Poslední dívka

Poslední dívka

Před deseti lety jela studentka Quincy Carpenter na dovolenou s pěti přáteli a vrátila se sama, jediná přežila hororový masakr. Stala se členem „klubu“ FINAL GIRLS, který vymysleli novináři, a do takové skupiny lidí nechce nikdo patřit. Patří do něj třeba Lisa, který ztratila devět sester z vysokoškolského klubu po útoku teroristy, který zabíjel nožem; nebo Sam, která přežila útok maskovaného muže během noční směny v Nightlight Inn; a nyní i Quincy, která zakrvácená prchala lesem před násilníkem, který přepadl partu studentů v lesní chatě. Média touží po tom, udělat rozhovor se všemi najednou, a všechny tři dívky se snaží na prožité trauma zapomenout, a tím i jedna na druhou. V současnosti už je na tom Quincy celkem dobře, díky Xanaxu. Má obětavého snoubence Jeffa, populární blog o pečení, krásný byt, terapeutickou skupinu a policistu, který jí před lety zachránil život. Její mozek tragickou událost vymazal a minulost je pohřbena. Až do té doby, dokud není Lisa, první Final Girl, nalezena mrtvá ve své vaně s podřezaným zápěstím a dokud se na jejím prahu neobjeví Sam, druhá Final Girl. Proletí Quincynýn životem jako vichřice. Jako by se snažila o to oživit minulost. A Quincy přemýšlí o tom, proč. A když vyjdou na světlo nové informace o Lisině smrti, Quincin život se mění na závod s časem, snaží se zjistit pravdu o Sam, o tom, proč se vyhýbá policii i novinářům, a chtě nechtě si musí vzpomenout, co se před deseti lety v lese skutečně stalo....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/329843/posledni-divka-hV6-329843.jpg 4.2125

Final Girls (2017)

Horory, Thrillery, Dívčí romány
Vydáno:, Omega

mia6318

Moc povedená kniha. Napínavá od začátku do konce. Takhle si předtavuju thriller. Žádná hluchá místa, postavy jsem si nepletla a nemusela jsem se vracet v textu. Celá kniha je napsaná jasně, srozumitelně.

Svatoslav

Problém románu je v očekávání. To, co se od začátku (dle propagace) profiluje jako ryzí slasher se postupem času změní ve zvraty kypící thriller ve stylu Zmizelé. Sager od první strany ví, co přesně se svými postavami udělá a detailně odkrývá jejich psychologii, v čemž tkví největší síla románu. Poslední dívka je debut, který postupně budovanou gradací nepustí a provokativním závěrem zanechá hlubokou stopu v paměti čtenáře. Jenom se k tomu od začátku nesmí přistupovat jako k slasheru, ale propracovanému thrilleru.

Hella

Začátek slibný - chvilku, pak totálně nepochopitelné a přehnaně vstřícné chování Quincy vůči záhadné a nesympatické Sam. Nicméně ona ani Quincy nebyla zrovna výkvět milé osoby, které byste fakt fandili. Takže suma sumárum - nejlepší byl konec, a to všechno mezi tím se musí nějak přečíst nebo - jako v mém případě - přeskákat.

Danilla

Nějak nevím, co si o téhle knize myslet. Začátek mě vůbec nebavil, přišlo mi absolutně nepochopitelné, jak hlavní hrdinka mění své chování a tak nějak celkově dělá věci, které predtím nedělala. Závěrečné rozuzlení se mi libilo i když kdo je vrah, jsem tusila okolo poloviny knihy (ono tam zase tak moc postav není a málokdy je vrah ten, na kterého se v knize ukazuje nejvíce).

mario.nette
05. květnaodpad!

Tak za me naprosta kravina. Absolutne jsem se nemohla zacist a kolikrat jsem preskakovala stranky. Hlavni hrdinka totalne nesympaticka. Navic se zachova jako devka ke konci, coz je hnus. Zadny prekvapeni se nekonalo. Za me opravdu ne a lituju, ze jsem nad takovym brakem travila cas. Uz nikdy vic!!!!

Od knihy jsem čekala něco víc. Začátek a konec mě sice bavily, ale to všechno mezi tím bylo pro mě strašně nelogické, nudné a přetažené... Mrzí mi to, moc jsem se na tuto knihu těšila. Alespoň to překvapení na závěr bylo dost šokující, abych nebyla naštvaná, že jsem nad knihou ztrácela čas zbytečně.

themarksokol

Napínavá, naprosto skvělá, s překvapivým závěrem, doporučuji! :)

Moudd

Moc se mi to líbilo,dobře čtivé a napínavé.Zvraty,falešné stopy,ani chvíli jsem se nenudila.Byla jsem opravdu zvědavá,jak to dopadne.

Princezna_V

Kdyby měla kniha o 100 stránek (na kterých se rozebírá, jak dvě knedle spolu pečou v kuchyni) míň, bylo by to mnohem lepší.

em75

Do knihy jsem se začetla už od začátku,pořád jsem si říkala,že ještě jednu kapitolu a po ní ještě jednu.. Hodně napínavé,i když mě tam jedna postava neskutečně štvala,ale nakonec to dávalo smysl. Největší překvapení bylo ke konci. Za mě super.

agatha2

Kladně hodnotím na této knize hlavně to, že jsem se sekla v pachateli. Je to dobře a čtivě napsané, děj běží bez hluchých míst, postavy nic moc sympatické, ale na to si v poslední době již začínám zvykat:-)
Nemohu ovšem bohužel říci, že bych se při čtení bála a to já od thrilleru prostě očekávám.

Pett

Takový to, když je třeba se na pár tak trochu vyzmizíkovat a mozek nechat pod polštářem... černá kronika je jasnou volbou... bohužel, néé úplně každý "ententýky" dopadne na výbornou a občas mám spíš chuť zabít sebe sama než dál s kýmkoli ožralým pátrat po čemkoli... ALE!!!
Masakr na lesní chatě?! Pardon, málem jsem si cvrnkla do gatěk... fakt jako nářez... právě to budování děsuplné atmosféry vyhnané až ke stísněné úzkosti, kdy se přistihnete při myšlence, jestli z vás náhodou ten vedle taky nechce udělat jednu z posledních, dává příběhu říz ;) takže... mise splněna!

medialstar

Až do konce nebudete vědět odkud vítr vane, což je plus. Jinak je to taková thrillerová jednohubka, na kterou asi brzo zapomenete, což ale nevylučuje fakt, že se to prostě četlo dobře. Občas se Quincy chová nemožně, ale když ono se to tak nějak hodí autorovi do krámu. Jinak doufám, že to už bude jedna z posledních dívek v názvu knihy, protože mám dojem, že kdo dnes nemá dívku v titulce, není in.

sulcova91
30. březnaodpad!

Přečteno - ztráta času.

Martia

Tohle není thriller, u kterýho v polovině uhádnete kdo je vrah. Autor vám neustále předhazuje podezření na určité osoby, střídavě si myslíte, že to právě on - ona udělal(a) a pak zjistíte, že to byl někdo, kdo vás ani jednou nenapadl a přitom tam celou dobu byl.

Ceeca

Kniha mě bavila, byla čtivá, napínavá, ke konci sice už bylo pár kapitol zbytečných, ale do poslední chvíle jsem nevěděla kdo je vrah.

Matita310

První kniha tohoto spisovatele a hned taková bomba... Konec mě opravdu velice překvapil, do poslední chvíle sem netušila, kdo za tím vším je... Skvělá kniha, doporučuji.

zazvorka

Asi jsem měla příliš velká očekávání... Nebylo to špatné, hlavní myšlenka zajímavá, ale celkově mne knížka nepřesvědčila. Přečetla jsem si ji ráda, nicméně nedostala se mi pod kůži- je to prostě jedna z dalších, co upadnou v zapomnění.

biairicia

Začátek je trochu pomalejší, ale tak od 2/3 má kniha slušný spád a odsýpá to. Kniha se mi líbila a konec je celkem překvapivý :)

nicole1990

kniha se mi líbila myslela jsem si že vím kdo za tím stojím, ale ve finále to bylo uplně jinak.

lenuskav

výborná kniha, kde až do konce nepoznáte, kdo za vším stojí..Super

Nixa

Naprosto nepředvídatelný thriller s hororovými prvky. Jsem za tuto knihu ráda, protože takových opravdu moc není. Podezření jsem měla hned na několik osob, ale kdo je pravý vrah jsem netušila a bylo to pro mě velké překvapení. Doporučuji!

silhavaemilka

Docela nudné čtení, ale překvapivé.

MonikaHos

Kniha mě neuvěřitelně strhla a když už jsem si říkala, že mě nemůže ničím překvapit, autorka to zase dokázala! Čte se sama a vyvola ve vás hned několik emocí najednou: strach, nenávist, empatii... Doporučuji!

kneslova

Za mne - skvělý thriller, je to napínavé, je to dobře napsáno, ani jsem nečekala, že mne tak chytne. Příběhem se line i dějová linie toho dne, kdy se masakr odehrál a obě se spojují na závěr.

blonďatá.luc

Tato kniha se mi postarala o dvě noci plné hororových snů. Skvělá knížka, která vás nenechá v klidu vyspat a vás bude touha po vědění hnát ke čtení ať už budete mít libovolné množství povinností. Kniha se těžko odkládala a v momentě, kdy mě přestala bavit a já si říkala, proč to vlastně čtu dál, přišlo další překvapení. Nic nemusí být tak jednoznačné, jak se vlastně zdá! Kniha má své mouchy, je to spíš 4,5* - ale po Hadrovém panáku jsem nadšená! Neváhejte ani chvilku, popadněte tuto knihu a pusťte se do čtení.

Gabca1990

Pomalý rozjezd, ale potom se to už četlo samo..napínavé a překvapení na konci, kdo to skutečně udělal. Zajímavý, originální a promyšlený thriller.

Misaroz

Výborná, napínavá, přečtená jedním dechem.

NikolIris

Pre mňa skvelá kniha. Bude to určite jedna z TOP kníh za rok 2018, teda pre mňa knihy, ktoré som v tom roku prečítala. Sme ešte len na začiatku, ale mám také tušenie ;).
Ja som nemala nijaké prehnané očakávania, no kniha sa čítala sama... psychológia postáv bola podľa mňa veľmi dobre spracovaná a aj čitateľ mohoľ po svojej linke uvažovať inak... Napínavé , nepredvídateľné a do konca. Ja som spokojná a verím, že sa preloží do ČR aj autorova druhá kniha. Rada si ju prečítam.
Kníh s touto tématikou a bez nejakého prílišného vyšetrovania, zameraná viac na dej a postavy ako vyšetrovanie nie je teraz tak veľa... možno aj preto si ma získala. :) ja som spokojná. Kniný triler s prvkami hororu, môže byť ;) .

perpe2a

Za mě byla kniha zklamáním. Čekala jsem skvělý thriller, ale první půlka knihy byla dost vleklá a pomalá. Hlavní hrdinka byla naivní a hloupá a opravdu pochybuji, že by se v některých popsaných situacích takto zachoval člověk, který by prožil podobnou událost. Konec byl pro mě předvídatelný a celkově byla kniha nepropracovaná a plýtká. Za mě tedy ne.