Upálené

Další thrillerová lahůdka s hororovou příchutí od autorky Kříďáka, Jámy a Těch druhých. Před pěti sty lety tady upálili osm mučedníků. Před třiceti lety tu beze stopy zmizely dvě dívky. A před dvěma měsíci tu tragicky zemřel místní farář. Vítejte v Chapel Croft, zapadlé vísce, jejíž tajemství leží ukrytá hlouběji než v hrobě a kde se zlo začíná znovu probouzet. Nahradit zesnulého duchovního sem přichází někdo, komu temnota také už mnohokrát zasáhla do života. Někdo, kdo bude muset otevřít staré rány a hlavně ochránit svou dospívající dceru před démony, kteří tady umějí být až příliš skuteční....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476287/big_upalene-HVl-476287.jpg 4.5104
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Kalibr

The Burning Girls, 2021

Kniha Upálené

prochajda
včera

Duchovno a nadpřirozeno moc nemusím, ale kniha byla moc dobře a napínavě napsaná. Konec rozhodně překvapil.

katasokolov
včera

Dobře napsaný thriller se zdařilou detektivní zápletkou. Od autorky jsem četla všechno, co u nás vyšlo a tohle dílo patří k jejím lepším. Zejména jsem byla ráda, že vynechala většinu nadpřirozena, které se v jejích knihách tak často objevuje a v tomhle případě se spíše zaměřila na lidskou stránku příběhu.

Konec pro mě byl dost překvapivý, takže tady si opravdu stěžovat nemůžu :). Postavy byly taky dost dobře vykreslené.

“Nevěřím, že lidé se jednoduše narodí “zlí”. Výchova přebije přírodu.”

Podobné prvky můžeme najít u knihy i filmu Prvotní strach.

dencazrnu
předevčírem

Jednoduše skvělé! Po knížce Jáma jsem byla neuvěřitelně zklamaná a myslela jsem, že si tuto knihu ani nepořídím. Naštěstí jsem neodolala a jsem za to ráda. Kniha byla napínavá, místy strašidelná a nešla prostě odložit. A ten konec? Prostě super :-) Jednu hvězdičku jsem ubrala, avšak kvůli spoilerům neřeknu, proč. Každopádně knihu určitě doporučuji a jak sama řekla autorka, tak zase za rok :-)

soupik2012
25. listopadu

Málo kdy jsem při poslechu thrilleru tak spokojená jako jsem byla u této knihy. Nelze najít ani malou drobnost, či nesrovnalost, která by mi v tomto příběhu nějak vadila. V předchozí knize mi nadpřirozeno vadilo, ale tady ne. Tak nějak se dá považovat za věrohodné, protože kdo může prokazatelně říci, že duchové neexistují? Tajemný příběh, který má hned několik dějových linek, které do sebe na konci příběhu zacvaknou, jako dobře promazaný zámek. Konec vyzdvihuji především. Zvažuji, že si založím seznam těch nejlepších thrillerů. Thrillerů totiž vychází obrovské množství, ale tak dobrý, jako byl tento příběh je jich strašně málo. Audioknihu načetla paní Jitka Ježková. Musím říci, že ačkoliv knihu načetla znamenitě, tak mi její hlas příliš neseděl když četla farářku. Chtělo to vícehlasé zpracování.

adevis
25. listopadu

Tudorová nám opět naservírovala skvělý, temný a hororový příběh, u kterého místy až mrazí. Pro pravidelné čtenáře této britské autorky to nebude žádné překvapení.

”Před pěti sty lety tady upálili osm mučedníků. Před třiceti lety tu beze stopy zmizely dvě dívky. A před dvěma měsíci tu tragicky zemřel místní farář. Vítejte v Chapel Croft, zapadlé vísce, jejíž tajemství leží ukrytá hlouběji než v hrobě a kde se zlo začíná znovu probouzet.”
To je výpisek z anotace. Víc nepotřebujete. Víc vám toho o ději píšu jen opravdu zřídkakdy. A u Upálené se výjimka konat nebude. Musíte si to prostě přečíst. Mám Tudorovou přečtenou komplet a ze všech jsem byla nadšená, mmm, kromě Kříďáka. Ten mě tenkrát zklamal.

Do této knihy se ponoříte, to mi věřte. I když ze začátku jsem váhala a hodnotila ne moc pochvalně… V polovině se to ale zvrtlo. Musela jsem knihu dočíst o den dřív, než bylo původně v plánu (četly jsme s kámoškou společně). Asi bych neusnula. Navíc budete potřebovat vědět, jak to celé dopadne. A budete hádat, budete mít tipy. A jedno vám teda řeknu, já jsem se trefila! :)) Font a velikost písma napomáhá k rychlému čtení, to na těchto knihách miluju!

Bavilo mě to, bavilo mě se bát, tajit dech, zároveň se smát, hlavně u rozhovorů matka-dcera. Některé věty měly hloubku, dokonce jsem olepíkovala.
“Zlé vzpomínky jsou jako třísky. Občas zabolí, ale naučíte se s nimi žít. Potíž je v tom, že si vždycky nakonec najdou cestu ven na povrch.”

Martiiiik
23. listopadu

Autorka se knihu od knihy lepší, tohle byla úplná bomba :-) Zajímavé téma, trochu tradice, náboženství, maloměsta, lží, přetvářky, dobra i zla :-) Konec byl docela nečekaný, i když malé tušení tam bylo :-) Vřele doporučuji a už se těším na další knihu :-)

marcha
23. listopadu

Na mne trochu moc "young adult", trochu moc překombinované a pointa trochu moc šroubovaná. Ale čte se dobře, příjemná žánrová oddechovka...

Hope80
23. listopadu

Výborná kniha, ze začátku mi trvalo, než jsem se začetla a orientovala v příběhu i postavách, ale pak už se kniha četla sama a začala být napínavější a napínavější a konec?..skvělé....