Prudký vzlet

V předešlé knize této řady Hailee, ta klidnější z dvojčat, která se doposud schovávala před světem ve svém pokoji mezi knížkami, vyrazila na dobrodružnou cestu napříč Amerikou. Postavila se mnohým výzvám, splnila si tajné sny a zamilovala se do šarmantního mladíka jménem Chase. Pokračování příběhu ale odhalí, že Hailee měla tajemství, o kterém on neměl ani tušení. Že láska ani naděje nebyly součástí jejího plánu. Už od prvního okamžiku věděla, že o něj přijde, protože na konci léta se její temný osud naplní. Přesto si Chase s každým úsměvem, dotykem a společným zážitkem získává její srdce a stojí při ní i poté, když je její tajemství odhaleno a Hailee se musí poprat se životem. Mají ale šanci? Nebo si musí přiznat, že ani láska někdy nestačí? Tento příběh Hailee a Chaseho není jen dech beroucí. Je upřímný, citlivý a zpodobněním statečnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462329/big_prudky-vzlet-W3O-462329.jpg 3.8212

Hailee a Chase 2.

Literatura světová, Romány, Dívčí romány

Vydáno: , Red

Flying High, 2019

Kniha Prudký vzlet

TerezkaMoz
předevčírem

(+ SPOILER) Knihu jsem četla hned jako pokračování prvního dílu, o to víc mě mrzí, že ještě nemá pokračování. Je to teda velká emocionální jízda a jsem ráda, že jsem ji četla jako e-knihu, nikoliv tištěnou, protože by byla celá mokrá od slza a poprskaná kvůli smíchu. Chase a Hailee jsou pár, který vás prostě dostane a prostě k sobě patří. Touha mezi nimi, to jak se milovali, aniž by si to chtěli přiznat, i když to stejně oba věděli. Rozhodnutí Hailee odjet, i když tušila, že jí ze všeho nejvíc stejně bude chybět Chase a věděla, že jedině on ji může držet pohromadě. Ach jo! A konečně očekávaný polibek v dešti. Akorát mě mrzí, že neproběhla ta káva do klína. Hehe.
Každopádně obdivuju autorku, že se pustila do tak silného tématu, chce to hodně odhodlání a kuráže, protože takovou knihu může málokdo číst a ještě míň lidí ji může napsat, aby pocity byly opravdu věrohodné. O to víc nechápu, když někdo napíše, že se pocity a beznaděj vlekla. Stačí rozchod s láskou, abychom byli víc než několik měsíců mimo, natož ztratit dvojče a ještě i nejlepšího kamaráda. Krásná kniha, krásné poselství. Přála bych si, abych žila jako Hailee v letních měsícíh... a teď si i já budu opakovat slova Katie: Buď odvážná!
Protože život by se opravdu měl žít tak jako bychom věděli o datu jeho spotřeby.

andreamrs
12.08.2022

Kniha ve mně rezonuje stejně jako první díl, navzdory tomu, že většina lidí ty knihy hodnotí podprůměrně. Upřímně moc tu vlnu hejtu nechápu, ale každý má svůj názor a naštěstí si každá kniha najde své čtenáře ️.
Jednání postav je někdy přitažené za vlasy a často čistě sobecké, nicméně oba díly pojednávají o vážnějších tématech a já jsem vděčná, že i takové knihy můžeme číst. Já Hailee někdy docela i rozuměla, v druhém dílu se hodně jejího chování vysvětluje. Možná si ty knihy beru trochu osobně, já se v té její ztrátě, hledání odvahy žít jinak a zároveň přemýšlení JAK dál žít docela viděla. Moc jsem si přála, aby to pro ni a Chase dopadlo dobře - romantička ve mně se nezapře. Není snadné psát ani číst o ztrátě, sebevraždě, bolesti, ale za mě se tyhle knihy povedly a jsem ráda, že jsem je mohla číst a budou zdobit mou knihovnu.

poník654
03.08.2022

Dlouho jsem na tu knížku čekala. Moc se mi líbí téma, avšak už mi to trochu připadalo zdlouhavé. První díl se mi líbil víc, ale i tenhle není zas tak špatný.

petule1
09.07.2022

Jak už tady bylo napsáno - tak zbytečně dlouhé. Kdyby byla první kniha o 50 stran delší, byl by příběh daleko lepší, takto co strana pořad dokola se opakující slova a věty.

Jessie_
20.05.2022

Tohle bylo tak dlouhý. Zbytečně. Škoda. Pořád ty stejný věty dokola.

Špekyn
18.05.2022

Oddechová romantická kniha s hlubším podtextem smutku, beznaděje, ztráty bližního. Je znát, že se jedná o YA knihu - hlavní postavy vidí svět jen tak, že jejich pohled je ten jediný správný. Zejména Hailee je sobecká ve svém smutku.
Kniha je dějově chudá, většinu obsahu zabírá rozebírání emočních stavů, i když vzhledem k situaci by to odpovídalo reálu.

prestiggio
17.05.2022

Prvá časť sa mi páčila, vzhľadom k tomu ze takýto štýl nečítam.
Chcela som si hneď prečítať aj druhú časť, pretože som bola zvedavá na pokračovanie.
Ale teda to vám bola taká kravina... Asi tak do polovice som čakala, ze sa niečo bude diať. Strany som doslova preskakovala.

LiLinka
25.04.2022

Narozdíl od prvního dílu zde není tolik zásadních zvratů a vše, co se zde stane, tak očekáváte. I tak ale stojí za přečtení, přecejen je to konec (dvoudílné) série.