Poslední, kdo zůstal

Jaké bylo žít v tom domě? Maggie Holtová je na takové otázky zvyklá. Před pětadvaceti lety se s rodiči Ewanem a Jess nastěhovala do Baneberry Hall, velkého viktoriánského sídla ukrytého v lesích amerického státu Vermont. Po pouhých třech týdnech však odtamtud uprostřed noci prchli. Ewan tuto traumatickou zkušenost později vylíčil v knize s názvem Dům hrůzy. Jeho popis strašidelných událostí a setkání se zlými duchy se stal celosvětovým fenoménem soupeřícím v popularitě se slavným Hororem v Amityville. Dnes se Maggie věnuje rekonstrukcím starých domů a na žádnou z věcí zmíněných v otcově knize si nevzpomíná. A ani jim nevěří. Duchové přece neexistují. Když Maggie po otcově smrti Baneberry Hall zdědí, vrátí se tam, aby dům zmodernizovala a připravila k prodeji. Návrat domů pro ni však není vůbec jednoduchý. Ve stínech číhají postavy z minulosti, které dobře zná z Domu hrůzy. Místní lidé navíc nejsou nadšení, že jejich malé město získalo kvůli Maggiinu otci nechvalnou slávu. Ještě znepokojivější je samotný dům – místo plné pozůstatků jiné doby, které jsou svědectvím temných skutků. Maggie zažívá zvláštní příhody jako vystřižené z otcovy knihy a postupně se začíná klonit k názoru, že si možná zase tolik nevymýšlel....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475868/big_posledni-kdo-zustal-O7A-475868.png 4.4148
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Vendeta

Home Before Dark, 2020

Kniha Poslední, kdo zůstal

aliza

Čtvrtá kniha od autora a opět jsem nadšená. Sager umí psát neskutečně čtivě, skvělá zápletka, nečekané rozuzlení, zkrátka kniha má vše, co má thriller mít.

sestraJoy

„BANABERRY HALL NEZAPOMÍNÁ“ … Hezky napsaný! Nejdřív takovej ten úvod a pak střídavě čteme TU knihu a prožíváme současnost s Maggie v TOM domě. Líbí se mi pointy a baví i to, že je to tak trochu jinej strašidelnej barák…

Babouš

Krásně strašidelné. Skvělá atmosféra a oceňuju to rozuzlení. I po dočtení na to pořád myslím, asi si dám rereading.

anája

Tak jak nemám vůbec ráda duchařské knihy - toto mě naprosto dostalo, přečetla jsem na jeden zátah. Perfektně se prekryvali dějové linky a úžasně měnil konec. To jsem nečekala. Wow tak to mělo štavu!

Comelye

Sager opět nezklamal, ale čekala jsem asi trochu jiný ten závěr, nechci spoilerovat. No a postavy teda těžce nesympatické a na facku :D

vlkove

Proč ne. Tajemné, čtivé a občas i strašidelné čtení. Autora mám ráda, tuto jeho knihu bych zařadila na stupni osobní oblíbenosti až na konec, ale i přesto to bylo dobré.
Dostala mě scéna s hady.

zdendula31

Nejlepší duchařská kniha co jsem četla.Všechno naprosto skvělé...styl psaní,napětí,příběh...

gordon13

Povedená kniha, velmi čtivá se zajímavým zakončením. Mě se moc líbila, dávám plný počet hvězd!