Jak poznat, když vám někdo lže

Příručka bývalého agenta FBI. Bývalý expert FBI a autor světového bestselleru Jak prokouknout druhé lidi přichází s knížkou, díky které zaručeně poznáte, že vám někdo lže. V této praktické příručce najdete více než 200 nejčastějších příznaků lhaní, projevů podvodného chování, zatajování informací apod. Díky rozdělení projevů jednotlivých částí těla od hlavy až k patě knížku využijete snadno a rychle. Je výborným pomocníkem pro všechny, kteří přicházejí do kontaktu s druhými lidmi, tedy opravdu pro každého. Je neocenitelná, ať už jste rodič, partner, student, zaměstnanec či zaměstnavatel – budete schopni odhalovat lež ve všech oblastech vašeho života....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181055/big_jak-poznat-kdyz-vam-nekdo-lze-GsU-181055.jpg 3.639
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Grada

Clues to Deceit, A Practical List, 2011

Kniha Jak poznat, když vám někdo lže

Česneksmedem

Už je to víc jak třicet let, co jsem v Praze studoval grafologii. Předmětů k ní jsme měli samozřejmě víc, a to včetně psychologie. Bylo potřeba dávat jednotlivé střípky dohromady, a to nejlépe s podporou například takzvaného Baum testu. Tím chci naznačit, že ani těch asi 216 bodů v této knize z vás odborníka rozhodně neudělá.
Perdóneme, ale lžeme občas všichni bez rozdílu. S touto realitou je třeba počítat.

Naďa2411
15.12.2021

Bývalý agent FBI a vyšetřovatel si sepisoval poznatky při výslechu zločinců delší dobu. Je to taková brožura, při níž pisatel popisuje, jak reagují jednotlivé části těla (hlava, krk, břicho, ruce, nohy...) při výpovědi, když někdo lže nebo chce něco zatajit. Protože se lhaním se můžeme setkat v osobním nebo pracovním životě, knihu doporučuji. Po přečtení je lehké odhalit lháře.

Maki21
20.05.2021

Kniha je krátká a stručná. Slouží spíše jako příručka jak rychle odhalit signály když vám někdo lže. Je zajímavé si jí pročíst a něco si zapamatovat ale bohužel je to spíše učebnice nežli beletrie.

XbookwormX
15.03.2020

Takovej průměr, no. Když vynecháme fakt, že ty největší špeky nevytasí, protože represivní složky nenechají nikoho nahlídnout do karet, tak se dozvíte celkem málo. Abych byl přesnej, často je to repetetivní, některý obraty a dokonce témata se opakujou doslova a do písmene. Stejně tak se dozvíte, že ne vždy se dá popsanej vzorec chování brát jako zjevná lež. A hlavně, pokud jste alespoň trochu senzitivní, jste v běžným kontaktu s lidma a viděli jste pár krimi seriálů a filmů, tak toho už teď víte víc než dost.

Lotka
04.11.2019

Kniha o řeči lidského těla...ve většině případů zajímavý popis jednotlivých ukazatelů, ale stejně se nic jednoznačného nedozvíme.

Shamm
22.05.2019

Pro mne užitečné.. je to odborná kniha, k tomu se asi nedá moc napsat. Navarra mám velmi ráda, takže se snažím číst všecchny jeho knihy.

hu_87
29.04.2019

Jedná se o výcuc jednotlivých signálů, které mohou, ale nemusí, značit to, že nám druhý lže. V tom je to úskalí, protože se stejně tak dobře může jednat o projevy, které doprovází klasickou nervozitu, která nemá se lží nic společného.

Kniha je stručná, možná si myslím, že by mohla být detailněji rozebraná. Joe Navarro má některé dost poměrně čtivé knížky a zrovna u něčeho, co pojednává o něčem tak běžném, jako je lidské lhaní, se mohl klidně rozepsat více.
Přesto dávám plný počet hvězdiček, protože je to poměrně zábavné čtení, klidně i jen tak na cesty. Autor dobře ví, o čem píše a zahrnuje do psaní i vlastní zkušenosti, to především oceňuji.

Alpasstyle
29.01.2018

Kniha je spíš taková "kapesní" příručka. Autor sám napsal o této knize,že je tak účelově udělaná. Takže hvězdy za to strhávat rozhodně nemíním.

Myslím si,že vysledoval velice dobře fyzické projevy člověka při lhaní, i přesto že ne vždycky se tím můžeme řídit na 100%. Hodně dobře vymyšlené, klobouk dolů.. Je těžké něco takového sestavit a není špatné si to občas pročítat a zjišťovat kolik je na tom pravdy.

Avšak musím říct,že mi tam ještě něco chybí, určitě to mohlo být o něco lepší.. Proto strhávám jednu hvězdu.