Všechny jejich lži

Je vtipný jako Borat, chytrý jako Woody Allen, neodbytný jako Michael Moore. To je Tuvia Tenenbom. Po úspěchu na knižním trhu v Izraeli a Německu, kde jeho knihy zapůsobily jako zjevení a staly se bestsellerem, má nyní i český čtenář možnost seznámit se s fenomenálním Tuviou Tenenbomem. Izraelsko-americký novinář, spisovatel a dramatik procestoval Ameriku křížem krážem, mluvil se stovkami lidí, od politiků po bezdomovce, od ropných magnátů po aktivisty, od indiánů po černochy, od Židů po bílé rasisty. Klade jim chytré i zdánlivě naivní otázky, aby je vyprovokoval – což se mu často daří – a zjistil, co si doopravdy myslí. Následně skládá obrázek, který je neobyčejně vtipnou a zároveň alarmující zprávou o stavu dnešní americké společnosti. Jestli totiž Tuvia Tenenbom něco není, pak rozhodně není politicky korektní. Jeho kniha je plná zábavných dialogů i pronikavých pozorování. Za vším tím vtipem jsou ale často překvapující i kruté pravdy, o kterých bychom raději nevěděli. Po přečtení této knihy se už nebudete divit, proč v USA zvítězil Donald Trump. Tenenbom není ani levičák, ani pravičák, chce zkrátka znát pravdu. A tak dráždí úplně všechny....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/358606/vsechny-jejich-lzi-PlI-358606.jpg 3.926

The Lies They Tell (2017)

Literatura světová, Humor, Romány
Vydáno:, Zeď

Kniha Všechny jejich lži

bubka

no tak už jsem dočetla poslední,, jo, byla zajímavá, zóny, kam se jedni bojí a druzí tam musí žít, protože nemějí na jiné bydlení, ale bojí se taky, náboženská pestrost, je to zajímavý kaleidoskop turiosty v USA,. stále přítomná rasová bariéra... a volební obvoc pana Obamy, ten první, ten byl popsán skvěle, bída, násilí a zmar.. to byla jeho odměna voličům.

Ovšem autor zase je zklamán tím, že v jeho očích správný a hodný stát Izrael je vnímán jinými jako nebezpečný násilník zatímco dle jeho pohledu divní a násilní Palestinci, kteří to prostě nevzdají, jsou jinými, a to nemůže pochopit, vnímáni jako ti, kterým se ubližuje. a děsná je ta smlouva s Iránem...

Autor se nejak z tohoto kruhu neumí vymanit.

Lišman
30.12.2018

Začátek je zajímavý a zábavný, postupem času už ale kniha ztrácí tempo a asi by ji prospělo, kdyby byla trochu kratší. Vyplatí se, nekoukat na ni jako na humornou, ale spíše naučnou knihu. Je to každopádně trefná ukázka současné Ameriky.

MildeZ
28.12.2018

Ke konci už jsem to trošku tlačil, abych to měl za sebou, ale suma sumárum určitě mohu doporučit. K autorovi se hodlám vrátit u jeho knihy o uprchlících ;-)

GLDNMSK
09.09.2018

Autor je zasloužilý sloupkař a kniha pracuje přesně tímhle tempem.
Tuvia projíždí Spojenými státy a mluví s lidmi, kdy tu záměrně, tu ironicky, tu nechtíc, tu s hladem bulvárníka dráždí a rozrýpává kontroverzní témata rezonující v americké společnosti.
Knihu lze rozdělit do dvou polovin: severu a jihu, v nichž však protáčí vaši představu o obyvatelích o 180 stupňů.
Je to zábavné, ironické a sarkastické a místy lze poznat i stopy snahy o “gonzo” novinařinu.
Knihu by neměli číst fanoušci politické korektnosti (ale zároveň ani jejich akt-right odpůrci), pokud nejsou připraveni na soustavné ataky. Totéž platí o lidech, jichž se domněle netýká zbytek světa.

fmash
02.07.2018

Nebezpečná kniha. Domnívám se, že jsem správně pochopil nadsázku, se kterou autor k tématu přistupoval, přestože nezastíral hořkost z vývoje politiky a kultury v zemi, již jsme (nebo velká část z nás) zvyklí považovat za etalon demokracie a svobodného myšlení. Nyní bychom mohli říct za etalon pokrytectví, ale to není problém jenom Spojených států. Jisté nebezpečí, dá-li se to tak nazvat, tkví ve velkém potenicálu knihy vytvářet prvonázor u čtenáře neznalého, nebo utvrzovat v názorech čtenáře, jejichž světonázorovou osou je kritika západní kultury (zatímco já jsem přesvědčen, že cílem knihy je otevírat oči více doširoka, nikoli nasazovat klapky). Odhalování paradoxů a morálních veletočů je nicméně doménou Tuvii Tenenboma, nikoli mou. Výborná, čtivá, podnětná a strašidelným způsobem alarmující kniha.

Pretty-Betty
03.04.2018

Děsivě úsměvné...

Keram.mareK
31.03.2018

Příjemně "nekorektní" kniha, zajímavá sonda do společnosti v USA.
Smutná i vtipná kniha, která může zároveň rozšířit obzory, pokud o Americe člověk nic neví. Škoda jen, že Tuviův styl otravoval nejen některé Američany, se kterými se setkával, ale později i mě samotného.

Pingee
24.03.2018

Mám rozporuplné pocity. Vtipná, dobře napsaná knížka, ale občas jsem se v ní docela ztrácela, např. když autor odkazoval na lidi, co už potkal, a také mi dělalo problém vybavit si některé události, co se staly. Každopádně doufám, že i další jeho tituly vyjdou v češtině.

Malkoff
01.03.2018

Tohle je objev roku! Tak vtipně napsané a zároveň tak trefně a smutně pravdivé.

bobika
20.02.2018

Na to, že je kniha sestavená výhradně jenom z rozhovorů s různými lidmi napříč USA s doprovodným komentářem autora, tak je prostě dokonalá. Věcná, vtipná, znepokojivá. Ta sonda pod vnější slupku americké společnosti je opravdu lahodná. Nečekal jsem tolik skrytého rasismu, pokrytectví a vystrašenosti. Tuvia jde na dřeň, s frázemi se nespokojí, vyptává se tak, až je to lidem nepříjemné nebo ho za to dokonce nenávidí :) Autorovu odvahu až drzost bych chtěl mít. Za mě plný počet.

Miramarek
03.02.2018

Zaujat recenzemi zakousl jsem se do knihy. Vtipná a velmi čtivá mi chutnala. Tak dlouho, dokud byly otázky náboženství, rasismu a osobní svobody v USA pro mě nové a překvapující. Od půlky knihy jsem jich ale byl plný. I opakovaný vtip přestává být poživatelný. Ocenit musím autorovu odvahu, s jakou své menu čtenáři předkládá, i snahu a nadhled, se kterými proniká k jádru věci.

SlávaL
17.12.2017

Škoda, takový potenciál a takhle ho promrhat! Po celou knihu věčně dokola omílaná témata Izrael, Židé, církev a rasismus. To co jsem se dočetl, mi jenom potvrzuje názor na USA.

humor

Tuvia Tenenbom