Strmý pád

Strmý pád https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445669/bmid_strmy-pad-0Mi-445669.png 4 409 103

Hailee a Chase série

Hailee byla vždy ta klidnější z dvojčat, schovávala se před světem ve svém pokoji mezi knížkami, zatímco její extrovertní sestra se ráda seznamovala s lidmi a chodila na večírky. Ale Hailee má plán: slíbí milované sestře, že bude odvážná a podnikne všechny věci, ke kterým se doposud neodhodlala. A tak si na počátku prázdnin prostě sbalí věci, nasedne do auta a vyrazí na dobrodružnou cestu napříč Amerikou, během níž se postaví mnohým výzvám a splní si své tajné sny. Koncem léta se zastaví i ve Fairwoodu, aby navštívila hrob svého internetového kamaráda Jespera a splnila slib, který dala i jemu. Náhoda tomu chce, aby se tu Hailee, již létem opálená a působící jako život milující, veselá a odvážná dívka, seznámila s Chasem, šaramantním mladým mužem, Jesperovým kamarádem a spolužákem. Jenže už od chvíle, kdy ho poprvé spatří, ví, že má problém – láska ani nová naděje v jejím cestovním plánu nebyly. Ani to, že se Chase tak nebezpečně přiblíží k jejímu temnému tajemství…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Falling Fast , 2019

Olikola
01.11.2021 5 z 5

Skvělá knížka!!! Rok mi doma ležela a vlastně netuším, kde jsem k ní přišla. Podle anotace mě to vůbec nelákalo a pak jsem si jí vzala na dovolenou, že už se jí musím prokousat, ať se na ní jen nepráší. Během pár dní jsem jí přečetla a ještě z dovolené objednávala druhý díl!!! Krásný příběh. Skvěle napsané a čtivé. Po celou dobu je knížka napínavá a má skvělý spád. Ani na chvilku jsem se nenudila a všechny postavy byly skvělé. Za mě by mohla být ještě o 300 obsáhlejší a rozvést některé z příběhů více, ale částečně se toho dočkáme v druhém díle. :)

rampapa
28.10.2021 4 z 5

Knížka se mi moc líbila. Je hodně emoční. Jsem zvědavá na další díl.

pogmanka
16.10.2021 5 z 5

Podle hodnocení jsem neměla zase tak vysoká očekávání, ale knížka mě mile překvapila. Naprosto mi sedla a já se do ní úplně zamilovala. Oba hlavní hrdiny si pro mě nešlo neoblíbit a držela jsem jim palce. Už před koncem jsem tušila, že by tam mohlo být to, co se stalo, ale ani tak mi to nevadí. Konec knihy opravdu láká na pokračování... ne... bez pokračování to prostě nejde a já se na něj hnedka vrhám.

Lejčís
05.10.2021 2 z 5

Tak tohle mi bohužel vůbec nesedlo... hlavní postavy si v průběhu celé knihy nezískaly mé sympatie, jejich chování a myšlenkové pochody mi nebyly blízké. Hailee mi přes to, čím si prošla (což jsem poněkud nepřekvapivě uhodla už z anotace), připadala až příliš dětinská a Chaseovy promluvy byly nesmírně umělé, nereálné - pochopila bych, kdyby takhle mluvila a přemýšlela žena, ale ne muž.. přišlo mi, že se autorka vůbec nedokázala vcítit do mužského charakteru.

Knize obecně by vůbec neuškodilo, kdyby byla o dobrých 100-150 stran kratší, je zbytečně protahovaná, spousta míst je naprosto hluchých a vlastně neustále čekáte, kdy se tam konečně začne dít něco zajímavého. Občas se něco takového stane, ale jinak jen čekáte na ten velký zvrat, který samozřejmě přijde až na posledních pár stranách.

Ohledně toho konce mám stále takové smíšené pocity - napadlo mě, kam děj směřuje, přesto mě závěr překvapil, protože jsem zkrátka nečekala, že se to opravdu stane. Bylo to takové mírně přitažené za vlasy a od Hailee též nesmírně sobecké.. nevěřím, že by se takový příběh skutečně mohl odehrát. Přestože je ten konec jeden velký otevřený zvrat, na který má přímo navazovat druhý díl, nepatřím k těm, co by toužili si druhý díl ihned přečíst, aby věděli, jak to dopadne, protože je mi to stejně jasné. Patrně budu dlouho zvažovat, jestli se do toho druhého dílu vůbec pustím...

petusska01
29.09.2021 4 z 5

Kniha plná emócií, aj tak by som to mohla nazvať. Hailee a Chase sú postavy, ktoré spolu ladia a dodávajú si navzájom silu a šťastie. Ale nie sú k sebe úprimní a k okoliu už vôbec nie. A potom zrazu končí prvý diel. Taká protikladná kniha, je tam veľa šťastia a pritom toľko smútku, je tam veľa postáv s príbehom a pritom sa tam akoby nič nedeje. Ale celkovo by som povedala že ide o kvalitné čítanie, ktoré nenechá čitateľa chladným. Som zvedavá čo prinesie pokračovanie.

Sanny_happ
26.09.2021 5 z 5

Tak do téhle knihy jsem se přímo zamilovala :)

Sarah11
23.09.2021 3 z 5

Musím se přiznat, že mě knihy zaujaly spíše svými obálkami, které jsou opravdu krásné, ale zároveň už jsem měla dlouho chuť na nějakou dospělejší romantiku, takže to byla jasná volba.
Co velmi oceňuji, jsou hlavní hrdinové. Chase není typický tajemný a majetnický bad boy, ale vlastně docela fajn kluk, který je schopen vyspělého vztahu, a Hailee naopak není typická asociální knihomolka (ne že by na tom bylo něco špatného, ale je to v tomhle typu literatury trochu klišé), ani přehnaně sebevědomá dobrodružka, ale působí lidsky a uvěřitelně. VELKÝ palec nahoru za netoxický vztah a za zmínění ochrany při sexu.
Co se týče samotného příběhu, tam už kniha trošku pokulhává. Ze začátku, když se seznamujeme a postavami a hlavní hrdinka poznává Fairwood, je to celkem zábavné, ale potom už příběh plyne stále ve stejném tempu, takže jsem se někde za polovinou přistihla, že se vlastně trošku nudím.
Polovinu závěrečného zvratu (Katie) jsem tušila už tak nějak od začátku, ale druhou polovinu (co Hailee chystá) jsem neodhadla, takže se mi líbilo, jak nakonec všechny dílky zapadly do sebe.
K čemu mám ještě výtky, ale není to chyba autorky, je překlad, který je místy docela kostrbatý, u některých slov jsem měla pocit, že snad ani neexistují a musela jsem hodně přemýšlet, co tím chtěl básník říci, někdy byly dokonce zachovány anglické výrazy nebo byly v jedné kapitole anglicky a v další česky. Dost mě také rušilo časté střídání minulého a přítomného času a jazyk, jakým se spolu postavy bavily, mi přišel dost strojený a rušivý, myslím, že třeba kdyby místo "děkuji" používali "děkuju", působilo by to mnohem přirozeněji, ale to je asi jen má osobní preference.

happy19
12.09.2021 3 z 5

Za mě ano...citlivé téma...boj o život...

„Všichni na planetě Zemi procházíte něčím, o čem nic nevíte. Buďte laskaví, méně soudů a více soucitu.“

anndrra
11.09.2021 5 z 5

Já jsem nadšená. Miluju, když mě kniha pohltí tak, že nic jiného neexistuje a přesně to se v tomhle případě stalo. Pokud jde o Haileeino poslední rozhodnutí, můžu s ním nesouhlasit, nemusím ho chápat, ale to je asi tak všechno, co můžu. Počítám, že její pohnutky nám autorka osvětlí v druhém díle (jsem strašně ráda, že ho mám doma, protože ten otevřený konec - to je peklo)

FejKýý
03.09.2021 5 z 5

Mám hodně ráda knihy, který jsou z obou pohledů hlavních hrdinů ale vždy mám radši ten jeden nějaký pohled. Tady u toho to tak nebylo. Měla jsem moc ráda oba dva pohledy. Kniha se mi moc líbila, vyděsilo mě ze začátku že má moc stran a určitě by to šlo zkrátit ale ve finále, mě to nijak nevadilo. Já si příběh parádně užívala a ten playlist k tomu taky super. Těším se moc na pokračování. Sice v téhle knize je otevřený konec ale víte jak ten moment dopadne protože je druhý díl. Takže to není takový ten konec, že jste z toho úplně vedle a musíte hned číst dál. 4,5*

Lovana
17.08.2021 4 z 5

Na knihu jsem se chystala prakticky od doby, kdy vyšla a pak jsem četla knihy jiných německých autorek a měla jsem z této trochu strach, protože jsem hodně slyšela názor, že nedosahuje kvalit série Znovu a dilogie Nedotýkej se mě...
Já jsem z knihy určitě nebyla zklamaná, i když musím říct, že knihy Laury Kneidl i Mony Kasten ze série Znovu se mi líbily více.
Hailee byla velmi zajímavá hlavní hrdinka, úplně jsem se s ní neztotožnila, protože je úplně jiná než já, ale bavilo mě sledovat, jak to s ní bude dále. Chase byl také skvělá hlavní mužská postava.
Teprve pár stránek před koncem jsem pochopila, kam příběh směřuje a poslední stránky jsem úplně zhltla. Úplně si teď nejsem jistá tím druhým dílem, hodně jsem slyšela názor, že je víceméně zbytečný a začínám si to myslet také, ale uvidím až ho přečtu.
Knize by možná neublížilo, kdyby byla o něco kratší, ale četla se docela dobře, stránky rychle utíkaly.
Líbilo se mi, jak autorka vykreslila prostředí, určitě bych se na taková místa chtěla podívat.

Hodnocení 4*/5*

mončičák42
15.08.2021 4 z 5

Kniha o mládí, přátelství, lásce, rodinných vztazích, nemoci a ztrátě. Příběh se odehrává v maloměstě v krásné přírodě. Mně se tedy kniha líbila

Charloteen
11.08.2021 5 z 5

Woow!! Nádherná romantická kniha plná citů! Miluju hlavní hrdinku. Inspirovala mě k tomu, abych byla odvážná a spontánní. Ale varuji - bez druhého dílu to nevydržíte moc dlouho ;)

katallinka
09.08.2021 3 z 5

Od knihy jsem čekala malinko lepší příběh. Myslím, že romantické knížky by neměly být moc dlouhé a to je problém i této. Zbytečně roztahaný děj, který byl velmi zajímavý. Hailee mi nebyla příliš sympatická, ale její cesta byla skvělá. Zato Chase byl sympaťák a jeho části mě bavily mnohem víc. Byla jsem odhodlaná přečíst pouze první díl, ale konec v podstatě nedává šanci nesáhnout po pokračování…

lihate
08.07.2021 4 z 5

"Kniha není jen knih, Hails. Je to šance, zanechat na tomto světě kus sebe, až tu jednou už nebudeme."

Rozhodnout se podniknout všechny body ze seznamu věcí, které bych nikdy neudělala zní vlastně strašně dobře. Hailee se mi líbila, byla svá a držela se toho. Chase je taky super, dokáže vždy poradit a je romanticky starostlivý. Překvapilo mě, jak se vám kniha lehce četla a stránky samy ubývaly. I tak mi ale někde dej přišel dost zdlouhavý. Bavilo mě pozorovat, jak se pomalu seznamují a nakonec si uvědomit, že ho celé se odehrálo za pouhých pár týdnů. Přesně mě napadlo, co se s Katie asi stalo, ale nějak jsem nebyla schopná si to připustit. Jsem zvědavá na druhý díl.

"A ty taky píšeš?" vyzvídám opatrně dál. Nejen pro to, že najednou působí tak nerozhodně, spíš proto, že moc dobře vím, kolik přemáhání stojí, vyprávět někomu o své kreativní zálibě. O věcech, které člověk vytvořil vlastníma rukama a vlastními myšlenkami. Protože tím se člověk vystavuje něčímu názoru, hodnocení.

Karolina232
30.06.2021 5 z 5

(SPOILER) Příběh Hailee a Chase je zároveň nádherný a smutný, když si uvědomíme, za jakých okolností se hlavní postavy našli. Ano, některé části spisovatelka popisuje podrobně a někomu se to může zdát zdlouhavé, ale mě osobně se to velice líbilo, jelikož jsem si mohla vše představit do detailů a tím jsem se nechala lehce vtáhnout do děje. Konec knížky mě překvapil. Uvědomila jsem si, jaké deprese musela Hailee prožívat, i když se zpočátku zdálo, že se těší životem. Po přečtení knížky se mi hrnuly slzy do očí a musela jsem si ihned objednat druhý díl. Teď jen čekám, až knížka dorazí, a doufám, že mě nezklame.

Kristy.Seb
20.06.2021 4 z 5

Vždycky jsi v sobě měla sílu, jen jsi ji musela objevit.

Někteří lidé nedostanou druhou šanci, žádné později nebo ráno. Jenom teď a tady.

Kniha není jen kniha. Je to šance, zanechat na tomto světě kus sebe, až tu jednou už nebudeme.

Silný příběh. Rozhodnutí Hailee mě Teda dodt šokovalo..

iveta0549
18.06.2021 4 z 5

Knížka nebyla špatná, ale prostě Mona Kasten je Mona Kasten. Postavy byli sympatické, ale nějak jsem se do toho příběhu neuměla pořádně ponořit. Hodnocení zlepšil hlavně závěr, ten byl nečekaný.

terikus
11.06.2021 4 z 5

Knížka byla fajn, jen něco bylo moc zdlouhavé, občas se nic moc nedělo, ale konec to zachránil :o)

Verunka926
03.06.2021 4 z 5

Na tuto knihu jsem neviděla moc dobré ohlasy, proto jsem se čtení trochu obávala. Ovšem možná právě proto, že jsem měla tak nízká očekávání, se mi kniha líbila o mnoho víc. Hlavní hrdinka Hailee mi moc připomínala mě samotnou, a tak jsem dosti jejích rozhodnutí chápala. A ten konec byl opravdu překvapující a nemohu se dočkat, až si přečtu i druhý díl.

tajemství dvojčata dobrodružné romány

Bianca Iosivoni