Kmotr Mrázek

Kmotr Mrázek https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63577/kmotr-mrazek-63577.jpg 4 503 76

Kmotr Mrázek série

Kniha je faktografickým příběhem o bývalém vládci českého podsvětí Františku Mrázkovi, jehož zabil nájemný vrah v lednu 2006.Kniha přináší celou řadu dosud nepublikovaných informací, včetně tajných materiálů policie a odposlechů. V listopadu 2008 vyšlo volné pokračování pod názvem "Kmotr Mrázek II. - Krakatice", v listopadu 2009 pak závěrečný díl této trilogie "Kmotr Mrázek III. - Válka kmotrů".... celý text

kopeceli
27.02.2021 5 z 5

Člověku je až úzko z toho, co se dozvídá. Politika se nemění a lidé kolem ní také ne. Je to systém.

J.P.S.
09.11.2020 5 z 5

Moje první setkání s tvorbou pana Kmenty. Není pouze příběh jednoho člověka (Františka Mrázka), který se již během socialismu vypracoval na velmi vlivného veksláka a po revoluci na podnikatele majícího "všechny v hrsti", ale je to zároveň i skvělá ilustrace jednoho obodbí našich (velmi nedávných) dějin.

Jelikož patřím mezi ročníky, kteří již nepamatují osmdesátá léta, tak jsem velmi ocenil především popis reálného fungování veksláků. Zdaleka to nebyli jen pochůzkáři před Tuzexem nabízející bony (jak jsem si donedávna myslel...), jejich vliv sahal mnohem dál - nebo spíš výš. Skvělý důkaz o tom, že ani za socialismu se zdaleka neměli všichni stejně (jak mi někteří z generace mých rodičů tvrdí).

reign
01.11.2020 5 z 5

Kniha odhaluje, kterak se nechá elita národa (jinak na sebe politici určitě nenahlížejí) ovládat nejen "úctyhodnými" podnikateli typu Andreje Babiše, ale i veksláckou lůzou "bony vole, marky vole..."
Hnus, velebnosti!
Naučná literatura o zranitelnosti společnosti, ve které hraje konzum prim. Snad nejsem sám s pocitem, že 90-tky byly fakt nejhorší doba, kdy se ukázalo, že více než po slušnejší společnost lidé toužili po "pozlátku západu". Výsledek - velmi dobře si pamatuji, že z veksláků byli najednou málem hrdinové, že se spousta lidí neštítila koupit pod rukou zboží pochybného původu. Politici žel jakoby v té "nové morálce" udávali směr i tempo. Na dlouhá léta to naší zemi poznamenalo nedůvěrou v systém politických stran (což je ovšem problém ve většině zemí) a přineslo ovoce v podobě ovládnutí země "apolitickým" populistou Babišem.

Warty
19.10.2020 5 z 5

Kdyby nebyla popisována skutečnost, byl by to velmi dobrý thriller.

Afilada
16.10.2020 4 z 5

Je to trochu únavné/bolestivé číst si o zločinci, který měl negativní vliv na životy nás všech.
Ale je správné, že takovéto knihy vycházejí.

luca321
09.06.2020

Hrozně mě zajímá toto téma a kniha je napsána opravdu dobře, ale kvůli mému věku, byla na mě zatím moc složitá. Je tam spoustu jmen a v půlce jsem se začala ztrácet. Plánuji ji přečíst ještě jednou, až tomu budu více rozumět.

WildEv
20.05.2020 2 z 5

Docela obtížné na čtení, ale protože mě tato témata zajímají, dočetla jsem se sebezapřením až do konce.

Acheron
22.04.2020 1 z 5

nedokázala jsem to dočíst ani po 90 dnech- 2x prodlužované v knihovně:-((.
Hromada popisů ze sledovaček, chybí tomu nějaký info - pavouk.
Uvitala bych vyprávěnější formu, suchopárné. Jako čtenáře mě nezajímal osud postav ani co bude na další stránce.

Pumpkin
05.02.2020 3 z 5

No rozhodně nebylo snadné se tím prokousat a než půjdu na další díl dám si něco jiného na oddech. Ale samozřejmě pokud se člověk chce zajímat o toto téma tak určitě doporučuji k přečtení.

Kopta
28.11.2019 4 z 5

Jak se to dá říci? Kniha mne jednoduše ve svém počátku jinak neohromila nebo prostě ani nezaujala. Je to v celku smutná záležitost, ale nemohl jsem si nikde najít nic, co by mne donutilo se o téma dále zajímat. Kupodivu přibližně v půlce knížky došlo v celku k velkému zvratu, kdy najednou se kniha začala věnovat pro mě více blízkým tématům, asi i trochu zjednodušila text a hned to byla jiná písnička. Dá se dost říci, že mě kniha začala najednou z ničeho nic docela bavit. A ve výsledku to jsem dokázal ocenit. Je zvláštní, že jsem zjistil, že to je přesně stejné jako s mou premiérou v knize o Babišovi, kde byl stejný problém. Dokud kniha řešila ekonomické záležitosti, její obcházení a hledání děr v zákoně, tak jsem se moc neorientoval a nudil, jelikož tohle není zrovna moje silná stránka. Tímto mě to vlastně vede k myšlence, že následující dvě knihy budou lepší a lepší.

smrtka12
05.11.2019 5 z 5

Dokonalá! Skvěle vykresluje atmosféru doby.

jprst
09.10.2019 2 z 5

Čím to asi je, že pro mě knihy p. Kmenty nejsou až tak přesvědčivé? Jestli to není tím, že Kmentou předkládané a využité důkazy nejsou natolik silné, aby obstály i jako podklad pro trestní oznámení?

Miláček484
13.07.2019 5 z 5

Zajímavá kniha, některé věci mě velmi překvapily, hlavně, kolik lidí bylo s Mrázkem v kontaktu.

slaska77
08.06.2019 5 z 5

Četlo se téměř samo, jedná se o zajímavou a dobrodružnou cestu zpět na konec 20. století. Tento první díl trilogie se ještě číst dá, protože člověk přece jen vidí, že se věci změnily, ostatní díly jsem už nebyla schopná dočíst, prostě jsem cítila úzkost, odpor a strach. Dnes, kdy jsou mafiánské praktiky v politice tak evidentní, je ale dobré nestrkat před tím hlavu do písku, proto mi nezbývá než připomenout další skvělou knihu pana Kmenty - Boss Babiš. Tu si taky přečtěte!

Dejf_ano
04.05.2019 5 z 5

Styl psaní pana Kmenty jsem už komentoval, jeho styl je velmi poutavý a čtivý. Jednoduše se mě dobře čte.
Opravdu z této knihy mrazí a to neodhaluje zdaleka všechno a v takových detailech jaká nejspíš bude skutečnost. Knihy pana Kmenty bych doporučil každému, kdo se chce seznámit nejen s politickou situací v naší republice po revoluci, ale i v současné době. Rozhodně každý, kdo chodí k volbám by měl mít alespoň představu o lidech, kteří nám slibují hory doly.

PetrzOlomouce
18.07.2018 5 z 5

Každý, kdo si pamatuje 90 léta a přečte si tu knihu, tak mu najednou hodně věcí začíná dávat smysl. A to je popis jen jednoho kmotra. Všechny ty krachy bank, záložen, kampeliček, všechny politické veletoče a nakonec se člověk dozví, že největší kápo ve státě byl vekslák z maloměsta. Tohle prostě nevymyslíš.

Albertos
16.04.2018 5 z 5

Jak jsem psal u jiných jeho knih, i kdyby byla pravda jenom polovina z toho co tam píše, tak to bylo sakra hustý.
Obdivuji pana Kmentu, jak dokázal nejen pospojovat, ale hlavně sehnat takové množství informací o tak "významných" lidech. Víc takových novinářů.

nai.ivka
08.01.2018 5 z 5

Dokument, pro mě čtivé a zajímavé téma, i když po přečtení mám trochu depku. Kam všude se hajzlíci dostanou, Mlha až na Hrad.

Stanča
20.11.2017 5 z 5

Mazec. Je to síla co se dělo a děje.

m.valova
09.11.2017 5 z 5

Neskutečná špína a hnus.Pan Kmenta má můj obdiv,už jen za to,že se v tom všem dokáže orientovat!

mafie

Jaroslav Kmenta