Prudký vzlet

V předešlé knize této řady Hailee, ta klidnější z dvojčat, která se doposud schovávala před světem ve svém pokoji mezi knížkami, vyrazila na dobrodružnou cestu napříč Amerikou. Postavila se mnohým výzvám, splnila si tajné sny a zamilovala se do šarmantního mladíka jménem Chase. Pokračování příběhu ale odhalí, že Hailee měla tajemství, o kterém on neměl ani tušení. Že láska ani naděje nebyly součástí jejího plánu. Už od prvního okamžiku věděla, že o něj přijde, protože na konci léta se její temný osud naplní. Přesto si Chase s každým úsměvem, dotykem a společným zážitkem získává její srdce a stojí při ní i poté, když je její tajemství odhaleno a Hailee se musí poprat se životem. Mají ale šanci? Nebo si musí přiznat, že ani láska někdy nestačí? Tento příběh Hailee a Chaseho není jen dech beroucí. Je upřímný, citlivý a zpodobněním statečnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462329/big_prudky-vzlet-W3O-462329.jpg 3.9129

Hailee a Chase 2.

Literatura světová, Romány, Dívčí romány

Vydáno: , Red

Flying High, 2019

Kniha Prudký vzlet

petulkapeta
12. listopadu

Každý z nás v životě někoho ztratil a chyběl nám a chybí do teď. Přiběh Hailie byl dost smutný, ale i veselý a Chase byl skvělý byla jsem rada, že nakonec šel za tím co chtěl.

Olikola
01. listopadu

Ani pokračování příběhu nezklamalo. Sice už nebylo tak napínavé jako první díl, ale moc se mi líbilo rozvedení příběhů a životů všech postav. K tomuhle příběhu se určitě ještě jednou vrátím. :)

katallinka

Druhý díl mě bavil o něco více než první. Příběh byl uvěřitelnější a postavy sympatičtější. Nicméně celkově byl druhý díl dost zbytečný. To co se tady stalo, mohlo byt v pár kapitolách už tak zbytečně dlouhého prvního dílu. Kniha byla po celou dobu poměrně smutná a ne úplně ideální k podzimní depresi. Celkově tedy hodnotím 3,5 *.

rampapa

Na druhý díl jsem byla hodně zvědavá a jsem jím nadšená. Mnohem lepší než první díl. Knížka se mi moc líbila a velmi jí doporučuji.

pogmanka

Musím říct, že jsem se na druhý díl hrozně těšila a byla zvědavá. Zároveň jsem si však nebyla jistá, jestli to vážně bude stačit na celou knihu, aby mě to udrželo. Ale po přečtení můžu s klidným svědomím říct, že druhý díl byl snad ještě lepší než první. Líbilo se mi, že nešlo primárně o jejich vztah, i když byl samozřejmě důležitý, ale že se tam ukazovalo, jak se s tím vším Hailee srovnává a snaží se přijít na to, co v životě dělat. I jaký vztah má s rodiči a jak to všechno dát zase dohromady. Za mě velice povedené a tahle série ve mě bude ještě dlouho doznívat. Krásný ale zároveň smutný příběh, který je však napsán opravdu skvěle. Určitě se k ní časem zase vrátím.

FejKýý

Kde začít.. Rozhodně za mě tahle kniha byla velice smutná a tímpádem měla úplně jiný vibes než ta první. Každopádně i když méně, se mi ale i tak velice líbila. Bianca to prostě se mnou umí a předá na mě ty emoce z té knihy. Navíc téma z knihy je mě velice blízké a při scéně s bouřkou jsem se našla. Určitě obě knihy mohu doporučit. Biancu jako spisovatelku miluji a určitě chci číst další její knihy. Jen s Hailee a Chasem a s lidmi z Fairwoodu se mě loučí velice těžko. Ještě chci pochválit playlisty. Mám z nich pár písní, které poslouchám teď často. 3,5*.

Lovana

Ze druhého dílu jsem měla po všech názorech, které jsem na něj slyšela trošku obavy a bohužel se ukázalo, že oprávněné.
První díl končil velmi dramaticky a začátek druhého dílu jel na stejné notě, bohužel jen pár stránek a pak se v podstatě děj zastavil a přes 200 stránek se víceméně řešily jen pocity a myšlenky a nic jiného... Až teprve poslední cca 110 - 120 stránek už bylo i více děje a závěr knihy se mi líbil, ale bohužel cca třetiny knihy celé hodnocení nedělá...
Kniha mě párkrát rozesmála a hodněkrát i dojala až rozplakala, ale cca dvě třetiny knihy byly opravdu velká depka...
Líbilo se mi Trigger warning, ale úplně si nejsem jistá tím umístěním na poslední stránce...

Hodnocení 3,25*/5*

terryaknihy

Už Strmý pád za mě byl příběhově jako lepší průměr, ale mrzí mě, že Prudký vzlet mě zklamal. První dvě třetiny knihy se točily kolem Hailee a jejích dokola se opakujících myšlenek. Ty dvě třetiny byly hodně opakující se a dlouho se vlekly. Ovšem poslední třetina mi přišla jak kdyby se autorka lépe vyspala a řekla si, tak pojďme z toho udělat tu romantickou knihu a dáme tam nějaké prvky. Jen díky té poslední třetině (kterou bych samostatně hodnotila hodně vysoko) jsem nakonec dala 2,5 hvězdy.
I když kniha zpracovává velmi těžké téma, vadilo mi, že to nemělo určitou šťávu :(.. Přesto se tomu nedala upřít velká a rychlá čtivost a milé vedlejší postavy.