mag097 mag097 komentáře u knih

Její konec Její konec Shari Lapena

Shari už je pro mě zárukou jistoty, pokud hledám čtení, u kterého můžu vypnout, které mě vtáhne do děje a kde budu hltat stránku za stránkou. Autorka nijak nevybočuje z řady oproti svým předchozím dílům a stále drží laťku velmi vysoko.

07.09.2021 4 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Na začátku čtení jsem hltala jednu stránku za druhou, brzy mě ale příběh zača nudit - bylo to jako číst pořád dokola povídky o tom, jak se dva hádají. Vždy jsem dokázala přečíst jednu, maximálně dvě kapitoly, a pak už jsem se přištihla, že se na čtení nesoustředím. Myslím, že tomu přispěl i fakt, že v textu chybí uvozovky přímé řeči.

Knížka je ale určitě skvělou, a zároveň depresivní, sondou do (bohužel) spousty domácností a věřím, že každý z vás si při čtení vybaví také několik párů, kteří by spolu zkrátka být neměli.

07.09.2021 3 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

Truly je milý příběh, který se moc dobře čte, bohužel ale ničím nevyčnívá z řady, nemá žádnou přidanou hodnotu, díky které by se příběh uchoval na dlouho dobu v našich srdcích. Jedná se o oddechové čtení, kterou je ideální vzít si třeba na dovolenou, když si chcete přečíst něco nenáročného a příjemného.

02.05.2021 2 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Knížka je zaškatulkovaná jako horor, já bych ji spíš zařadila jako thriller, který svým námětem připomíná Šelmu (A. Mayne).
Příběh má spád, dobře se to čte a autorka vás dlouho drží v napětí. Autorce smekám za popis "nechuťáren", ještě se mi nestalo, že bych musela otáčet hlavu od knížky a přestat na chvíli, jak moc to bylo nechutný :D
Pochválit musím i závěr knížky, který nebyl přehnaně dramatický, epický a se sluníčkovým koncem, byl takový dobře opravdový.

21.03.2021 4 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Knížka byla trochu jiná, než jsem čekala. Čekala jsem drsnější a detailnější příběh, protože mi po přečtení zůstává spousta otázek, jelikož je to ale teprve první díl, tak předpokládám, že v dalších dílech odpověď najdeme.
Nicméně nechci, aby to vyznělo, že si mi knížka nelíbila. Naopak! Byla to fajn čtivá oddechovka u které vypnete.

21.03.2021 3 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Celá zápletka a vývoj příběhu byly (krom počátečního překvapení) hrozně předvídatelné a plytké. Knížka mohla být o tolik lepší, kdyby se autorka v problémech víc vrtala do hloubky a víc objasňovala, co se postavám vlastně přihodilo. Říkám to málokdy, ale knížce by prospělo, kdyby byla tak o 200 stránek delší a autorka se s tím víc "vymazlila". Nedá se ale určitě zapřít čtivost příběhu a tak i když je to špatné, to zlhnete jako malinu.

21.03.2021 2 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Nečekejte povrchní love story, autorka (jak je jejím zvykem) zasadila i jedno těžké téma, díky kterému má kniha přidanou hodnotu. Autorka navíc opět nezklamala svým stylem psaní a já knížku zhltla jako malinu. Knížka je nabitá emocemi a romantikou, kterou jen tak nedostanete z hlavy

21.03.2021 5 z 5

Šalina do stanice touha Šalina do stanice touha Iva Hadj Moussa

Hlavní postavy tohoto příběhu jsou spíše antipostavy, každá je něčím děsná a vytváří tak v příběhu humorné a bizarní situace. Od příběhu nečekejte žádný zázrak, je to nenáročná knížka, která je mírně ujetá, stejně jako její hlavní hrdinové.
Příběh nebyl špatný, ale měl trochu pomalejší rozjezd. Navíc jsem doufala, že v knížce bude i víc brněnských reálií, protože Brno je zkrátka láska.

21.03.2021 3 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Je to skvělý příběh o rodinných vztazích, o těžkém životě matek samoživitelek i o problémech stáří. Je to příběh, který se vám vryje pod kůži a budete na něj po jeho dočtení ještě dlouho vzpomínat.
Autorka používá sice poněkud strohý styl psaní, ale právě to se mi na knížce moc líbilo, že byla taková správně "surová".

21.03.2021 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Knížka otevírá další důležité téma lidské historie, a to téma pracovních táborů. Poukazuje tak na fakt, že nacisté a koncentrační tábory nebyly jediným peklem na zemi.
Knížka byla čtivá, autorka má pěkný styl vyprávění, který se mi líbil už u Tatéra, ale nevyvolal u mě takové pocity, jaké jsem očekávala. Ač se příběh odehrává v Rusku, přišlo mi trochu jako bych četla takový "klasický osvětimský příběh" (když nepočítám že v pracovním táboře nejsou plynové komory).
Jsem ale ráda že jsem po knížce sáhla a udělala si aspoň trochu představu o tom, jak to v takových pracovních táborech vypadalo.
3,5/5

24.01.2021 3 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Jsou autoři, kteří zkrátka nezklamou. Knížka vám nabídne krátké kapitoly, střídání vypravěčů a příběh odehrávající se během pár dnů. Pokud hledáte oddechovku, u které se vám bude místy tajit dech, Dilema je správná volba.

Musím určitě pochválit název knížky, dlouho jsem neviděla tak trefný název, který by knížku tolik vystihoval.

24.01.2021 5 z 5

Strmý pád Strmý pád Bianca Iosivoni

Oddechový, trochu předvídatelný, sladký příběh, který vás moc nepřekvapí, ale když už, tak pořádně a konec vám určitě nedá spát. Řekla bych že to bylo takové neurazí, nenadchne, ale pokud hledáte nenáročnou oddechovku a nevadí vám otevřené konce, knihu určitě doporučuji :)

24.01.2021 3 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Námět knížky mi přijde super, svět co autorka vystavěla taky, plynutí děje se mi líbilo, mám to ale bohužel pár ALE... půlku knihy mi trvalo zorientovat se v postavách, asi jsem si je na začátku měla vypsat, moje chyba, ale dvanáct sester je prostě moc. Pak bych ještě vytkla závěr příběhu, který byl sice napínavý ale až moc operoval s kouzly a magií, oproti tomu že předtím byla v knize zmíněna pouze minimálně.
3,5/5

24.01.2021 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Příběh, který je silný a křehký zároveň, příběh o osamělosti a touze někam patřit, příběh skrývající romantickou linku i detektivní zápletku, příběh má zkrátka od každého něco a každý si v něm něco najde.
Určitě vám doporučuji, aby jste se taky vydali do bažin, do osamělého světa plného racků, mušlí a kukuřičné kaše, zkrátka až tam, kde zpívají raci.
Pro mě jedna z nejlepších letošních knížek

30.12.2020 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Knížka mě bavila už od prvních stránek. Příběh má spád, krátké kapitoly a stránky mizí přímo před očima. Pokud se zrovna neděje něco akčnějšího, autor nás zasypává poznatky z biologie a knížka je díky tomu i naučná.
Co ještě musím určitě zmínit, je fakt, že mi při čtení běhal mráz po zádech a reálně jsem se bála, co přijde dál. Co bych vytkla je konec, který byl trochu přitažený za vlasy, ale aspoň to bylo dramatické do poslední chvíle :)

30.12.2020 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Čekala jsem pohodovou young adultovku, nicméně z knížky mi spadla bradla. První půlka byla taková, jakou jsem očekávala...příjemná, roztomilá slaďárnička ale pak se to zlomilo a já se od knížky nemohla odtrhnout, tolik pocitů ve mě knížka dlouho nevyvolala.

14.11.2020 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Z knížky jsem lehce v rozpacích. Autor výborně zpracovala velmi těžké téma a servíruje čtenářům čtivou bombu a celý příběh budete jako na trní, jak to vlastně skončí. přesto všechno mě ale příběh nezasáhl tolik, jak jsem čekala a nedokázala jsem se s hlavní postavou nějak sžít.
Knížka ale určitě stojí za přečtení a myslím, že s k ní ještě někdy v budoucnu vrátím :)

14.11.2020 4 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Porodní sestra z Osvětimi nám odhaluje nové doposud nepoznané zákoutí osvětimských hrůz. Kniha vypráví příběh založený na životě Stanislawy Leszczynské, která v táboře zastávala roli porodní sestry a pracovala pod doktorem Mengelem. Je to příběh silné ženy, která se všem těhotným ženám v Osvětimi stala oporou a kterou všechny oslovovaly "Máma".
Autorka nešetří detailními a drastickými popisy každodenního života na osvětimské porodní štubě, kde kousek čisté buničiny a hrnek čisté vody představoval největší luxus, jaký mohl být rodičkám dopřán.
Porodní sestra je velmi silná kniha, zklamal mě ale trochu styl vyprávění, který autorka použila. Knížka na mě působila poněkud odosobněně a hlavní postava pro mě byla docela vzdálená, nedokázala jsem k ní přilnout tolik, jak jsem očekávala. Asi je to díky dělení knihy na kapitoly z pohledu Stanislawy a ostatních rodiček. Kapitoly z pohledu Stanislawy se mi líbily více, protože byly lépe "správně" surové a takové víc opravdové.
Knížku vám ale určitě doporučuju, je to silný příběh, který by neměl upadnout v zapomnění.

26.10.2020 4 z 5

Zmrzlinová královna Zmrzlinová královna Susan Jane Gilman

Román, jehož anotace vám slíbí, že jej zhltnete jako kornout zmrzliny...což je o knížce mající 506 stránek celkem odvážné tvrzení.
No, knížku jsem jako kornout zmrzliny nezhltla, ale špatná určitě nebyla. Super byly popisy předválečné Ameriky a vztahy uprchlíků. To, že je hlavní postava tak trochu záporačka příběh dost oživilo. Vlastně to nebylo špatné ale nějak jiskra mezi mnou a královnou nepřeskočila a já se musela místy do čtení nutit.
Průměrný společenský román :)

17.10.2020 3 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Noční pták je výborný thriller/detektivka, který je napínavý až do poslední stránky. Hlavní záporák si pohrává s psychikou svých obětí, díky čemuž je dožene až k sebevraždě. No, fuha, nebudu vám lhát, během čtení mi běhal mráz po zádech a četla jsem každou volnou chvíli.
Navíc postava detektiva Frosta je sladkou třešničkou celého příběhu, díky které mám ještě větší chuť se hned pustit do pokračování této série :)

17.10.2020 5 z 5