Upálené

Upálené https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476287/bmid_upalene-HVl-476287.jpg 4 972 276

Další thrillerová lahůdka s hororovou příchutí od autorky Kříďáka, Jámy a Těch druhých. Před pěti sty lety tady upálili osm mučedníků. Před třiceti lety tu beze stopy zmizely dvě dívky. A před dvěma měsíci tu tragicky zemřel místní farář. Vítejte v Chapel Croft, zapadlé vísce, jejíž tajemství leží ukrytá hlouběji než v hrobě a kde se zlo začíná znovu probouzet. Nahradit zesnulého duchovního sem přichází někdo, komu temnota také už mnohokrát zasáhla do života. Někdo, kdo bude muset otevřít staré rány a hlavně ochránit svou dospívající dceru před démony, kteří tady umějí být až příliš skuteční.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Burning Girls , 2021

HanWali
16.01.2024 5 z 5

Super čtení napínavé, konec bych takhle opravdu nečekala

Krbi
08.01.2024 3 z 5

Pokud jste byli nadšeni z Kříďáka a z Jámy, ( a já celkem byl) , bude pro vás tato kniha zklamání. Sice ne úplně a ne na celé čáře, ale jen tak trochu.

minirock
24.12.2023 4 z 5

Moje první kniha od C.J.Tudor a celkem příjemné překvapení. Do Chapel Croft, zapadlé vsi kdesi v Sussexu, přijíždí mladá farářka Jack se svojí patnáctiletou dcerou Flo. Ihned po jejich příjezdu se začíná rozvíjet příběh navazující na třicet let staré události kdy tu zmizely dvě dívky. Jack i Flo se seznamují s místními obyvateli z nichž někteří mají i svá tajemství která se oběma začínají odhalovat ... . Kniha se mi líbila i když něco se mi zdálo nedotažené nebo málo vysvětlené. Někdy jsem se i ztrácel v množství postav. Proto jen čtyři hvězdy. Ale na autorku si ještě posvítím.

SilvieSisinka
23.12.2023 5 z 5

Prvotřídní a úchvatně hrůzný příběh.

Marekh
22.12.2023 5 z 5

Hlavní postavou je farářka JACKY, která se odstěhuje se svou dcerou FLO (15 let) do vesnice Chapel Croft, kde má dočasně převzít kostel zesnulého duchovního. Neřestí Jacky je kouření cigaret. Flo ráda fotografuje a vyvolává snímky klasickým způsobem. Občas mezi Jacky a Flo dojde k výměně názorů, ale je to pochopitelné, protože Flo je v pubertě. Ve vesnici se seznamují s obyvateli vesnice. Někteří jsou arogantní a nepříjemní, jiní jsou v pohodě. Flo si najde také kamaráda WIGLEYHO, se kterým tráví čas.

Ve vesnici před pěti sty lety upálili 8 mučedníků za vlády královny Marie během pronásledování protestantů (1553 – 1558). Mezi mučedníky byly 2 mladé dívky. Na počest mučedníků se každoročně zapalující PÁLENIČKY, což jsou proutěné panenky. Ve vesnici před 30 lety beze stopy zmizely 2 dívky a před dvěma měsíci tragicky zemřel místní farář.

Kapitoly jsou krátké a bylo to velmi svižné a napínavé čtení. Kniha je propracovaná do nejmenších detailů. Kniha se mi líbila. V knize nalezneme také pohledy do minulosti. Je vidět, že autorka má v oblibě knihy od Stevena Kinga, protože to promítá do svých knih. Závěr knihy byl překvapivý.

Kniha obsahuje PROLOG, EPILOG a PODĚKOVÁNÍ.

Jack Bauer
25.11.2023 1 z 5

První a poslední kniha této autorky, která nebude asi pro mě. Když pročítám recenze, tak je to jedna z jejích lepších knih s méně nadpřirozena a já nadpřirozeno a duchařiny nemusím, protože na pohádky nevěřím a tudíž napětí a strach tím pádem na mě nefunguje. Po více než sto stránkách to opět pro velkou nudu vzdávám, nic se neděje, jen samé zbytečné kecy o ničem, dcera reverendky Flo viděla hořící dívku bez rukou a hlavy a když vyvolala film tak tam nic nebylo, zde jsem to měl už vzdát.

Katrinreading
14.11.2023 2 z 5

Rozhodně to bylo čtivé a místy i napínavé. Moje srdcovka to ale nebude.

Radesan
07.11.2023 5 z 5

Tentokrát musím jít do plných. Dlouho, předlouho kniha ležela v knihovně a měl jsem od autorky delší pauzu. Svým způsobem má autorka stejný korpus psaní (postava přijede do místa, kde z nějakého důvodu není vítána, šikany v dětství, minulost na draka...). Kdybych četl všechny knihy po sobě, asi mi to vadí, ale s tak dlouhými přestávkami jsem si tento styl psaní oblíbil.

Autorka dobře pracuje s překlenem kapitol, což v praxi vypadá tak, že na posledním odstavci šikovně nakousne nějaký fakt, který Vás posune dál v ději nějaké postavy. Tenhle mechanismus zde funguje tak dobře, že mne motivuje opravdu nepřestávat číst.

Co zde funguje rovněž dobře jsou emoce. Zrovna k dceři hlavní postavy jsem hodně přilnul jako postavě protože... (to Vám samozřejmě nemůžu říct :) ). Každá kniha, která mne přesvědčí o tom, že se mám o nějakou postavu bát nebo jí litovat.... je pro mne více nežli dobrá.

V ději byla jediná věc, která my vrtala hlavou a nějak mi logicky nedávala smysl, ale celkový dojem z knihy rozhodně nezkazila. Kniha má i tak řádku pěkných zvratů.

Proč podle mne kniha trpí v hodnocení? Pokud máte raději rychlejší spád děje, budete pravděpodobně trpět na pomalé gradování děje, které se pořádně rozjede až na posledních 100 stran.

Za mne doporučuji!

Lka
31.10.2023 5 z 5

Audiokniha :
Opět napínavé, nedalo se odložit. Nečekané rozuzlení.

VeFab
08.10.2023 5 z 5

Perfektní! Doporučuji!
Rozuzlení předčilo všechna očekávání.

magic11
21.09.2023 1 z 5

Odložila jsem ji, nedokázala jsem se začíst... je spousta jiných knih, které nejde odložit... škoda času

Kubajzz
10.09.2023 5 z 5

No autorka opět nezklamala :-) Knížka poslechnuta jako audio a musím říct, že jsem ji nemohl odložit :-) A zvrat na konci celkem překvapil, takže paráda. Rozhodně doporučuji k přečtení ;-)

Lucy
13.08.2023 5 z 5

Pěkné, napínavé , čtivé, trochu jako když jsem v patnácti četla Stopy Hrůzy,ale lepší. Je tam lehce nadpřirozeno. Dobrý zvrat, prostě super,oddych. Přečteno za den.

klarinka9974
09.08.2023 5 z 5

Tak tato kniha C. J. Tudor je jedna velká pecka. Od začátku se pořád něco děje. Jedna záhada za druhou, pokračuje odhalením a překvapením. I když jsem od půlky už měla jasno, jak to asi všechno je i tak mě to neodradilo a četla jsem s chutí dál. Tato kniha s trochou nadpřirozena a duchovna ale také plná vražd, mě opravdu překvapila a musím říct, že i když to bylo lehce děsivé i tak se mi to skvěle četlo a nešlo se odtrhnout. Přijde mi, že každá její další kniha je lepší a lepší. Jen tak dál.

tess.de.veles
08.08.2023 5 z 5

Nejprve jsem byla skepticka...a to dost! O Kridakovi jsem vedela i o jejich ostatnich knihach, ale nejak se mi do nich nechtelo....Az jednou jsem na ni narazila v knihovne a rozhodla se ji dat sanci...a udelala jsem dobre, a ted si musim precist i ten zbytek! I kdyz vrazdy moc nemusim...tohle se mi MOC libilo! Precteno za dva dny ... zkrarka SUPER!

TinaBookBlog
08.08.2023 5 z 5

Tohle bylo teda něco! Od začátku až do konce napínavé čtení, i když místo trochu přehnané.

Místo zesnulého reverenda přichází nový (už tady budete lehce překvapení), má pubertální dceru, hromadu vlastních nevyřešených záležitostí a tajemství.
Jelikož se přestěhuje na malou vesnici, tak jak už to tak bývá, všichni vědí všechno, ale dělají, že nevědí nic. Téměř každý z obyvatel má ale také nějaká tajemství, která začínají postupně vyplouvat na povrch. Místy jsem se opravdu nestačila divit.

Autorka graduje napětí až do samého konce. Donutila mě k tomu, že jsem v knize už nevěřila nikomu a ničemu.
Na konci je vše vysvětleno. Takže za mě super!

Kniholapka
08.08.2023 5 z 5

Čtivá kniha se zajímavým koncem. Autorka umí nic neprozradit a držet čtenáře do poslední chvíle.

Kanimůra2
31.07.2023 5 z 5

Knížka mě hodně bavila. Trochu mi tam neseděli duši, ale budiž. Překvapivý a originální konec. To jsem teda nečekala.

anája
23.07.2023 4 z 5

Bylo to napínavé a čtivé. Rozuzlení taky stálo za to.

VerronikaH
04.07.2023 5 z 5

Ačkoliv tohle není úplně můj šálek kávy a pouštím se do takové četby jen pokud mě v anotaci něco skutečně zaujme, tak tahle kniha mě vážně bavila. Trocha té dávné historie, která určuje a ovlivňuje chod malé vesničky do dnešních dní. Osudy postav záhadnější a zamotanější než všechny díly Ulice dohromady a napětí servírované v těch správných dávkách. Nic z toho, co bylo na konci odhaleno, mi vyloženě nevyrazilo dech, ale i tak jsem s napětím čekala až mi mé domněnky konec potvrdí. Taky pozitivně hodnotím zpracování audio verze.