Obchodníci se strachem: Průvodce skeptika po klimatické apokalypse

Nepropadejte panice. Mocní se odjakživa snaží udržovat v lidech pocity viny a strachu. Apokalyptické zprávy v médiích je proto třeba brát s nadhledem. Kniha Obchodníci se strachem odhaluje, jak se vyrábějí zprávy o katastrofách pomocí statistických triků. Ukazuje, proč selhávají snahy předpovídat budoucnost pomocí počítačů. Popisuje skandály kolem manipulací OSN s daty o globálním oteplování. Dočtete se, jak novodobá cenzura potlačuje nepohodlné názory. A proč na finanční zájmy klimaticko-průmyslového komplexu nejvíce doplatí ti nejchudší. Autor nepopírá změnu klimatu, ale vysvětluje, že klimatické změny provázely člověka odjakživa, stejně jako rozmary počasí. „Pro lidstvo vždy byl problém přežít chladná období. Teplým obdobím se naopak říkalo klimatické optimum. Tvrdit, že se máme bát oteplení, je popřením celé zkušenosti lidských dějin.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402314/big_obchodnici-se-strachem-Da6-402314.jpg 3.835

Kniha Obchodníci se strachem: Průvodce skeptika po klimatické apokalypse

PavelA820

Vynikající kniha, kde autor poukazuje na to, jak je vše kolem klimatu plné manipulací a nejde o vědu ale politiku. O věci, coby člověk s přírodovědným vzděláním něco vím. Lidé mají představu, že když něco napíše vědec, je to jakoby svaté. Jenže i vědec je jen člověk a podléhá všem svodům. Ostatně autor to popisuje v knize. Ale je mi jasné, že těm, pro které je záchrana klimatu nové náboženství to stejně nedojde.

Hobo

Kdyby opravdu chtěli "nestranní odborníci" psát z druhé strany, skončili by na opačné straně, jinak nebudou "nestranní".

Iamblichos

Ak je len spolovice pravda, co sa v knihe pise, tak je nieco moc zle. Privital by som podobnu knihu z druhej strany, resp analyzu naozaj nestranneho odbornika

Maki21
23.07.2021

Kniha je velmi kontroverzní ale mě se líbila tím že se autor nebál poukázat na to jak nás ovlivňují média a že nemůžeme věřit všemu co nám odborníci tvrdí. Velmi mě zarazilo jak autor popisuje že vědci už nejsou nezávislý a publikují na základě toho kdo jim platí. Kniha nádherně poukazuje na to že svět není černobílý a informace je opravdu potřeba si ověřovat i když to bude stát více našeho času.

Marek946
03.03.2021odpad!

Kniha by se měla jmenovat spíše obchodníci s pochybnostmi a manipulací, neb jde o snahu pana Kremlíka obohatit se na bagatelizaci a popírání vědeckých faktů. 10/10 příznivců manipulace a konspirací doporučuje.

Garik
17.08.2020

Táto kniha je, okrem iného, o šialenstve ľudí, ktorí trpia utkvelou velikášskou predstavou o schopnostiach človeka ovplyvňovať a kontrolovať klímu našej planéty. V danom kontexte preto vyznelo naozaj komicky, keď ju jej autor zakončil nemenej velikášskymi slovami o akomsi „dobývaní vesmíru“.

macek8
24.03.2020

Takže takhle to tedy je! Skvělá a úctyhodná práce. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých, cenných a objasňujících informací. Doporučuji všem, kteří mají rádi pravdu a nesnesou manipulaci.

Kniha má jen jednu vadu na kráse: vadilo mi, jak se autor často navážel do náboženství a církve. Jasně, v některých pasážích se to hodilo (třeba přirovnání ke středověkým odpustkům), ale pokud o církvi mluví neustále s despektem, může se to věřícího čtenáře dotknout (a já jsem věřící). Na to asi autor jaksi nepomyslel. Své evidentní antipatie vůči církvi (a nejen té středověké) si autor mohl nechat pro sebe. Kvůli tomu ubírám jednu hvězdu. Škoda.

KarelŠindelář
26.01.2020

Racionální argumenty a jasná čísla. Tak to má být. Doporučuji každému, kdo si chce udělat racionální názor na problém tzv. změny klimatu.