně krátké. 75%

Pozn.: titul Sedm hrobů a jedna zima je vysvětlen hned zkraje - prostě v daném místě, v přímořské grónské vesnici, se musí hrobníci na každou zimu dostatečně předem připravit - hroby se kopou jedině v létě a počet je dlouhodobě empiricky odhadnut na potřebných sedm ...

Hanaluna
30.10.2020

Takový thriller oddechovka, ale myšleno v dobrém. Pro mě příjemná změna místa, Grónsko se mi líbilo, bylo to nové. Příběh čtivý.

Trustty
24.10.2020

Politická severská detektivka.......poslední dobou nacházím u seveřanů zklamání.
Pěkná obálka.