Poslední lež

Poslední lež https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415541/bmid_posledni-lez-9MN-415541.jpg 4 400 126

Dvě pravdy a jedna lež. Hra, které se dívky v Campu Nightingale věnovaly pořád dokola. Vivian, Natalie, Allison a Emma Davis, která je nejmladší ze skupiny a na táboře je poprvé. Hry skončily, když Emma rozespale pozoruje, jak se ostatní uprostřed noci plíží pryč a Vivian při zavírání dveří Emmě ukazuje ukazováček přitisklý na rtech. Nyní Emmě strmě stoupá hvězda na newyorské umělecké scéně. Svou minulost proměňuje v obrazy – masivní plátna plná listů a větví a mezi nimi stíny v bílých šatech. Obrazy přitahují pozornost Francescy Harrison-Whiteové, společenské a bohaté majitelky Campu Nightingale. Když ji Francesca přiměje, aby v nově otevřeném kempu pracovala jako instruktorka malby, bere to Emma jako příležitost zjistit, co se tehdy s jejími přáteli stalo. Na první pohled je jasné, že v Nightingale není všechno v pořádku. Emmu už tak trápí patnáct let staré vzpomínky, když objeví kameru, která směřuje přímo na její chatu, což důvěře k Francesce moc nepřidá. Objevuje stopy, které Vivian zanechala. Jak zachází hlouběji a hlouběji, zjišťuje Emma, že čelí lžím člověka i přírody. Čím blíž je pravdě, tím víc si uvědomuje, jak smrtící může být cena za vědění.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Last Time I Lied , 2018

Knižní střípky
27.12.2019 4 z 5

Autorova předchozí kniha POSLEDNÍ DÍVKA, kterou jsem četla v dubnu 2018 byla dobrá, čtivá, ale vysloveně nadšená jsem z ní nebyla, něco jí chybělo. Nicméně po POSLEDNÍ LŽI jsem sáhla s o hodně většími očekáváními, protože mě velmi zaujala už její anotace. A nyní po přečtení musím říci, že jsem spokojená.

Letní tábor Slavík byl místem, kde se na letní prázdniny po léta letoucí sjížděly dívky z prominentních amerických rodin. Před 15 lety zde poprvné zavítala i mladičká Emma. Tento její první pobyt byl pro Emmu i pobytem posledním. Tehdy se ve Slavíkovi ztratily tři dívky – Vivian, Natalie a Allison. Jednoho večera se vyplížily z chatky, kterou sdílely spolu s Emmou a už je nikdo nikdy neviděl. Po této události byl tábor uzavřen.

Uběhlo 15 let a rodina, která tábor provozovala se rozhodne jeho činnost obnovit. Osloví Emmu s nabídkou práce lektorky kreslení. Emma po krátkém váhání přijímá. Doufá totiž, že se jí konečně podaří zjistit, co se s kamarádkami tehdy stalo a uzavřít tak jednu svou životní kapitolu a jít dál. Dává si totiž tak trochu za vinu, co se tehdy stalo.

Po příjezdu do tábora se samozřejmě začnou dít podivné věci, které Emmu jen utvrzují v tom, že se zde před lety OPRAVDU stalo něco zlého. Zjistí Emma konečně pravdu? A co je vlastně pravda? A co je lež?

Dostala jsem perfektní příběh, který měl hlavu a patu, vše do sebe na konci perfektně zapadlo, přiznám se, že v určité věci jsem byla vedle jak ta jedle, což hodnotím kladně. Komu nevadí trochu pozvolnější tempo knihy, má rád příběhy z uzavřené komunity, v našem případě z prominentního letního tábora, miluje stará tajemství a tragédie, tak přesně pro něj je kniha určena. Já jsem velmi spokojená. A ten konec? Za mě perfektní :-)

Míša02
25.12.2019 4 z 5

Předešlá kniha Poslední dívka byla skvělá a tak jsem nutně musela mít i tuto knihu. Poslední lež má trošku pomalejší rozjezd a vlastně celý děj neubíhá nijak zvlášť rychle. Hodně si kniha zakládá na nevysvětlené události a že někdo něco udělal, řekl, neřekl......ale většinou se to kdo, co a proč dozvídáte docela dlouho. Hodně věcí jsem nevěděla a proto jsem pořád musela číst dál a za dva dny byla kniha přečtená. Musím říct, že vysvětlení přítomnosti a už vůbec ne minulosti, by mě vůbec nenapadlo. Celkově se kniha řadí do supiny nadprůměrných knih.

Pípasek
23.12.2019 5 z 5

Tato kniha jako jedna z mála si zaslouží být nazvána thrillerem. Pro mne bestseller

michaela5515
17.12.2019 5 z 5

Do poslední chvíle jsem nevěděla co a jak. Nemohla jsem se odtrhnout, za mě moc povedená záležitost!

Miluna40
21.11.2019 4 z 5

Moc se mi libila. Napinava,tajemna,mic dobre se cetla. Nechci vic komentovat,abych neprozradila moc... Doporucuji

blanche11
15.11.2019 5 z 5