Poslední lež přehled

Poslední lež
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415541/bmid_posledni-lez-9MN-415541.jpg 4 408 408

Dvě pravdy a jedna lež. Hra, které se dívky v Campu Nightingale věnovaly pořád dokola. Vivian, Natalie, Allison a Emma Davis, která je nejmladší ze skupiny a na táboře je poprvé. Hry skončily, když Emma rozespale pozoruje, jak se ostatní uprostřed noci plíží pryč a Vivian při zavírání dveří Emmě ukazuje ukazováček přitisklý na rtech. Nyní Emmě strmě stoupá hvězda na newyorské umělecké scéně. Svou minulost proměňuje v obrazy – masivní plátna plná listů a větví a mezi nimi stíny v bílých šatech. Obrazy přitahují pozornost Francescy Harrison-Whiteové, společenské a bohaté majitelky Campu Nightingale. Když ji Francesca přiměje, aby v nově otevřeném kempu pracovala jako instruktorka malby, bere to Emma jako příležitost zjistit, co se tehdy s jejími přáteli stalo. Na první pohled je jasné, že v Nightingale není všechno v pořádku. Emmu už tak trápí patnáct let staré vzpomínky, když objeví kameru, která směřuje přímo na její chatu, což důvěře k Francesce moc nepřidá. Objevuje stopy, které Vivian zanechala. Jak zachází hlouběji a hlouběji, zjišťuje Emma, že čelí lžím člověka i přírody. Čím blíž je pravdě, tím víc si uvědomuje, jak smrtící může být cena za vědění.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Last Time I Lied , 2018

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poslední lež. Přihlašte se a napište ho.

KerliDepp
16.06.2024 5 z 5

Sager můj oblíbený spisovatel, který mě nezklame. Poslední dívka má u mě 10/10, Zavři poslední dveře má u mě 9/10 a Poslední lež 8/10. Jeho knihy jsou napínavé, záhadné, propletené a konce dechberoucí. Umí mě vtáhnout do děje natolik, že se mi kniha usadí v mysli a zůstane tam. I po letech přečtení si dokážu příběhy živě představit. Poslední lež byla sice o něco slabší ale i tak si zasluhuje plný počet.
SPOILER!
Pár detailů k vytknutí by se tentokrát našlo. Lottie tvrdí, že její předkové zatopením ústavu nikomu neublížili a dívky byly přestěhovány ale při pozdějším pátrání se objevilo několik x pozůstalých kostí na dně jezera, tak komu tedy patřily? A jak Chet mohl plánovat celou dobu jakousi "pomstu", aniž by tušil, že jednoho večera se děvčata vypraví ven? A co ta složená mikina v lese od Vivian? Jaká byla vlastně pointa tohoto vodítka?

Galloway
14.06.2024 5 z 5

Sager začíná být další z mých TOP autorů. Tu atmosféru, jakou umí vytvořit, miluji.

Emma je pozvána zpět na tábor, na kterém byla v dětství. Bohužel tam moc času nestrávila, její tři spolubydlící z chatky zmizely a už se nenašly. Emma si to dává za vinu.

Skvělý příběh, který se pomalu rozplétá. Je možné, aby se znovu opakovala historie a další dívky se ztratily?

Kniha je skvěle napsaná, do poslední chvíle jen pochybujete, co se stalo dívkám. Ať jsem si v hlavě vymyslela tolik možností, co se mohlo stát, ani v jedné jsem se netrefila. A konec? Opět mi poklesla čelist a v hlavě mi jen běželo: NE! To sakra není možný!!!

TerkinKnižnySve
09.06.2024 5 z 5

Riley Sager - Poslední lež

Počet strán: 410
Vydavateľstvo: #edicevendeta
Žáner: #thriller

Som velmi rada, že pri tejto knihe si autor u mna zdvihol hodnotenie.

Už na zaciatku mi bolo jasné, že kniha bude skvelá, napätie od začiatku az do konca.

Čo sa stalo pred 15 rokmi v Campingu? Dokázala vtedy 13-ročná Emma ublížiť starším dievčatám? Prečo ju po 15 rokoch opäť do tábora zavolali? Išlo o pomstu, lebo to hodila na jedneho z hlavných?

Veľmi zaujimava spleť informácií, tajomstiev a záhad nás doviedla až ku koncu knihy, kde mi padla sanka.

Moja teória sa sice potvrdila ale ako by mohol byť toho niekto schopný? Celý čas som bola v tom, že Emma je šibnuta a nenapadlo by mi, že tam je ešte jeden psychopat a oveľa horší a naozaj nebezpečný.

Občas by som túto knihu zaradila aj do mystery hororu lebo teda zimomriavky som mala miestami všade!

Teším sa na ďalšiu knihu od tohto autora

Za #spolocnecitanie ďakujem Evženie Pavelová
Petra Turnová
Vlasta Śtěpánková
Zuzana Žužu Dobiasova

Kniha č. 146/2024

#recenzieTerka #kniznarecenzia #skbookstagram #milujemeknihy2 #rileysager #poslednilez

Obsah:

#spomienkynaminulosť #napätie #triler

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (45. týden)

03.11.2019

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Poslední lež v seznamech

ve Čtenářské výzvě57x