Kdo chytá v síti

Kdo chytá v síti obálka knihy
Mé hodnocení:

Internet je jediné místo, které neodděluje svět dětí a dospělých. Režiséři Vít Klusák a Barbora Chalupová založili na internetové seznamce fiktivní profily tří dvanáctiletých dívek jako výchozí bod výbušného dokumentu o internetových predátorech V síti. Do pěti hodin se jim ozvalo přes osmdesát mužů. V navazujícím souboru rozhovorů najdete hlubší rozbor postav z filmu, který vyvolal obrovský rozruch ještě před vlastním odvysíláním....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431419/kdo-chyta-v-siti-TWd-431419.jpg 4315
Literatura faktu, Literatura česká, Literatura naučná
Vydáno, BizBooks

Kniha Kdo chytá v síti

Inouš

Kniha má s filmem, kromě stejného námětu, pramálo společného, tak se tím nenechte zmást. Zde řešíme problematiku zneužívání dětí na internetu více globálně a dostává se mám hlubší sondy do duší jak obětí, tak predátorů. Určitě stojí za přečtení, i když občas jsem postrádal jakoukoliv strukturu textu a smysl pokládaných otázek (kniha je psána formou rozhovorů).

JointlieKat94

Páni. To byla síla.

Knihu mám nějaký čas doma. Film v kině jsem nestihla a tak jsem čekala spuštění v tv. Po shlédnutí jsem to nemohla dostat z hlavy.. jak málo stačí k tomu, aby byl člověk v pasti. A jak je to rychlý! Knihu jsem otevřela asi den poté.. sbírala jsem k tomu energii. A teď, (asi po týdnu?) mohu říct, že mám dočteno.

Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že jsem taky byla jednou tou malou holkou, naštěstí jsme ale u pc seděli s kamarádkou a dělali si s dopisování s někým srandu. Psali nám, jasný, i nějaký fotky snad zasílali, a tak, ale na to jsme nereagovali.

Ale teď ke knize. Je to strašně šílený co se děje! Naprosto rozumim tomu, jak jsou ty děti hrozně zmanipulovatelný, křehký, a dělají to prostě pro udržení kontaktu s někým.. ale sakra. To maj hlídat rodiče! Navíc v týhle době.. nikde není bezpečno, natož na internetu. Srdce se mi svíralo při čtení výpovědi Piškota, z kauzy Mertl a Machát.. to je prostě zlo největší. Bylo mi fakt zle a myslela jsem, že nedočtu. Je to prostě silný.

Kniha celkově je psaná dobře.. jen už asi nikdy neseberu odvahu to číst celé znovu. Až jsem si říkala, jaké je štěstí, když mě nikdo takhle nepíše..

vlastně.. :D historka k tématu: dočítala jsem posledních asi 5 stran do konce knihy, uvedené osoby jsem hledala na fb (jen pro zajímavost- herečky z filmu, Mertla a Macháta..) když v tom na mě blikla příchozí zpráva.. "AHOJ KRÁSNÁ KÁŤO". Neznám ho. No, neodpovídám a ani nepřijímám žádosti o přátelství. :D

Irsaf

Knihu jsem četla po shlédnutí filmu, ke kterému je to dobré doplnění...
Je dobré, vědět co děje i jiném světě, než v tom reálném... A dávat si na to pozor...

Kerberos

Velmi varující,jsem ráda,že nemám děti v nebezpečném věku,ale mám strach o vnučku.Doufám,že si to děti ohlídají.Na film se asi nepodívám,stačily mi ukázky.

Tereziee

Kniha Kdo chytá v síti je rozhodně zajímavým doplňkem k filmu. Musím ale říct, že bych se bez jejího přečtení obešla. Ano, bylo zde spoustu zajímavých informací, na které ve filmu nebyl prostor, ale knihou jsem spíš prolistovala než abych se vyloženě začetla.

slaska77

Knihu (i dokument) jsem prostudovala z pozice rodiče dvou kluků v rizikovém věku. Původně jsem myslela, že kniha bude pouze rozebírat film, ale příjemně mě překvapil její o trochu širší záběr... zejména rozhovory se skautským vedoucím, který zneužíval děti, nebo rozhovory se zástupci různých pomáhajících neziskových organizací, či maminkami skutečných obětí. Pochopila jsem, že to byl spíše záložní plán, protože z predátorů se skoro nikdo ke komunikaci s autorkou neodhodlal, což je možná dobře, protože po shlédnutí filmu mi opravdu dobře nebylo a tohoto obsahu knihy jsem se opravdu bála. Je pravda, že od té doby mnohem více se svými dětmi komunikuji a snažím se utvořit v domácnosti atmosféru důvěry, která je pro řešení takovýchto situací opravdu asi klíčová. Film by měl být povinný pro každého rodiče.... a knížka pro ty přemýšlivější a pečlivější.

Jeanie

Kniha jako taková je doplňkem k filmovému dokumentu a jako doplňek jí tak beru. Dokument je dost profláklý a určitě otevřel spoustě lidí (rodičů, dětí) oči a je to jen dobře....

FejKýý

Tak tahle kniha za mě bohužel ne. Dokument byl skvělý ale kniha ač tam byly některé ty rozhovory dobré, tak převážily spíš ty které byly velice nudné a táhly se. Jeden rozhovor byl tak nudný že jsem musela dokonce i přeskočit a to normálně nedělám. Mrzí mě to, čekala jsem od knihy více.