Upálené

Upálené https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476287/bmid_upalene-HVl-476287.jpg 4 923 263

Další thrillerová lahůdka s hororovou příchutí od autorky Kříďáka, Jámy a Těch druhých. Před pěti sty lety tady upálili osm mučedníků. Před třiceti lety tu beze stopy zmizely dvě dívky. A před dvěma měsíci tu tragicky zemřel místní farář. Vítejte v Chapel Croft, zapadlé vísce, jejíž tajemství leží ukrytá hlouběji než v hrobě a kde se zlo začíná znovu probouzet. Nahradit zesnulého duchovního sem přichází někdo, komu temnota také už mnohokrát zasáhla do života. Někdo, kdo bude muset otevřít staré rány a hlavně ochránit svou dospívající dceru před démony, kteří tady umějí být až příliš skuteční.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Kalibr
Originální název:

The Burning Girls , 2021


více info...

Komentáře (263)


Lechart
Lechart
předevčírem 5 z 5

Tuto knihu jsem od autorky četl jako první a právě kvůli ní jsem sáhl i po těch ostatních. Fenomenální temný příběh kdesi z hloubi anglického venkova s dějem slibujícím napětí od prvních do posledních stran, se spoustou otazníků, které mnohokrát zvrátí dosavadní průběh a vše, čemu čtenář věřil, ale na konci se ve finále z knihy dozvíme vše, co vlastně chceme vědět. Po čtyřech přečtených knihách od autorky tuto stále považuji za nejlepší.

Dashik
Dashik
25.02.2024 5 z 5

Za mě super. Ze začátku jsem si nebyla úplně jistá, jestli je to můj šálek kávy, ale to brzy pominulo. Četlo se to dobře a rychle. Četla jsem i komentáře, že tato kniha je slabší, než ostatní díla.. Je-li tomu tak, nemůžu se dočkat, až přečtu ostatní knihy autorky (toto byla moje první od ní).


konicekbily
konicekbily
24.02.2024 5 z 5

Zatím nejlepší kniha autorky. Promyšlená zápletka, zpočátku není úplně jasné oč půjde, dává autorce mnoho možností jak variantně rozvíjet děj a promíchávat vsuvky časové i někdy i vyprávěče. Připadá mi, že někdy je moc odboček a složitostí, ale v závěru jsem pochopil, že to bylo nutné, aby nás v úplném konci ohromila.

essene
essene
12.02.2024 5 z 5

Wow,to bylo napínavé a psané tak,že vám to nedá a musíte číst dál... jen kniha je velice těžká (hmotnostně))

Romain123
Romain123
07.02.2024 4 z 5

Temný, poměrně dost zamotaný příběh z britského venkova se postupně rozplétá a směřuje k velmi překvapivému závěru. Moje první setkání s autorkou mě nijak zvlášť nenadchlo, ale rozhodně ani nezklamalo. Milovníci mystických thrillerů a ponuré atmosféry si určitě přijdou na své.

monishek
monishek
19.01.2024 5 z 5

Skvely pribeh, ktery jsem si uzila. Zacatek lehounce zamotany, ale po par strankach uz jsem pochopila o co jde. Ja jsem si proste autorku oblibila. Ten jeji styl mi vyborne sedi. Dialogy jsou tak realne vcetne vulgarismu. Dost me to bavi. Doporucuji, cetlo se to svizne i napeti nechybelo. Jestli jsem se bala, tezko rict, spis ne, ale tajemno obcas bylo. Ocenuji, ze tentokrat je v knize hlavni postava zena.

Žužlík
Žužlík
18.01.2024 5 z 5

Jednoznačně pět hvězdiček.Krásná,čtivá kniha s překvapivým koncem.Po práci uvařit kávu a honem číst.I do vany šla se mnou.

HanWali
HanWali
16.01.2024 5 z 5

Super čtení napínavé, konec bych takhle opravdu nečekala

Krbi
Krbi
08.01.2024 3 z 5

Pokud jste byli nadšeni z Kříďáka a z Jámy, ( a já celkem byl) , bude pro vás tato kniha zklamání. Sice ne úplně a ne na celé čáře, ale jen tak trochu.

minirock
minirock
24.12.2023 4 z 5

Moje první kniha od C.J.Tudor a celkem příjemné překvapení. Do Chapel Croft, zapadlé vsi kdesi v Sussexu, přijíždí mladá farářka Jack se svojí patnáctiletou dcerou Flo. Ihned po jejich příjezdu se začíná rozvíjet příběh navazující na třicet let staré události kdy tu zmizely dvě dívky. Jack i Flo se seznamují s místními obyvateli z nichž někteří mají i svá tajemství která se oběma začínají odhalovat ... . Kniha se mi líbila i když něco se mi zdálo nedotažené nebo málo vysvětlené. Někdy jsem se i ztrácel v množství postav. Proto jen čtyři hvězdy. Ale na autorku si ještě posvítím.

SilvieSisinka
SilvieSisinka
23.12.2023 5 z 5

Prvotřídní a úchvatně hrůzný příběh.

Marekh
Marekh
22.12.2023 5 z 5

Hlavní postavou je farářka JACKY, která se odstěhuje se svou dcerou FLO (15 let) do vesnice Chapel Croft, kde má dočasně převzít kostel zesnulého duchovního. Neřestí Jacky je kouření cigaret. Flo ráda fotografuje a vyvolává snímky klasickým způsobem. Občas mezi Jacky a Flo dojde k výměně názorů, ale je to pochopitelné, protože Flo je v pubertě. Ve vesnici se seznamují s obyvateli vesnice. Někteří jsou arogantní a nepříjemní, jiní jsou v pohodě. Flo si najde také kamaráda WIGLEYHO, se kterým tráví čas.

Ve vesnici před pěti sty lety upálili 8 mučedníků za vlády královny Marie během pronásledování protestantů (1553 – 1558). Mezi mučedníky byly 2 mladé dívky. Na počest mučedníků se každoročně zapalující PÁLENIČKY, což jsou proutěné panenky. Ve vesnici před 30 lety beze stopy zmizely 2 dívky a před dvěma měsíci tragicky zemřel místní farář.

Kapitoly jsou krátké a bylo to velmi svižné a napínavé čtení. Kniha je propracovaná do nejmenších detailů. Kniha se mi líbila. V knize nalezneme také pohledy do minulosti. Je vidět, že autorka má v oblibě knihy od Stevena Kinga, protože to promítá do svých knih. Závěr knihy byl překvapivý.

Kniha obsahuje PROLOG, EPILOG a PODĚKOVÁNÍ.

Jack Bauer
Jack Bauer
25.11.2023 1 z 5

První a poslední kniha této autorky, která nebude asi pro mě. Když pročítám recenze, tak je to jedna z jejích lepších knih s méně nadpřirozena a já nadpřirozeno a duchařiny nemusím, protože na pohádky nevěřím a tudíž napětí a strach tím pádem na mě nefunguje. Po více než sto stránkách to opět pro velkou nudu vzdávám, nic se neděje, jen samé zbytečné kecy o ničem, dcera reverendky Flo viděla hořící dívku bez rukou a hlavy a když vyvolala film tak tam nic nebylo, zde jsem to měl už vzdát.

Katrinreading
Katrinreading
14.11.2023

Rozhodně to bylo čtivé a místy i napínavé. Moje srdcovka to ale nebude.

Radesan
Radesan
07.11.2023 5 z 5

Tentokrát musím jít do plných. Dlouho, předlouho kniha ležela v knihovně a měl jsem od autorky delší pauzu. Svým způsobem má autorka stejný korpus psaní (postava přijede do místa, kde z nějakého důvodu není vítána, šikany v dětství, minulost na draka...). Kdybych četl všechny knihy po sobě, asi mi to vadí, ale s tak dlouhými přestávkami jsem si tento styl psaní oblíbil.

Autorka dobře pracuje s překlenem kapitol, což v praxi vypadá tak, že na posledním odstavci šikovně nakousne nějaký fakt, který Vás posune dál v ději nějaké postavy. Tenhle mechanismus zde funguje tak dobře, že mne motivuje opravdu nepřestávat číst.

Co zde funguje rovněž dobře jsou emoce. Zrovna k dceři hlavní postavy jsem hodně přilnul jako postavě protože... (to Vám samozřejmě nemůžu říct :) ). Každá kniha, která mne přesvědčí o tom, že se mám o nějakou postavu bát nebo jí litovat.... je pro mne více nežli dobrá.

V ději byla jediná věc, která my vrtala hlavou a nějak mi logicky nedávala smysl, ale celkový dojem z knihy rozhodně nezkazila. Kniha má i tak řádku pěkných zvratů.

Proč podle mne kniha trpí v hodnocení? Pokud máte raději rychlejší spád děje, budete pravděpodobně trpět na pomalé gradování děje, které se pořádně rozjede až na posledních 100 stran.

Za mne doporučuji!

Lka
Lka
31.10.2023 5 z 5

Audiokniha :
Opět napínavé, nedalo se odložit. Nečekané rozuzlení.

VeFab
VeFab
08.10.2023 5 z 5

Perfektní! Doporučuji!
Rozuzlení předčilo všechna očekávání.

magic11
magic11
21.09.2023 1 z 5

Odložila jsem ji, nedokázala jsem se začíst... je spousta jiných knih, které nejde odložit... škoda času

Kubajzz
Kubajzz
10.09.2023 5 z 5

No autorka opět nezklamala :-) Knížka poslechnuta jako audio a musím říct, že jsem ji nemohl odložit :-) A zvrat na konci celkem překvapil, takže paráda. Rozhodně doporučuji k přečtení ;-)

Lucy
Lucy
13.08.2023 5 z 5

Pěkné, napínavé , čtivé, trochu jako když jsem v patnácti četla Stopy Hrůzy,ale lepší. Je tam lehce nadpřirozeno. Dobrý zvrat, prostě super,oddych. Přečteno za den.