Kmotr Mrázek

Kmotr Mrázek https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63577/kmotr-mrazek-63577.jpg 4 503 77

Kmotr Mrázek série

Kniha je faktografickým příběhem o bývalém vládci českého podsvětí Františku Mrázkovi, jehož zabil nájemný vrah v lednu 2006.Kniha přináší celou řadu dosud nepublikovaných informací, včetně tajných materiálů policie a odposlechů. V listopadu 2008 vyšlo volné pokračování pod názvem "Kmotr Mrázek II. - Krakatice", v listopadu 2009 pak závěrečný díl této trilogie "Kmotr Mrázek III. - Válka kmotrů".... celý text

martin č.
martin č.
04.01.2024 5 z 5

Hrozné praktiky. Nevím, jestli je lepší o tom všem vědět a být z toho frustrovaný nebo se o to raději nestarat a nekazit si tím náladu. Poslouchali jsme to jako audioknihu, v tištěné podobě bych to nečetl.

alabra
alabra
31.08.2023 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu a nestačila se divit, kde to žijeme. Záslužná práce.

VNI
VNI
29.08.2023 4 z 5

Těžká kniha plná faktu. Odposlechů. Ale je dobré vědět jak to tu chodí.

Placi
Placi
20.07.2023 5 z 5

Organizovaný zločin jako velice výnosný byznys s napojením na špičky domácí politické scény, protože jinak to v profesionálním měřítku dělat nejde. Jaroslav Kmenta odvádí záslužnou práci, i za cenu vlastních těžkostí. U jeho knih se často dostanete do bodu, kdy si říkáte: "Sakra, jak je tohle možný?".

Kerberos
Kerberos
23.06.2023 4 z 5

Podívala jsem se na film a to mě přivedlo k tomu,že si přečtu knihy.Ondra Velchý je dobrý herec,ale na Mrázka mi nepasoval.Při čtení jsem si některé informace ověřovala na internutu.Poučné čtení.

tittanie
tittanie
20.06.2023

Devadesáté léta si nepamatuju, ale opravdu byly tak divoké? Nestačila jsem zírat. Oceňuji autorovu velice pečlivou práci.
Divím se, že dvěma věcem. Za prvé, že se autorovi nic nestalo, vzhledem k tomu o čem píše a za druhé, že jsou všichni na svobodě...

jefff
jefff
29.03.2023 4 z 5

První "vekslácká" část mě tolik nebavila, ale postupně jsem se do té chobotnice korupce a mafiánským postupů nořil hlouběji a hlouběji, až mě stáhla úplně. Kmenta je neskutečný. Co dokázal zpracovat a s jakou pečlivostí postupoval je neuvěřitelné. Za jeho práci a přístup má můj nekonečný obdiv.

radusak9806
radusak9806
04.02.2023 4 z 5

Bylo by krásné říct, takový jsme byli. Jenže já nepochybuji, že takový stále jsme :/
Snad se jednou povede ten puch vyvětrat!

perpe2a
perpe2a
12.08.2022 5 z 5

chjo, co vše se tu dělo a děje...smutno je mi

Lukáš987
Lukáš987
23.07.2022 5 z 5

Parádní čtení. První jsem viděl film, ale kniha je kniha - je obsáhlejší. Kam všude sahali a sahají Mrázkovi nitě je až neskutečné. Mrázkův odkaz určitě v politice zůstává.

karelpeter
karelpeter
03.07.2022 5 z 5

Super čtení, krásně zmapované počátky " kariéry " kmotra Mrázka.

marekB78
marekB78
27.06.2022 5 z 5

Velmi zajímavá kniha. Dozvíte se o věcech, které vám možná už připadají dávnou minulostí,o praktikách a všem,co možná radši ani nechcete vědět Ale pohltilo mě to...

Maki21
Maki21
06.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Obecně mě tato témata velice baví, témata o mafiánech v ČR. Proto jsem se na čtení knihy o jednom největším z nich velice těšila a jsem ráda že nejsem zklamaná. Kniha je poutavá a popisuje Mrázka tak jak začínal a jak se vyšplhal na vrchol, bonusem je že autor použil policejní záznamy a tím přidal na autentičnosti. Kniha je doplněná fotodokumentací a na závěr rozhovorem s jedním člověkem který byl Mrázkovi velmi blízký a tím přidává opět další náhled na tuto osobu.

Janina2609
Janina2609
30.01.2022 5 z 5

“Mrázek se svými společníky dokázal v letech 1991-1994 vytáhnout a nikdy nevrátit sedmi českým bankám 1 141 300 000 korun.”
Poctivě zpracované téma a moc pěkně napsané. Body i za odvahu autora psát o podobných tématech a kontroverzních lidech.
Přečteno v rámci ČV.

Mánička178
Mánička178
26.01.2022 5 z 5

Zdá se, že porevoluční léta představovaly pro určitou skupinu lidí takové žně, které si ani nelze pořádně představit. Po přečtení knihy se mi zdá vše ještě neuvěřitelnější, zdivočelejší a šílenější. Vypadá to, jak kdyby si člověk prostě šel do banky říct o nějaký ten stamilion a nepředstavovalo vůbec žádný problém ho získat. Neskutečné :D
Investigativní novinařinu mám moc ráda, oslovuje mě um Jaroslava Kmenty zasazovat věci do kontextu, schopnost propojovat informace, které shání v různých koutech společnosti. Všechno má takový nějaký punc tajemna a temna... a zdá se, že materiálu k prošetřování produkuje tato republika stále dost :D

LenkaKT
LenkaKT
14.09.2021 2 z 5

Existenci Mrázka jsem vnímala v 90. letech jen okrajově, bylo mi náct a politika mne nebrala. Takže jsem překvapená šíří záběru a vlivu. Je to řemeslně dobře napsané, v audio verzi pěkně dramatizované. Vnímám to jako doplnění k moderním dějinám.

janka2000
janka2000
07.07.2021 5 z 5

Velmi dobrý styl psaní, který jsem ocenila už u knih o Zemanovi nebo Babišovi (btw. Letos vyšla další nová).
Občas obdivuju, co Kmenta dokázal získat a jak to dokázal dát dohromady. Klobouk dolů. Tento díl je o tom, jak Mrázek začínal a je hlavně v jeho rádoby podnikatelské sféře.

Angel24
Angel24
25.05.2021 5 z 5

Je opravdu šokující,kde všude měl ten člověk velký vliv a jak moc ovlivňoval státní správu. Velmi dobře zpracovaná kniha.

Rolada88
Rolada88
20.05.2021 5 z 5

No pěkné to tu jelo v 90tkach ale ono to tu jede i teď . Dneska by jsme asi s takovými úvěry nepochodili v bance Atd . Pan kmenta měl pěkný informace divím se ze kmotra sám nezavřel :/)

nangijala
nangijala
19.03.2021 4 z 5

Kniha byla nabitá fakty a jmény, člověk se v nich téměř ztrácel.. o to víc si ale uvědomí, jak prorostlé a prohnilé to tady bylo. A stále je. Zdá se až neuvěřitelné, čím dnes člověk musí projít, když potřebuje drobnou hypotéku, zatímco tehdy tu lítaly miliony a miliardy na účty různých společností bez nejmenších problémů a zajištění. Známosti, úplatky, tajné schůzky a obchody, lobby a nečistá politika... není to kniha jen o minulosti, snad až na ty nájemné vraždy se to všechno dnes a denně děje.
Zajímavá a poutavá kniha vycházející z výpovědí a záznamů odposlechů, doplněná fotodokumentací.

mafie

Jaroslav Kmenta