Mrchožrout

Pro fanoušky Dextera a Hannibala Lectera je tu další temný hrdina, který se vám dostane pod kůži! Cestou ze školy se ztratí čtrnáctiletý chlapec. Jeho zoufalá matka obdrží žádost o výkupné. Hodiny tikají a policie nemá žádná vodítka. Proto na scénu vstupuje Timothy Blake, konzultant FBI, který dokáže rozlousknout i neřešitelné hádanky, ale za svoje služby požaduje zvláštní odměnu. Za každý život, který zachrání, jeden vezme, aby ukojil hlad, který jen tak tak drží na uzdě. Tentokrát je ale únosce natolik prohnaný, že je na něj možná krátký i Blake. A navíc Blakovi v FBI přidělili zvláštní agentku, kterou by si měl v jejím vlastním zájmu držet dál od těla. Nehledě k tomu, že za žádnou cenu nesmí dopustit, aby někdo odhalil jeho strašlivé tajemství…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402591/mrchozrout-LFk-402591.jpg 4.1324

Timothy Blake 1.

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Kalibr

Hangman, 2018

Kniha Mrchožrout

miloslav0399
29.11.2020

Nadprůměrný thriller s věčným tématem masového vraha. Pachatel, motiv a především konzultant FBI jsou zde ale docela originální. Kniha mě moc bavila, přečetl jsem ji velmi rychle a když jsem zjistil, že 2. díl je ve slevě za 3 dolary, hned jsem si rozšířil čtečku o další knížku. Jediné, co mi vadilo, byla, obecně velmi rozšířená, nezničitelnost hlavního hrdiny. Několikrát jsem si vzpomněl na Terminátora.

TheSarcasm
28.11.2020

Logika příběhu dost pokulhává. Samotná zápletka je tak překombinovaná, že jsem jí ani pořádně nepochopil. Hlavní hrdina je sice hodně zvláštní, ale máme Dextera, takže taky nic úplně originálního. Přesto to celé funguje nad očekávání dobře. Z docela pochybných ingrediencí vznikl nakonec kupodivu dobrý koktejl. Možná i proto, že více než příběh jako takový prostě zaujme hlavní hrdina, který je (bez ohledu na svou inspiraci Dexterem) opravdu neuvěřitelný svéráz. Mrchožrout ani jako celek ale rozhodně nenudil. Přečetl jsem ho jedním dechem a těším se na druhy díl.

Arsi007
25.11.2020

Zápletka jako taková není žádné terno. Zmizení bohatého chlapce, drogy, podsvětí, mafie, rádoby překvapivé rozuzlení. Všechny nedostatky vám ale vynahrazují mrazivé scény Timothyho jídelníčku.

Scéna z dětství, která měla za následek jeho celoživotní závislost byla něco, co do smrti nezapomenu.

Doporučuji všem, kdo má silnější žaludek a už ho nudí číst stále dokola ty samé thrillery, nepřinášející nic nového. Tohle vás zaručeně nasytí ????

IG: @hanybooks

Matilda
20.11.2020

Tohle byla skvělá jízda. Místy přehnané a nelogické, ale neskutečně mě to bavilo.

zdendula31
08.11.2020

,,Mlaďas" mě teda hodně příjemně překvapil...
Přečteno během dne.

TerezaaBaarova
06.11.2020

To bylo maso! Doslova a do písmene!

Určitě nedoporučuji čtenářům se slabším žaludkem, byl to pěkně zvrhlý počin s maniakem v hlavní roli, kterého si vlastně svým způsobem oblíbíte.
5z5!

eva3992
04.11.2020

Timothy Blake, konzultant FBI, dokáže vyřešit i neřešitelné hádanky, takže často pomáhá i při vyšetřování únosů. Ovšem požaduje zvláštní odměnu – za každý život, který zachránil, si jeden vezme, aby ukojil hlad.

Tak tenhle thriller mě opravdu vůbec nebavil. Bylo tam toho tolik, až toho bylo moc. Autor se snažil za každou cenu tam dát co nejvíc, až to ztratilo nějaký efekt. Motiv celého únosu a jeho provedení jsem v podstatě ani nepochopila, hlavní hrdina byl „fakt dobrej“ a to mě vadilo, některé věci tam byly nelogické.

U čtení jsem se nudila a dočetla jen proto, že rozečtené knihy neodkládám. Za mě tedy velké zklamání.

annettka1098
02.11.2020

Bože to bylo úchylné! Od začátku do samého konce. Přišlo mi to, jako by chtěl autor především šokovat. Ze začátku se mi to velmi špatně četlo. Přišlo mi to strohé, autor mě hodil do příběhu. Naštěstí jsem se celkem rychle naučila plavat a ve čtení se zorientovala. Zvrácenosti hlavního hrdiny byla ale dána vyšší váha než detektivnímu případu. Na můj vkus to bylo už moc přehnané a málo uvěřitelné.

kanibalismus thrillery

Autor knihy