Poslední lež přehled

Poslední lež
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415541/bmid_posledni-lez-9MN-415541.jpg 4 408 408

Dvě pravdy a jedna lež. Hra, které se dívky v Campu Nightingale věnovaly pořád dokola. Vivian, Natalie, Allison a Emma Davis, která je nejmladší ze skupiny a na táboře je poprvé. Hry skončily, když Emma rozespale pozoruje, jak se ostatní uprostřed noci plíží pryč a Vivian při zavírání dveří Emmě ukazuje ukazováček přitisklý na rtech. Nyní Emmě strmě stoupá hvězda na newyorské umělecké scéně. Svou minulost proměňuje v obrazy – masivní plátna plná listů a větví a mezi nimi stíny v bílých šatech. Obrazy přitahují pozornost Francescy Harrison-Whiteové, společenské a bohaté majitelky Campu Nightingale. Když ji Francesca přiměje, aby v nově otevřeném kempu pracovala jako instruktorka malby, bere to Emma jako příležitost zjistit, co se tehdy s jejími přáteli stalo. Na první pohled je jasné, že v Nightingale není všechno v pořádku. Emmu už tak trápí patnáct let staré vzpomínky, když objeví kameru, která směřuje přímo na její chatu, což důvěře k Francesce moc nepřidá. Objevuje stopy, které Vivian zanechala. Jak zachází hlouběji a hlouběji, zjišťuje Emma, že čelí lžím člověka i přírody. Čím blíž je pravdě, tím víc si uvědomuje, jak smrtící může být cena za vědění.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Vendeta
Originální název:

The Last Time I Lied , 2018


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poslední lež. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (130)

KerliDepp
16.06.2024 5 z 5

Sager můj oblíbený spisovatel, který mě nezklame. Poslední dívka má u mě 10/10, Zavři poslední dveře má u mě 9/10 a Poslední lež 8/10. Jeho knihy jsou napínavé, záhadné, propletené a konce dechberoucí. Umí mě vtáhnout do děje natolik, že se mi kniha usadí v mysli a zůstane tam. I po letech přečtení si dokážu příběhy živě představit. Poslední lež byla sice o něco slabší ale i tak si zasluhuje plný počet.
SPOILER!
Pár detailů k vytknutí by se tentokrát našlo. Lottie tvrdí, že její předkové zatopením ústavu nikomu neublížili a dívky byly přestěhovány ale při pozdějším pátrání se objevilo několik x pozůstalých kostí na dně jezera, tak komu tedy patřily? A jak Chet mohl plánovat celou dobu jakousi "pomstu", aniž by tušil, že jednoho večera se děvčata vypraví ven? A co ta složená mikina v lese od Vivian? Jaká byla vlastně pointa tohoto vodítka?

Galloway
14.06.2024 5 z 5

Sager začíná být další z mých TOP autorů. Tu atmosféru, jakou umí vytvořit, miluji.

Emma je pozvána zpět na tábor, na kterém byla v dětství. Bohužel tam moc času nestrávila, její tři spolubydlící z chatky zmizely a už se nenašly. Emma si to dává za vinu.

Skvělý příběh, který se pomalu rozplétá. Je možné, aby se znovu opakovala historie a další dívky se ztratily?

Kniha je skvěle napsaná, do poslední chvíle jen pochybujete, co se stalo dívkám. Ať jsem si v hlavě vymyslela tolik možností, co se mohlo stát, ani v jedné jsem se netrefila. A konec? Opět mi poklesla čelist a v hlavě mi jen běželo: NE! To sakra není možný!!!

https://www.instagram.com/turnovapetra/


TerkinKnižnySve
09.06.2024 5 z 5

Riley Sager - Poslední lež


Počet strán: 410
Vydavateľstvo: #edicevendeta
Žáner: #thriller

Som velmi rada, že pri tejto knihe si autor u mna zdvihol hodnotenie.

Už na zaciatku mi bolo jasné, že kniha bude skvelá, napätie od začiatku az do konca.

Čo sa stalo pred 15 rokmi v Campingu? Dokázala vtedy 13-ročná Emma ublížiť starším dievčatám? Prečo ju po 15 rokoch opäť do tábora zavolali? Išlo o pomstu, lebo to hodila na jedneho z hlavných?

Veľmi zaujimava spleť informácií, tajomstiev a záhad nás doviedla až ku koncu knihy, kde mi padla sanka.

Moja teória sa sice potvrdila ale ako by mohol byť toho niekto schopný? Celý čas som bola v tom, že Emma je šibnuta a nenapadlo by mi, že tam je ešte jeden psychopat a oveľa horší a naozaj nebezpečný.

Občas by som túto knihu zaradila aj do mystery hororu lebo teda zimomriavky som mala miestami všade!

Teším sa na ďalšiu knihu od tohto autora

Za #spolocnecitanie ďakujem Evženie Pavelová
Jana Pumprdlik Zouharová
Júlia Júlia
Kattykitty De Peyrac
Lucie Reková Vlčková
Mária Kuchárová Suchárová
Nika Strumienská
Nika Vachová
Petra Turnová
Vlasta Śtěpánková
Zuzana Žužu Dobiasova

Kniha č. 146/2024

#recenzieTerka #kniznarecenzia #skbookstagram #milujemeknihy2 #rileysager #poslednilez

Obsah:

#spomienkynaminulosť #napätie #triler

Dvě pravdy a jedna lež. Hra, které se dívky v Campu Nightingale věnovaly pořád dokola. Vivian, Natalie, Allison a Emma Davis, která je nejmladší ze skupiny a na táboře je poprvé. Hry skončily, když Emma rozespale pozoruje, jak se ostatní uprostřed noci plíží pryč a Vivian při zavírání dveří Emmě ukazuje ukazováček přitisklý na rtech. Nyní Emmě strmě stoupá hvězda na newyorské umělecké scéně. Svou minulost proměňuje v obrazy – masivní plátna plná listů a větví a mezi nimi stíny v bílých šatech. Obrazy přitahují pozornost Francescy Harrison-Whiteové, společenské a bohaté majitelky Campu Nightingale. Když ji Francesca přiměje, aby v nově otevřeném kempu pracovala jako instruktorka malby, bere to Emma jako příležitost zjistit, co se tehdy s jejími přáteli stalo. Na první pohled je jasné, že v Nightingale není všechno v pořádku. Emmu už tak trápí patnáct let staré vzpomínky, když objeví kameru, která směřuje přímo na její chatu, což důvěře k Francesce moc nepřidá. Objevuje stopy, které Vivian zanechala. Jak zachází hlouběji a hlouběji, zjišťuje Emma, že čelí lžím člověka i přírody. Čím blíž je pravdě, tím víc si uvědomuje, jak smrtící může být cena za vědění.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (45. týden)

03.11.2019


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Poslední lež v seznamech

v Právě čtených3x
v Přečtených514x
ve Čtenářské výzvě57x
v Doporučených37x
v Knihotéce357x
v Chystám se číst276x
v Chci si koupit60x