Padrino Krejčíř - Gangster

Příznivci dokumentární prózy Jaroslava Kmenty se mohou těšit letos na září. Po prázdninách, 3. září 2015, vyjde nová kniha o vyšetřování zločineckých aktivit Radovana Krejčíře. Kniha se bude jmenovat Padrino Krejčíř – Gangster. A vrátí čtenáře na začátek kariéry Krejčíře do devadesátých let a na přelom tisíciletí. Zatímco loňský titul Padrino Krejčíř – Afričan popisoval aktuální dění uprchlíka v Jihoafrické republice. Tentokráte se příběh vrací v časové smyčce zpět do Česka. Čtenáři se dozví, jak Krejčíř začínal, jaké podvody plánoval, proč se na něj zaměřila policie a co vedlo k tomu, že se dal na dráhu gangstera. Kniha přinese řadu novinek, bude mít bohatou obrazovou přílohu a také velkou mapu s pavoukem vztahů kolem Krejčíře a jeho podvodů. Zároveň s knihou vznikl i scénář pro film Gangster KA, který bude mít premiéru v kinech týden poté – 10. září....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/253498/padrino-krejcir-gangster-253498.jpg 4.4158

Padrino Krejčíř 1.

Literatura faktu, Literatura česká
Vydáno, JKM - Jaroslav Kmenta

Kniha Padrino Krejčíř - Gangster

Onoff
28.11.2020

Zajímavé téma, autor si dal jistě práci se zdroji, to je hned vidět, že k věci přistupoval poctivě, ale knihu bohužel sráží jeho neschopnost psát poutavěji, zručněji. Není pravda, že u investigativy tyto schopnosti nejsou důležité. Kmenta je bohužel nemá, jeho styl je slabší.

modrofialova
23.06.2020

První díl vypráví o začátcích jeho "podnikání" v 90. letech. Čtivé, ale jen pro ty, které příběh Krejčíře zajímá. Kniha obsahuje velké množství jmen, firem a "obchodních vztahů", ale je napsána přehledně a člověk se dokáže dobře orientovat. Po přečtení mám pocit, že "Káčko" jel v 90. letech úplně ve všem, síla jeho kontaktů nezná mezí. Ten člověk je neuvěřitelný. Doufejme, že jeho mafiánské aktivity skončily a bude se dívat na modrou oblohu už jen skrz mříž v okně.

Wladimirski
05.06.2019

Kniha mapuje "podnikatelské" začátky Krejčíře, divoká 90tá léta až po rok 2002, kdy se dostal Krejčíř poprvé do vazby a jeho otec byl unesen a zlikvidován. Epilog pak přináší informace o vývoji jednotlivých kauz a některá vysvětlení Tarka Bechary z vězení, obojí k roku 2014, což má samozřejmě zajímavou hodnotu. Přečetl jsem všechny 3 díly - Žralok, Afričan a Gangster a je až neuvěřitelné, jak dokázal autor detailně zmapovat činnost nejen RK, ale i ostatních osob šedo/černé ekonomiky a podsvětí, policie, politiků i informátorů. Ve své podstatě se divím, že po odhaleních publikovaných v těchto knihách je autor "živ a zdráv". Krejčířovi se ta popularita líbí, on se prostřednictvím Kmenty vlastně chvástá, vlastně celou svoji kariéru si na mafiána rád hrál, ale co ostatní? Starka? Spěvák? Politici a policisté, BIS, státní zástupci atd popsaní v ne zrovna dobrém světle???
Obzvláště poutavá kniha pro pamětníky doby.

lukas9608
30.04.2019

Český Al Capone... Zajímavé čtení.

Peleus
18.03.2019

Víte, co je vlastně nejsmutnější? Nejhorší? A nejnebezpečnější?

Ne, že jakýsi Krejčíř, Mrázek, Josef, Václav, Bohuslav či Arnošt páchají trestnou činnost a obírají tím stát, přičemž radikálním způsobem zasahují do života mnoha, často i nevinných, lidí! Z našeho, řekněme uživatelského, hlediska je nejhorší, že při zběžném pohledu jsou to stejní lidé jako všichni.

Chodí do stejných restaurací jako ostatní (Krejčíř např. rád sushi nebo měl v oblibě jedno čínské bistro).
Mají rádi hezká auta jako všichni.
Vlastní nemovitosti častokrát ve stejných lokalitách jako tzv. obyčejní lidé (ne vždy se jedná o satelitní městečka a "milionářské kopečky").
Mají děti, kteří kamarádí s těmi vašimi a na základní škole hrají spolu v jednom týmu vybiku.
Stojí ve stejné frontě v hypermarketu.

Nerostou jim rohy, nezanechávají otisk kopyta a nesmrdí sírou.

Svým způsobem je děsivé, kolik podobných typů během dne potkáme!
Zároveň je naprosto skvělé, že o tom nevíme!

Knihu doporučuji k přečtení, neboť za přečtení stojí. Nejde o přílišnou beletrizaci událostí. Podle mého názoru autor dokázal najít vhodný poměr mezi fakty a novinářskou fikcí. Navíc pojednává o událostech z doby ne tak dávno minulé, pročež si čtenář dokáže ukotvit děj do celkového "historického" rámce.

Opatov
28.09.2018

Kmenta je pro me symbolem kvalitni knihy. Trilogii o Krejcirovi jsem poslouchala jako audioknihu. Pribeh, ktery se vlastne tahne az do dnesnich dnu a ktery se zaklada na skutecnych udalostech. Skoda, ze neni dalsi dil. I kdyz, kdo vi.

Burák
07.07.2018

Obdivuju a sleduji práci investigativních žurnalistů, takže jméno Jaroslava Kmenty mi bylo velmi známé, nicméně Gangster byla první kniha, kterou jsem od něho četla.
A zklamaná jsem nebyla ani trochu. Naopak jsem si ten suchý, bez emocí vyprávěný životní příběh Radovana Krejčíře užívala. Je pravda, že ze všech těch jmen a názvů firem a společností jsem měla už po pár kapitolách zmatek. To je ale problém této kauzy, ne autorův. Jaroslav Kmenta ten příběh naopak vypráví co nejvíce srozumitelně a vysvětluje různé pojmy nebo jak některé akce fungovaly. Velké plus za mě je i to, že ke každé postavě, která se v knize i jen mihne, dostaneme alespoň základní informace, případně pokud se jedná o osobu, která hraje v kauze větší roli, tak i základní životopisné info.

Je pravda, že po prvním přečtení nemůžu tvrdit, že bych případu Krejčíře rozuměla, na to je na mě ten případ až příliš složitý. Ale kdybych to četla znovu a dělala si poznámky, kreslila grafy atd., pro orientaci v této kauze by to bylo dostačující.

Hned navazuju pokračováním Padrino Krejčíř - Žralok.

ecila13
30.11.2017

Několikrát mě napadlo, proč to Krejčíř vlastně dělá? Kdyby zaplatil daně, neměl by na krku 500 mil. daňový únik a trestní stíhání, ale cca 50 mil. legálně vydělaných a zdaněných korun.

Kmentovy knížky mě baví.