Poslední lež

Dvě pravdy a jedna lež. Hra, které se dívky v Campu Nightingale věnovaly pořád dokola. Vivian, Natalie, Allison a Emma Davis, která je nejmladší ze skupiny a na táboře je poprvé. Hry skončily, když Emma rozespale pozoruje, jak se ostatní uprostřed noci plíží pryč a Vivian při zavírání dveří Emmě ukazuje ukazováček přitisklý na rtech. Nyní Emmě strmě stoupá hvězda na newyorské umělecké scéně. Svou minulost proměňuje v obrazy – masivní plátna plná listů a větví a mezi nimi stíny v bílých šatech. Obrazy přitahují pozornost Francescy Harrison-Whiteové, společenské a bohaté majitelky Campu Nightingale. Když ji Francesca přiměje, aby v nově otevřeném kempu pracovala jako instruktorka malby, bere to Emma jako příležitost zjistit, co se tehdy s jejími přáteli stalo. Na první pohled je jasné, že v Nightingale není všechno v pořádku. Emmu už tak trápí patnáct let staré vzpomínky, když objeví kameru, která směřuje přímo na její chatu, což důvěře k Francesce moc nepřidá. Objevuje stopy, které Vivian zanechala. Jak zachází hlouběji a hlouběji, zjišťuje Emma, že čelí lžím člověka i přírody. Čím blíž je pravdě, tím víc si uvědomuje, jak smrtící může být cena za vědění....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415541/big_posledni-lez-9MN-415541.jpg 4.4276
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Vendeta

The Last Time I Lied, 2018

Kniha Poslední lež

Arwen777

Moje seznámení s autorem a spokojenost. Když mi manžel řekl, že se děj odehrává na dětském letním táboře, moc jsem se těšila na strašidelnou atmosféru. Stále si pamatuji stezky odvahy, které jsem musela absolvovat na každém táboře. V tomto směru si ale myslím, že potenciál nápadu nebyl úplně využit, mohlo to být daleko tajemnější a drsnější.
Ale jinak se mi kniha moc líbila. Já mám ráda i tyto příběhy s pomalejším tempem, kdy se krůček po krůčku dostáváme dál a po malých kouscích odhalujeme dávné tajemství a skrytou pravdu. A atmosféra tábora uprostřed hustého obrovského lesa a na břehu jezera, které možná skrývá tajemství, byla dokonalá. A rozuzlení opravdu nečekané.
Já knihu ráda doporučím.
P.S. Opravdu mě pobavil komentář Hotovsona a jeho hnidopišská poznámka pod čarou. Uznávám, že má pravdu. A také s ním souhlasím, že se to dá přežít...

m_martina

Kniha se dobře čte, ale myslím si, že je tady ještě potenciál směrem nahoru. Proto jednu hvězdu strhávám a zkusím jiné knihy tohoto pana spisovatele.

tulip131

13 léta dívka a příběh z letního tábora. Tragédie, kterou si nese do dospělého života, návrat, nové záhady, její poznamenaný život. Příběh se táhl, děj mě nevytáhl, bez akce a napětí. První náznak něčeho zajímavé, když Emma našla deník Vivian, ale i tato linka pro čtenáře vychladla. Celkově mě to nechytlo, musela jsem se do čtení nutit, stále jsem kontrolovala počet stránek, jestli se už blíží konec, dočetla jsem jen proto, že knihy neodkládám.

aliza

Super, super, super! Knihu jsem doslova "zhltla" od začátku do konce. Nemám co vytknout, vyloženě mi "sedla".

SimonaP

Knížka byla čtivá, na rozdíl od Poslední dívky. Ale méně stran by jí jen prospělo. Začátek rozvleklý, nezáživný. Pak dostala kniha spád a za mě spokojenost.

lenka.plaszova

Rozjezd knížky byl pro mě trochu pomalý a nudný, v poslední třetině jsem se však už nedokázala odtrhnout. Pro mě naprosto nečekané rozuzlení toho, co se tehdy se zmizelými dívkami stalo. Možná bych se ale ještě ráda dozvěděla, jak to tehdy všechno přesně bylo...

medulinka
21.12.2021

Kniha se mi líbila, i když měla takový pomalejší rozjezd, tak mě ale udržovala v napětí, co se vlastně v táboře stalo... V poslední třetině knihy děj začíná gradovat a nabírat na obrátkách, závěrečných pár stránek se postaralo i o překvapení. Celkově za mě spokojenost.

therka
17.12.2021

Na začátku knihy jsem uvažovala, že ji odložím, protože mě nevtáhla okamžitě, ale jsem velmi ráda, že jsem to neudělala a dala jsem jí šanci, protože se po pár desítkách stran děj rozjel a byla to JÍZDA! Dlouho se mi nestalo, abych na knihu musela neustále myslet i ve chvílích, kdy jsem ji musela odložit, a to se mi u tohoto díla přesně dělo, stále jsem uvažovala kdo a proč a jak to dopadne a v závěru jsem nemohla přestat číst a dočítala jsem knížku se zatajeným dechem do půl druhé ráno. PECKA! Určitě doporučuji přečkat nezáživný začátek, stojí to za to!