Poslední dívka

Poslední dívka

Před deseti lety jela studentka Quincy Carpenter na dovolenou s pěti přáteli a vrátila se sama, jediná přežila hororový masakr. Stala se členem „klubu“ FINAL GIRLS, který vymysleli novináři, a do takové skupiny lidí nechce nikdo patřit. Patří do něj třeba Lisa, který ztratila devět sester z vysokoškolského klubu po útoku teroristy, který zabíjel nožem; nebo Sam, která přežila útok maskovaného muže během noční směny v Nightlight Inn; a nyní i Quincy, která zakrvácená prchala lesem před násilníkem, který přepadl partu studentů v lesní chatě. Média touží po tom, udělat rozhovor se všemi najednou, a všechny tři dívky se snaží na prožité trauma zapomenout, a tím i jedna na druhou. V současnosti už je na tom Quincy celkem dobře, díky Xanaxu. Má obětavého snoubence Jeffa, populární blog o pečení, krásný byt, terapeutickou skupinu a policistu, který jí před lety zachránil život. Její mozek tragickou událost vymazal a minulost je pohřbena. Až do té doby, dokud není Lisa, první Final Girl, nalezena mrtvá ve své vaně s podřezaným zápěstím a dokud se na jejím prahu neobjeví Sam, druhá Final Girl. Proletí Quincynýn životem jako vichřice. Jako by se snažila o to oživit minulost. A Quincy přemýšlí o tom, proč. A když vyjdou na světlo nové informace o Lisině smrti, Quincin život se mění na závod s časem, snaží se zjistit pravdu o Sam, o tom, proč se vyhýbá policii i novinářům, a chtě nechtě si musí vzpomenout, co se před deseti lety v lese skutečně stalo....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/329843/posledni-divka-hV6-329843.jpg 4.380

Final Girls (2017)

Horory, Thrillery, Dívčí romány
Vydáno:, Omega

silhavaemilka

Docela nudné čtení, ale překvapivé.

MonikaHos

Kniha mě neuvěřitelně strhla a když už jsem si říkala, že mě nemůže ničím překvapit, autorka to zase dokázala! Čte se sama a vyvola ve vás hned několik emocí najednou: strach, nenávist, empatii... Doporučuji!

kneslova

Za mne - skvělý thriller, je to napínavé, je to dobře napsáno, ani jsem nečekala, že mne tak chytne. Příběhem se line i dějová linie toho dne, kdy se masakr odehrál a obě se spojují na závěr.

blonďatá.luc

Tato kniha se mi postarala o dvě noci plné hororových snů. Skvělá knížka, která vás nenechá v klidu vyspat a vás bude touha po vědění hnát ke čtení ať už budete mít libovolné množství povinností. Kniha se těžko odkládala a v momentě, kdy mě přestala bavit a já si říkala, proč to vlastně čtu dál, přišlo další překvapení. Nic nemusí být tak jednoznačné, jak se vlastně zdá! Kniha má své mouchy, je to spíš 4,5* - ale po Hadrovém panáku jsem nadšená! Neváhejte ani chvilku, popadněte tuto knihu a pusťte se do čtení.

Gabca1990

Pomalý rozjezd, ale potom se to už četlo samo..napínavé a překvapení na konci, kdo to skutečně udělal. Zajímavý, originální a promyšlený thriller.

Misaroz

Výborná, napínavá, přečtená jedním dechem.

NikolIris

Pre mňa skvelá kniha. Bude to určite jedna z TOP kníh za rok 2018, teda pre mňa knihy, ktoré som v tom roku prečítala. Sme ešte len na začiatku, ale mám také tušenie ;).
Ja som nemala nijaké prehnané očakávania, no kniha sa čítala sama... psychológia postáv bola podľa mňa veľmi dobre spracovaná a aj čitateľ mohoľ po svojej linke uvažovať inak... Napínavé , nepredvídateľné a do konca. Ja som spokojná a verím, že sa preloží do ČR aj autorova druhá kniha. Rada si ju prečítam.
Kníh s touto tématikou a bez nejakého prílišného vyšetrovania, zameraná viac na dej a postavy ako vyšetrovanie nie je teraz tak veľa... možno aj preto si ma získala. :) ja som spokojná. Kniný triler s prvkami hororu, môže byť ;) .

perpe2a

Za mě byla kniha zklamáním. Čekala jsem skvělý thriller, ale první půlka knihy byla dost vleklá a pomalá. Hlavní hrdinka byla naivní a hloupá a opravdu pochybuji, že by se v některých popsaných situacích takto zachoval člověk, který by prožil podobnou událost. Konec byl pro mě předvídatelný a celkově byla kniha nepropracovaná a plýtká. Za mě tedy ne.

SimonaP

Kniha mě nijak nenadchla, divný styl psaní, nebo špatný překlad? Více než polovinu se neděje skoro nic, nelogičnost - proč si nastěhuje cizí ženskou do bytu? A nemá sílu jí vyhodit? Pak se to jakž takž rozjede, ale padesát čtivých stránek mi na dobrou knihu nestačí.

Jane417

Podle mě je tento příběh velmi zvláštní thriller s originálním námětem a zápletkou. Hlavní hrdinkou je dívka, která před deseti lety, jako jediná, přežila masakr v lesní chatě Pine Cottage, kde byli brutálně zavražděni její kamarádi. Quinnsy Carpenerová, tzv. "poslední dívka". Takové dívky jsou ještě dvě... Lisa a Samantha... všechny přežily nějaké brutální vraždění. Jednoho dne se Quinnsy ozve Sam a k tomu se dozvídá, že Lisa je mrtvá... Začíná velmi promyšlený příběh. Co chce vlastně Sam a proč Lisa zemřela? Quinnsy začíná příchodem Sam do života boj o ten její, ale netuší to. Co po ní Sam chce a jak se vším souvisí mrtvá Lisa? Všechny "přeživší" skrývají nějaká tajemství a skryté vzpomínky, které nakonec odhalí šokující informace. Díky tomu je kniha napínavá, plná zvratů a nepředvídatelných momentů. Hlavní hrdinka mi někdy přišla, na to že přežila masakr, velmi důvěřivá a naivní... někdy až hloupá.

Rodaw

POSLEDNÍ DÍVKA
Od knížky jsem měla vysoká očekávání, ale to, co přišlo, bylo ještě lepší :-)
Rozhodně jeden z nejlepších thrillerů, které jsem ve svém CELÉM životě přečetla! Na vrcholu spolu s mými "miláčky" Wulfem Dornem, Sebastianem Fitzekem a dalšími.
U tohoto příběhu je hranice mezi thrillerem a hororem velmi tenká. Je to surové, kruté a já tu "hororovost" strašně moc oceňovala.
Pointa knihy je neskutečně dobře promyšlená a klobouk dolů za to, že čtenář neví na čem je a kniha si s ním celou dobu vlastně hraje. Myslela jsem si, že jsem identitu pachatele odhalila, bylo jsem si tím přímo jistá, ale kdepak :-)))
Pro mě je toto dokonalá záležitost, za mě perfektní a není nic, co bych vytkla. Všem doporučuji!!

Lindulinek

Skvělá detektivka, které opravdu nechybělo překvapení a napínavé momenty.

Adelka92

Tak tohle byla pecka! Vždycky mi udělá radost, když do poslední chvíle nevím, kdo je vrah a postupně jsou z podezření vyloučeny všechny postavy, které tipuji. Skvěle depresivní a promyšlený příběh!

inkatenysek

Ačkoliv thrillery moc nečtu, tak musím upřímně napsat, že mě Poslední dívka úplně ohromila. Kniha je velmi napínavá a čtivá od začátku až do konce. A když si už myslíte, že se vše začíná rozuzlovat a vysvětlovat, tak přijde další zvrat, ze kterého se vám zatočí hlava a vše se naopak ještě více zamotá... Musím také opět ocenit psychologické propracování jednotlivých postav. Úplně mě ohromil Quincyn přerod z celkem vyrovnané mladé ženy na psychicky zdeptanou a agresivní dívku, která v sobě však nakonec našla dostatek síly se se vším poprat. Třešničkou toho všeho jsou pak bohaté popisy míst, kde se děj zrovna odehrává, takže si čtenář může dobře představit atmosféru nočního Central Parku nebo zchátralé Pine Cottage. Knihu doporučuju úplně všem. Ať už jste fanda thrillerů nebo s nimi teprve začínáte. Co mě trochu zarazilo, byly informace o autorovi, protože na obalu je uvedeno, že se jedná o ženu, ale na oficiálních stránkách, Goodreads a Twitteru jsou informace o muži...

ddkk

Výborné čtení. Autorka velmi rafinovaně a nenápadně poodhaluje tajemství, která se v ději postupně zjevují. Četla jsem zas po dlouhé době knihu, která mne nenechala ji odložit. Čím víc jsem se blížila konci a definitivnímu odhalení, tím jsem byla napnutější. I když jakési tušení jsem měla....Není to prvoplánová detektivka, není to hrůzný psychothriller, i když jde o masové vraždy a hledání skutečného zločince...Doporučuji a dávám pět.

Vladísek

Kniha super, líbila se mi. Rozjezd pomalejší, čekáte, co bude, druhá půlka knihy - alespoň tedy v mém případě - mi nedovolila čtení přerušit. Jen nevím proč, ale všichni v této knize mi přišli od počátku tak nějak lehce vyšinutí...

Denisa.knizky

Budu zde opakovat jiz nektere zminene postrehy; prvni pulka je pomalejsi, jednotvarna, vsichni vime, ze neco nesedi a cekame, co se stane a nic moc neprichazi. Ano, posledni tretina knihy ma spad a nekolik zvratu, nektere se daji predvidat vice, nektere mene, tj. zaver je dobry. Prectenim knihy urcite nikdo nic nezkazi, jako narozeninovy darek pro milovnika detektivek bych ji ale nekoupila, kazdopadne se ani nebranim nejake dalsi knize tohoto autora, uvidime s cim prijde.

Misa.K1

První půlka knížky mě až tak nebavila, ale ke konci se to pořádně rozjelo! Za ty zvraty na konci dávám 4*. :)

Michajela.cz

Celkem fajn thrillerovka. Četla jsem ji jedním dechem.
Pomalejší rozjezd, čekáš co přijde a pak spááád. Hlavní hrdinka mě teda začala rozčilovat už někde v první třetině - kňoura jedna, ve druhé jsem ji podezřívala, že je masová vražedkyně a ve třetí jsem tak trochu doufala, že už ji někdo klepne po šošoli. Promiň Quinn, ale takovou fňuknu, která neví co chce (nebo kterého chlapa chce) aby člověk pohledal. Chápu, že jsi to neměla jednoduchý, ale chvilkami jsem měla pocit, že ti útočník poškodil vegetativní nervový systém.
Můžu bez rozpaků říct, že jsem se s Quincy loučila bez slz.
Styl psaní a uspořádání textu do krátkých kapitol hodnotím kladně a retrospektivu mám ráda, takže za mě - doporučuji.

Evca2899

Nebylo to vůbec špatné. Nicméně první pulka mě moc nezaujala. Děj plyne tak nějak monotonne, nic moc se neděje. Četla jsem dál, protože mě zajimalo, kdy TO jako přijde. Mám ráda knihy, které mě strhnou hned na začátku, u téhle to tak nebylo. Až bych skoro řekla, že jsem se nudila.
Každopádně druhá půlka a konec byla moc fajn. Rozuzlení bylo nečekané a pěkně to na konci gradovalo.
Pokud prekonate první půlku a vydržíte, určitě se vám kniha nakonec bude líbit. Námět úžasný, ale dalo by se to zpracovat lépe.
Nevím, nějak tomu něco chybělo...

Martink@

No... měla jsem na tuhle knížku spadeno hnedka jak vyšla ,ale byla jsem pomalá a než jsem se k ní dostala, byla vyprodaná. Tak jsem si v klidu počkala a po Vánocích si ji koupila jako dodatečný dárek. Fakt jsem se těšila...Jenže... opravdu hodně mě zklamal styl jakým je psaná. Ty slovní obraty, styl vyprávění, forma psaní, nevím jak to říct...Minimálně do poloviny knihy jsem měla pocit, že to píše velice mladá žena ( čistě můj názor, údajně to píše muž) a nepřišlo mi to jako thriller - navíc tak chválený, ale jako románek, nebo tak něco. Děj v první třetině o ničem. Teprve ve druhé třetině se pro mě kniha stala zajímavější a čtivá. Pominu, že mi nebyla hlavní hrdinka ani v nejmenším sympatická, každý každému nesedne, ale tam nebyl vyloženě sympatický snad nikdo :-D Ale budiž. Oči mi drásal způsob psaní, jak jsem už zmínila a tím mě kniha odrazovala... Myslím, že kdyby ten námět zpracoval a napsal jiný autor, jiným stylem byla by excelentní...protože příběh by to byl dobrý. Když se koukneme kolik detektivek a thrillerů se v současnosti píše a jak je to populární žánr...Přijít s něčím originálním, je dozajista těžké. Tak za to dávám tři hvězdy.

Pavlnka
21.12.2017

Hodně překvapivý konec, ale jinak mě kniha moc nenadchla. Hlavní hrdinka mi byla vyloženě nesympatická.

Jandýs
19.12.2017

Co se týká příběhu - pomalejší rozjezd, takový zdlouhavý.. až kapitola o události v Pine Cottage mě vtáhla do čtení a začalo to být zajímavé. Napínavé, vůbec jsem si nebyla jistá, jestli vím, jakým se příběh ubírá směrem. Překvapivé zvraty v ději i odhalení postav. Tohle supr, ale nevím, jestli se to zdálo jen mě, ale nějak se mi příčil překlad a chyba tisku.. (?) Možná také proto mi trvalo začíst se, než mě pohltilo napětí .

Raduška01
15.12.2017

Pro mě nejlepší thriller, co jsem tento rok četla.

LenkaWal
10.12.2017

Většinu knihy bych thrillerem nenazvala, ale i tak mě příběh vtahl. Postavy, byly moc dobře propracované a na konci pár zvratů.
Rozhodně jsem nebyla zklamaná. Četla jsem dlouho do noci, abych zjistila jak to dopadne. Něco jsem odhadla,většinu ne. Opravdu doporučuji.

marty77
23.11.2017

Kiki85. Toto vydavatelství ebooky bohužel nevydává.

Kiki85
21.11.2017

Zdravím, chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nevíte, kdy bude k dostání v podobě eknihy?

evasamankova
20.11.2017

Napínavý thriller s nepředvídatelnými zvraty a hlavně postavami.

Veve721
16.11.2017

Přestože mi hlavní hrdinka nesedla a na jejím osudu mi nezáleželo, zaujaly mě kapitoly z událostí v Pine Cottage. Ty jsou pro mě největším tahačem příběhu. Líbilo se mi postupné odhalování toho, jak se vše seběhlo a velké plus dávám za nečekaného sympaťáka - nikdy bych neřekla, že si ho nakonec tolik oblíbím. Poněkud pomalejší začátek mělo na svědomí přílišné šťourání v psychice hlavní hrdinky, i tyto kapitoly však byly zajímavé, přestože šly mimo žánr knížky. Plnohodnotného thrilleru se dočkáme na konci knížky, kde jedna akční scéna střídá druhou, čtenáře čeká nejedno překvapující odhalení a nevyhneme se ani trošku krvavějším scénám, které k této literatuře prostě patří. Za pozornost rozhodně stojí a jsem ráda, že jsem si mohla přečíst recenzní výtisk ještě před oficiálním vydáním.

myshak
13.11.2017

Hodnocení obsahuje lehký náznak spoileru...
Knihu jsem přelouskala za rekordní 3 dny. Už od začátku kniha ppukazuje na dva možné pachatele a ve finále je to úplně někdo jiný. Musím řict jen WOW. Fakt výborné čtivo, napínavé do posledního konce! Poslední dvě stránky s novou událostí mi příjdou úplně zbytečné ale budiž. Opravdu pěkná knížka. Jestli bude filmové zpracování, budu v první řadě. Těším se na další knihy autorky!!