Kmotr Mrázek

Kniha je faktografickým příběhem o bývalém vládci českého podsvětí Františku Mrázkovi, jehož zabil nájemný vrah v lednu 2006.Kniha přináší celou řadu dosud nepublikovaných informací, včetně tajných materiálů policie a odposlechů. V listopadu 2008 vyšlo volné pokračování pod názvem "Kmotr Mrázek II. - Krakatice", v listopadu 2009 pak závěrečný díl této trilogie "Kmotr Mrázek III. - Válka kmotrů"....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63577/kmotr-mrazek-63577.jpg 4.3388

Kniha Kmotr Mrázek

LenkaKT

Existenci Mrázka jsem vnímala v 90. letech jen okrajově, bylo mi náct a politika mne nebrala. Takže jsem překvapená šíří záběru a vlivu. Je to řemeslně dobře napsané, v audio verzi pěkně dramatizované. Vnímám to jako doplnění k moderním dějinám.

janka2000

Velmi dobrý styl psaní, který jsem ocenila už u knih o Zemanovi nebo Babišovi (btw. Letos vyšla další nová).
Občas obdivuju, co Kmenta dokázal získat a jak to dokázal dát dohromady. Klobouk dolů. Tento díl je o tom, jak Mrázek začínal a je hlavně v jeho rádoby podnikatelské sféře.

Angel24

Je opravdu šokující,kde všude měl ten člověk velký vliv a jak moc ovlivňoval státní správu. Velmi dobře zpracovaná kniha.

Rolada88

No pěkné to tu jelo v 90tkach ale ono to tu jede i teď . Dneska by jsme asi s takovými úvěry nepochodili v bance Atd . Pan kmenta měl pěkný informace divím se ze kmotra sám nezavřel :/)

nangijala

Kniha byla nabitá fakty a jmény, člověk se v nich téměř ztrácel.. o to víc si ale uvědomí, jak prorostlé a prohnilé to tady bylo. A stále je. Zdá se až neuvěřitelné, čím dnes člověk musí projít, když potřebuje drobnou hypotéku, zatímco tehdy tu lítaly miliony a miliardy na účty různých společností bez nejmenších problémů a zajištění. Známosti, úplatky, tajné schůzky a obchody, lobby a nečistá politika... není to kniha jen o minulosti, snad až na ty nájemné vraždy se to všechno dnes a denně děje.
Zajímavá a poutavá kniha vycházející z výpovědí a záznamů odposlechů, doplněná fotodokumentací.

kopeceli

Člověku je až úzko z toho, co se dozvídá. Politika se nemění a lidé kolem ní také ne. Je to systém.

J.P.S.
09.11.2020

Moje první setkání s tvorbou pana Kmenty. Není pouze příběh jednoho člověka (Františka Mrázka), který se již během socialismu vypracoval na velmi vlivného veksláka a po revoluci na podnikatele majícího "všechny v hrsti", ale je to zároveň i skvělá ilustrace jednoho obodbí našich (velmi nedávných) dějin.

Jelikož patřím mezi ročníky, kteří již nepamatují osmdesátá léta, tak jsem velmi ocenil především popis reálného fungování veksláků. Zdaleka to nebyli jen pochůzkáři před Tuzexem nabízející bony (jak jsem si donedávna myslel...), jejich vliv sahal mnohem dál - nebo spíš výš. Skvělý důkaz o tom, že ani za socialismu se zdaleka neměli všichni stejně (jak mi někteří z generace mých rodičů tvrdí).

reign
01.11.2020

Kniha odhaluje, kterak se nechá elita národa (jinak na sebe politici určitě nenahlížejí) ovládat nejen "úctyhodnými" podnikateli typu Andreje Babiše, ale i veksláckou lůzou "bony vole, marky vole..."
Hnus, velebnosti!
Naučná literatura o zranitelnosti společnosti, ve které hraje konzum prim. Snad nejsem sám s pocitem, že 90-tky byly fakt nejhorší doba, kdy se ukázalo, že více než po slušnejší společnost lidé toužili po "pozlátku západu". Výsledek - velmi dobře si pamatuji, že z veksláků byli najednou málem hrdinové, že se spousta lidí neštítila koupit pod rukou zboží pochybného původu. Politici žel jakoby v té "nové morálce" udávali směr i tempo. Na dlouhá léta to naší zemi poznamenalo nedůvěrou v systém politických stran (což je ovšem problém ve většině zemí) a přineslo ovoce v podobě ovládnutí země "apolitickým" populistou Babišem.