Růže od Stalina přehled

Růže od Stalina https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257809/bmid_ruze-od-stalina-tI4-257809.jpg 3 109 109

Mé jméno je Světlana Allilujevová. Narodila jsem se 28. února 1926. Můj otec zemřel roku 1953. Jmenoval se Josif Stalin. Jediná dcera sovětského diktátora měla až neuvěřitelný osud. V šestnácti se zamilovala do židovského lékaře, kterého její otec poslal do gulagu. Roku 1963 se vášnivě zamilovala do indického komunisty, a když si po jeho smrti prosadila, že s jeho popelem odjede do Indie, požádala na ambasádě USA o politický azyl. V Americe zbohatla na své slavné knize Dvacet dopisů příteli, o všechno ji ale obrala náboženská sekta. Musela se skrývat nejen v USA, ale i v Eropě. Zemřela roku 2011 ve Wisconsinu. Biografický román Moniky Zgustové je originální, napínavý a plný zvratů.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Růže od Stalina. Přihlašte se a napište ho.

madem
13.02.2024 3 z 5

Možná bych dala i 4 hvězdičky, ale ta hlavní hrdinka mi přišla neslaná, nemastná, stále si stěžující. A nikdy nikomu nepomohla, její pohnutky taky nechápu.
Knížku beru jako marnou snahu dát Stalinově dceři lidskost.

Ilona70
27.08.2023 2 z 5

Už jsem četla vzpomínky Stalinovy dcery, a tahle knížka nepřinesla nic nového. Přečetla jsem ji, ale nic víc.

Katka2382
21.06.2021 3 z 5

Za mě dobrý.Neměla jsem žádná velká očekávání,takže jsem nebyla ani zklamaná.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Růže od Stalina v seznamech

v Právě čtených1x