Strmý pád

Hailee byla vždy ta klidnější z dvojčat, schovávala se před světem ve svém pokoji mezi knížkami, zatímco její extrovertní sestra se ráda seznamovala s lidmi a chodila na večírky. Ale Hailee má plán: slíbí milované sestře, že bude odvážná a podnikne všechny věci, ke kterým se doposud neodhodlala. A tak si na počátku prázdnin prostě sbalí věci, nasedne do auta a vyrazí na dobrodružnou cestu napříč Amerikou, během níž se postaví mnohým výzvám a splní si své tajné sny. Koncem léta se zastaví i ve Fairwoodu, aby navštívila hrob svého internetového kamaráda Jespera a splnila slib, který dala i jemu. Náhoda tomu chce, aby se tu Hailee, již létem opálená a působící jako život milující, veselá a odvážná dívka, seznámila s Chasem, šaramantním mladým mužem, Jesperovým kamarádem a spolužákem. Jenže už od chvíle, kdy ho poprvé spatří, ví, že má problém – láska ani nová naděje v jejím cestovním plánu nebyly. Ani to, že se Chase tak nebezpečně přiblíží k jejímu temnému tajemství…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445669/big_strmy-pad-0Mi-445669.png 3.9194

Hailee a Chase 1.

Vydáno: , Red

Falling Fast, 2019

Kniha Strmý pád

happy19

Za mě ano...citlivé téma...boj o život...

„Všichni na planetě Zemi procházíte něčím, o čem nic nevíte. Buďte laskaví, méně soudů a více soucitu.“

anndrra

Já jsem nadšená. Miluju, když mě kniha pohltí tak, že nic jiného neexistuje a přesně to se v tomhle případě stalo. Pokud jde o Haileeino poslední rozhodnutí, můžu s ním nesouhlasit, nemusím ho chápat, ale to je asi tak všechno, co můžu. Počítám, že její pohnutky nám autorka osvětlí v druhém díle (jsem strašně ráda, že ho mám doma, protože ten otevřený konec - to je peklo)

FejKýý

Mám hodně ráda knihy, který jsou z obou pohledů hlavních hrdinů ale vždy mám radši ten jeden nějaký pohled. Tady u toho to tak nebylo. Měla jsem moc ráda oba dva pohledy. Kniha se mi moc líbila, vyděsilo mě ze začátku že má moc stran a určitě by to šlo zkrátit ale ve finále, mě to nijak nevadilo. Já si příběh parádně užívala a ten playlist k tomu taky super. Těším se moc na pokračování. Sice v téhle knize je otevřený konec ale víte jak ten moment dopadne protože je druhý díl. Takže to není takový ten konec, že jste z toho úplně vedle a musíte hned číst dál. 4,5*

Lovana

Na knihu jsem se chystala prakticky od doby, kdy vyšla a pak jsem četla knihy jiných německých autorek a měla jsem z této trochu strach, protože jsem hodně slyšela názor, že nedosahuje kvalit série Znovu a dilogie Nedotýkej se mě...
Já jsem z knihy určitě nebyla zklamaná, i když musím říct, že knihy Laury Kneidl i Mony Kasten ze série Znovu se mi líbily více.
Hailee byla velmi zajímavá hlavní hrdinka, úplně jsem se s ní neztotožnila, protože je úplně jiná než já, ale bavilo mě sledovat, jak to s ní bude dále. Chase byl také skvělá hlavní mužská postava.
Teprve pár stránek před koncem jsem pochopila, kam příběh směřuje a poslední stránky jsem úplně zhltla. Úplně si teď nejsem jistá tím druhým dílem, hodně jsem slyšela názor, že je víceméně zbytečný a začínám si to myslet také, ale uvidím až ho přečtu.
Knize by možná neublížilo, kdyby byla o něco kratší, ale četla se docela dobře, stránky rychle utíkaly.
Líbilo se mi, jak autorka vykreslila prostředí, určitě bych se na taková místa chtěla podívat.

Hodnocení 4*/5*

mončičák42

Kniha o mládí, přátelství, lásce, rodinných vztazích, nemoci a ztrátě. Příběh se odehrává v maloměstě v krásné přírodě. Mně se tedy kniha líbila

Charloteen

Woow!! Nádherná romantická kniha plná citů! Miluju hlavní hrdinku. Inspirovala mě k tomu, abych byla odvážná a spontánní. Ale varuji - bez druhého dílu to nevydržíte moc dlouho ;)

katallinka

Od knihy jsem čekala malinko lepší příběh. Myslím, že romantické knížky by neměly být moc dlouhé a to je problém i této. Zbytečně roztahaný děj, který byl velmi zajímavý. Hailee mi nebyla příliš sympatická, ale její cesta byla skvělá. Zato Chase byl sympaťák a jeho části mě bavily mnohem víc. Byla jsem odhodlaná přečíst pouze první díl, ale konec v podstatě nedává šanci nesáhnout po pokračování…

lihate

"Kniha není jen knih, Hails. Je to šance, zanechat na tomto světě kus sebe, až tu jednou už nebudeme."

Rozhodnout se podniknout všechny body ze seznamu věcí, které bych nikdy neudělala zní vlastně strašně dobře. Hailee se mi líbila, byla svá a držela se toho. Chase je taky super, dokáže vždy poradit a je romanticky starostlivý. Překvapilo mě, jak se vám kniha lehce četla a stránky samy ubývaly. I tak mi ale někde dej přišel dost zdlouhavý. Bavilo mě pozorovat, jak se pomalu seznamují a nakonec si uvědomit, že ho celé se odehrálo za pouhých pár týdnů. Přesně mě napadlo, co se s Katie asi stalo, ale nějak jsem nebyla schopná si to připustit. Jsem zvědavá na druhý díl.

"A ty taky píšeš?" vyzvídám opatrně dál. Nejen pro to, že najednou působí tak nerozhodně, spíš proto, že moc dobře vím, kolik přemáhání stojí, vyprávět někomu o své kreativní zálibě. O věcech, které člověk vytvořil vlastníma rukama a vlastními myšlenkami. Protože tím se člověk vystavuje něčímu názoru, hodnocení.