mag097 mag097 komentáře u knih

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Od knížky jsem měla velké očekávání, bohužel mě ale do jisté míry zklamala. Pokud se zaměříme pouze na příběh Jana a Niny, tak ten jsem hltala jak jen to šlo. Pasáže které s příběhem nesouvisí mi ale narušily hlavní dějovou linku a knížka mě tolik emočně nezasáhla jak jsem očekávávala. Autora musím ovšem pochválit za jeho práci s českým jazykem,originalitu a odvahu, které přinesl na českou literární scénu.

02.02.2020 4 z 5

Neohrožené ženy: Sto padesát let boje za volnost, rovnost a sesterství Neohrožené ženy: Sto padesát let boje za volnost, rovnost a sesterství Marta Breen

Komiksovou knížku jsem nečetla několik let a musím přiznat že její úroveň mě mile překvapila. Knížka nás provází příběhem historie ženské emancipace a je výživná na informace.Pokud toho člověk o tomto tématu moc neví, knížka mu shrne ty nejdůležitější milníky, které se v historii ženské emancipace odehrály.

15.01.2020 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Hadrový panák ve mě zanechal poněkud rozporuplné pocity. Námět a zápletka jsou super, jen si myslím že autor z toho mohl vytěžit trochu víc. Nejlepší byl začátek a konec, středem se to lehce táhlo a v postavách mi vznikal trochu chaos. Knižku přesto hodnotím pozitivně a pokračování této série si rozhodně přečtu.

09.01.2020 4 z 5

Růže od Stalina Růže od Stalina Monika Zgustová

Mám z knížky smíšené pocity, nemůžu říct že by byla špatně napsaná, četla se celkem příjemně, nicméně jsem si v knížce nenašla žádnou postavu, která by mi byla sympatická a přirostla mi k srdci, obzvláště hlavní postava mi byla velmi nesympatická

10.12.2019 3 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Stieg Larsson opět nezklamal. Dvojice Lisabeth a Blomkvist opět nezklama, a já jen žasla nad tím, jakým směrem se příběh vyvíjel. Navíc příběh skončil tak napínavě, že mě to nenechá spát a vrhám se na třetí díl

04.09.2019 5 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Michelle mi byla vždycky sympatická a po přečtení knížky mé sympatie k ní ještě stouply. I když jsou jednotlivé kapitoly poněkud delší, kniha je poutavá a čtenář se dozvídá spoustu zákulisních informací nejen ze života v Bilém domě,ale hlavně vše co bylo před ním.

13.08.2019 5 z 5

Od knížky jsem měla velké očekávání a bohužel mě zklamala. Samotný příběh je dobrý, ale jakmile začne být knížka více popletená pasáže i z minulosti, které jsou poměrně zamotane, musí se člověk ke čtení premahat. Tato kniha mi bohužel moc nesedla.

24.07.2019 2 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Příběh bych ohodnotila jako průměrný, děj byl poněkud předvídatelný. Překvapil mě ale konec knížky, i když jsem se musela přemáhat se k němu pročíst, naštěstí knížka je poměrně útlá a tak děj nabírá rychle na obrátkách a příběh se nevleče.

23.05.2019 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Po dlouhé době jsem sáhla na knížku od české autorky a musím říct že mě tato kniha příjemně překvapila. Příběh se nevleče a už od prvních stránek vás nutí číst dál a dál. Knížka také přináší jiný pohled na dobu holocaustu, není to klasický příběh z období 2SV, za což si u mě získává velké plus. Určitě stojí za přečtení!

01.05.2019 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Nemám ve zvyku knihy odkládat, ovšem u téhle jsem se musela hodně přemáhat, abych to neudělala. První půlku se děj hrozně vleče, druhá půlka už byla poněkud čtivější. Plusové body bych této knize dala za to, že nebylo předvídatelné, z koho se vyklube hlavní záporák. Ovšem po té, co to zjistíte se děj stává předvídatelný.

Líbilo se mi prolínání tří postav, byla to jedna z malá věcí, která knize přidávala dynamiku. Knihu bych zhodnotila jako průměrnou detektivku

27.04.2019 3 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Silný, čtivý příběh, na kterém oceňuji především to, jak zahraniční autor dokázal skvěle popsat poměry, které panovaly v naší zemi během minulého století.

30.03.2019 5 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Příběh má určitě své kouzlo, děj není úplně předvídatelný a do poslední chvíle není patrné, kdo je vlastně tím "padouchem". Ze začátku se příběh sice trochu táhne, zhruba od poloviny děj ovšem nabírá nečekané obrátky a poté dočetla jsem ji jedním dechem.

09.03.2019 4 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

Knihu jsem začala číst kvůli pozitivním ohlasům na seriál, ale dočíst jsem se jí vyloženě nutila a protože jsem chtěla zjistit, proč byl Clay na pásce. Možná už nejsem vhodná čtenářka pro young-adult literaturu, ovšem myslím si že kvalitní young-adoult knížka by měla zaujmout i dospěláka. Hlavní hrdinka není podle mě hrdinkou ale pouhá sobecká pubertačka snažící se získat pozornost za každou cenu, která si neváží života. U více než poloviny kazet jsem vůbec nepochopila proč by ji zrovna tento důvod měl dohnat k sebevraždě. Na těch zbývajích se řeší sice závažnější témata, ovšem kdo z nás měl lehké dospívání.

23.02.2019 2 z 5