Poslední lež

Poslední lež https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415541/bmid_posledni-lez-9MN-415541.jpg 4 400 126

Dvě pravdy a jedna lež. Hra, které se dívky v Campu Nightingale věnovaly pořád dokola. Vivian, Natalie, Allison a Emma Davis, která je nejmladší ze skupiny a na táboře je poprvé. Hry skončily, když Emma rozespale pozoruje, jak se ostatní uprostřed noci plíží pryč a Vivian při zavírání dveří Emmě ukazuje ukazováček přitisklý na rtech. Nyní Emmě strmě stoupá hvězda na newyorské umělecké scéně. Svou minulost proměňuje v obrazy – masivní plátna plná listů a větví a mezi nimi stíny v bílých šatech. Obrazy přitahují pozornost Francescy Harrison-Whiteové, společenské a bohaté majitelky Campu Nightingale. Když ji Francesca přiměje, aby v nově otevřeném kempu pracovala jako instruktorka malby, bere to Emma jako příležitost zjistit, co se tehdy s jejími přáteli stalo. Na první pohled je jasné, že v Nightingale není všechno v pořádku. Emmu už tak trápí patnáct let staré vzpomínky, když objeví kameru, která směřuje přímo na její chatu, což důvěře k Francesce moc nepřidá. Objevuje stopy, které Vivian zanechala. Jak zachází hlouběji a hlouběji, zjišťuje Emma, že čelí lžím člověka i přírody. Čím blíž je pravdě, tím víc si uvědomuje, jak smrtící může být cena za vědění.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Last Time I Lied , 2018

Čmeláček
04.05.2024 5 z 5

Dost dobré počteníčko, já jsem byl spokojený, protože atmosféru měla tahle kniha vynikající! A to do té míry, že mi vůbec nevadil spíš pomalejší děj. No a úplný konec byl nečekaný a dokonale překvapil :). To by bylo pro dnešek všechno, dávám pět stars a brzo se podívám po nějaké další knize od tohoto pána, kterého jsem doteď neznal :).

zelvonik
29.04.2024 5 z 5

Prostě skvělé! Napětí, akce, až do konce jsem nevěděl, co a jak se stalo, postupné rozvíjení příběhu, nenudil jsem se a koc dobře se četlo. Můžu jedině doporučit všem milovníkům thrillerů.

Figurka
10.03.2024 4 z 5

Napínavé, zajímavé, překvapivé, nečekané.

Peťulka3
19.01.2024 5 z 5

Tak tohle! Tohle byla jízda. Jako absolutně mě nenapadlo,že by to mohlo dopadnout takhle. Koukala jsem jak péro z gauče. Doporučuju.

Dela111
24.09.2023 4 z 5

Poslední lež má zápletku, která mě vždy baví - tajemstvím opředený starý případ, který se nepodařilo vyřešit. Před patnácti lety se z letního tábora vytratily tři dívky a už se nevrátily. V současnosti se hlavní hrdinka Emma, která se událostí nikdy nepřestala trápit, vrací do tábora a snaží se zjistit, co se tenkrát vlastně stalo. Je to příběh plný nejistoty a pochybností, sama Emma občas působí nevěrohodně.
Tento thriller není postavený na svižném ději, ale spíše na atmosféře tábora u jezera obklopeného lesy a postupném odhalování dávného tajemství. Rozuzlení tohoto příběhu je skutečně překvapivé.
I přes místy pomalý děj mě to bavilo.

PPardinio
12.09.2023 4 z 5

(SPOILER) Můj pohled na POSLEDNÍ LEŽ byl jako na houpačce. Po krátkém průměrném úvodu vykreslujícím život mladé malířky, jsem byl zvědavý, co se bude dít v táboře Slavík na břehu tajuplného jezera. Později jsem se těšil zase na konec, abych příběhy tábornic z chatky Svída měl již za sebou. Osudy všech mi v ten moment byly naprosto fuk. Nejvíce mi asi vadilo prapodivné chování všech hlavních postav. Rozumím ale tomu, že se autor snažil čtenáře zmást v názorech na Thea, Cheta, Bekky, Franny, Lottie nebo Emmu. Poté opět nastaly v ději příběhové zvraty a autor lépe pracoval s temnější atmosférou místa. Našel jsem si zase cestu k Em v její mladé a dokonce i starší verzi. Děj se ale po
nějakém čase opět vlekl a v momentě, kdy autor strhával pozornost k psychickým problémům Emmy, jsem již opět počítal zbývající stránky. Vše se vleklo, rozuzlení nabízelo podivné vyznění. Naštěstí závěr vše napravil. Zde mě autor mile překvapil (opomenu-li opět nějaké to nelogické chování postav během vyšetřování detektiva Flynna) a mé hodnocení překlopil na slabší 4*.

Patouska
23.07.2023 4 z 5

Kniha se mi sice líbila, ale po přečtení Poslední dívky se jednalo o lehké zklamání. Hlavní hrdinka mi byla sice sympatická, ale dle mého názoru šlo z celé zápletky udělat něco víc. Úplný konec mne však překvapil.

Mngwa
14.07.2023 4 z 5

Narozdíl od jiných si nemyslím, že by kniha byla příliš dlouhá. Pomalé budování atmosféry a soustavného oblbování čtenáře pomocí postupně se odkrývajících faktů, které ovšem jen vzbuzují další otázky, mi sedlo a nějak si nedokážu představit, co by se dalo vypustit, aniž by to někde nechybělo. Ano, je tam hodně flashbacků, které jsou ale důležité a poutavým způsobem se prolínají s přítomností. Celkově byl příběh zajímavě napsaný tak, že jsem se chvílemi propadala do stejného zmatku a paranoie jako hlavní hrdinka, která čím více se toho dozvídá, tím méně toho ve skutečnosti ví. Protože jak už sám název napovídá, každé další zjistění a zvrat je lež. Která bude ta poslední? :)

koolsavage
21.06.2023 4 z 5

Myslím, že kniha byla zbytečně dlouhá. Popisy míst byly často zdlouhavé a zbytečné. Určitě by to prospělo i tempu příběhu. Nicméně se mi zápletka líbila a knihu bych doporučila.

Olous1
14.06.2023 2 z 5

Tak jsem se těšila, vzhledem k hodnocení jsem doufala, že si čtení užiji. Ale bohužel nic se nekonalo. Vůbec mě to nebavilo.40%.

Miro67
13.05.2023 4 z 5

Prostředí tábora pro dívky z bohatých rodin, tajemství obestírající vznik jezera, deník se zmínkami o staré psychiatrické léčebně, tragédie zmizelých dívek před patnácti lety. To vše slibuje strhující čtenářský zážitek. Přesto tomu tentokrát chyběl ten pravý náboj. Příběh graduje dost pomalu, motivy nejsou zvlášť přesvědčivé. Vypadalo to na hvězdičky tři, ale konec to přece jen zvedl na čtyři.

krejcovka76
18.04.2023 3 z 5

Kdyby se celý příběh zkrátil na polovinu, tak by to ničemu nevadilo. Příběh byl zajímavý, rozřešení překvapivé, ale bohužel až úplně na poslední stránce. Špatně se do knihy začítávalo, měla jsem několikrát tendenci jí odložit. Nakonec jsem ráda, že jsem to neudělala :-)

JustWomen
13.03.2023 2 z 5

Nechci být zlá, ale toto čtení mě nepotěšilo, nebyl to thriller a bylo to nudné a neskutečně se to vleklo. Dočíst knihu mě stálo spoustu sil a stejně i konec nebyl o ničem.

snoopylady
23.02.2023 3 z 5

Jednu hvězdu jsem musela strhnout za to, že kniha byla pro mě čtivá až cca od poloviny. A druhou za zklamaní, které jsem cítila, protože po přečtení jiných dvou knih od autora jsem měla laťku nastavenou příliš vysoko.

Veveruška320
02.02.2023 5 z 5

První kniha od tohoto autora.Prostě božíííí,nemohla jsem přestat číst,srdce jsem měla až v krku,jak jsem byla napnutá....:o))Jen doporučuji,za mě skvělé-napínavé,čtivé a konec tedy překvapil.

Bellsinka
30.01.2023 5 z 5

Moje druhá kniha od autora a musím říct že jsem z knihy nadšená! Líbí se mi autorův styl psaní. A teď k samotné knize. Nemohla jsem se odtrhnout a hltala jsem stránku po stránce (hlavně v závěru) kdy konečně přijdou odpovědi na všechny mé otázky.. Nejdřív jsem si říkala že téma jako letní tábor a strašidelné historky a podobně mě asi úplně nenadchne ale opak je pravdou! Bylo to úžasné čtení a já můžu jedině doporučit!️

Majuš333
27.01.2023 3 z 5

'Byla jsem poslední, kdo je viděl živé...'

Na 'Poslední lež' som mala už dlhšiu dobu zálusk a teraz som trošičku sklamaná...
Pomalý začiatok bol pre mňa doslova utrpením... Postrádalo to tú správnu iskru a hlavná hrdinka Emma mi pripadala ako 'čistá mŕtvola'...
V tábore 'Bohatá svině' sa to už rozbehlo a správne tempo vydržalo až do konca...
A myslím, že to skončilo, ako to aj malo skončiť - správny záver...

'Všechny hodiny bolí; poslední zabíjí.'

EvaApple
03.01.2023 5 z 5

Hodně dobré, napínavé, hezky vykreslená příroda, fakt jsem si to užila. Doporučuji

Klaondr
11.11.2022 5 z 5

Musím říct, že tato kniha se mi vážně moc líbila. A ten konec za mě prostě super.

.berenika.
26.10.2022 4 z 5

- je to má třetí čtená kniha od autora a musím říct, že byla tou nejlepší (Zamkni poslední dveře, Poslední dívka)
- kniha byla stejně dobře čtivá jako "Zamkni poslední dveře", postavy byly hezky popsány a všechny si skrývaly své tajemno do poslední chvíle
- téma bylo vybráno dobře (letní tábor, tajemno lesů a jezera), láká vás hned vědět co se stalo, ale měla jsem první polovinu knížky pocit, že to čtu spíš young adult rádoby duchařinou
- závěr byl svižný a krásně se druhá půlka knihy četla, já teda viníka těch jevů v přítomnosti odhadla brzy, ale úplný konec a pravou podstatu příběhu odhalil autor až na posledních stranách a krásně tím zakončil celou knihu