Skočný příliv

Ostrovní pláž v zátokách Hasslevikarna se stane němým svědkem nelidské vraždy. Obětí je neznámá těhotná žena. Píše se rok 1987, případ je po čase odložen jako nevyřešený. Po více než dvaceti letech ho znovu otevírá Olivia Rönningová, studentka Policejní akademie. Má k dispozici moderní metody a techniky, novinové články, spisy, svědectví, ale chybí jí to nejpodstatnější – Tom Stilton, který tehdy vedl vyšetřování, ale teď jako by se po něm slehla zem… Výjimečný debut, jehož tíživá severská atmosféra čtenáře okamžitě vtáhne do děje a odmění je nečekaným závěrem; vychází ve 22 zemích....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175915/skocny-priliv-v9p-175915.jpg 4.2609

Olivie Rönningová a Tom Stilton 1.

Vydáno: , Knižní klub

Springfloden, 2012

Kniha Skočný příliv

Jiparis

Zajímavý námět a velmi překvapivý závěr. Příjemné čtení, místy trochu rozvleklé.

Riccia

Prvních 150 stránek pro mne bylo trochu náročných. Připadala jsem si jako v pramenném prostoru Amazonky a deptalo mne přespříliš malých pramínků, ze kterých se posléze měl stát mohutný proud děje knihy. Chvilkami jsem i uvažovala o tom, že to vzdám. Jenže už jsem znala Zmrazené zlato, a tak jsem tušila, že brzy přijde zlom, a pak už to "pojede". Zlom opravdu přišel, a pak už to byla super jízda se zajímavým vyústěním a velmi dobře vymyšleným koncem :-)

Anží

Promyšlená a temná švédská detektivka s komplikovanou zápletkou je přesně to, co si ráda pouštím právě v audio zpracování.

A zrovna Skočný příliv mi připomněl severskou klasiku - Muži, kteří nenávidí ženy.

Hlavní hrdinka Olivia Rönningová je studentkou Policejní akademie a do jejich rukou se dostává případ z roku 1987. Jedná se o nevyřešenou vraždu neznámé těhotné ženy na ostrovní pláži v zátokách Hasslevikarna. Aniž by to Olivia věděla, události se prolínají i do přítomnosti, kdy dochází k fyzickým útokům na stockholmské bezdomovce a do toho se zapojuje i bývalý komisař, který se podílel na vyšetřování záhady z pláže.

Prostě klasická severská krimi plná nečekaných zvratů.

Nuttelka

(Audiokniha)
Závěr byl pro mě docela překvapivý, takže dávám plný počet. Jelikož audioknihu načetl můj velký oblíbenec Martin Stránský společně s Anitou Krausovou, zvolila jsem tento formát "četby" a interpretaci opravdu nemám co vytknout. Oba dva mě udržovali ve střehu a děj - případ je velmi povedený, napínavý. Za sebe určitě doporučuji...

mataj

Velmi zdařilý první díl série. V knize se odehrávají dva růžné případy. Jednak mladá studentka policejní akademie se, v rámci svého studia, snaží zjistit informace ohledně dvacet let staré, nevyřešené vraždy a zároveň dochází k velice ošklivým fyzickým útokům na bezdomovce - mezi které patří i bývalý komisař, který vraždu dívky před dvaceti lety vyšetřoval. Byla jsem moc spokojena a chystám se na další díly...

raty
05.11.2021

Na to, že se jedná o první "seznamovací" díl série, jsem spokojená. Zpočátku mě celkem iritovalo, že na začátku odstavců nebylo jasné, o které z postav to vlastně čtu. Postupně jsem ale zjistila, že mě to vlastně dost baví. Postavy zajímavé, jejich příběhy pěkně propletené. Klasická severská krimi, včetně toho, že upozorňuje na některé nešvary moderní doby. Čtení mě bavilo a další díl si nenechám ujít.

Awča
08.10.2021

Komplikovaná zápletka, hodně dějových linek a postav, možná až příliš.
Olivia mi byla velmi sympatická, radost její vyšetřování sledovat.
Postupem času byla kniha temnější, Olivia byla lehce v pozadí a celé to na mě působilo bezútěšně. Kniha je promyšlená, ale ulevilo se mi, když jsem ji přečetla a odložila. Další díl ano, ale až po čase.

INCOGNITOREADER
06.10.2021

Studentka policejní akademie dotává prázdninový úkol projít nevyřešenou vraždu starou 23 let. Aby se k případu dostala blíž, potřebuje si promluvit s tehdejším vyšetřovatelem, který ale zdá se beze stopy zmizel a nikdo neví kde je.
Příběh, který vás od zařátku chytí a nepustí. Je tu velká sposta postav a z počátku to působí, že se zde řeší naprosto oddělené dějové linky, které se postupně a přes několik zvratů proplétájí a zamotávají dohromady až celé v naprosto nečekánem finále vrcholí!
Musím říct, že mi kniha opravdu hodně připomíná první díl Millenia - Muži, kteří nenávidí ženy. Ne snad tím, že by se zde odehrával stejný příběh, ale řekl bych, že spíš tím, že příběh je tady namíchaný ze stejných ingrediencí.
Pocit, která ve vás vyvolává je opravdu hodně podobný a to mi udělalo obrovskou radost. Navíc vědomí, že se jedná a první díl ze série!