Maki21 Maki21 komentáře u knih

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

(SPOILER) Musím se přiznat že nejdříve sem viděla seriál, a knihu si vybrala až na základě čtenářské výzvy. Ale nejsem zklamaná, seriál byl pecka a kniha taky nebyla k zahození. Líbí se mi že autorka nezabíhá tolik do zbytečných podrobností a popisuje jen to nejdůležitější, zbytek si čtenář musí domyslet a představit. Jediná škoda je že konec zůstal otevřený a i i když prožíváme celou dobu příběh hlavní hrdinky nikdy se nedozvíme jak to s ní dopadlo.

27.06.2022 4 z 5

Hledání svatého grálu Hledání svatého grálu Michael Clynes (p)

Příjemná kniha oddechová, příběh s historickým kontextem.

18.06.2022 4 z 5

Dělej méně Dělej méně Kate Northrup

(SPOILER) Tato kniha změnila můj pohled na svět, pořád jsem měla pocit že musím udělat vše co se ode mě očekává jinak budu za tu špatnou. Tato kniha vám ukáže jak přehodnotit své hodnoty, jak zlepšit time-management a hlavně že musíte naslouchat svému tělu. Vřele doporučuji všem zaneprázdněným ženám které mají pocit že neustále nestíhají, nebo že by mohli dělat víc.

07.06.2022 5 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Ačkoliv Andrew Mayne patří mezi mé oblíbené autory, nová hrdinka mě moc nebaví. Příběh je relativně předvídatelný a nepřináší žádné velké překvapení. Za mě celkem zklamání a budu velice přemýšlet zda budu pokračovat v další sérii.

06.06.2022 2 z 5

Všechny jejich lži Všechny jejich lži Tuvia Tenenbom

(SPOILER) Kniha krásně ukazuje myšlení amerických občanů, ukazuje jak jsou USA pokrytecký stát. Jsem velmi ráda že existuje kniha která ukazuje opravdové myšlení Američanů, a jejich pravé názory na politiku (i když k té se moc nevyjadřují), a k sociální problematice.

26.05.2022 5 z 5

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Jelikož jsem fanda podcastu Opravdové Zločiny, nemohla sem knihu nemít ve své knihovně. Pro mě fungovala jako příjemné osvěžení několika zajímavých případů, a ač to mlže znít divně pro mě to byla odpočívací kniha takový relax. Neřekla bych že kniha obsahuje nejzásadnější světové případy, jsou podle mého názoru i zásadnější ale to je subjektivní pohled. Jinak celkem fajn, krátká a stručná.

11.05.2022 3 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Všechny předešlé knihy od C.J. Tudor jsem naprosto hltala, za mě ale bohužel tato nejslabší. Napínavý děj a vyvrcholení nic moc, prostě sem čekala víc. Rozhodně nemá na Kříďáka a na Upálené ty jsou o level výše. Ale jinak příjemná kniha jen bohužel jí musím porovnávat.

09.05.2022 3 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Ačkoliv jsem si tuhle knihu vybrala pouze kvůli čtenářské výzvě, nebyla jsem vůbec zklamaná. Obecně vzato australské autory moc nemusím, ale tato kniha byla výborně napsaná. Obsahuje špetku tajemna a vy do poslední chvíle netušíte jak kniha dopadne a to miluji. Doporučuji všem co milují tajemno a napínavé příběhy.

30.04.2022 5 z 5

Kříž u potoka Kříž u potoka Karolina Světlá (p)

Občas do svého repertoáru ráda zařadím českou klasickou literaturu. Tahle kniha byla nádherně čtivá, nechybělo několik zvratů a jako bonus nám nabízí pohled do života na vesnici v 19. století.

20.04.2022 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

(SPOILER) Na tuto knihu jsem se chystala velice dlouho, a jsem ráda že sem si počkala. Ze začátku je kniha takové lehounké psychologické povídání o životě na venkově v Anglii. Ale ke konci se děj začne stupňovat až úplně vybouchne a vám se zboří jakékoliv domněnky a pocity které jste do té doby měli. To mě na knize nadchlo s, každou kapitolou si děláte ucelený obrázek o postavách které v knize vystupují a autorka vám ho následně zbortí. Tím pádem si nemůžete být nikdy jisti co přijde dál.

10.04.2022 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Ačkoliv s Davidem Heclem jsem slyšela spoustu rozhovorů, jelikož je to zajímavá osobnost, tato kniha je velmi unikátní. Člověk se zde nedozví pouze o kapitánově životě ale i o tom jaké je to vůbec být pilotem, jak je to psychicky a fyzicky náročná práce a že to není pouze o tom "řídit letadlo." Kniha je na závěr krásně doplněna fotkami a součástí knihy jsou i úsměvné příběhy s kokpitu.

06.04.2022 5 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

(SPOILER) Tato kniha se hodně odlišuje od klasického "Kinga." Jsem zvyklá na horory které vám nedají spát, tady se jedná spíše o filozofické úvahy. Díky tomu že před každou povídkou autor vypráví jak na nápad přišel je to o něco srozumitelnější. Samozřejmě některé povídky byly slabší a některé lepší. Za mě osobně nejlepší povídka byla poslední a to Letní Bouře která je bohužel velmi aktuální.

27.03.2022 4 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

(SPOILER) Ačkoliv těmto tématům se snažím obvykle vyhnout, tato romantická kniha mě bavila. Autorka to nepojala standartním způsobem ale přidala tam svůj osobitý šarm, u knihy sem se několikrát zasmála tomu jak hlavní hrdinka vyřešila řadu problémů které měla před sebou. Samozřejmě láska na pracovišti s nedobytným šéfem byla pouze třešnička na dortu. U knihy se mi líbí že když už si myslíte že nepřijde žádný zvrat vždy nějaký přijde.

10.03.2022 5 z 5

Ako (ne)prežiť mladosť: Príbehy príšerných rozhodnutí Ako (ne)prežiť mladosť: Príbehy príšerných rozhodnutí Peter Pppíter Popluhár (p)

(SPOILER) Od knihy sem měla velké očekávání protože tohoto slovenského youtubera sledují již několik let a jeho videa mě vždy dokáží pobavit. I u této knihy jsem se u některých příběhů zasmála ale bylo jich bohužel jenom pár. Některé jsou zase tak neuvěřitelné že si člověk jenom poví "to se vážně stalo?" Ale poslední povídka mě tedy zasáhla nejvíce, najednou mě to donutilo se zamyslet nad vysokoškolským životem a uvědomit si že člověk nemusí zkusit všechno. Jako bonus mě bavilo si občas některá slovenská slovíčka překládat do češtiny protože očividně slovenštinu znám méně než sem si myslela.

25.02.2022 3 z 5

Kmotr Mrázek II - Krakatice Kmotr Mrázek II - Krakatice Jaroslav Kmenta

Autentická kniha která ukazuje jak to tenkrát opravdu bylo, a že ani politici kteří dodnes působí ve vrcholné politice nebyli tenkrát tak nestranný. Kniha poukazuje nádherně jak někteří podnikatelé přišli ke svému jmění a že tu jsou s námi dodnes aniž bychom si to uvědomovaly.

18.02.2022 4 z 5

Kmotr Mrázek Kmotr Mrázek Jaroslav Kmenta

(SPOILER) Obecně mě tato témata velice baví, témata o mafiánech v ČR. Proto jsem se na čtení knihy o jednom největším z nich velice těšila a jsem ráda že nejsem zklamaná. Kniha je poutavá a popisuje Mrázka tak jak začínal a jak se vyšplhal na vrchol, bonusem je že autor použil policejní záznamy a tím přidal na autentičnosti. Kniha je doplněná fotodokumentací a na závěr rozhovorem s jedním člověkem který byl Mrázkovi velmi blízký a tím přidává opět další náhled na tuto osobu.

06.02.2022 5 z 5

Zapomeňte na svého bývalého Zapomeňte na svého bývalého Elizabeth Kuster

Kniha je příjemně satirická a lehce pobaví. Myslím si že pokud někdo řeší po rozchodovou krizi kniha ho příjemně uvolní a zasměje se u ní.

25.01.2022 2 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

(SPOILER) Tentokrát tato kniha je spíše o Ciri než o Geraltovi, ale není to vůbec na škodu. Děj se opět posouvá, dozvídáme se další posuny v ději např. jak Ciri přišla ke své typické jizvě na tváři. Opět velmi napínavá, a dobrodružná fantasy kniha, u které až do konce netušíte jak to celé dopadne. Natož jak dopadne celá série o Geraltovi a Ciri.

20.01.2022 5 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Po dlouhé době kniha která mě nenechala v klidu, neuvěřitelně čtivá a napínavá. Nechtěla jsem jí dát z ruky a když už si člověk řekne že ví jak děj bude pokračovat autorka vás přesvědčí že nevíte nic. Neuvěřitelné a napínavé od první stránky až do konce.

03.01.2022 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

(SPOILER) Opět mistrovské dílo o zaklínači a hledání Ciri. Kniha je velmi poutavá a děj se opět vyvíjí, postavy přibývají a ubývají a každá postava má svou danou úlohu kterou během celé knihy více či méně naplňuje. V závěru knihy se dozvíme proč je Geralt zrovna z Rivie a ne z žádného dalšího města.

27.12.2021 5 z 5