Strmý pád

Strmý pád https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445669/bmid_strmy-pad-0Mi-445669.png 4 409 103

Hailee a Chase série

Hailee byla vždy ta klidnější z dvojčat, schovávala se před světem ve svém pokoji mezi knížkami, zatímco její extrovertní sestra se ráda seznamovala s lidmi a chodila na večírky. Ale Hailee má plán: slíbí milované sestře, že bude odvážná a podnikne všechny věci, ke kterým se doposud neodhodlala. A tak si na počátku prázdnin prostě sbalí věci, nasedne do auta a vyrazí na dobrodružnou cestu napříč Amerikou, během níž se postaví mnohým výzvám a splní si své tajné sny. Koncem léta se zastaví i ve Fairwoodu, aby navštívila hrob svého internetového kamaráda Jespera a splnila slib, který dala i jemu. Náhoda tomu chce, aby se tu Hailee, již létem opálená a působící jako život milující, veselá a odvážná dívka, seznámila s Chasem, šaramantním mladým mužem, Jesperovým kamarádem a spolužákem. Jenže už od chvíle, kdy ho poprvé spatří, ví, že má problém – láska ani nová naděje v jejím cestovním plánu nebyly. Ani to, že se Chase tak nebezpečně přiblíží k jejímu temnému tajemství…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Falling Fast , 2019

_Katniss_
21.01.2021 2 z 5

Kniha, která měla slušně našlápnuto.

Začátek knížky byl povedený s hlavní hrdinkou Hailey jsem soucítila a byla mi velmi sympatická. I romantická linka byla sympatická. Hailey + Chase měli něco do sebe. Jenže s postupem času vše nějak ztrácelo kouzlo. Knížce by slušelo cca o 100 stránek méně.
Prostřední část byla spíše nudná, postavy velmi dětinské a některá jejich rozhodnutí mi přišla úplně mimo. Kniha ztratila náboj i sympatičnost.

Nemůžu říci, že by mě konec knihy překvapil. Bylo tak nějak jasné k čemu směřuje a velmi, velmi se mi to nelíbilo. A nedá mi to, abych se nevyjádřila k větě: "Slíbila jsem to Katie a já své sliby vždy dodržím" - to jako vážně? Tohle je vysvětlení, tohle je motiv? To snad ne..

Knížce jsem původně plánovala dát 3* ale nakonec je to pouze 2,5* a to především kvůli konci, kterým mě autorka velmi namíchla.

Deee
20.01.2021 2 z 5

Od této knihy jsem čekala trochu víc. Hailee mi jako hlavní postava vůbec neseděla. Příběh mě celkově moc neoslovil a do čtení jsem se občas musela přemlouvat. Začetla jsem se až někdy ke konci, kdy se konečně začalo něco dít.

Na obálce je uvedeno "Ideální pro milovnice příběhů Mony Kasten", ale rozhodně bych tuto knihu s těmi jejími nesrovnala.

Ella161
19.01.2021 5 z 5

Tuhle knihu jsem také odkládala, protože stejně jako Nedotýkej se mě, prý nemá dobrý konec. A já jsem trochu (dobře, možná hodně) citlivá a nechtěla jsem u toho brečet, aniž bych si pak mohla hned přečíst další díl. Každopádně jsem měla nedostatek knih a neměla jsem co číst, takže volba byla jasná. Strmý pád mě okouzlil. Kniha se mi líbila mnohem, mnohem více než Nedotýkej se mě. Brečela jsem tady už u 57 stránky, což je nejspíš můj rekord. Takhle brzo jsem snad u žádné knihy nebrečela. Hailee mi byla strašně moc sympatická. Dokázala jsem se do ní v klidu vcítit. Prožívala jsem tu bolest (ztrátu jejího kamaráda) společně s ní. Dokázala jsem si představit, jak přesně bych se cítila já. Tudíž nebylo těžké s ní soucítit. Tohle o ní vypovídalo, že je skvělá a starostlivá kamarádka. Také je ale ohleduplná, milá, odvážná, statečná i přátelská. Chovala se na svůj věk většinou vyspěle a to se mi velmi zamlouvalo. Možná tohle mi k ní našlo cestu. A Chase? Já si ho prostě zamilovala. Nic bych mu nemohla vytknout. Tedy až na tu situaci, kdy se k Jasperovi nezachoval moc pěkně, ale můžeme se mu divit? Také toho měl na bedrech mnoho. Každopádně i o Chasovi mohu říct, že je milý, přátelský a hlavně dobrosrdečný. Spolu ty dva tvořili neskutečně skvělou a sehranou dvojku. Myslela jsem si, že jsem se na ten konec tak nějak připravila, ale mýlila jsem se. Na tohle se asi nejde připravit. Každopádně se opravdu nemohu dočkat dalšího dílu. Moc, moc všem doporučuji! Tahle kniha prostě nesmí chybět ve vaší knihovničce!

LilianaFalcon
14.01.2021 3 z 5

Ne, že by to bylo úplně špatné, jen mi to přijde hrozně utahané. Škrtat, škrtat a škrtat :-D A pak by to byla pecka.

Špekyn
12.01.2021 4 z 5

Moc pěkná romantická oddychovka. Příběh rychle vtáhne do děje a je čtivý. Střídání vypravěčů je povedené, i když občas mi chyběl pohled z té druhé strany. Tajemství hlavní hrdinky mohlo být, dle mého názoru, více poodhaleno či naznačeno v průběhu celé knihy. I když vytušit se dá. Chase je na chlapa až moc citlivý. A název není přiliš pochopitelný až do úplného závěru. Zato obálka je nádherná.
Do Mony Kasten mi tedy něco trochu chybělo - určitý větší náboj nebo jiskra mezi hlavními hrdiny, ale jinak velká romanťárna v tomto stylu. Druhého dílu se nemůžu dočkat!

martiiinkajjj
10.01.2021 3 z 5

Do téhle knihy jsem se nemohla vůbec začíst, čekala jsem stále něco víc. Rozjelo se to pořádně až na konci. Takže dávám pouze ***.

gabca5316
03.01.2021 3 z 5

Taková asi jako průměrná kniha tohoto žánru, není vůbec špatná..Jen to všechno tak pozvolna plyne a konec vás rozseká..I když jsem to celou dobu tušila, stejně..Druhy díl, prosím, hned, a doufám, že to Chase stihne...

bara-z5649
31.12.2020 4 z 5

Wau, konec mě dostal a vůbec jsem ho nečekala.
Taky se ni hodně líbila romantická linka, ale štvalo mě, že se některé věci/věty často v knize opakovaly.

Saraken
30.12.2020 5 z 5

Docitane a kde je pokracovanie???!! Velka skoda ze ho nemam hned pri sebe lebo by som sa do neho ihned pustila ! Kniha ma cez 400 stran ale zaujala ma od zaciatku takze som ju precitana na 2x ;) pribeh a postavy sa mi velmi pacili takze sa tesim na pokracovanie ...

Laf
27.12.2020 5 z 5

Když jsem knihu začala číst, tak jsem čekala všechno možné. Dost mne navnadil popis knihy. Ale jak jsem se prokousávala knihou stále víc, začala jsem si říkat, že název knihy možná odráží to, jak celá kniha dopadne. Představovala jsem si ledasco, ale tenhle konec opravdu ne. A že to má mít další díl? To bylo nemilé překvápko :) Celkově se mi kniha líbila. Dobře napsáno, že se to čte skoro samo. Za přečtení to opravdu stojí :)

zamilov.do.knih
27.12.2020 3 z 5

Knížka se mi líbila, ale byla to jen průměrná romantika. A já mám ráda romantiky, které jsou něčím ozvláštněné, takže toto byl za mě bohužel jen lepší průměr. Hlavní postavy mi byly sympatické, někdy se ale chovaly dost dětinsky. Styl psaní byl spíše opisný, ale moc mi to nevadilo, k té knize mi ten styl seděl. Příběh je často propleten spoustou náhod a je to velké klišé, ale oddechovka je to dobrá. Romantická linka byla opět průměrná. V čem ale kniha pokulhává, je tempo. Začátek byl skvělý, bavilo mě to, ale později to začalo skřípat a prostřední část mě nudila. Rozjelo se to až ke konci a když už vypadalo, že bude konec, najednou jsme se dozvěděli důležitou informaci, stal se tam "zvrat" (pokud se to tak dá nazvat) a konec byl otevřený. Ale tak moc otevřený, že to vypadalo, jakoby autorka napsala strašnou bichly a pak se rozhodla ji rozdělit a ze čtenářů si udělat srandu.
Popravdě vůbec nevím, jaký počet hvězdiček mám této knize dát. Když jsem se totiž blížila ke konci, byla jsem rozhodnutá, že jí dám 7*/10*, jenže pak přišel konec a už jsem si nebyla tak jistá. Knížky nebyla špatná, ale nebyl to ani žádný zázrak. Popravdě si myslím, že tahle knížka se v mé hlavě udrží jen proto, že to byla moje první štafeta a kvůli té krásné obálce. Kdyby za mnou ale někdo přišel a zeptal se mě, jestli bych mu tuhle knihu doporučila, asi bych odpověděla: "Klidně si ji přečti, ale už jsem četla i lepší romanťárny."
~
6*/10*

salča
17.12.2020 5 z 5

Nejprve mě zaujala krásná obálka...potom anotace...a k tomu počet stran.
Hailee a Chase- tak ty jsem milovala od samého začátku a moc jim fandila.
Příběh je krásný a bolestný zároveň.
Nic není uspěchané,děj pozvolna plyne a skvělé je i střídání z pohledu obou hrdinů.
Posledních pár stránek se mi tajil dech a teprve tady jsem si uvědomila,jak to opravdu do sebe zapadalo.
Autorka mě takovým otevřeným koncem přímo dostala,ale naštěstí slibuje pokračování,kterého se už teď nemůžu dočkat.

TheMelorry
07.12.2020 4 z 5

Strmý pád je kniha, která každého zaujme na první pohled svou obálkou (je to povrchní, ale je to tak). Uvnitř se ale skrývá krásný, romantický příběh o hledání nové životní cesty, smiřování se s minulostí a pátrání po nedořešených záležitostech. Hlavní postavy, a vlastně i velká většina postav vedlejších, jsou sympatické a je velmi snadné se s nimi ztotžnit a pojmout jejich příběh za vlastní.
Už podle anotace a žánru je jasné, že nepůjde o nijak dramatický, nebo akční příběh. Vše plyne v poklidnějším duchu, ze všech stran je cítit letní atmosféra malého města, ale také neodvratně se blížícího konce. Zhruba v polovině knihy se objeví "hluché" místo, které ale brzy vystřídá opětovně zajímavý text. Posledních několik stran je emocionálně velmi silných a otevřený konec způsobí frustraci a nutkavou potřebu přečíst si druhý díl, mnoha čtenářům.

zuzana0307
21.11.2020 3 z 5

3.5
Do čítania som išla s nadšením v rámci knižnej štafety, za čo by som sa chcela veľmi poďakovať.
Nakoľko sa príbeh odohráva počas jedného mesiaca, je krásne plynulý a vo vzťahu medzi Hailee a Chasem je na všetko čas, netreba sa nikam ponáhľať. Hailee chce byť odvážna a zvládať veci, ktorých sa predtým osobitne bála.. Chase v nej ale postupne prebúdza pocity, ktoré si nikdy nemohla dovoliť. A nie len to, dostáva sa príliš blízko k jej najtemnejšiemu tajomstvu.

Začiatok knihy Strmý pád ma vôbec nechytil. Mala som značné problémy sa do príbehu začítať. Prvotne som myslela, že je to spôsobené mojim minimom času, ale postupne som zisťovala, že to asi nebude tým.

Obálka od LYX je nádherná ako vždy, takže som obzvlášte rada, že sme ostali pri tomto návrhu. Štýl písania autorky je skvelý, bohužiaľ som mala pocit, že Hailee ako hlavná postava mi nejako nesedí k typu príbehu. Jej rozhodnutia boli pre mňa príliš povrchné. Veľmi často sa strácali v jej hlave plnej pocitov. Na rozvinutie príbehu mi tam možno chýbalo o kúštik viac dialógov medzi hlavnými postavami. Trošku som očakávala viacej spomenutý alebo rozpracovaný príbeh Jepera, , okolo ktorého sa značná časť knihy točí.

Záverečné prekvapenie pre mňa nakoniec ani nebolo až také prekvapujúce. Príbeh sa od stredu knihy začal uberať jasným smerom a ku koncu už bol pre pozornejšieho čitateľa jasný. Napriek tom som ale nadmieru zvedavá, ako sa príbeh z Fairwoodu rozvinie v pokračovaní.

Komu by som príbeh odporúčala? Niekomu, kto nehľadá dejové zvraty v každej kapitole, čitateľa s láskou pre malomestskú romancu a možno mladšiemu čitateľovi. Ja som na romantiku asi už náročná a trošku prieberčivá.

barbb8k
13.11.2020 2 z 5

Do knihy jsem šla s velkým očekáváním, takže mě zklamala. Měla jsem prostě chuť si přečíst něco romantického, ale místo toho jsem dostala... Sama nevím co.

Ze začátku se mi to celkem líbilo, ale doufala jsem, že se to rozjede, což se nestalo. Od nějaké sté strany jsem se musela nutit číst dál, ale knížku jsem četla ve společném čtení, takže můj plán byl takový, že ji dočtu, ať to stojí cokoli????
Tím, že to je prý romantická knížka, tak jsem si myslela, že by první rande mohlo být třeba už do dvou sté strany, jenže ono se to stalo skoro až na konci. A o puse ani nemluvím.

O hlavních hrdinech se moc rozepisovat nebudu, protože bych se začala ještě víc rozčilovat. Musím vám stačit, že jejich chování, až na nějaké chvíle, bylo nelogické.

Ale ta poslední kapitola mě dostala. Tím, že jsem tu knihu četla tak nějak, abych ji měla co nejrychleji za sebou, nebyl ten konec pro mě takovým šokem, ale přesto mi z toho bylo smutně.
Během celého děje byly v podstatě takové malé "indicie" k tomu, co se stalo na konci, ale vůbec jsem o nich nepřemýšlela. Jakmile se TO stalo, začalo mi to zapadat.
A když jsem knihu dočetla, uvědomila jsem si, že její název nese vlastně takové, jak bych to řekla... Poselství? Hmm, to asi ne. Prostě jsem zjistila, že název úplně odpovídá ději v knize.

Starlet
13.11.2020

Do knížky jsem nešla z moc velkým očekáváním, věděla jsem o ní jen hrozně málo a hlavně to, že je to romantika a upřímně. Příběh, který jsem právě přečetla mi rozpoltil srdce.
Hodně rychle jsem propadla chemií, která byla mezi Chasem a Hailee. Příběh je krásně plynulý, nijak uspěchaný a na všechno má svůj čas. Vlastně těžko k uvěření, že se to odehrálo za 28 dní. Za tu dobu se ti dva do sebe mohli zbláznit. Stejně jako já do nich
Postupně knihou odhalujete příběh všech, nejen Chase a Hailee, ale třeba i Jespera, který je tak svou smrtí vlastně přivedl všechny k zpátky domů.
Ke konci mi začalo dávat všechno smysl a když jsem četla poslední řádky knihy, nemohla jsem zadržet slzy.

Tohle byla moje první zkušenost s autorkou a jen doufám, že takový konec si zaslouží mít pokračování.

Cress
09.11.2020 5 z 5

4,5*
Nedávno jsem si díky knižní štafetě přečetla knihu Strmý pád – Bianca Iosivoni. Čekala jsem obyčejnou romantiku a byla jsem mile překvapena. Tahle kniha vám řekne o mnoho více než jen obyčejný romantický příběh.
Celkem dlouho mi trvalo než jsem se začetla. Styl psaní autorky mi místy nesedl a stejně tak i přítomný čas, který je trochu nešikovně kombinovaný s minulým časem. Jakmile jsem si zvykla, nemohla jsem se odtrhnout. A i přestože má kniha 400 stran měla jsem ji přečtenou za dva dny.
První polovina, kdy jste ještě poznávaly postavy, prostředí a příběh byla o trochu lepší než ta druhá. Nejsem si jistá čím to bylo, ale okolo 200. strany mě přestalo zajímat, co se stane. Naštěstí se to o asi 50 stran později zase spravilo. Pár stran bych prostě ubrala a hned by to bylo to pravé ořechové.
Hlavní hrdinka Hailee si našla cestu do mého srdce hned na první straně, s Chasem to chvíli trvalo, ale nakonec jsem si ho taky zamilovala. A ten jejich vztah… Jestli autorka něco umí, pak vykouzlit pořádnou chemii mezi postavami. Už dlouho jsem knižnímu páru nefandila tak moc.
Konec se dal podle Haileena vyjadřovaní předpovídat, ale stejně mě vzal. Asi proto, kolik se toho najednou nahromadilo a vy víte, že se to na těch 10 stranách, které zbývají prostě nevyřeší.
A teď se chci přestěhovat do Fairwoodu, poznat Chase a Hailee a hlavně ten druhý díl!! Tyhle konce bych zakázala, to se přece nedělá, takhle nás čtenáře trápit. Normálně dokážu odhadnou, co se bude dít, ale tady?! Nemám ponětí.
Nakonec vám tuhle knihu moc doporučuju. Nezapomeňte si přichystat krabičku kapesníčků!

Eviškaa
30.10.2020 5 z 5

Knížka, do které jsem se začetla a nemohla jsem přestat. Příběh zajímavý a poutavý. Jen u toho konce se mi chtělo brečet - celou dobu mi některé věci úplně neseděly, ale toto jsem nečekala. Doufám, že to tak nedopadne a čekám na další díl ????.

Ketfl
25.10.2020 5 z 5

Teda, jsem opravdu příjemně překvapená. Kniha mě opravdu vtáhla. Děj se mi moc líbil a moc mě zajímalo, jak se bude příběh Hailee a Chase vyvíjet. Když Hailee objevila ten vzkaz od Jespera, brečela jsem tady jak malá. A ten konec? Jo, tak nějak jsem čekala, že se něco takového stalo, ale ten plán Hailee? Autorka to teda vymyslela pěkně, teď abychom doufali, že druhý díl budeme mít v ruce co nejdřív. Nádherná obálka knihy je pak už jen ta nejsladší tečka na závěr.

Abych ale jen nechválila, existuje také pár drobností, které mě na knize dost rozčilovaly. Hlavně ze začátku se strašně často střídá v ději přítomný a minulý čas - úplně nelogicky a čtenáři to úplně trhá oči. Ze začátku jsem z toho byla dost nešťastná, později v ději se to zlepšilo, nebo jsem si na to už zvykla. Nevím, jestli je to chyba překladatelky, nebo se ona snažila ponechat to, co je v originále, každopádně je to hrůza. V knize je také spousta gramatických chyb, nelogických slovních obratů a nesrovnalostí. Jak nesnáším, že překladatelé překládají vše do češtiny, tady jsem nepochopila, proč překladatelka nepřeložila "happy birthday" nebo "apple pie" - ale to už je proti tomu šílenému střídání časů úplná drobnost. No, nic. Doufejme, že v druhém díle to bude lepší.

Knihu ale stejně hodnotím plným počtem bodů, protože se mi moc líbila a nemůžu se dočkat druhého dílu.

JanuldaN
24.10.2020 3 z 5

Mona Kasten, Laura Kneidl a teď Bianca Iosivoni... Tři mladé německé autorky, tři kolegyně píšící romantické příběhy. Jejich knihy mají nádherné obálky. Děvčata jsou obdařena neskutečným talentem vyprávění. Všechny se nebojí pouštět do vážnějších témat, kterými dodávají romantickému čtení další rozměr a hloubku. Jejich schopnost výborně vykreslit charaktery postav, a tím přimět čtenáře se do nich dokonale vcítit, je úžasná.

Za mě je však Strmý pád nejslabší. Sice jsem knihu přečetla rychle, ale ústřední dvojice mě nijak nezaujala. Řekla bych, že Hailee chyběla určitá hloubka, větší charakterové prokreslení. Chase jsem si zamilovala víc. V podstatě už od začátku jsem věděla, jak kniha skončí - tak nějak to bylo jasné i s ohledem na Jespera.

Český debut Laury Kneidl - první díl série s názvem Nedotýkej se mě, jsem přečetla stejně rychle. Kniha mě však zaujala natolik, že jsem si druhý díl koupila v němčina jako e-knihu a dokonce ho hned přelouskala. S druhý dílem Falling Fast - Flying High, to však neudělám, přestože byl konec stejně otevřený. Ale až kniha vyjde v češtině, určitě si ji přečtu.

tajemství dvojčata dobrodružné romány

Bianca Iosivoni