Strmý pád

Strmý pád https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445669/bmid_strmy-pad-0Mi-445669.png 4 409 103

Hailee a Chase série

Hailee byla vždy ta klidnější z dvojčat, schovávala se před světem ve svém pokoji mezi knížkami, zatímco její extrovertní sestra se ráda seznamovala s lidmi a chodila na večírky. Ale Hailee má plán: slíbí milované sestře, že bude odvážná a podnikne všechny věci, ke kterým se doposud neodhodlala. A tak si na počátku prázdnin prostě sbalí věci, nasedne do auta a vyrazí na dobrodružnou cestu napříč Amerikou, během níž se postaví mnohým výzvám a splní si své tajné sny. Koncem léta se zastaví i ve Fairwoodu, aby navštívila hrob svého internetového kamaráda Jespera a splnila slib, který dala i jemu. Náhoda tomu chce, aby se tu Hailee, již létem opálená a působící jako život milující, veselá a odvážná dívka, seznámila s Chasem, šaramantním mladým mužem, Jesperovým kamarádem a spolužákem. Jenže už od chvíle, kdy ho poprvé spatří, ví, že má problém – láska ani nová naděje v jejím cestovním plánu nebyly. Ani to, že se Chase tak nebezpečně přiblíží k jejímu temnému tajemství…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Falling Fast , 2019

Litocha
07.05.2021 3 z 5

Mně to až tak špatné nepřišlo. Na to, že knížka nemá žádný pořádný děj a je dost rozsáhlá, se čte překvapivě dobře. Vadily mi dvě věci: hojně užívaný přítomný čas a Haileeino puzení splnit pošetilý slib. Jinak sice Hailee nebyla zrovna miss sympatie, ale že by mě nějak zásadně vytáčela, to taky ne. S Chasem to bylo lepší, jen by mě zajímalo, kdy se konečně za sebe postaví, dost často se choval jako mučedník. Líbilo se mi prostředí maloměsta a zapojení přírody.
V knížce se najdou jisté nesrovnalosti, ale kupodivu mi to ani moc nevadilo. Pokud člověk nehledá nic hlubokomyslného nebo originálního (s podobnými knížkami se poslední dobou roztrhl pytel a tahle nijak nevybočuje z davu), není to zas tak špatné.

NikolaSkop
27.04.2021 5 z 5

Jsem zvedava na pokracovani!!! Knizka me moc bavila a pro me osobne byla velmi emotivni - timto priznavam ze me ne jednou rozbrecela. :-)

krevetka79
25.04.2021 5 z 5

Moc pěkná oddechová knížka s překvapivým koncem...

nicole1990
24.04.2021

Mě se knížka moc líbila. Chase a Haile byli skvělý už se těším na další díl.

Lucyk01
18.04.2021 5 z 5

Na tuto knihu tady existuje spousta recenzí, ale dost mě udivuje, že převážně negativních. Asi si tato kniha nenašla tolik pozitivních recenzentů a čtenářů, ale já patřím mezi ty, které se ta kniha líbila. A ráda bych ji doporučila.Samozřejmě, že z německých autorek jako je Mona Kasten nebo Laura Kneidl je tato autorka a její kniha nejslabší, ale upřímně řečeno mě se líbila. Četla se snadno a na konci byl šok, protože jsem asi nepoznala Haileeiny narážky ohledně Katie Hodně čtenářů ,,hejtilo" Hailee, ale mě nepřišla tak špatná. Ale to možná bylo tím, že jsem se do ní vcítila a moc dobře jsem ji chápala. Samozřejmě, že v některých částech bych udělala něco jiného, ale z většiny části jsem ji rozumněla.️ A Chase. Nevím, co říct. Nestal se mým crushem, ale postava v knize byl tak akorát. Děj zajímavý a určitě si musím přečíst druhý díl, protože chci vědět, jak to dopadne. A určitě se někdy ke knize vrátím, protože ty emoce ještě vstřebávám teď. A kniha mi zůstane v hlavě ještě asi hodně dlouho️V knize jsem si i pobrečela v těch částech o Jesperovi. Bylo to tak smutné
Jinak ta obálka je nádherná ️Za mě knihu vřele doporučuji.️

Knihodrak
16.04.2021 5 z 5

Nádherná, i kdy z trochu smutná knížka️Ale hlavně je velmi ORIGINÁLNÍ️. Hailee jsem si zamilovala a i Chase. Na to že je knížka psaná částečně v průběhovém čase si člověk vznikne po deseti stránkách. Opravdu nechápu proč má tak nežije hodnocení. Jestli hledáte něco odlišného a přesto úžasného určitě si knížku přečtěte ️️️️️

Ludmila.spok
02.04.2021 2 z 5

Kniha s několikanásobně větším potenciálem, než byla autorka schopna proměnit. Překlad do češtiny je velmi slabý a asi by neškodilo, kdyby někdo text projel, jestli jsou od sebe oddělena slova a v textu se náhodně neobjevují neznámá čísla... pokud to tedy není šifra!

Denny94
30.03.2021 1 z 5

Na knihu jsem se nalákala díky citaci " Pro milovníky Mony Kasten"

Tohle ale styl Mony nepřipomíná ani z rychlíku. Děj byl strašně vleklý a do čtení jsem se musela hodně nutit. Jediné co je na knize hezké je obálka.

Hlavní hrdinka Hailee mi byla od prvních stran opravdu nesympatická.Chovala se jako malé dítě a měla totálně nelogické myšlení.Když nechci být středem pozornosti,tak se přeci nebudu oblékat nápadně ( slamák, hippies style) a pak se divit,že na mě lidé koukají. Odsuzovala lidi aniž by je znala a věděla co a jak bylo a nebylo.

Chase jsem měla celkem ráda a nechápala jsem proč měl o Hailee takový zájem i když se k němu chovala,tak jak se chovala. Chase je milý,empatický a má na více než na Hailee.

Hrdinové ač jim je přes 20,tak se chovají jak 14ti leté děti.
Konec knihy tomu vážně nasadil korunu.
Potvrdilo se to, co jsem si celou dobu myslela,že je Hailee sobecká a hraje si na větší chudinku než vůbec je... Když je na tom člověk tak,jak Hailee tvrdí,tak nejedná jako ona..
Kdyby to tímto dílem skončilo nezlobila bych se,takže za mě opravdu " Velký špatný "

Red-haired
30.03.2021 1 z 5

Strmý pád na začátku sliboval romantiku ve stylu Mony Kasten, po různorodých recenzích však moje očekávání klesla a říkala jsem si, že se prostě nechám překvapit.

Hlavní hrdinka Hailee mi byla šíleně nesympatická. Byla plachá a nechtěla přitahovat pozornost, ale zároveň se oblékala jako duha s všemožnými doplňky většinou v podobě klobouků, péřových náušnic a výrazných bot. Všeho se bála a dokonce prohlašovala, že má přímo „fobii“ z výšek, ale zároveň bez problému sedla na kraj útesu a bylo ji hej. Odsuzovala lidi za věci, do kterých pořádně neviděla, chovala se totálně nezdvořile, ale všichni ve městě si ji zamilovali. No něco na moje nervy...

Styl psaní autorky je dost nezáživný – spousta zdlouhavých popisů drobných detailů každodenního života, aniž by se cokoli dělo a neustálé omílání těch stejných myšlenek pořád dokola v hlavě hlavní hrdinky. Čtení mi trvalo snad 3x déle než obvykle a navíc jsem se nehorázně nudila, ale já obecně nejsem čtenář, který by si užíval dlouhé popisné pasáže.

„Překvapivý“ závěr knížku pro mě úplně pohřbil, nemůžu ale vysvětlit proč, aniž bych vám prozradila konec. (I když jde dost snadno odvodit :D)

Abych vypíchla i nějaká pozitiva – Chase byl v určitých částech okouzlující a aspoň nějakých 100 stránek se mi příběh četl celkem dobře právě díky němu a aspoň té troše dobrodružství, které tam proběhlo. Velké zklamání však přišlo u sbližování hlavních hrdinů a pak už to šlo strmým pádem z kopce.

Celé poselství knížky je strašně špatně a cliffhanger mě v tomto případě nenavnadil na další díl, ale naopak ještě víc lituji ztraceného času u knihy.

Tímto spoustu lidí naštvu, ale knížce musím dát 1,5*/5. Dvě mi přijdou jako příliš a i Malychin plný h*ven je oproti tomuto krásná romantika.

MamaKnihomolka
11.03.2021 3 z 5

Tuto knihu jsem si chtěla hodně dlouho přečíst a jsem ráda, že jsem měla možnost díky knižní štafetě. Obálka je natolik boží, že jsem si ji na slepo objednala dřív, než ke mě dorazila štafeta, abych ji měla v knihovně. Nic jsem neočekávala, ale vím, že pár lidí kniha zklamala.

Je to vlastně první díl série Hailee a Chase. Příběh je psán z pohledu obou. Hailee tak roztomile panikařila a měla hodně zvláštní cit pro oblékaní (aspoň podle mě.) jinak mi nijak zvlášť nevadila. A Chase byl skvělý. Sedla mi jeho povaha chování vůči ostatním.

Kniha se četla hrozně dobře až na slovo "třebas", které mě prostě vytáčelo - vždycky jsem se u něj totiž musela zastavit. Tolik tajemství, nedořešených věcí a strastí mě nutilo číst pořád dál, i přes delší kapitoly a je vidět, že autorka se výžívá v dlouhých popisech, někde až zbytečných. Konec hodně napjatý když se vše začínalo rozplétat. Druhý díl si přečtu ráda.

Anna 13
28.02.2021 5 z 5

(SPOILER) Nejraději bych spala s touto knihou pod polštářem...
Alespoň do té doby, dokud se nebudu opájet druhým dílem.
Mé srdce teď bude dva měsíce doufat v dobrý konec... nebo spíše v dobrý začátek dalšího dílu. Netrpělivě očekávám další stránky příběhu Hailee a Chase.

Do STRMÉHO PÁDU jsem se zamilovala na první pohled. Ta obálka je prostě překrásná. A pak ta tloušťka, která slibuje, že pokud se zamilujete, nebudete se té knihy muset rychle vzdát. No a nakonec doporučení, že se příběh bude líbit čtenářkám Mony Kasten... a já knihu koupila. A rozhodně toho nelituju. Prožila jsem něco nádherného...

Knihám, které mi rozbuší srdce, neustále mě do sebe vtahují a člověk by se nejraději na všechno vykašlal a věnoval se jen jim, dávám pět hvězd, i když nejsou po stylistické či překladové stránce dokonalé. A to je i případ této knihy.
Ale já si nebudu pamatovat její negativa...
Budu si pamatovat magické léto ve Fairwoodu.
Budu si pamatovat čekání na déšť.
Budu vzpomínat na mrňavý pokojík nad bistrem, na levandulovou farmu, na kukuřičné bludiště, na koupání v jezeře...
Uchovám si v srdci odvážnou Hailee a usměvavého Chase. Ty dva na nejkrásnějším místě na světě...

Miluju ten příběh jako mladá, zasněná a naivní dívka. A toužím po tom, abych ho nezapomněla... A aby, až ho budu číst podruhé, pro mě byl stejně tak kouzelný jako poprvé.

Bojím se první stránky knihy PRUDKÝ VZLET. Zároveň už se do ní ale chci ponořit. A zjistit, zda to Chase stihl...

Děkuju za zážitek, za slzy a léto v duši, Bianco Iosivoni.

Efeméra
24.02.2021 3 z 5

Tahle knížka je něžné a romantické new adult contemporary. Sbližování hlavních hrdinů je skvěle plynulé a hlavně krásné. Mně se ale děj strašně táhl. Proto jsem taky v půlce rozečtenou knihu odložila a dočetla ji až teď. Nicméně prostředí, ve kterém se příběh odehrává - Fairwood ve Virginii a údolí Shenandoah na konci léta - prostě působí nádherně, až si tam člověk přeje být společně s postavami. Hailee strávila celé prázdniny roadtripem po Americe a ve Fairwoodu se zastavuje, protože tam žil její nejlepší přítel Jesper, který právě nedávno zemřel. Seznamuje se s místními, kteří Jespera znali, a taky se snaží splnit jeho sen, postarat se o vydání knihy, kterou psal. Jak se však zdá, bude mít co dělat, aby rukopis vůbec našla.

Vzhledem k rozsahu bych čekala, že autorka Jesperovy známé z Fairwoodu trochu víc propracuje a věnuje jim víc prostoru. Taky jsem doufala, že se s nálezem Jesperova rukopisu děj někam posune. Tušila jsem nějaké překvapení, něco nečekaného. Ale vlastně se vůbec nic nestalo, což mě popravdě trochu zklamalo. A potom je tu ten úplně nejhorší autorčin prohřešek. Ukončila knihu uprostřed vyvrcholení! Ano, přestože se jedná o contemporary, Strmý pád má druhý díl. Myslím si, že contemporary na víc dílů jsou nesmysl, i když výjimky se určitě najdou. Bohužel tahle knížka mezi ně nepatří. Když už má tedy příběh víc dílů, každý by měl obsahovat vlastní zápletku. Strmý pád končí neskutečně napínavě, až máte chuť autorku (v dobrém slova smyslu) zaškrtit. Jenže pak si uvědomíte, že vás tak trošku podvedla. Příběhu Hailee a Chase by přitom tak slušel formát standalonu! Zdlouhavý první díl o proškrtání přímo prosí. Za mě je tedy Strmý pád takový průměr. Což je škoda, protože kdyby autorka napsala standalone, můj zážitek z knížky by byl určitě jiný. Pokud příběh plánujete číst, doporučuji mít po ruce i pokračování, které naštěstí vychází co nevidět.

neprilisdivna
18.02.2021 3 z 5

Tahle kniha bylo vážně překvapení. Po spoustě negativních recenzí jsem neměla moc velká očekávání. A poslední kniha, kterou jsem četla v tomto žánru, byl Rytmus já a Malychin, která podle mě byla vážně hrozná a po sto stránkách jsem ji zavřela a darovala dál, takže laťka, kterou tato kniha měla překonat, byla skoro na zemi. A jo, překonala ji. Kniha se mi četla vážně dobře a postavy mi docela sedly. Bylo tam i pár bizarností – jako třeba čekání na první pusu až bude pršet, protože… Prostě proč? :D Nebo když se všichni z Fairwoodu, kde se příběh odehrává, začnou svěřovat se svými tajemstvími cizí holce jen proto, že to byla kamarádka jejich kamaráda?
Konec… Jsem nečekala, ale nepřekvapil mě. Dává to smysl? :D
Celkově to byla průměrná romantika, takže pokud jste připraveni na pár bizár momentů, můžete se to knihy pustit.

Anna195
05.02.2021 3 z 5

Opäť musím pochváliť obálku knihy, tá určite zaujme každého tak, ako aj anotácia tohto príbehu. Ale dosť mi bilo do očí množstvo chýb v texte, ktoré už nešlo prehliadnuť.

Začiatok knihy ma absolútne nechytil musela som sa fakt donútiť čítať prvých cca 120 strán. No neskôr sa mi kniha o niečo lepšie čítala. V príbehu podľa mňa bolo dosť zbytočných opisov, niekedy až nepodstatných. Čo príbehu dosť uškodilo a mňa ako čitateľa to odrádzalo od čítania.

Hailee mi ale že vôbec nesadla. Nezaujala ma ako hlavná hrdinka. V podstate som z jej správania a zmýšľania bola zmätená, pretože samotná Hailee pôsobila na mňa zmätene. Celý príbeh zachraňoval hlavný hrdina Chase. Ten mi naopak veľmi sadol. On bol typ dobrého chalana, ktorý si zaslúži šťastie. Chase si nejde nezamilovať. Romantická linka medzi nimi bola veľmi pekne spracovaná, tu som si hlavného hrdinu veľmi obľúbila. Ale, čo ma prekvapilo bol vek hlavných hrdinov, pretože na mňa pôsobili svojím správaním omnoho mladšie.

Vedľajšie postavy - ich priatelia ma zaujali, škoda že im nedala autorka väčší priestor. A čakala som aj o Jesperovi čosi viac, keďže bol v tomto príbehu dôležitý. Napriek tomu všetkému ma námet knihy zaujal. Síce vyvrcholenie som odhalila asi v polovici knihy, takže pre mňa až takým prekvapením nebol. Príbeh skončí veľmi zaujímavo, takže pokračovanie si kúpim hlavne kvôli tomu, že chcem vedieť, ako to celé dopadne. Záverom knihy autorka naláka na ďalší diel, ktorý potrebujete, ak chcete poznať celý príbeh.

veriszv
04.02.2021 3 z 5

No... není to úplně prvoplanová romantika, to se musí nechat, a má to být série, takže ještě uvidím jak to cele dopadne, ale dalo se to přečíst i jako jeden díl s otevřeným koncem. Každopádně musím přiznat ze jsem z knihy úplně nadšena nebyla, četlo se to strašně dobře, to jo, mělo to nápad, ale bylo to strašně natahované, pořad nějaká husí kůže z dlouhých pohledů a zrychlený dech... a mě to prostě přišlo dlouhé. A pořád dokola. Navíc jsem asi v polovině knihy uhodla kam to celé směřuje... a bohužel jsem uhodla správně, protože ten konec mě celkem naštval...

tynka65
29.01.2021 4 z 5

Nejdřív musím vychválit obálku, je nádherná. Zamilovala jsem se do ní už na instagramu a jen doufala, že se knížky právě kvůli té obálce, dočkáme i u nás... Než jsem se do knížky pustila četla jsem pár nemilých recenzí, a možná díky nim mě Strmý pád hodně mile prekvapil!! Četla jsem jedním dechem a obě hlavní postavy mi byly moc sympatické. Moc se těším na další díl a jen doufám, že vše dobře dopadne. Ubrala jsem 1 hvězdičku jen proto, že na mě čeká knížka Nedotýkej se mě a ta by měla být dle recenzí ještě lepší. Tak ať můžu objektivně hodnotit...

ElikaS
25.01.2021 5 z 5

Do této knížky jsem se pustila díky naprosto kouzelné obálce. Strašně se mi líbila, takže jsem v podstatě nečetla ani anotaci a další věci o knížce a pustila se do ní. To možná byla trochu chyba, protože kdybych tušila, že má vyjít druhý díl tak bych na něj počkala. U této knížky by se to rozhodně vyplatilo. Už teď se nemůžu dočkat dubna, a toho jak příběh Hailee a Chase dopadne.

Hned na úvod musím říct, že děj rozhodně nezaostává za obálkou a uchvátil mě. Má trochu smutné pozadí a je celý dojemný. Rozhodně to nebyla obyčejná oddechovka. I po dočtení mi příběh zůstává v hlavě a přemýšlím o něm – do jisté míry je to určitě způsobeno otevřeným koncem. Ale obecně mám tento typ romantický příběhů, kde se řeší závažná témata ráda, takže asi i proto.

Knížka má přes 400 stran a myslím, že jí to trošku škodilo. Přece jen kdyby se příběh maličko zkrátil, děj byl plynul rychleji a knížka by byla ještě čtivější. Navíc mi občas přišlo, že je děj natahován zbytečně. Taky musím říct, že jsem děj odhadla už docela brzy, byť jsem si tedy nebyla úplně jistá. To všechno ale promíjí, protože emocionálně mě knížka rozhodně chytla za srdce a rozhodně si ji bude ještě dlouho pamatovat.

S čím už jsem měla trochu větší problém, je věk Chase. V knížce je zmíněno, že je mu 29 let. Tomu by odpovídali i jeho životní zkušenosti a zážitky, o kterých mluví. Ale naprosto to nehraje s věkem Jespera. Ten má na náhrobku uvedeno, že zemřel v roce, kdy se knížka odehrává v nedožitých 21 letech. A právě Jesper byl nejlepší přítel Chase a společně chodili do školy a mám za to, že i do ročníku a přece jen 8 let je poměrně velký rozdíl pro děti. Tohle mi nedá spát. :)

I přesto všechno je knížka skvělá, takže doporučuji a jsem neskutečně zvědavá na pokračování.

mag097
24.01.2021 3 z 5

Oddechový, trochu předvídatelný, sladký příběh, který vás moc nepřekvapí, ale když už, tak pořádně a konec vám určitě nedá spát. Řekla bych že to bylo takové neurazí, nenadchne, ale pokud hledáte nenáročnou oddechovku a nevadí vám otevřené konce, knihu určitě doporučuji :)

M100
23.01.2021 3 z 5

Kniha me na začátku moc nenadchla bylo to předvídatelné, ale četla jsem dál. Po pulce ti jiz zaclo byt zajímavější a konec překvapil.

Etoiles
23.01.2021 4 z 5

Bohužel musím ubrat jednu hvězdu, za zdlouhavost. Místy autorka zbytečně utíkala daleko od příběhu, v první polovině jsem se až chvílemi nudila. Téma bylo zajímavé a nápadité, jen bych ubrala pár desítek stránek.
A stejně jako u Nedotýkej se mě, si myslím, že mělo být rovnou uvedeno, že se jedná o první část série. Tento závěr totiž nemůže nikoho uspokojit. Tudíž se samozřejmě pustím i do dalšího dílu, který má co nevidět být vydán.

tajemství dvojčata dobrodružné romány

Bianca Iosivoni