Poslední dívka

Před deseti lety jela studentka Quincy Carpenter na dovolenou s pěti přáteli a vrátila se sama, jediná přežila hororový masakr. Stala se členem „klubu“ FINAL GIRLS, který vymysleli novináři, a do takové skupiny lidí nechce nikdo patřit. Patří do něj třeba Lisa, který ztratila devět sester z vysokoškolského klubu po útoku teroristy, který zabíjel nožem; nebo Sam, která přežila útok maskovaného muže během noční směny v Nightlight Inn; a nyní i Quincy, která zakrvácená prchala lesem před násilníkem, který přepadl partu studentů v lesní chatě. Média touží po tom, udělat rozhovor se všemi najednou, a všechny tři dívky se snaží na prožité trauma zapomenout, a tím i jedna na druhou. V současnosti už je na tom Quincy celkem dobře, díky Xanaxu. Má obětavého snoubence Jeffa, populární blog o pečení, krásný byt, terapeutickou skupinu a policistu, který jí před lety zachránil život. Její mozek tragickou událost vymazal a minulost je pohřbena. Až do té doby, dokud není Lisa, první Final Girl, nalezena mrtvá ve své vaně s podřezaným zápěstím a dokud se na jejím prahu neobjeví Sam, druhá Final Girl. Proletí Quincynýn životem jako vichřice. Jako by se snažila o to oživit minulost. A Quincy přemýšlí o tom, proč. A když vyjdou na světlo nové informace o Lisině smrti, Quincin život se mění na závod s časem, snaží se zjistit pravdu o Sam, o tom, proč se vyhýbá policii i novinářům, a chtě nechtě si musí vzpomenout, co se před deseti lety v lese skutečně stalo....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/329843/posledni-divka-hV6-329843.jpg 3.9271
Horory, Thrillery, Dívčí romány
Vydáno, Omega

Final Girls, 2017

Kniha Poslední dívka

martini.ce
21. listopadu

Fajn čtení na podzimní večery :)

Mia764
20. listopadu

Kniha jako celek není vůbec špatná a její myšlenka je velmi povedená.
Nevadilo by mi ani to, že je kniha snad až zbytečně zdlouhavá a ani to, že se hlavní hrdinka tváří, že se dá všechno vyřešit pečením, co mi však na knize vadí, je právě její (byť opravdu nečekaný) závěr.
Knihu bych nesrovnávala se zmizelou, protože ta je postavená na úplně jiném základě, než Poslední dívka.

klara225
12. listopadu

První polovina knihy mě docela nudila, až cca v polovině se začalo něco dít. Závěr byl šokující, vše je jinak, dobré se mění ve špatné a naopak až se z toho stává neuvěřitelná blbina. Zas tak hrozné to ale nebylo, 2 hvězdy si to zaslouží.

Hvězdinka

Pomalejší rozjezd, pak čtivé a velmi napínavé, do poslední strany jsem netušila, kdo je kdo a za co je zodpovědný. Po všech těch zlobivých manželkách či manželech příjemná změna a překvapení.

Erlif

Za ten závěr knížky dávám dvě hvězdy, jinak bych dala jen jednu...
Nápad knihy špatný není, ale vše se dlouho táhne, přijde mi, že se hlavní postava chová krapet nelogicky, je to trošku přitažené za uši.
Poslední 3/4 knihy kdy už se konečně odhaluje děj Pine Cottage, což byl asi jediný důvod, proč jsem knihu neodložila a dočetla. Je to škoda, nápad byl dobrý, finále správně zamotané a akční. Možná kdyby se to celé překopalo... kdo ví...

iva23

Zklamání, se Zmizelou bych to nesrovnávala ani náhodou.

Blanca_

Knížka byla docela zajímavá, nutí vás přemýšlet o možných verzích toho, jak se věc doopravdy měla a má. Doporučila mi ji kamarádka, která ji označila za nejlepší knížku, co kdy četla. Ačkoliv tento názor nesdílím, líbila se mi.
Na zadní straně obálky je kniha opravdu vychválena, já upřímně nevím zda právem, protože mráz mi po zádech nešel, ale chápu, že dost může způsobit i překlad. Když si představím pouze příběh a rozuzlení, je to něco,na čem se dá postavit opravdu skvělý thriller, tady tomu něco chybí.
Doporučuji, ale nemějte přehnaná očekávání. Pak vás kniha opravdu nezklame.

Nikusha

Dobrý! Dobrý! Tak to jsem mile překvapena. Příjemný thriller s nečekaným koncem.