mag097 mag097 komentáře u knih

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

(SPOILER) Vaše dítě je uneseno, pro jeho záchranu musíte unést další dítě, řetěz nesmí být přetržen. Anotace na tuto knížku zní velmi lákavě a měla jsem před jejím čtením velká očekávání.

Hned na úvod musím říct že moje očekávání byla částečně splněna a částečně ne. První dvě třetiny knihy jsou absolutní bomba. Krátké kapitoly deníkové formátu čtete jednu za druhou a příběh vám dává přesně to, co od něj očekáváte.
SPOILER!!!
Ale ta poslední třetina...fuuuu....to bylo pro mě velké zklamání. "Hlavní záporáky" odhalíte aniž byste se museli snažit dobrých sto stran před koncem, kroky všech jsou předvídatelné a vy víte co která postava udělá protože je to plné klišé, a aby toho nebylo málo, celý příběh končí sluníčkově.

Námět knížky a její začátek je 5* ale rozuzlení pouze 2*, knížce dávám 3,5*

18.09.2020 3 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Thrillerů, kde má hlavní postava problémy s alkoholem spojené i s těmi psychickými už bylo napsáno víc než dost a proto je těžké přijít s něčím novým. Autor tedy nepřichází s s žádnou originální zápletkou a hlavního záporáka uhádnete celkem snadno.
Co se ale musí nechat je, že knížka je napsaná čtivě, má krátké kapitoly deníkového formátu. Super je taky, že vám autor neservíruje všechny informace z minulosti hned a musíte se k nim pročíst, což vás nutí číst dál.
Průměrný, příjemný, oddechový thriller :)

12.09.2020 3 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Pokud hledáte odpočinkový román, u kterého se budete culit jako zamilované puberťačky a budete se chtít stát hlavními hrdiny aspoň na okamžik, Mona Kasten a její série Začít znovu je ta správná volba.
Počtu stránek se neděste, protože to, jak se bude vztah mezi Kadenem a Allie vyvíjet prostě budete potřebovat vědět.

12.09.2020 4 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Začít znovu mě tak nadchlo, že jsem to dlouho nevydržela a hned se pustila do pokračování, které si mě už ale tolik nezískalo jako první díl.
Od Allie s Kadenem se přesouváme k Dawn a Spencerovi. Spencera jsem si oblíbila už v prvním díle, a v tom druhém jsem si ho doslova zamilovala. Dawn už mi ale tolik nesedla,její problémy mi přišli zkrátka až moc nafouknuté v porovnáním s tím, čím si procházel Spencer, holt mi trochu přišla jako "drama queen". Určitě by taky bylo super kdyby šla autorka ohledně Spencera víc do hloubky.

12.09.2020 3 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Na můj vkus byl příběh málo realistický, náhody na vás čekají téměř v každé kapitole. Přeskakování z jedné dějové linie do druhé, s obrovským množstvím postav bylo trochu matoucí, kdybych knížku nepřečetla podstatě na jeden zátah o víkendu,asi bych se do ní nedokázala začíst a nepochopila děj.
Autory ale musí pochválit za konstrukci složité a originální zápletky s překvapujícím koncem.

26.08.2020 3 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Sucho se zabývá dost zajímavým a aktuálním tématem. Námět knížky je absolutně skvělý a autoři velmi dobře popsali svět, po kterém bloudí "vodní zombie" a lidé jsou ochotni pro láhev vody prodat vlastní dům.
Co mi ale u Sucha vadilo byla konstrukce celého příběhu, začátek byl skvělý, prostředek průměrný ale konec vyloženě uspěchaný, autoři málo zašli do hloubky s rozuzlením celého příběhu, což zkazilo celkový dojem.

26.08.2020 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Knížku jsem ráno otevřela a přečetla na jeden zátah, až tak silný příběh to byl.
Pokud jste Vrány ještě nečetli, vzhůru na ně, nešlápnete vedle

21.08.2020 5 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Tak tahle knížka mi doslova vytřela zrak. Čekala jsem uhlazený, pohodový příběh, ale pod milou obálkou se skrývá drsné vyprávění popisující utrpení běžných lidí v poválečném Německu.
V Kavárně u Anděla potkáte spoustu svérázných postaviček ( v kterých se možná budete chvílemi ztrácet) a autorka vás nechá nahlédnout na jednu událost z úhlu více postav, za to velký palec nahoru.
Těším se na její pokračování.

09.08.2020 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

B.A. Paris umí čtenáře zaujmout hned od prvních stránek. Autorka umí tak úžasně vyprávět příběhy, že i k dyž od začátku tušíte jak to asi dopadne, stejně musíte číst dál a dál protože jeji knížky se zkrátka nedají odložit.
V pasti lží je parádní psychothriller, který námětem připomíná Dívku ve vlaku,, akorát má lepší zápletku a gradaci děje.

23.07.2020 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

České autorky mě nepřestávají překvapovat. Petra Dvořáková dokázala skvěle proniknout do hlavy chlapa v krizi středního věku, sympaťáka, kterému ale chcete občas jednu vrazit. Ještě lépe popsala nemocniční prostředí.
Je to vlastně "obyčejný" příběh ze života jednoho doktora, který zpackal co mohl a domu mu to neklape, zkrátka se tím životem plácá. Knížka je bravurně napsaná, autorka skvěla vystavěla postavy, do kterých promítla typické české charakterové vlastnosti.

03.07.2020 4 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Námět knížky je neotřelý a zajímavý, konzultanta FBI, který je zároveň kanibal jsme tu ještě neměli. Děj je dobře vystavěný a plný zvratů, které čtenář nečeká, zároveň je knížka čtivá a místy pěkně nechutná.
Hvězdičku dolů dávám kvůli slabšímu závěru v porovnání s celým dějem knihy, přišlo mi že autor si s ním nedal tolik práce jako se zbytkem čtyři.
Knížka si ale zaslouží poctivé 4/5

10.06.2020 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Jsou knihy, u kterých očekávám že půjdu proti proudu a pak jsou knihy u kterých to nečekám. Žítkovské bohyně jsou toho příkladem. Příběh je zajímavý a objevila jsem díky němu spoustu nových temných zákoutí naší historie, zpracování knížky mi ale nesedlo. Dlouhé záznamy z výslechů, dlouhé líčení historie jednotlivých bohyň, spousta jmen.

04.06.2020 2 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Thriller ala 50 odstínů šedi. Knížka nebyla napsaná špatně a střídání úhlů dvou hlavních postav v krátkých kapitolách ji přídává na čtivost, ale samotný příběh je až moc přitažený za vlasy (doslova). Nejvíce ze všeho mi ale vadilo, že kapitoly vyprávěné Emmou nemají uvozovky u přímé řeči.

29.05.2020 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Alena Mornštajnová je prostě sázka na jistotu. Slepá mapa je dalším silným příběhem, který se čtenářem zůstane i po jeho přečtení. Tři generace, tři ženy a tři režimy, díky kterým se jejich život vyvíjel jinak, než by si samy přály a představovaly. Autorce se opět podařilo přiblížit svým čtenářům část české historie, na kterou bychom neměli zapomínat.

18.05.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Autorka opustila rodinná dramata a vrhla se detektivky...a já jsem víc než nadšená. Knížka je čtivá a nedá vám spát, posledních 100 stránek jsem přečetla jedním dechem. Autorka dobře vystavěla celý příběh, každou chvilku se na situaci díváme z úhlu jiné postavy a pomalu se jim dostanete do hlavy... ke konci si už stejně tušíte kdo je asi vrah ,ale stejně, nikdy nevíte co se stane o stránku dál ;)

12.05.2020 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Knížka nebyla vůbec špatná, děj byl dobře vystavěný a střídání vyprávění z úhlu různých postav a střídaní minulosti a současnosti mu dodává na čtivosti. Určitě kladně hodnotím i fakt že autorka se nesnaží úplně za každou cenu šokovat a dodává to příběhu na autentičnosti....co je ale slabou stránkou této knížky je její délka, pokud by byla klidně o 100-150 stránek kratší, jenom by jí to prospělo. Začátek je docela vleklý a některé úseky by se daly klidně vypustit.

10.05.2020 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Chvíli jsem váhala, jaké hodnocení mám knížce dát. Pokud bych ji hodnotila jako samostatnou knížku, dala bych ji asi 3*. Pokud ji mám hodnotit ale jako součást série dávám 4*. Příběh byl sice průměrný a místy se vlekl, zaujala mě ale postava Cormorana, díky které určitě sáhnu i po dalších dílech a doufám že další příběhy budou dynamičtější.

03.05.2020 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Knížku jsem si naprosto užila, byla pro mě oddechovkou, po které jsem sáhla ve správné chvíli. Ze začátku mi sice chvíli trvalo zorientovat se v postavách a zapamatovat si přezdívky, po pár kapitolách jsem ale měla jasno a knížku přečetla během dvou dnů. Určitě sáhnu i po autorových dalších knihách.

29.04.2020 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Knížka určitě nebyla špatná, ale nepatří ty které by mě úplně zasáhly a nutily mě číst tolik až bych ztrácela pojem o čase. Autorce se podařilo dotknout citlivého tématu, s kterým se ztotožní spousta z nás a pojala ho příjemným a čtivým způsobem, oceňuji že se prolínali kapitoly s minulostí a současností. Ovšem co tomuto příběhu ubírá na realističnosti je postava Grahama, který by se dal doslova pojmenovat "princem na bílém koni", kterému ovšem chyběla trocha mužnosti a jakési uvěřitelnosti, přišel mi zkrátka až moc pohádkový.

27.04.2020 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Po přečtení knížky mám rozporuplné pocity. Dějová linka nebyla špatná, oceňuji zejména to jak se autor z původní zápletky dostane někam úplně jinam, někam kam nikoho z nás na začátku knihy dostane. ALE nedokázala jsem se do čtení zabrat a hltat stránku za stránkou a knížce by neuškodilo kdyby byla klidně o třetinu kratší, příběh by působil dramatičtěji.
Z popisků jsem také pochopila, že se jedná o sérii s detektivem Linnou, detektiv mě ale vůbec nezaujal a nevím proč bych si kvůli němu měla číst další díly. Postava Erika byla mnohem zajímavější.

08.04.2020