Poslední lež

Dvě pravdy a jedna lež. Hra, které se dívky v Campu Nightingale věnovaly pořád dokola. Vivian, Natalie, Allison a Emma Davis, která je nejmladší ze skupiny a na táboře je poprvé. Hry skončily, když Emma rozespale pozoruje, jak se ostatní uprostřed noci plíží pryč a Vivian při zavírání dveří Emmě ukazuje ukazováček přitisklý na rtech. Nyní Emmě strmě stoupá hvězda na newyorské umělecké scéně. Svou minulost proměňuje v obrazy – masivní plátna plná listů a větví a mezi nimi stíny v bílých šatech. Obrazy přitahují pozornost Francescy Harrison-Whiteové, společenské a bohaté majitelky Campu Nightingale. Když ji Francesca přiměje, aby v nově otevřeném kempu pracovala jako instruktorka malby, bere to Emma jako příležitost zjistit, co se tehdy s jejími přáteli stalo. Na první pohled je jasné, že v Nightingale není všechno v pořádku. Emmu už tak trápí patnáct let staré vzpomínky, když objeví kameru, která směřuje přímo na její chatu, což důvěře k Francesce moc nepřidá. Objevuje stopy, které Vivian zanechala. Jak zachází hlouběji a hlouběji, zjišťuje Emma, že čelí lžím člověka i přírody. Čím blíž je pravdě, tím víc si uvědomuje, jak smrtící může být cena za vědění....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415541/posledni-lez-9MN-415541.jpg 4.5196
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Vendeta

The Last Time I Lied, 2018

Kniha Poslední lež

neubam02

První polovina knihy byla celkem nuda, říkala jsem si, kde to proboha vzalo tolik % v hodnocení... Druhá půlka, to už bylo něco úplně jiného, jak se to rozjelo, nešlo to zastavit. Četla jsem do noci, v hlavě jsem obvinila snad úplně všechny, ale takovýhle konec, to mě vůbec nenapadlo... A když zjistíte, jak to bylo, tak se nakonec stejně ještě ukáže, že tak to teda opravdu nebylo. Skvělá kniha. Doporučuji. Určitě stálo za to, překonat slabší rozjezd.

LuckaLO

Na knihu jsem se těšila hlavně díky hodnocení zde. (90 %) Po přečtení jsem hodně zklamaná. Prvních cca 150 stránek je hodně velká nuda. Pak se začne trochu něco dít, ale celé mi to přijde dost přitažené za vlasy. Bavilo by mě to tak v 15 letech, a to jenom možná. Hlavní hrdinka mi byla celou dobu protivná a přišla mi úplně pitomá. Škoda času.

micha-ella

Je to příběh spíš pro pubertální dívky. Nemůžu dát víc jak tři hvězdičky, protože je to celé hodně přitažené za vlasy. Policii a detektivům bych dala sotva jednu, protože nevypátrali vůbec nic, ačkoliv tam bylo dost stop. A konec, který tu leckdo chválí, je vysloveně béčkový.

Lenama18

Začátek knížky byl celkem nudný, příběh mi přišel zbytečně zdlouhavý, ale dávám o jednu hvězdu víc za ten konec, který byl fajn rozuzlení celého příběhu.

mysterygirl

Cetla se jednim dechem

Jájinka

Strašlivá nuda, nemůžu uvěřit, že to napsal stejný autor jako Zamkni poslední dveře. Napínavé to bylo na dvaceti stranách ze čtyř set.

Denisa525

Skvělý thriller, který se dobře četl.

Medovnice

Hodně zdlouhavá a předvídatelná nuda.